Отговори
# 660
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Да, ще си направим нова темичка в родени  Hug
Тео откакто се е родил предпочита да спи на дясно, сложа ли го на ляво - няма сън и това е. Той не точи още лигите, но двата му зъба прозират под венеца, дано си стоят още там, защото е твърде рано да излизат. Утре сме на ДК, този месец видимо си личи, че е пораснал. Предният път не му сложиха никаква ваксина, да видим сега ще сложат ли. Да не забравя да питам и за вит.Д.
За бучки и твъде твърди гърди не мога да помогна - освен това, че аз винаги се цедя на ръка , така и напълних фризера, така ми е по-лесно. Когато се върна след цял ден на лекции и гърдите ми са много твърди, минава доста време докато потече кърма, но съм упорита и накрая потича, та може би разковничето е в по-дългото цедене.

# 661
  • Мнения: 18
Момичета, излизате ли в това време, като спре да вали?

# 662
  • Мнения: 1 739
Добро утро! Аз тези два дни излизах, но тук не валя, беше облачно и меко време, даже нямаше и вятър. Есинствено в събота беше неподходящо за разходка. Не знам как ще сме когато се развали напълно времето. А може ли на терасата в количката  при лошо време, или никакво излизане newsm78

# 663
  • Italia
  • Мнения: 705
Аз бих излязла с нея стига да няма вятър или пък температурите да са под нулата. Минутите навън са почивка за мен и сън за нея,колкото и да е ревала преди това  Grinning
Тук по нашия край е прието бебето да не бъде навън след залез слънце. Само че днес искаме да я вземем с нас до Щерев,а часът ми е в 17.. и ще се стъмни докато се приберем след това  Rolling Eyes при вас подобни дивотии има ли?

# 664
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
и да има, не съм ги чувала, но не ги и спазвам ..

# 665
  • Мнения: 1 739
Ооо при нас това е до чистата молитва или така поне си мисля, защото преди нея майка ми не позволи да й отидем на гости, а когато я направихме цял ден бяхме при нея и си отидохме по тъмно. И от тогава няма забележки за прибирането по тъмно. Логиката иначе е, че като се стъмни падят температурите и за да не насгинат бебчето и майката...или аз така си го тълкувам

# 666
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
наистина звучи логично след залез да е доста студено и опасно да не настине детето ..

# 667
  • Мнения: X
Ако спре да вали и няма вятър с удоволствие ще излезем за малко, но засега не се очертава да спре дъждът при нас  Sad
Мисля да не излизаме само при силен и студен вятър, мъгла и температури под минус 5 градуса...при всички останали случаи е добре да се излиза дори и за малко. На терасата същото е ок когато навън не става, даже е задължително според мен детето да глътне малко чист въздух. Все пак вече не са новородени, а и се климатизираха постепенно, това е хубавото, че времето беше приятно и можехме да излизаме, а не изведнъж да ги изведем при температури около 0-та  Simple Smile
Никакви поверия и дивотии не слушам и не спазвам  Peace

# 668
  • Мнения: 194
Здравейте момичета. Чета ви още от първата тема и сте ми много полезни. Чак сега обаче се престраших да пиша. Моят термин беше определен за 01.10., но родих на15.09. Надявам се, че въпреки това ще ме приемете във вашата група.
И аз доста се филмирам покрай малкия. От няколко дни имаме затруднение с акането. Преди седмица всеки памперс беше пълен, а сега го пълни през ден-два. Педиатъра ме посъветва да приемам повече течности за да се регулира стомахчето му.
А тези от вас, които родиха секцио с какъв медикамент третирате разреза за да стане белега по-блед и незабележим?
P. S. За първата страничка моля да запишете планово секцио на 15.09. Детенце Йордан роден 2870 гр и 48 см.
Извинете за дългия пост bouquet

# 669
  • Italia
  • Мнения: 705
Добре дошла Теди! Много хубаво име сте избрали за вашето момченце, със здраве и късмет да си го носи.
Аз ползвам Содермикс за раната от секциото.Хубав крем е. Peace
А за поверието е сега говорих с майка ми, и тук било до 40 дни на бебето. Причината била да не ги настигнат демоните  Joy Joy

# 670
  • Мнения: 3 595
Добре дошла, Теди!

За излизането - аз нямам избор, тук вече е минусови температури. Ако реша да чакам да са плюс ще излезем сигурно чак април... Обличам Мила добре и заминаваме. Само в дъжд не излизаме и като имаше вятър, който беше почти буря.

# 671
  • Мнения: 194
За излизането навън смятам, че е хубаво да подишат чист въздух децата. Щом не е под -5 и не вали какво пречи за кратка разходка? Добре облечено ще си спи навън и мама ще глътне някоя и друга глътка чист въздух Simple Smile

# 672
  • Мнения: 781
За излизането и аз знам, че стига да не е под -6,7 градуса и да е мъгливо няма проблем. Аз не съм го извеждала от два дни, но беше много ветровито и валя силен порой, днес ако спре ще излезем.
Теди, добре дошла.
А относно поверието - при нас го има, но 40 дни. След това няма проблем Simple Smile

# 673
  • Мнения: 257
Ох,  с тези поверия голяма лудост. Няма никога да забравя как търчах с количката и бебо един ден към 17:00 часа, защото започна да се стъмва а ние не се бяхме прибрали, а той нямаше 40 дни. И аз уж не вярвам и не спазвам подобни неща, ама нали е за бебо та май си станах суеверна. Но пък откакто бебо стана на 40 дни, вече си излизаме с него дори по тъмно - ходим да вечеряме или да се видим с приятели и си го взимаме, като няма кой да го гледа. В ресторанта ни гледаха малко странно като влязохме с кошницата за кола, ама ......ми все едно кой как ме гледа  #Crazy
Добре дошла, Теди  Hug
А и ние излизаме навън при всяка възможност,но вече трети ден вали почти непрекъснато и е супер гадно времето, ама все пак на терасата в количката го показвах за 5 мин.
За белега от секциото ползвам био ойл, аз го ползвах и по време на бремеността против стрии и незнам дал от него или си е от кожата но нямам нито една стрия  Laughing Засега поне вече не е червен, но си е видим  Laughing

# 674
  • Мнения: X
О,bebo28, завиждам ви, че ходите да вечеряте по ресторанти с бебо, явно е кротък. Ние ако излезем с Мони тя ще опищи ресторанта  Laughing тъй като точно вечер е във вихъра си  Crazy Иначе въобще не би ми пукало как ни гледат, ако можехме щяхме...излизаме само когато имаме баба на разположение...

Общи условия

Активация на акаунт