Отговори
# 675
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
И Тео е супер неспокоен в часовете преди баня, вечерям винаги под напрежение, той е до мен в шезлонга, аз изяждам една хапка, после му бутам биберона в устата, после - друга хапка, после - биберона и така ям като месирка. Освен това помагам на Ивайла, защото тя винаги иска нещо, което не е на масата. Правя всячески опити да го приспя преди вечеря, но не става. Не става да вечеряме и след като го приспя след банята , защото в повечето случаи ми отнема около час докато заспи и тогава става много късно за вечеря.

# 676
  • Мнения: 3 199
Днес сложихме малката в активната гимнастика. Мислих, че няма да я острази, но доста се заглежда по играчките Simple Smile
За излизането смятам да го правим ако не е супер студено, няма вятър, дъжд и мъгла.
За неизлизането по тъмно и аз съм го чувала, но не съм го спазвала, защото ни се е налагало да ходим до магазин и до майкини...Иначе мисля, че логиката е, че нощем излизат злите сили. Така се е смятало преди. Затова и до 40 дни не е хубаво да стои прането на майката и бебето след залез слънце. То сега и без това един пушек, не се диша..

Дани от 2 дни е много неспокойна, дори след хранене, изглежда още гладна, а едва диша...По-често иска да яде, изсмуква и двете гърди, направо е чудо. Четох за скок в разтежа и само с това си го обяснявам. Сега ще й давам като поиска постоянно, пък дано се увеличи количеството кърма спрямо нуждите й, че хич не ми се иска да й давам АМ.

Рокси, и ние сме така с бибата, но с ММ се редуваме, само му казвам "Сега ти си наред" Grinning

# 677
  • Мнения: 3 595
Шикерче - принципно винаги би трябвало да се увеличи кърмата автоматично, щом бебето иска повече. Мила като имаше усилен растеж сучеше на час и половина и и потичаше мляко от крайчетата на устата, толкова много беше. Сега е абсурд след час и половина да събера и 50 мл от двете гърди. Според мен и не винаги неспокойството около хранене се дължи на недостиг на кърма.

Иначе аз тези суеверия за тъмното и злите сили не съм ги чувала и по-добре, за да не ги мисля. По тъмно не сме излизали де, но е чиста случайност. Гледаме през деня да ходим по кафета и ресторанти, вечер аз обичам да съм си вкъщи. Ако ще излизам ще е без бебето. А и при Мила са вечер коликите, та ще ни се радват в ресторанта...

# 678
  • Мнения: 194
Bebo28, направо благородно ви завиждам! И ние вечер преди баня сме за чудо и приказ. Ще вдигнем което июда е заведение на главата си.
Иначе все още не си задържа погледа върху играчкитр. По-скоро случайно ще му се спре погледа на някоя играчка. Дори все още ръцете си ги държи свити в юмруче, но все по-често ги разтваря.

# 679
  • Мнения: X
roxanna, и ние така вечеряме докато с едната ръка бутаме бибата в устата!

И Мони нещо е много гладна и иска по - често да яде, лапа си ръцете...давам й по - рано, не спазвам часове, не ги отразявам тези приказки, че децата като са АМ трябва да се хранят под режим. За мен бебетата се хранят на поискване независимо дали са на кърма или на АМ. Единствената разлика е, че от шишето виждам колко е изяла, ама като е огладняла 30 - 40 мин. по - рано няма да я оставя да се дере от глад  Stop за количеството също не се вживявам, то детето си преценява най - добре  Peace

Ние и през деня не бихме могли да ходим по заведения, тя плаче и тогава. Изобщо будна ли е, основно реве  #Crazy понякога се случва да будува 30 - 40 минути и да си гледа нещо и да е спокойна, но е рядкост. Като започнат коликите от обяд са през целия ден...но тя като цяло е неспокойна и ревлива още от болницата (аз съм била същата, че и по - зле  Crazy) така че скоро май няма да ни огрее да излизаме с нея!

# 680
  • Мнения: 257
Ами момичета, да ви кажа честно той щом не си е у дома, винаги е кротичък ( поне засега). Независимо дали в количката или в столчето за колата, само да не е у дома. Но когато сме си вкъщи и е буден или трябва нонстоп да му говоря или на ръце пред прозореца, затова мисля за кенгуру. А иначе и той преди баня е кисел и реве. Ние примерно като решим да вечеряме навън излизаме към 17:30 часа примерно след като той се е нахранил и се прибираме към 19:30 - да не си помислите, че си изкарваме цяла вечер  Laughing Къпем го и след това приспиването отнема доста време, понякога дори до 22:00 часа. Просто при нас всеки ден е различен, нямаме точно установен режим. Ние дори се къпем по различно време, а знам че попринцип трябва къпането да е всяка вечер по едно и също време, ама няма как - той един път яде 3, 6,9,12, един път 2,5,8,13, някой път 4,7,11,14, всичко зависи от това кога ще се събуди да чде през нощта
Ето пример от преди малко - не иска да заспи, облякох го, слових му шапка и в количката на терасата - заспа след има, няма 5 мин. и сега си спи в количката (ако го преместя ще се събуди). Днес даже втори път е на "разходка" до терасата.
Иначе, ние няма как, като бабите са работещи и в мола го водихме вече няколко пъти, и на Джъмбо и с мен на прегледа за след раждането миналата седмица.
Понякога си мисля, дали той няма да свикне да е постоянно с мен, (тати ходи на работа все пак) и после да не иска да общува с други хора. Сега понякога го улавям, че като ме испусне от поглед и почва да помрънква  newsm78 Или май си внушавам  newsm78
Извинете ме за дългия пост, ама да си кажа  Hug Hug Hug

# 681
  • Мнения: 3 199
И ние все още нямаме режим, но мисля, че още е рано. При нас всичко е горе-долу, банята също. Зависи кога е яла преди това и дали ще спи. Ако заспи, не я будя. Може да я изкъпем в 19, а може и в 21ч., къпали сме я и в 23ч. и сме пропускали Simple Smile Повечето пъти след баня и хранене заспива дългия си сън, но понякога не. Един път спи по 6-7 часа през нощта, друг път по-малко. Снощи например се хранихме в 21, после в 23, после в 3, в 7, в 10 и бях  Tired А миналата вечер заспа в 23ч и ме събуди да я храня чак в 5:30 Simple Smile

# 682
  • Мнения: 42
Заповядайте в новата тема, вече в Родени http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=887266.msg32063082#msg32063082

# 683
  • Мнения: 781
Аз точно си мислех, че много ми се излиза да хапнем някъде и дали е удачно да го направим с беб, та вече ми се струва не лоша идея Simple Smile Даже си мисля директно с количката Simple Smile
Режим и ние нямаме, когато се размрънка давам манджа, къпем в различни часове, прави различни паузи, но поне 5 часа има Simple Smile Ние сме на режим шише на поискване Simple Smile

# 684
  • Мнения: 270
Но когато сме си вкъщи и е буден или трябва нонстоп да му говоря или на ръце пред прозореца, затова мисля за кенгуру.
Моля те, не причинявай това на детето си. Прочети малко за бебеносенето - със слинг или ергономична раница, но не и с кенгуру. За да не пиша излишно дълъг коментар, просто потърси в гугъл за вредите от носене в кенгуру Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт