Отговори
# 600
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Палачинке, умората може да е от вида храна, поне по мои опити и доста четене по темата за хранене, ако хапваш повече Вгх се изтощаваш повече, нервна си, целия свят ми е крив, ако пък и недоспиваш Crazy
За крещене - аз съм нервак и искам всичко да стане на секундата, ядосвам се за нищо, та моите "лекарства" - броиш мислено; повтаряш няколко пъти това, което искаш, бавно, ако след 5 път не те отрази, остави го след малко ще дойде (сутрин повтарям "Лили памперса"-около 5-6 пъти, ако не дойде я зарязвам и след 2-3 мин идва сама и ми носи памперс за смяна - Примерно!) Преди да се развикаш помисли какво би ти било, ако на теб ти врещят като откачени (винаги това много ми помага), повтаряй си, че е дете и не те разбира и обикновенно за пакостите мислят като за игра.Аз съм станала мноооого търпелива с Лили, чак се изумявам понякога, пресен пример от събота - Отиваме в един център да пазаруваме за КОледни подаръци, Лили легна на земята и не искаше да ходи, аз и казах, че не мога да е нося, тя полежа, като видя че хората може да е смачкат (1-2мин) стана сама и тръгна, 15мин по-късно, натоварена като магаре на един ескалатор Лили реши да легне, оставих я като и казах че накрая ще и защипе дупето, тя ме погледна с ококорени очи и стана сама. Оставяй го да си мисли, че става на неговата Hug
За пакостите: редовно пълни пералнята с боклуци(тя мисли, че е кош), разкъса един пакет 2кг с брашно преди няколко дни, събори елхата два пъти откакто сме я украсили, хвърля ми телефона в стената- дисплеят ми вече е счупен, дистанционните също-три са счупени, имаме само едно здраво Joy удря чаши и чинии, ако докопа в земята-но досега не е чупила, затова има достъп само до пластмасови, разлива водата по дивана и маже с ръце - смених и бутилката и сега не може да се разлива сама, може само да пие от нея Sunglasses затваря се сама в банята на тъмно и разхвърля каквото докопа(беше намазала всичко с маска за коса, шампоани е разливала, кърпите винаги са по земята, дрехите от кошовете за пране изкарва и ги разпилява), хвърля саксиите, за да хвърчи пръст, ако докопа, играчките й нон-стоп са по земята, ако храната не й харесва е разлива на земята, ако не я облечеш с каквото иска започва да пищи и да се съблича и тича гола, друго съществено не се сещам, старая се да не я отразявам, слава богу ТВ-то не го пипа, че е и на ниско, но пък домашното редовно го "забива" Crazy
Цвети, нашите детски центрове имат кът за възрасни- ресторант, пуканки, сладкиши(боклуци), бургери, и големи удобни сепарета с Wi-Fi. Проблема е че е голяма лудница, и има и големи деца (около 10годишни), та те не пазят дребосъците и е абсурд да е пусна да обикаля сама, пък и тя се плаши като тичат към нея по-големи деца(не общува с такива и незнае какво ще и направят, поне така мисля newsm78)
Отивам да си донаправя сладките за Коледа, да простря пералнята, имам един проект да кача и може би да започна нов Whistling Лек и усмихнат ден на всичкиии Hug Hug Hug
Хайде малко Коледено настроение:

# 601
  • Мнения: 741
Гени,много ти благодаря за отговора!:*
Наистина хапвам повече вгх последно време,ще коригирам,но след празниците.Simple Smile
Твоята принцеса не отстъпва на Пепи по белите.Доста от нещата които си написала ги прави и той,явно пак е някакъв етап,който трябва да отмине.
Дано,защото ме подлудява като  удря и крещи истерично в лицето,ей така,да привлече внимание.То не може,аз на гостите ни каски и тапи трябва да раздавам,в случай че решат да отвърнат очи от него,за момент... ooooh!
Весели празници на всички! Бъдете здрави,усмихнати и обичани! :*

# 602
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Весели празници на всички малки и големи. Да сте живи, здрави и по-малко бели през новата година. Simple Smile

# 603
  • Мнения: 1 048
Весели празници! Тази вечер много послушни дечица ще бъдат зарадвани от белобрадия старец Hug
на големите - наздраве за здраве!
:

# 604
  • Мнения: 1 557
Весели празници!
Бъдете живи и здрави, и много искрени усмивки да греят на личицата на малките пакостници!

# 605
  • Мнения: 502
Честито Рождество Христово! Пожелаваме ви всички коледни късмети, които ви се паднат, да се сбъднат! Пожелаваме ви всички мечти, които не се успели да реализирате, да станат реалност през новата година! Пожелаваме ви здраве и нека да сме свидетели на повече добрина у хората и у самите нас!

# 606
  • Мнения: 1 048
 chef предполагам всички сте във вихъра на приготовленията за нг нощ Simple Smile
весело посрещане на новата 2017! с най-добри пожелания за вас и вашите семейства и приятели!

# 607
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Весело посрещане на всички, нека новата година е по-ползотвирна и по-успешна от вече заминаващата си bouquet
Много приятни моменти на вас и вашите близки Heart Eyes
Мони, някои готвят, а други си почиват hahaha Ние ще сме само тримата и няма и какво толкова да приготвям, винаги хвърлям храна, решихме тази година да няма излишно суетене Sunglasses

# 608
  • Мнения: 1 048
и ние сме си тримата Simple Smile упс! забравих котката - четиримата хихи
аз съм се изгубила някъде между сърмите, пилето, баницата и тортата  hahaha но вече почти  приключих и пия заслужено кафе (само да декорирам тортата ми остана, но това после)
оставих 2 парченца в края без късмети и Д вече си хапва от нг трапеза Stuck Out Tongue

# 609
  • Мнения: 502
Весело посрещане на Новата година и от нас!

Ние тази вечер ще сме на нетрадиционна вечеря  chef Ще се събираме с приятели повече на мезета и саладки, отколкото на някакви готвени неща. Аз реших да приготвя мъфини с късмети и фокача с чери домати и розмарин, но се оказа, че месенето ми е много трудно /нали съм бременна/ и мм омеси тестото за фокачата  Heart Eyes няма как да не стане вкусна  Joy

Последните дни ни се събраха само проблеми, малката беше с температура и ходихме на лекар, след някой друг ден повърна - пак на лекар, после пък й излезе нещо на устата, но не е херпес - пак на лекар, и за капак се събуди тази сутрин и ревеше от болки в корема - веднага я заведохме в Токуда и докато стигнем там вече подскачаше и се радваше и докторката се учуди защо я водим в болница  #Crazy На детето нищо му няма, лл каза, че гърдичките са й чисти и има повече секрети в носа и като й се съберат на гърлото повръща от тях, та с повече промивки на нослето нещата се нормализираха, а за раничката на устата ни предписа мехлемче и вече й заздравява, изходи се по голяма нужда и вече и коремчето не я притеснява, но от цялото това търчене по лекари и всички лоши мисли, които ми минават от притеснение /а аз доста се вживявам/ въобще нямах настроение за тази вечер, но като я видях малката колко е щастлива и мм как меси /което е цяло чудо/ вече се поуспокоих и се надявам лошите неща да останат в 2016 г.

Пожелавам ви и на вас всичко лошо да остане зад гърба ви и да посрещнете 2017 г. със спокойни и щастливи сърца  Heart Eyes

# 610
  • Мнения: 1 557
Честита Нова година!
Желая ви мирна и успешна нова година! Много здраве, щастие и късмет на вас и вашите семейства!

# 611
  • Мнения: 741
Айде за много години момичета.
Къде се губите пак? Ние си изкарахме този "прекрасен"грип така семейно,новогодишно,но сега всички сме здравички и усмихнати.
Хвана ме носталгията по времето,когато Пепи беше малко бебе.Как бързо летят годините,сякаш вчера беше мъничък писанко,ядеше пюрета и мляко,нищо не разбираше,а сега вече момченце.Да ми е жив и здрав! Да са живи и здрави и вашите дечица.Започнах диета официално.Кантарът изписа:Спри да ядеш незабавно!90 дневната...отново.
Пожелайте ми успех!

# 612
  • Мнения: 105
За много години момичета!

Много здраве, късмет и усмивки на всички!

Аз не съм писала от много време, защото при нас е пълна лудница. Миналия месец започнах нова работа, много съм доволна, че се реших на тази стъпка. Но от друга страна ежедневието ми стана доста по-трудно, защото мм продължава да пътува често и сега за мен си е истинско приключение да водя и взимам детето от ясла, защото новият офис е доста по-далече. Най-накрая започнах опреснителни часове по кормуване, напредвам, но още не се престрашавам да карам сама. Планирам да започна като се стопи снега.
Девойката е добре, с удоволствие ходи на ясла. Тази година им дадоха възможност за повече допълнителни занимания и аз я записах на всичко - английски, йога, народни танци и латино танци. Редовно не иска да си тръгва от ясла и се е случвало повече от половин час да не можем да си тръгнем. Само на мен се глези така, мм като ходи да я взима за 5 минути са готови. Вчера се наложи сестрата да ми съдейства, стана й явно мъчно за мен, а и те самите нямаше как да си тръгнат без да излезем от сградата... Но нека това да са ни неволите, разчитам, че е поредната фаза, която ще мине.

Джули, много се радвам за теб! Последни метри до финала, надявам се всичко да мине леко! Мм настоява за второ, но аз сега особено покрай промяната на работата не мисля, че е моментът.

Палачинке, успех с диетата! И на мен ми е нужна, защото съм над 60 кг и много се дразня, но нямам воля на този етап. Особено мм като отсъства и съм супер изнервена и хапването и някоя друга чаша хубаво вино са ми малките житейски удоволствия, от които никак не ми се лишава...

Поздрави от нас и много щастлива 2017-та на всички!

# 613
  • Мнения: 741
Ехо,нещо темичката ни издишаа,къде сте момичета?
Гени,чета в 90-дневната,че малката тантурка е била болничка,дано сте вече здрави. :*
Жули, вие как сте?
Дени,добре си и запълнила времето на малката. Simple Smile Ще са много забавни дребосъците на йога. Grinning
Щруделче,с теб се засичам в "сополивата" темичка,дано сте здравички.
Ние сме добре ,яко го тресе пубера,даа онзи пубертет с тръшкането по земята,писъци,истерии при отказ да направиш нещо,което принцът желае.Онзи ден в разгара на една такава криза,ми се прииска още едно дете...Явно съм мазохист...
Споделих с ММ,които видимо беше почервенял от нерви и все едно го ударих с правата лопата.Grinning
Интересно е,колко съм си калила нервите,Гени вгх може и наистина да бяха виновни за липсата  ми на енергия.
Защо не си лягам толкова късно,ами боли ме зъб,гадничко.
Това е от мен,спокойна нощ. Simple Smile

# 614
  • Мнения: 502
Палачинке, тъкмо и аз си мислех тези дни, колко рядко пишем в темата ни..  Rolling Eyes Разбирам, че повечето от вас са се върнали на работа и сте доста по-ангажирани, но честно казано ми липсва, а и ми е интересно как порастването на децата ни ни се отразява  Crazy

Силвия става все по-самостоятелна, вече не иска да съм постоянно до нея, естествено за много неща ме търси, но се вижда как детето се променя с всеки изминал ден. Речниковият й запас нараства, започва да убеждава и да настоява за желанията си, разказва повече неща от ежедневието й и споделя неща, които са й направили впечатление.

Като цяло с нея се разбираме и не срещам трудности, освен едно нещо - през уикенда не желае да спи следобед, а всъщност доста й се спи и става кисела.. Аз я карам да легнем в леглото и знам, че й трябват 15 минути, за да заспи, но това става след като направи нещо като истеричен пристъп - пищи, реве, тръшка се, готова е да удря, абе пълна програма, след това се гушва в мен и заспива и си спи между 2 - 3 часа. Пробвах, както правя за нощния сън, да й чета книга, да й пея песни, да си говорим, но тя категорично не иска да легне и твърди, че не й се спи и не желае нито песни, нито приказки. Пробвах да не я слагам да спи и да си издържи до вечерта, но това също е невъзможно, защото в 18:00 часа вече може да заспи права, а и така й се изменя целият режим  Tired Заредила съм се с търпение и се надявам скоро да надрасне този период. Аз като дете също не съм искала да спя следобеда, но съм издържала до вечерта.

Аз очаквам през февруари да родя и се вълнувам от предстоящото, от реакцията на Силвия, от това, че за пръв път ще се разделим за няколко дни, от това как ще протече самото раждане, общо взето все ги мисля нещата и пиша често в една тема за бременни с термин февруари.

Надявам се другите от темата също да се отчетат, няма да ги изреждам и аз поименно, но чакам с нетърпение да пишете  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт