Химически пилинг

  • 34 334
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 282
Химическият пилинг е ужасно наказание за кожата! Ще си направиш рани....най-добрата рецепта за пилинг е : лъжица мед, лъжица сода- втриваш и масажираш в кожата, оставяш да поседи 10 минути и изплакваш, няма такова усещаме за мекота и чиста кожа.
Само със захаросан мед съм си правила маска на лицето, и то беше по-скоро ексфолиращо.

# 31
  • Мнения: 14 471
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.

# 32
  • Мнения: 7 006
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.
Значи говорим за различни неща...Такъв пилинг,няма как без болки..То на слънце прегориш малко,па те заболи,камоли такава агресивна процедура..

   

# 33
  • Мнения: 992
Имам около 8 пилинга с различни к-ни- гликолова, трихлороцетна, салицилова  и др.- аз нямах болка, зачервяване , нищо такова каквото е показано на снимките. Дори дерматоложката ме пита не ме ли боли, че не е възможно от такива силни пилинги да не усещам нищо. Ами явно си е до кожа.
Тази зима ми се ще да не обикалям дерматолози, а да пробвам това:

Филорга ейдж пийл- пилинг програма за 5 процедури
Sheki, това пробвала ли си го?

# 34
  • Мнения: 629
За подмладяване пилингът не помага Simple Smile там трябва намеса от хирург или най-малко ботокс.

# 35
  • Мнения: 282
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.
Успокоих се малко  Laughing
В момента съм на вълна опитване на нови процедури с цел освежаване, а то излезе от споделеното от повечето момичета тук, че ще си сваля кожата направо. Явно си е до организъм.

# 36
  • Мнения: 571
Индивидуално е, аз си правих миналата зима повърхностен пилинг, ходих на 2 процедури, доволна съм от ефекта,  болка  нямаше само леко затопляне.  Важно е кожата да се хидратира често, това подпомага така нареченото излющване и да се използва фотозащитен крем с голям фактор.

# 37
  • Мнения: 817
Кой ви е правил тези пилинги, че така е боляло?
Правила съм си в козметичен салон, при различни козметички, с различни марки продукти, такова нещо не ми се е случвало. След като сложат киселината, се чака няколко минути и се слага неутрализатор, никога не съм имала болки след подобно нещо.
И при мен така.Правила съм два курса-първия път 6 процедури,втория мисля ,че бяха 4.Правила съм го в клиника от дерматолог Peace,на  козметички не бих се доверила.И двата пъти бях много доволна.Съвсем спокойно си излизах от вкъщи и ходих на работа-не съм била обезобразена.Същият този лекар,който ми прави пилинга(преди 5-6 години беше) ми изписа една маска ,която и до сега използвам-на Телодерма,избелваща маска за проблемна кожа.Струва 10-тина лева и на мен много ми допада

# 38
  • Мнения: 282
Сега остава да дочакам времето да позастуди.  Peace

# 39
  • Мнения: 4 730
*ice cream*, дай линк към тази маска за избелване, моля.... Това българска козметика ли е?

# 40
  • Мнения: 817
*ice cream*, дай линк към тази маска за избелване, моля.... Това българска козметика ли е?
В момента не мога да я намеря,но виждам,че тук са я коментирали:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197082.495;topicrefid=20
На последната страница има снимка на маската.Аз я купувам от аптеки "марешки",но мисля че и в други аптеки имат техни проукти.

# 41
  • Мнения: 571
Сега остава да дочакам времето да позастуди.  Peace
Задължително, най рано октомври те съветвам и не ходи в козметични студия, а при дерматолог.
Зависи и какво очакваш от пилинга. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 7
Привет, мили дами!
 
Вече е средата на юли, времето си минава, а есента наближава! Ще ми се да освежа кожата си, затова и се спрях на процедура по химически пилинг. Засега още проучвам и предполагам, че ще я направя в клиниката, където коригирах и устните си.

Вие подлагали ли сте се на такава процедура, и ако да, какво мислите за резултатите?
Колко бързо кожата се възстановява и видима ли е разликата, сравнявайки преди/след?
Здравейте!
Това е една изключително добра и полезна процедура, стига да е направена с качествени продукти и подбрани спрямо нуждите. Вече в България има и летен химичен пилинг, който изглажда леките повърхностни бръчки, третира петънцата, затваря порите, придава блясък на кожата.
Аз лично харесвам този тип процедура за почистване и освежаване на кожата, а не с пара и мануално.

# 43
  • Canada
  • Мнения: 3 435
И мен искрено ме учудиха някои мнения, явно е до кожа, добре подбран продукт и специалист  Peace

Правих серия от 6 пилинга с професионалната козметика на Елизабет Арден, последвана от два по-дълбоки с ТCA. При тях имаше парене, опъване и белене на кожата за около 4-5 дни, но нищо непоносимо  Peace

Разлика определено видях - свежа и сияйна кожа, намалени пори, по бледи пигментни петна, загладени фини линии. Есента смятам да направя още два с TCA, имам още малко петна за заличаване. 

# 44
  • Мнения: 300
Момичета, а някой правил ли си е такава процедура,  напомняла пилинга, но била щадяща.
Двоумя се между нея и химическия пилинг та събирам мнения.
https://www.ofertomat.bg/BDR-za-litse---bez-brychki-i-s-blestash … ystems-p4086.html

Общи условия

Активация на акаунт