Пролет цветна е на двора, смело ЮНЧЕТО бърбори - 12

  • 55 207
  • 399
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 153
Kalona точно задна е и нашата хрема, много упорита. За нея купих инхалатора е мисля, че има подобрение. Купих на Пик, обикновен, не с животинки, добре се приема интересен му е.
Обадих се на педката и я питах - пиша тук, да помогна ако някой също се чуди - каза инхалации с по 2 мл физ. разтвор, докато се изпари, 3 пъти дневно.

Rachel, благодаря!
Ох лошото със задържането в къщи е, че продължава със седмици. 10тина дни докато се излекува и поне седмица да укрепне... Ние сме с две интензивно работещи баби, ние с мъжа ми също работим на препълнен работен ден и е много трудно с толкова много болнични. А никой не иска да се ангажира да гледа дете на повикване...

# 346
  • Мнения: 1 067
Никой не оставям в къщи, ако няма Т и зелен сопол.
Обикновено от сеп. до май все някой се сополяви вкъщи...синдрома на градинския сопол!
Слава богу имаме свободен дядо и винаги мога за разчитам на него, работата ми е такава, че не е желателно да отсъствам, осовено в периода сеп - януари.

# 347
  • София
  • Мнения: 1 511
Задната хрема при Мария се повлиява добре от:
1. Инхалация 2мл физ.разтвор - 3 пъти на ден
2. Издърпване на сопола
3. Капки Tobrex - 3 пъти на ден.
Сополите ги дърпам N-пъти на ден. И аз съм чела мнения, че честото дърпане води до повече производство, но не мисля, че е така. Махам ги, облекчава се нослето, капките лекуват и за максимум 10 дни минават и сополи , и кашлица.

# 348
  • Мнения: 1 153
Gwen - дърпането на сополчетата е защото детенце не може да ги издуха или с цел по-добре да излязат секретите? Че оз откакто Слав започна да се духа сам зазимих помпичката...

Ох да ви се оплача - 3 дни на градина след 10 в къщи и пак се разболя - този път вирусът с повръщането  Sick #Crazy и ни го предаде, та всички се натръшкахме...

# 349
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Аз дърпам, защото моят юнак още не може да духа. Мъчи се, имитира, но не успява.
Скрит текст:
Оня ден отворил чекмеджето с бельото ми. Там имаше 2-3 платнени носни кърпички. Човекът започна наред да "се духа" - освен в тях, в еж. превръзки, в бельото. Добре, че още не може да се издухва.

# 350
  • София
  • Мнения: 1 511
Да, дърпаме ги, защото не може сама. Ако можеше всичко щеше да е наред. Simple Smile

# 351
  • Мнения: 1 153
Ааа добре...
Galizia  Joy
Славян още е с памперс, но се издухва сам от поне половин година  hahaha
Напоследък намира за много забавно да се издухва без кърпичка - сещате се колко е забавно сега като е хремав  Crazy

# 352
  • София
  • Мнения: 1 511
Хахахахаааа....Gaggi, уби ме. Голяма веселба е при вас.  Laughing Laughing Laughing

# 353
  • Мнения: 426
Наистина ли един месец нищо не сме писали?  Срамота ви казвам ! Ходи на градина  от месец и половина , бил е само 2 седмици, през другото време беше болен. Последният път имаше вирусна ангина , добре че имам добър хомеопат...

# 354
  • Мнения: 166
Здрасти, мами Simple Smile
Само аз ли имам усещането, че нещо не правя както трябва?
Нещо й стана на дребосъчка и не иска да спи по цяла нощ, вече за всичко има претенции.. включително за това как точно да застанеш, за да я гледаш..
За съжаление не намерихме ясла, покрай нас не намираме дечица да си играе. Още не говори, та съвсем трудно се разбираме.
Да я похваля поне, че е много изпълнителна.. ако й изнася Wink
Как са нещата при вас?

# 355
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Здравейте! Моята госпожица ходи на ясла, носи вируси, зарази бебето та са на антибиотици и двете, малката беше пред пневмония. ..Иначе и моята не слуша, тръшка се, яко я тресе бебешкият пубертет ...Много говори, пее постоянно, тормози сестра си  Laughing Остана само нощният памперс, но пие вечер чай и сутрин е пълен, не знам кога ще го махнем.

# 356
  • Мнения: 786
Жулиета мисля, че на детето му липсва общуването със себеподобните ( лично мнение). Въпреки болестите и някой др негативи( като това да посяга да удря и да не споделя играчките си с др деца), определено започна да се развива много бързо, особено в говоренето. А за спането ми прави впечатление в дните в които не е ходил на ясла и не сме излизали на вън, детето не можем да го накараме да си легне и по един час не може да заспи.

# 357
  • Мнения: 2 485
Конкретно за говоренето винаги ми е било интересно как родителите казват, че проговорило, защото тръгнало на ясла. Има много деца, които не са на ясла и си говорят от много малки. Също така тръгването на ясла е долу горе по времето, когато децата проговарят така или иначе. А не защото точно тогава тръгват на ясла. Нашият се "отприщи", когато лежа в болница, където се предполагаше, че ще е стреснат и едва ли ще усвоява нови неща.
Jujetka, някакъв период е, ще отмине.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Little afternoon, моето момче е от трудно проговарящите деца и съм изчела доста материали по въпроса. Много специалисти, а не само родители, казват, че яслата действа благотворно за проговарянето. Практиката го е доказала. От други деца малчуганите по-лесно попиват, отколкото от възрастен. Вероятно си има изключения. Факт е, разбира се, че много деца проговарят, преди да тръгнат на ясла.

На мен например ми е странно как някои майки още пюрират месо на децата си. Аз приключих с това занимание много, много отдавна, дори не помня кога. Но когато отрочето ти се дави и плюе месото, имаш ли избор....

# 359
  • Мнения: 2 485
Разбира се има всякакви случаи. Но просто ми е странно наистина Simple Smile сякаш всички (около мен) са сигурни, че щом тръгне на ясла и много започва да говори. И се хвалят един вид как проговорило детето и то само от 2 месеца ходене на яслата. Ами не е баш така. Има всякакви варианти. Включително деца, които тръгват на 2 год. на ясла, но проговарят "чак" на 3 год. т.е. след една година ходене на ясла.
Колкото деца - толкова и случаи Simple Smile не бива да се обобщава.

Общи условия

Активация на акаунт