ОКТОМВРИйки време не остана, коя ще бъде първата ни мама? - еп.15

  • 35 922
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 737
Ох, и мен ме е страх от всичко...но каквото стане, гледам да не мисля, за да не се панирам излишно.
Момичета,моля стиснете едни палци, днес съм на ЖК и дано няма проблеми, че миналият месец се поизплаших много. Нямам търпение да видя колко голяма е пораснала бебка и дано си покаже личицето... Simple Smile

# 46
  • Мнения: 304
... мен ме е страх от всичко свързано с раждането. Как ще протече, от болката, дали ще успея да родя нормално (звучи тъпо ама...), дали бебето ще е добре, дали ще се справя с него (в смисъл дали ще знам как да се грижа за него  Embarassed
Знаеш ли колко е странно и същевременно интересно - като ми дадоха за първи път детенце, след като ме бяха вдигнали и ме бяха пуснали обезболяващите(че от тоя компот, който ми бяха наблъскали ми беше толкова весело и замаяно, сякаш бях пияна  Crazy ), погледнах го и се зачудих "А сега какво да го правя това парче месо?!" И наистина си нямах идея какво да правя! Реших да го сложа на гърда да суче и го погушках после и правейки го, мина една акушерка, която питах какво да го правя. Тя жената ме пита досега какво съм правила откакто съм го взела и се оказа, че точно това е трябвало да свърша. Като се прибрахме в къщи, някак си от само себе си си тръгнаха нещата - преобличане, хранене, памперси... Така че природата добре ни е програмирала, само трябва да се поотпускаме понякога  Grinning

# 47
  • Мнения: 718
Altaya, стискам палци. Какво са те изплашили. Аз утре отивам на ЖК, док да ме плаши и мен. Сигурно като го видя, пак ще вдигна кръвно. Ама... ще си искам изследвания, абе.....май ще има разправии. Да кажеш после как е минало  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 599
Прекрасна нова тема, благодаря  Hug
Съншайн, съжалявам много, нямам думи просто  Hug

# 49
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
и аз вече мисля, че киселините не са от храната. Ми от кво са тогава ??
голяма си ми душица Mr. Green ти знаеш ли колко място има за стомаха ти в момента?! Mr. Green Mr. Green ужасно е неприятно, ама ще мине .. само устискайте още малко да родите Peace

# 50
  • Мнения: 1 034
Аз така го помня и от първата бременност - през цялото време се чувствам прекрасно, вървя като кон и си върша всичко вкъщи без проблем. После влизам в 9 месец и изведнъж ми става мнооооого тежко, не ми е удобно нито седнала, нито легнала, нямам сили за нищо и само седя и чакам да свърши. Сега е по абсолютно същия начин.
Аз пък от вчера съм се замислила - на ЖК разпитвах АГ дали може да разбере ако бебето ще избърза. И той ми вика да не бързам, че сега ако се роди ще стои в ковьоз. Остава ми точно 1 месец до термин и се чудя откъде пък беше толкова сигурен. Дори не го гледа на ехограф да види колко е голямо.  newsm78

# 51
  • Мнения: 84
Мен единствено ме е страх от това дали бебо ще е жив и здрав !
Болката съм я приела психически ще боли , но ще го преживея един ден толкос ...
Мисля , че няма място за притесния относно справянето с бебоците не подценявате майченския инстинкт  Peace
Важното е накрая и ние и бебетата да сме живи и здрави всичко друго се нарежда  baby_neutral

# 52
  • Мнения: 434
sunshine_SUNNY пфуу незнам какво да кажа, съжалявам за това , което ви е сполетяло, бъдете силни  Hug Hug

Киселини аз и предната бременност си имах, но сега са повече.......та си знаех и си бях купила Талцид предварително, не е от храната само..., защото може 5-6 дни да нямам , после пък да се налага по 2 пъти да вземмам Талцид............ Mr. Green

Алтая стискам палци и чакаме отчет  Hug

Съни щом ти е казала, значи верно не е лошо да се консултираш......явно са ти доста зле..... Peace

Бисквитка сигурно кристална топка има човека  Mr. Green

# 53
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
И той ми вика да не бързам, че сега ако се роди ще стои в ковьоз.
не е задължително .. то затова неонатолог преглежда бебето, за да прецени обективното му състояние и има ли нужда от кувьоз детето, няма ли .. може само на кислородна палатка да го сложат, за да му помогнат да си разгърне дробчето, че само с реване понякога не става .. моята кума роди 27 дни по-рано, но не са слагали детето в кувьоз .. ей тъй кат почнат тия доктори .. пфф аман! Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 326
Да дам и аз отчет. Бебка е добре, не разбрах колко кг. но си вървяла както трябва. Плацента добре, води добре. Следвашият път изследвания, тези явно ще са в началото на 9 месец. Скара ми се доки, че не съм отишла на очен още, викам й ама чакам да ми кажеш да отивам ейййй  Mr. Green Каза ми като проверявам дали ми е твърд корема, да го правя само легнала и с цяла длан да си го галя - ако е твърд - "ще усетиш ".
stambuli за контракциите каза, ниско долу (където си боли при цикъл) с подобно на менструални болки, но много силни и режещи. Каза, че  и те няма как да бъдат сбъркани.
Киселини и мен ме мъчат, но реших да не пия излишни хапове и си ги търпя. Ако стане ужасно ям сухарчета, пия много вода и се пооправя положението  Peace

# 55
  • Мнения: 3 595
Днес сутринта се записах в темата, явно модератор е изтрил поста. Вярно беше гол запис, но цял ден се чудя защо никой не пише и можеше и да я изтърва… А гледам и други голи записи има, ама си стоят… Здраве да е.

Все пак благодаря отново за темата!   bouquet

Съншайн - много съжалявам за загубата ви! Кураж!

Приятелка роди през май в края на 36-та седмица и просто останаха малко по-дълго в болнцата, мисля 5 дни, но не е имало кувьози и т.н. Зависи си от бебето.

# 56
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Мен също не ме е страх от раждането, а и да си призная дори и първия път не ме беше страх - просто знаех, че трябва да премина през това. Преживява се, не е болка за умиране и двата пъти съм родила нормално без упойки. Повече ме притеснява след това - бих родила 5 пъти за да не преживея после възстановяването - при мен са винаги едни контракциии за по няколко дни, ама болезнени, едни дълги и обилни лохии, придърпвания и пр. Но и това не ме отказа да се хвана за трети път на хорото, така че мили дами, няма от какво да се притеснявате - ще мине и ще замине, важното е, да родим живи и здрави бебчета и ние да се възстановим зада си ги гледаме и да им се радваме.

# 57
  • Мнения: 515
Записвам се и аз чак на 4та страница Simple Smile В очакване на първия бебок  Hug mecani   bouquet  bouquet  bouquet

sunshine_SUNNY, съжалявам за загубата ви, бъдете силни и дано скоро отново ви се усмихне щастието  Hug Hug Hug

Киселини, не съм имала досега. Дано да нямам, че като чувам са доста неприятни. Иначе закусвам предимно кисело мляко с праскови и гледам да ям по малко и на често  Peace

От раждането, не ме е страх. По-скоро, ме е страх, че при мен най-вероятно ще се наложи секцио и страшно ми е дали ще съм способна да се грижа за бебчето след операцията.

Стискам палци на всички мамчета на преглед днес  Hug После ги чакаме да се отчетат Simple Smile

# 58
  • Мнения: 90
sunshine_SUNNY, много съжалявам за загубата...

И мен ме е страх от раждането, това, което си повтарям като мантра е да си представя само преди 100 години какво е било, а преди 200... и ми става по-малко страшно. Сега поне има медицина и хирургия и обезболяване, а преди раждането е било най-честата причина за женска смъртност. 

Днес бях на преглед в болница Надежда и чаках 3 часа и половина. Имаше някакво усложнение на секцио и всички лекари бяха в операцията. спасили си майката и бебето, ама сума ти народ чакахме много.... Както и да е, имам си дата за постъпване и секцио. 

# 59
  • Мнения: X
Бобишана, знам, че е така, ама като не знаеш какво те чака и...ми е едно такова свито...
а и от самото раждане много ме е страх, знам че и секциото си има своите минуси, ама понякога като ме хване шубето и ми се иска да се разбера с док за едно секцио и да не го мисля, ама после се отказвам!

Стискам палци на всички с прегледи! Много плашат тия доктори, явно не само моя е така, аз със страх ходя на преглед всеки път от известно време насам!

За кувиоза - зависи дали бебето се справя с дишането, колко е голямо. Първата седмица на 9 - тия май е рано...но пак не е гаранция. Моя приятелка роди 26 дни по - рано, бебето не е било в кувиоз, но си беше големичко.

Киселини снощи за първи път имах. Нищо не пих, но имам Гавискон, купен за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт