Отговори
# 585
  • Мнения: 502
Искам да ви питам дали децата ви ще имат коледно тържество в яслата ви?
При нас няма да има, защото учителките от опит знаели, че децата плачат, та цялата детска градина ще празнува в един голям салон, а дядо Коледа само ще мине през яслата, за да подари подаръците на децата.
Относно подаръкът - трябва родителя да го избере, което за мен е по-добре, да не е много голям и много скъп.
На една моя приятелка в яслата искат еднакви подаръци за децата, за да не се дразнят.

Другото интересно е, че си избрахме календар и малката са я снимали тази сряда, та нямам търпение да видя как е излязла и да ни дадат календарите.

В последно време като я вземам от яслата, малката все е гладна, а учителките ми казват, че всичко си е изяждала, дали порциите им са малки или тя е в някакъв темп на растеж  newsm78 Вашите деца как са?

# 586
  • Мнения: 613
Джули, ние ще имаме коледно тържество. Доколкото си спомням от миналата година , ни събраха в една  зала 1-ва и 2-ра ясла. Имаше театър, песни, появи се Дядо Коледа ама подаръците децата си ги получиха от госпожите  Simple Smile

От яслата, подаръците са 3д дървените пъзели от ЛИДЛ. Всяка година събираме пари родителите ( ние по 50лв.), предполагам  и вие. Та от тези пари купихме еднакви подаръци за всички деца , както и за госпожите. За календар и при нас снимаха миналата седмица, но още не знам кога ще ги получим.

За яденето в яслата... Порциите са миниатюрни. Веднъж видях следобедната им закуска мляко с ориз. Беше в едни купички за крем карамел :



Я има 150гр., я не... Тааа гладни са след ясла и още как...


Вкъщи дядо Коледа ще донесе на Росен от дървените комплекти от ЛИДЛ железопътна линия с влакче, спирка, коли и т.н. Играчката е много хубава и съм я оставила в работата иначе има вариант да се изкуша и да му я дам предварително  Grinning

# 587
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Палачинке и ние сме с 26-27 номер Peace но Лили е висока вече купувам 110 новите дрехи да имаме екстра. Блузки и 92 ни стават но дънки, панталони и клинчета 104 са и почти точни hahaha рокли и къси гащи 98 са ни ок.
Джули,тук имат тържества целия декември, подаръци не се носят и подаряват-учили децата на меркантилност Joy правят подаръци за семейството, курабии за елхата,украсяват елхата и стаите с г-жите, ходи хор от съседното училище, свещенник и подобни, имат празничен обяд и трябва да са с коледни дрешки. Това е тук

Последна редакция: пт, 09 дек 2016, 17:03 от Genni

# 588
  • Мнения: 1 148
При нас ще има тържество, но без родителите. Дядо Коледа ще донесе на всички еднакви подаръци, които ще остават в яслата. Ще има театър и клоуни, а по-големи момченца от градинските групи ще гостуват като коледарчета. Иначе и ние се снабдихме с някои от дървените играчки от Лидл.
Палачинке, мислех, че само нашият телевизор страда ☺. Баща му още не е успял да убеди нашия хубавец, че телевизорът не се блъска.

# 589
  • Мнения: 502
Явно всяко детско заведение си има различна политика по празниците. Ние също събирахме пари - по 40 лв на дете, но те са за консумативи, моливи и вода. Подаръците за госпожите също са от тях, а подаръците за децата ги купуваме отделно. Аз й избрах едно пластмасово птиче от Джъмбо, което пее и си върти главата. Дано не го счупи, докато стане време да я взема от детската  Crazy

Силвето е по-дребна, още носи размер 92 см, въпреки че й купувам 98 см. Сега й купихме зимни ботушки 23 номер.

Гени, звучи много хубаво да правят курабийки за елха и подаръци за семейството, тук няма подобно нещо - поне в нашата ясла. Както вече се оплаках, дори в коледното тържество няма да участват, а само за малко ще мине дядо Коледа през яслата им. Отделно на самото тържество /за другите деца/ няма да присъстват родители, което също ми се струва странно.

Исках да ви питам дали децата ви имат предпочитания за дрехи, какво обикновено им е удобно и какво носят? Силвето обича рокли и иска да носи само рокли, ако й облека блуза, започва да плаче, та гледам блузките й да са по-дълги, за да минават за рокли. Отдолу иска да носи само клинове, категорично отказва дънки или някакъв по-широк панталон, та вече не й купувам такива неща, че и без това така си стоят.

# 590
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Добро утро майчета, хайда да сложа едно кафенце Hug

При нас нищо ново, оставих Лили в петък вкъщи и отидохме в един детски център, това дете откачи, много и хареса, а баща й просто се "разглоби" да тича след нея hahaha Joy От 23 декември са ваканция, та ще мисля разнообразия вкъщи и навън Whistling
Тук също на тържествата им не просъстват родители по никакъв повод. Мисля, че за да не стресират децата с толкова много непознати лица, а и тук малките групи са с наистина малки деца, от 9 месечни бебоци Laughing
Джули, ние от около 5 месеца сме с тези капризи, като понякога ме докарва до истерия, тя дори се съблича пред вратата отвън, ако не и харесват дрехите. Просто тя се облича налудничаво, понякога е просто безумие да е пусна така навън, излизала е със странни дрехи и ме е било срам от облеклото й, но какво да е правя Whistling Днес искаше да отиде с "коктейлна" рокля на детската, копринена синя рокля до земята с гол гръб ooooh! Представи си как ще ни гледат в детската, облякохме се с хиляди уговорки, че роклята ще й я пазя вкъщи и като си дойде веднага ще е облече, по едно време носеше бански върху дънките Crazy Излизаше с едни пантофи от Холандия - шарени на лалета, адската цигания, и с вирнати върхове отпред, супер смешни, тя си ги обуваше и си ги носеше до магазина като отидем да пазаруваме, не питай как ни гледаха, сигурно са ме мислили за луда и мен Laughing Дънки не носи от няколко месеца, само клинчета, иска да и е удобно според мен, рокли иска, но има претенции и към тях, понякога не ги иска, анцузи също носи понякога, но основно меки клинчета Crazy Не ми се мисли за по-натам като пораснат, ако от сега са с капризи hahaha
Мишка, мини се отчети, имаше и други майчета, да не се спотайват из темите, а да минат да драснат как са Hug

# 591
  • Мнения: 1 048
Замириса ми на ароматно кафенце с канела и веднага дотичах  hahaha
Здравейте и от нас Simple Smile да се напънем да изпишем тая тема, че да започнем новата година с нова Simple Smile
Днес я пуснах малко подсмърчаща  Thinking не мога да определя, няма Т...още ни липсват 4 зъба, та се надявам от тях да е нещо.

Коледно тържество предстои, подаръците са по избор на родителите. За учителките няма такава практика, за това днес занесахме подарък - играчки за занимавка на децата (т.е по собствена инициатива избрахме подарък приложим за групата)

 Hug целуваме ви всички малки и големи

 Shocked малко ми е лудница в офиса и за това се включих набързо, да знаете, че сме на линия Simple Smile

# 592
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. При нас така е натрупало сняг, зимна приказка е. Simple Smile И ние нямаме тържество, някои детски имат, някои не. Даже не знам и Дядо Коледа дали ще минава, трябва да кажа на ММ да пита учителките, че той я води и взима откакто аз почнах работа. Ама то тук нали има много имигранти и някои не празнуват Коледа, та това са им съображенията.
Да се похваля, че минахме теста за гражданство с ММ и сега чакаме да ходим на клетва.  Гени и ние ходим по такива центрове особенно зимата, ама аз си сядам и тя си обикаля. Има някои с много високи пързалки и страшни, ама тя си ходи. Сега в събота бяхме на един център и имаше едни големи деца, които доста тичаха, но засега не сме имали инциденти. За дрехите, аз и приготвам дрехте, но има случаи когато иска друго да облича. Рокли не носи, мин.год. имаше две и от тогава не купувам. Не обича и това е. Иначе носи 110см, а обувки мисля че БГ номер е 26-27.
Ние другата седмица заминаваме за Куба и Габи няма търпение да се качи на самолета и сега като излизаме някъде и тя все си мисли, че отиваме на самолета. Друго, друго....И аз правих с децата курабиики в училище. Намерих една супер лесна рецепта: 2 яйца, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. олио, 1 ч.л. сода, около 400гр брашно. Правите тесто и го оставяте в хладилника да се втвърди малко,около 15 мин и после правите формички и т.н. Печете на 180-200градуса за около 15-20 мин.
Лек ден на всички и много се радвам, че се разписахме.
Да питам, имаше една мама бременна, ама не помня коя беше. Как минава бременосттта? Една приятелка ще ражда март месец и миналата седмица организирахме bаby shower. Казала съм й, че ще помагам като се роди. Много са сладички като са мънички  Simple Smile

# 593
  • Мнения: 502
Аз съм бременна и сега съм в 7 месец, терминът ми е през февруари. За сега нещата са добре, но ме мъчат киселини и болка в тазобедрената става. Пия магнерот за контракции, пиех легофер за желязо, че ми беше нисък хемоглобина, сега ми изписаха и витамини. Първите месеци много се измъчих, защото имах много тежко гадене и повръщане, но това вече е минало и гледам напред.

Аз също водя малката в детски центрове, но сигурно се различават от тези в чужбина  Joy, обаче тя не ме оставя да седна да си пия кафето, а иска да съм вътре с нея и да играя. В повечето клубчета е задължително деца до 3 години да са с придружител, но в зависимост от детето правят изключения. Момичетата, които наблюдават децата, закачат и Силвия, но тя се сърди и идва при мен. Даже последният път се издразних на едно такова момиче, защото вижда, че малката тръгва да плаче от нея, но на няколко пъти се опита да я гушка и да я закача.




# 594
  • Мнения: 741
На бързо само да напиша,за леко подсмърчане и корабчета в очита ни помага инфлуцит.Хомеопатични хапченца,спасиха положението на два-три пъти след пневмонията.
Предпочитания за дрешки няма,той обича гол да си ходи,голямо гонене  пада след банята.
Цвети,първо честито да ти кажа, и после второ, прати моля малко сняг и бисквитки насам към нас.Нямам търпение да изкарам шейната. Hug Grinning

Гени,голяма кокона си имаш,смях се искрено. Joy
Лека за сега,утре пак да попишем казвам аз,как мислите?  Joy bouquet

Последна редакция: вт, 13 дек 2016, 00:57 от Pancake_86

# 595
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Майчета, хайда кафенце Hug


Цветиии, честитооо bouquet bouquet bouquet Хайде да ви е на успехи и новата година Hug
Джули, леко бременеене, не остана Heart Eyes Да центровете тук са доста големи, няма хора които да ги гледат хлапетата, огромно е и има пързалки и други атракции които са за по-големи деца, но Лили все там се бута, и някой трябва да е с нея Crazy Ето го този в който ние ходим най-често Палачинке, смешно ти е, а на мен ми се реве, днес отново имахме "лек" спор Laughing Пепи е сладур, пускай си го да тича гол, като обича Hug
Мони, нищо де работата няма да избяга, хвърляй по едно "очО" и драскай по някой ред Hug
Абе сладурки, да вземем да си направим Коледен албум, сигурно дребчовците са много пораснали, къде ни беше регистрацията, някой помни ли hahaha Joy

# 596
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
И аз вчера си мислех да си направим албум.... Гени, все едно наште площадки гледам, същите са и тука.
Аз така искам понякога да има кафе към тях или кафе/ресторант с площадка. Тук няма такива работи. Sad

# 597
  • Мнения: 502
Странно ми е, че във вашите площадки няма къде да се седне да се хапне нещо, защото това ще им носи допълнителни приходи. Ние като ходим на такива места, го съчетаваме с това да хапнем нещо от заведението.

Днес ми дадоха календарите на малката, не че съм виждала снимките на другите деца, ама моето гардже си е най-хубаво  Heart Eyes  Joy Много добре е излязла и съм доволна.

Палачинке, Силвето също обича да е гола, като я приготвяме за банята и почва да тича насам - натам.

# 598
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Няма Джули. Малко по темата...
Скрит текст:
На мен това ми е мечта да отворя един център с кафе и кът за игра. В Канада ти се броят на малкия пръст такива с кафе и за хапване. Имаше преди едно малко кафе с площадка вътре и го затвориха. Аз писах на собственичката защо, какво, как и да ми даде някои съвети и тя жената каза, че е много труден този бизнес понеже децата израстват и те почват да ходят по други извън училищни занимания. Кофтито е че и информация няма как да отвориш, а в БГ бол с инфо. А пък за ресторанти с вътрешна площадка - ъпсурт да намериш. Сега като съм в тази сфера с децата и доста хора съм питала дали са виждали такива кафета, всички са много учудени. И на мен ми беше странно, като се има предвид, че тук почти всяко семейство има по 3 деца. Тук има много извън училищни занимания, които са безплатни и много добри и всички предпочитат да ходят там, ама пък и там могат да сложат по една масичка с кафе да предлагат или поне от машина. В това отношение БГ са много добре. Помня като си бяхме идвали лятото ходихме на един ресторант с вътрешен кът в Драгалевци беше много голям и хубав.

Генни как е при вас, има ли закрити площадки с кафета или ресторанти?

# 599
  • Мнения: 741
Добро утро мами.Успях да направя закуска,да пусна прахосмука,оправих леглата,измих чиниите,оправих си веждите и енергията ми свърши...
На моменти си мисля,че съм супер мързелива,не може да бъде просто.Толкова неща отлагам,че...например трябва да си платя здравните,да отида на зъболекар,да отидем на фотосесия и т.н,но мама я мързи да гледа.Вчера пак цяла вечер се въртя това шило и сън почти нямаше,за кой ли път вече.Като няма деца да си играе или ако не е тичал поне два часа навън е ужасен.Сърдит,удря,хапе,блъска,хвърля разни неща,крещя по цял ден за нещастие на съседите.На моменти трудно овладявам и своя гняв,вие как се справяте,какво ви помага да не крещите и да не се ядосвате? Стигнахме до там,че моите крясъци въобще не го притесняват,а неговите бели стават много опасни за здравето му.Говорим за опити за събаряне на ТВ,блъскане с дървени играчки по прозорците,катерене по всякакви мебели,бъркане в контакти,чупене на чаши умишлено
...Кой са най-сериозните и големи бели,които са ви оставяли без думи?Споделете да се посмеем. Joy

Общи условия

Активация на акаунт