Съсипана съм

  • 9 931
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Имам нужда да излея всичк, което е в мен преди да съм се сринала тотално.
Цялото ми детство беше един жесток ад. Родителите ми нехаеха, не се грижиха,  не се йинтересуваха за детето си, често ядох и пердах. До 6 клас ме тормозиха в училище, учителите и родителите ми, не правеха абсолютно мищо. Когато се разбра че нещо не е наред, изведнъж учителите изкараха, че си измислям. Че едва ли не си измислям синините, раните и кичурите коса, които липсваха. На никой от учителите не му правеше впечатление, че целият клас е пропищял от една и съща група деца. Нямах приятели и се затварях все повече в себе си. Единствената утеха, която намирах беше в кучето ми, което бе блъснато от  кола. След 6 клас се преместихме от столицата в едно плевенско село, но там не бе много по различно. Бях прекалено затворена в себе си и прекалено различна за другите деца. Това продължи до 10 клас. Всеки, който се задържа в живота ми изведнъж изчезва, а аз разбирам, че е бил до мен от съжаление или за да ме използва. За началото на учебната година в 10 клас се преместихме в друго село чак в Родопите. Тогава бях на 15 години. Вече бях готова да променя живота си, да намеря приятели, да стана това, което искам, да реализирам мечтите си. Като цяло, бях готова с вяра в бъдещето да си променя живота и да бъда това, което винаги съм искала. Да бъда един един нормален тийнейджър.
Началото беше добро и маистина имаше успех. Да, ама само началото. Беше минала около половината учебна година, когато миналото ми изскочи наяве. Един съученик бе намерил в интернет една статия за мен и най-вече за родителите ми. В нея споменаваха и нашите имена. Една проклета учителка от училището в София бе дала интервю за насилието в училище и в семейството, като бе дала нас за пример. Дори не е законно да представя имената ни без съгласие, но никой не гледаше това. Целият ми свят се срина. Търпях подигравки и обиди. Нищо не беше същото. Приятелствата, които бях създала се изпариха изведнъж. Това ме сломи, но започнах да се изправям на крака. Успях да се надигна отново и да докажа, че не съм като момичето от статията, а съм като всички останали. Всичко беше наред. Но началото на 11 клас промени живота ми драстично. Бях тотално влюбена.   Живях на квартира и синът на хазяйна, който беше доста добър към мен и другите квартирантки и за който бях чувала само добри неща, изведнъж се превърна в дет се вика в принца на бял кон. В началото той също откликна на чувствата ми и често говорихме с часове по телефона. Мъжа бе на 23 г. Той живееше и учеше в един град на около 3 часа път с кола и си идваше всяка събота и неделя. Но когато се виждахме бе някакси сдържан и отдалечен. Това продължи около два месеца. Сигурно бях прекалено влюбена и за това дълго не се усетих, че няма да стане. Дори не се бяхме целували. Един ден хазяйна се появи и ми каза, че синът му е помолил да спра да го търся, защото колегите му се подигравали. Спрях да го търся. Сърцето ми беше разбито. Две седмици по късно той се прибра и дойде до стаята ми. Каза, че живеем на разстояние, а такава връзка е невъзможна.
Винаги съм мечтала някой ден да следвам в университет и да се издигна в искана кариера. Отделно исках да стана и певица. Имах прекрасен глас и ако си го развивах, може би щях да успея. Но родителите ми постоянно ми казваха, че не мога и че в музикалната индустрия няма хляб. По всякакъв начин ми пречеха да си развивам гласа и така и не го развих. Вече дори и не пея добре както преди,  а пея редовно. Наново съсипана заради разбитото сърце, продължих следващите две години в училище. В 12 клас се започна една ужасна вълна на боледуване. Всеки месец бях по 1-2 пъти в болница и вместо успеха да ми се увеличи, той ми падна тотално до 2 и 3. В края на годината се молих на учителите да ме оставят да повтарям, но те твърдо отказаха и завърших с успех 3и40. Сега щеше да бъде много трудно да следвам. Приятелите и съучениците, които имах изведнъж се отдръпнаха. Повечето от тях заминаха за големите градове и много рядко си пишем или се виждаме. През лятото след като завърших се запознах с един човек и от глупост забременях. Със зъби и нокти се преборих пред родителите си и пред всички познати и непознати. Знаех, че съм прекалено млада и без постоянни доходи, но бях готова на всичко за детето си. Родих прекрасно момиченце, а баща и изобщо не се интересуваше за нея. Изкарахме 1 и половина сами в дома на родителите ми. След това се запознах с човека с когото съм сега и скоро след това се събрахме на семейни начала. Той прие дъщеря ми и дори и даде неговото име, приемайки я за негова дъщеря. Мислех, че съм се влюбила отново. След още 1г. родих сина си, но разбрах, че човека с когото съм сега не е милият човек за когото се представя. Много лъжи и тайни излезнаха наяве.  Мил е с децатб, но редовно ние го отнасяме и със скандали и крещене. С него изобщо не може да се говори като хората. Отделно се оказа и голям прахосник и сега е затънал в дългове. Детската градина не е платена и януари изобщо не са ходили. Голямата мн

# 1
  • Мнения: 44
Много обича да ходи на детска, но дори не знам как и кога ще я платя. В същия момент се мъча да си намеря работа, но  и това е без успех. Положението ни се влошава все повече и не виждам спасение.
Много обичам децата си, но вече не знам как ще изкарам с този мъж. Съсипах си живота, мечтите, здравето, а на всичкото отгоре не мога да забравя  сина на бившия ми хазяйн. Само децата ме подкрепят да не се срина тотално. Моля за някакъв съвет.  Извинете за двойния пост.

# 2
  • Мнения: 25 781
В предишен пост си споделила, че имаш добър мъж, сега изведнъж се оказа че е затънал в дългове...
Единствения съвет който мога да дам е, направи всичко възможно да започнеш някаква работа, след това мисли за другите проблеми.
Съжалявам за положението в което се намираш, но мисли за децата.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 489
Мхм, малко мръчкава история; финалът не е ясен - защо мъжът до теб да е лош, и в какъв смисъл е прахосник? Дългове?

# 4
  • бургас
  • Мнения: 739
Здравей, прочетох всичко и само мога да те поздравя за това колко силен човек си. Не се отчайвай, първоначално намери работа след това се раздели с този човек, не може да го търпиш а той да ти трови живота. Имаш две деца крепиш се на тях и те са ти всичко. За това не се отказвай а се мобилизирай изключи се от всички проблеми и вземи нещата в ръце. По- силна си отколкото предполагаш. Вземи всичко в ръце и не се предавай.

# 5
  • Мнения: 1 267
Да видим - цял живот някой ти е виновен. Ти си жертва на всички и всичко. Я се замисли сега, ти какъв живот  даваш на децата и няма ли и те да пишат някъде след време. Не работиш, нямаш доходи, мъжът ти бил прахосник потънал в дългове...ами 4 човека сте, във вашия край не са високи доходите. Живееш с някакъв, гаснеш по друг, който ти е казал два пъти здравей. Родителите ти лоши, но не казваш сега какво ги определя като такива. Живяла си тук-там, но не се приобщаваш, значи вината си е в теб, не в другите. Я се стегни, голям човек си!

# 6
  • Мнения: 44
Днес влизах и четох, но нямаше как да пиша. Сега ще отговоря на въпросите.
 Родителите ми на времето буквално не се грижиха за мен. В детската съм ходила неизкъпана и несресана, дори и с непрани дрехи. Винаги са гледали да има алкохол и цигари, а чак после детето. Не съм имала тетрадки учебници. Пращали са ме да им взема бира и цигари, а за мен не е имало пари да си взема примерно сладолед. След детската постепенно се научих да съм самостоятелна и да се грижа сама за себе си, но в училище продължих с доста деца с които съм била и в детската.  В днешно време няма изслушване, ако ме изслушат е много рядко. Продължават да гледат най-вече алкохола и цигарите. Години наред живяли на чужд гръб без дори да се опитват да си намерят работа. Заради всичко това не бих се доверила на тях за нищо.
Дълго време отричах положението с мъжа, не си признавах. Януари навърших 24 години и. Когато направих равносметка за постигнатото в живота ми, всичко се стовари изведнъж върху мен. Осъзнах цялото положение. Мъжа ми се оказа, че е имал голям заем от 10хил. лв. Получил го след като живял две години с познати на квартира без да плаща нищо, включително и храна. Накрая бил осъден да плати цялата сума и е теглил заем. Но не е плащал и него. Бях бременна в 9 месец, когато получи запор на част от заплатата. Къщата е в лошо състояние и на няколко пъти е теглил заеми уш за ремонт поне на детската стая, но така и не е направен. По голямата част от парите дори не знам къде са отишли. Сега има още един запор, а друг чука на вратата. От негови думи разбрах, че в миналото е правил някои престъпления. Знам само за кражби. Нищо голямо, но един човек, който е бил замесен, лежа в затвора за една година поемайки цялата вина. Всичко това разбрах в последствие след като родих второто си дете. До ореди това всичко беше наред.
 Снощи писах доста късно и затова поста ми е малко объркан. А и бях доста разстроена. 

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 21:37 от yoana18

# 7
  • Мнения: X
Накратко, веднъж на полугодие осъзнаваш, че нищо не става от теб, на тримесечие цялото ти обкръжение ти тегли майна и те оставя сам-самичка, веднъж месечно става някакъв друг катаклизъм... Ако темата въобще е реална, в което силно се съмнявам, бих ти препоръчала консултация с психиатър (не психолог!), който да ти изпише лекарства.

# 8
  • Мнения: 44
Накратко, веднъж на полугодие осъзнаваш, че нищо не става от теб, на тримесечие цялото ти обкръжение ти тегли майна и те оставя сам-самичка, веднъж месечно става някакъв друг катаклизъм... Ако темата въобще е реална, в което силно се съмнявам, бих ти препоръчала консултация с психиатър (не психолог!), който да ти изпише лекарства.
За съжаление темата ми не е лъжа. Пиша с риск някой да ме познае и веднага да разбере целия град. Просто не знам какво да правя и на кого да се доверя. Може наистина да имам нужда от психологическа помощ за да преодолея това, което съм преживяла. Не отричам.

# 9
  • Мнения: 44
Да видим - цял живот някой ти е виновен. Ти си жертва на всички и всичко. Я се замисли сега, ти какъв живот  даваш на децата и няма ли и те да пишат някъде след време. Не работиш, нямаш доходи, мъжът ти бил прахосник потънал в дългове...ами 4 човека сте, във вашия край не са високи доходите. Живееш с някакъв, гаснеш по друг, който ти е казал два пъти здравей. Родителите ти лоши, но не казваш сега какво ги определя като такива. Живяла си тук-там, но не се приобщаваш, значи вината си е в теб, не в другите. Я се стегни, голям човек си!
Не твърдя, че съм перфектна майка. Опитвам се да съм възможно по-добра и да намеря изход от положението.

# 10
  • Мнения: 377
Бих искал първо да те поздравя за силния дух! Половината битка вече си спечелила щом знаеш проблемите и искаш да ги решиш! Другата половина ще я изложа, както я виждам аз.

1. Направи един списък с всичко що ти пречи в живота.
2. Направи друг как си го представяш. Напиши ги на ръка. Важно е да са написани на ръка.
3. Помисли кои проблеми са важни за решаване първи и кои биха ти загубили време без да получиш голяма полза.
4. Дай си сметка, с какво разполагаш като ресурси, които приятели биха ти помогнали с жилище/пари/работа/храни и въобще до къде ти се простират възможностите.
5. Направи си план за действие и упорни точки по него как да реализираш стабилен живот.
6. Действаййййййййййййййййййй!!!!!! Децата порастват, нали не искаш да имат аналогично на твоето детство? Не, разбира се.
Бонус: От там нататък вадиш от т.2 и надграждаш.

Важно е да продължаваш към целите си дори да е бавно. Без да се отказваш. Всеки има трудни моменти. На едни са по-лесни от други. Сега се чувстваш все едно си на ръба на пропастта, там някъде лежи катастрофирал, трети току-що загуби милиони. Разбиваш проблема на по-малки и търсиш тяхното решение. Ако не се получава ги разбиваш на по-малки и пак търсиш.

От така изложените факти става ясно, че имаш натрупани доста проблеми => стрес. Как се справяш с него? Има различни техники описани в интернет за неговото туширане. Пробвай някои, прилагай ги. За няколко дена ще се почувстваш обклекчена от намаления стрес.

Ще си спестя да ти говоря глупости. Отвратителната атмосфера се дължи на някои твои дразнители. 20% от неприятните индивиди носят 80% тревоги в твоя живот. Изрежи ги, както един хирург-онколог прави с тумора. Ако не го направиш заразата ще се разпространи в живота ти. Освен това ще страдат и децата.

Критични нужди: а)здраве б)пари в)приятели; Ако разполагаш с тях би имала така необходимия гръб, за да се отървеш от неприятностите в момента. Помисли. Трите заедно ти дават с-и-г-у-р-н-о-с-т.

От чувствата толкова си патиш, а? Спъват ли ти мислите и въобще живота? Май, да. Това ми звучи на мен като проблем. Какво би направила с един проблем? Би търсила решение, както в момента с тази тема.

Не знам къде да го вметна това, от личен опит ще ти кажа. Говори по-малко и действай повече. Колкото по-малко хора знаят за плановете е по-добре. Надали са ти казвали у вас, че не всеки ти мисли доброто.
Има една латинска сентенция в превод: "Дела, не думи!"

# 11
  • Мнения: 425
А случайно парички не искаш ли? Че като гледам, натам клони тая тема...

# 12
  • Мнения: 44
Бих искал първо да те поздравя за силния дух! Половината битка вече си спечелила щом знаеш проблемите и искаш да ги решиш! Другата половина ще я изложа, както я виждам аз.

1. Направи един списък с всичко що ти пречи в живота.
2. Направи друг как си го представяш. Напиши ги на ръка. Важно е да са написани на ръка.
3. Помисли кои проблеми са важни за решаване първи и кои биха ти загубили време без да получиш голяма полза.
4. Дай си сметка, с какво разполагаш като ресурси, които приятели биха ти помогнали с жилище/пари/работа/храни и въобще до къде ти се простират възможностите.
5. Направи си план за действие и упорни точки по него как да реализираш стабилен живот.
6. Действаййййййййййййййййййй!!!!!! Децата порастват, нали не искаш да имат аналогично на твоето детство? Не, разбира се.
Бонус: От там нататък вадиш от т.2 и надграждаш.

Важно е да продължаваш към целите си дори да е бавно. Без да се отказваш. Всеки има трудни моменти. На едни са по-лесни от други. Сега се чувстваш все едно си на ръба на пропастта, там някъде лежи катастрофирал, трети току-що загуби милиони. Разбиваш проблема на по-малки и търсиш тяхното решение. Ако не се получава ги разбиваш на по-малки и пак търсиш.

От така изложените факти става ясно, че имаш натрупани доста проблеми => стрес. Как се справяш с него? Има различни техники описани в интернет за неговото туширане. Пробвай някои, прилагай ги. За няколко дена ще се почувстваш обклекчена от намаления стрес.

Ще си спестя да ти говоря глупости. Отвратителната атмосфера се дължи на някои твои дразнители. 20% от неприятните индивиди носят 80% тревоги в твоя живот. Изрежи ги, както един хирург-онколог прави с тумора. Ако не го направиш заразата ще се разпространи в живота ти. Освен това ще страдат и децата.

Критични нужди: а)здраве б)пари в)приятели; Ако разполагаш с тях би имала така необходимия гръб, за да се отървеш от неприятностите в момента. Помисли. Трите заедно ти дават с-и-г-у-р-н-о-с-т.

От чувствата толкова си патиш, а? Спъват ли ти мислите и въобще живота? Май, да. Това ми звучи на мен като проблем. Какво би направила с един проблем? Би търсила решение, както в момента с тази тема.

Не знам къде да го вметна това, от личен опит ще ти кажа. Говори по-малко и действай повече. Колкото по-малко хора знаят за плановете е по-добре. Надали са ти казвали у вас, че не всеки ти мисли доброто.
Има една латинска сентенция в превод: "Дела, не думи!"



Много ти благодаря за думите. Наистина ми помагат и ще последвам съветите ти.

# 13
  • Мнения: 44
А случайно парички не искаш ли? Че като гледам, натам клони тая тема...

Категорично не

# 14
  • Мнения: 425
А случайно парички не искаш ли? Че като гледам, натам клони тая тема...

Категорично не

Извинявай, просто форумът помни много подобни случаи...

Възможно е да имаш клинична депресия. Не успяваш да преодолееш стари травми, които отдавна не са фактор в твоя живот. Подкрепям предложението за психиатър.

Общи условия

Активация на акаунт