АВГУСТинче вече бяга, мама за коледен хаос се стяга!

  • 59 353
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 438
Асти, а как си пие млякото сутрин? Боян може ли да пие от чаша или му носиш шише? И бибероната ли ти му носиш?

# 706
  • Мнения: 834
О ние с чашата вече сме почти професионално изпълнение. Сутринта му направих сандвич, нарязах му го на парченца, сложих му на таблата, сипах му в чаша сок и след малко гледам - хапне 2-3 хапки от филията, надига чашата, оставя я и пак хапва  Joy Абе много важен изглеждаше, и като голям човек  Heart Eyes
За закуска давам кук-кус, юфка, попара и сандвич в различни варианти. Също баница (домашна), палачинки, гофрети, макарони, които правя уикенда обикновено.
Утре ще го водя на бебешка опера, дано изтрае до края, че като го знам как не го свърта ... после ще разказвам.
Астинед и аз мисля, че добре се справя детето с яслата. Щом даже спи ... На мен това ми е най-голямото притеснение, като знам как не може да заспива сам. Но, има време да се научи, и без това не е ясно кога ще ходи на ясла.
 Hug

# 707
  • София
  • Мнения: 1 740
Занесох му лейката от Икеа надписана, но не знам дали всичко наливат в нея. Той също може вече от чаша, но основно аз му я надигам, че иначе по по-малко трябва да наливам. Вкъщи вече сме само на обимновена чаша. Биберон му нося и те си го взимат от шкафчето му като ги оправят за сън. Дали и други му го лапат не знам, а може и той да дърпа от устата на някое Simple Smile

# 708
  • Мнения: 834
Идвам да кажа за операта, ако някой се вълнува де  Laughing Много ни хареса. То не беше точно опера, ами няколко младежи пяха детски песнички с оперни гласове. Първите 10-тина минути всички хлапета бяха като препарирани, гледаха с широко отворени очи и усти  Joy После разбира се ги хвана щеротията и почнаха да се разхождат, но все пак се забавляваха доста. Добре, че не е много дълго - към 40 мин. макс. Другата седмица пак ще ходим  Sunglasses

# 709
  • Мнения: 2 697
Здравейте и от нас с Андрейчо, момичета Simple Smile Помните ли ни? Mr. Green

Нямам никакво време за писане, евентуално утре-вдругиден дано се вредя, само на Mrs. Petrova исках да дам идейка - ако не се бъркам, ти си в нашия район, т.е. Изгрев, Дианабад, Студентски, нали не бъркам?

Та ако си спомням правилно (че напоследък паметта ми изневерява, вече се притеснявам за Алцхаймер, честно), идейка за забавление с детето е и кукленият театър в читалище Добри Чинтулов (на бул. Никола Габровски, малко над супермаркет ВМВ). Представленията са кратки, максимум 30 минути, безплатно е и е много забавно. Аз ходя с големия ми син, но често виждам и бебета по-малки от нашите  Wink Представленията са всяка първа събота от месеца - например утре ще има, от 10:00 сутринта, представлението ще е "Бременските музиканти".

Последна редакция: сб, 06 фев 2016, 14:04 от Шехина

# 710
  • Мнения: 519
http://parentacademy.bg/2016-feb-programa/

Споделям нещо интересно.....

# 711
  • Мнения: 438
Голяма драма стана това хранене. Неиска нищо готвено, само хляб и бисквити. Днес скрих всички пакетирани храни и го моля само с манджи, ами... от сутринта кара  на едно шише АМ. Към 18 часа отново отказа ядене и на мен ми дожаля, че му дадох едно кремче с бишкоти. Незнам как ще я караме  newsm78. Дано да е някакъв период, че едно злоядо го имам вече в къщата си. А така добре вървяха нещата до сега Simple Smile

# 712
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Кремолин, период е. И моят от 3 месеца е супер ящен, помита големи количества готвено. Е, да, ама от 1-2 седмици се мръщи, плюе, върти глава, много малко готвени неща харесва. Кисело мляко, хляб, супа по малко и това е. Та се надявам да е период и да не се връща злоядството и при нас.


Имахме ужасно заспиване, час и половина, ако мръднеш, плаче, накрая с гушкане на леглото и пак много висене. Четох в английски източници, че има тежка sleep regression на 18м, дано е това и дано по-бързо свърши.

# 713
  • Мнения: 2 653
Период е. При момчетата мина и пак започнаха да ядат както обикновено, че и повече.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 740
Почнахме се...след седмица на ясла, снощи вдигна Т 38,6. Сутринта го водих на лекар с много червено гърло е и даже искаше антибиотик веднага да му дава, но аз се намръщих яко, та ако вдига Т три/четири дни тогава. Според мен е грип, тя не е сигурна....ми няма ли изследвания....
Защо все насляпо се работи в тая наща здравна система. Всички казват по ТВ че не трябва антибиотик при грип. Почнахме умкалор, сиропи мукоплант и калц. глуконат, вит. Ц, осцилококцинум и пробиотик....да му мисля аз как се набутват плюс за Т нурофен и панадол. Снощи дадох нурояен, тази сутрин в 5 пак закова на 38,6 и дадох панадол. Стискайте палци без антибиотик да минем, че не ми се мисли ако след седмица ясла веднага сме на антибиотик колко ще изпием. Той до колкото знам сваля имунитета после и са податливи на следващи и следващи заболявания...сори за грешките, но съм от тел...хубава седмица

# 715
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Astined, дано оздравее по-бързо и без АБ. А цяла седмица на ясла си е много добре, повечето ми познати деца на 2-3 ден се разболяват.

# 716
  • Мнения: 519
Асти, знам, че знаеш - изследва се кръв, за да се установи грип ли е и какъв точно. При всички положения симптоматиката отговаря на вирус. Бързо да оздравявате!
И ние се мъчим. Има задна хрема, която причинява кашлица. Не може да спи. НЕ можем да извадим нищо от носа й. Не дава да й правим инхалации. Направо незнам....Вчера я видихме на лекар. Ми чисти са й гърдите, гърлото не е червено. Няма Т. Жизнена е, яде си. Чувам секрета в нослето и направо незнам как да й помогна Sad
Тази нощ беше ад. Кашля и плаче, защото не може да спи....

# 717
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Върнахме се от болница. Беше повече от ужасно, по-късно ще пиша.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 740
Ох май повечето сме затънали в сезона на болестите до шия. И Боян спи сега и вече три пъти се пробужда с рев, че се дави. Доста е топъл и му дадох пак нурофен и залепих кул патч на гръбчето. Не мога да го разбутвам да я меря и ме е страх да не вдигне много докато спи. Подсетихте ме за инхалатора. Ще го извадя после да се почваме, че вече и кашлица се чува.

# 719
  • Мнения: 2 093
Момичета привет!
Ние бяхме  в болница за втори път с ротавирусна инфекция. Ужасно е , пазете се и бъдете здравички, другите проблеми са бели кахъри.
elliee гуш мила! Дано болестите вече да ни прескачат  Hug

Общи условия

Активация на акаунт