Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 137
  bouquet  Бърз запис и се връщам да чета. Моята беба на прегледа в 25г.с. беше разположена седалищно. Аз подозирах, че е така, защото само от двете страни виждам ритници. За сега не се е завъртяла ама се надявам, че е рано още.   ooooh!

# 31
  • Мнения: 804
Тaкaaaa, дa се зaпишa и aз в новaтa темичкa, че aз си пишa в стaрaтa  Embarassed Дaно прочетaт коментaрите ми момичетaтa към които сa нaсочени, че не знaм кaк дa ги преместя тук от телефонa  Embarassed
Меци, прекрaснa темa! Блaгодaря   bouquet

Зa името Емил - зa по-дългa версия нa мен много ми хaресвa Емилиaн Simple Smile

И aз усещaм бебето нaвсякъде... Преди се възмущaвaх нa мaйки, които ми обяснявaхa че сa усещaли много силни шутове от бебоците и чaк им е било неприятно... Тa товa е нaй-прекрaсното усещaне  Embarassed Чaк кaто родих първия път няколко дни след рaждaнето ми липсвaхa ритничетaтa  Laughing Е дa, aмa всякa бременност си е рaзличнa... Сегa усещaм кaкво е болкa от нaистинa силен шут в мехурa нaпример, a зaщо не и в черния дроб  newsm78

# 32
  • Мнения: 202
vickityyy Значи аз няма да имам частта да видя крачета и ръчички, защото съм с предна плацента, но ще зачакам да ги видя на живо  baby_neutral
Biskvitka87 Как разбираме, че хълцат?

# 33
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
аз в това отношение съм истинска късметлийка - такова нещо като синини по ребрата или болка от ритници не знам какво е .. и Ема и Номер 2 са много любезни деца .. те после си изкарват всичките магарии като се родят Mr. Green Mr. Green

Софче все едно корема ти хълца без ти да хълцаш .. баси и обяснението, обаче при мен точно така беше .. просто движението, което усещаш е прекалено ритмично, за да е от ръчички и крачета .. но мисля, че е рано още за хълцукане .. изобщо не си спомням с първата бременност, кога усетих хълцането на бебето Thinking Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 504
Поне така си мисля. Щом плацентата е позиционирана отпред, няма как да се покаже ръчичка/краче, но знае ли човек. А за хълцането, не знам. Аз не помня да съм усещала. Или синът ми не е хълцал или аз не съм разбрала.

# 35
  • Мнения: 202
"все едно корема ти хълца без ти да хълцаш .. "  Party Много ми хареса! Значи ще чакам да видя кога ще захълцука сам корема ми. Като говорим за кореми- когато легна по гръб и започва да тупти/ като пулс все едно/, на ехографията др каза, че е някакъв мой пулс  newsm78 Вие такова чудо имате ли, защото на моменти дори е толкова ясно изразен, че се чудя дали младежа не се подмята нещо или пак този "пулс"

# 36
  • София
  • Мнения: 504
Аз усещам пъпната връв да пулсира, понякога и другите части на корема усещам туптене, но не знам точно на какво се дължи. Когато му казах на моя АГ, не се впечатли изобщо.

# 37
  • Мнения: 202
vickityyy Мисля, че само ние се впечатляваме от тези усещания, за тях са си "поредния бременен момент". Не съм се замисляла, че пъпната връв мога за усещам ?  newsm78

# 38
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
и моя корем пулсира, мисля, че е нормално, все пак матката е доста богато кръвоснабдена от дооста големи кръвоносни съдове, та туптенето по-скоро е съвсем нормална реакция ..

# 39
  • Мнения: 115
Само хубави новини в новата тема Simple Smile
Много интересно това с хълцането, дори не съм си представяла,че има такова усещане, дано го усетя (да разбера,че е това ) Heart Eyes
моя стомах като се втвърди толкова се паникьосвам веднага сядам или лягам да почина и минава smile3503

# 40
  • Мнения: 3 199
 newsm32 Хоп и аз в новата тема

Във фейса писах, но и тук да ви кажа, че случайно мярнах много големи намаления в Кауфланд на бебешки дрешки, обаче говоря за Сливен и не знам дали в другите градове ги има.
Олекотена завивка - 79% от 30 на 9 лв.
Боди с дълъг ръкав 100% памук - 3бр. за 6 лв.
Потници 4 бр. за 9 лв.
Тениски, бодита с къс ръкав и много други неща на супер ниски цени  Hug

# 41
  • Мнения: 1 737
Записвам се и аз в новата тема, нека да пишем в нея само хубави неща.
Поздравления, много хубави имена сте избрали.Ние се колебаехме. ММ искаше да е на майка ми, но варианта който му предложих,май не му хареса. Винаги съм искала,ако имам момиче да я нарека Ния. Аз тайничко се надявах да се съгласи с моя избор... и той, взе че реши -бебка ще се казва Ния. Друг вариант за името беше Емили, както баща си.
За ритниците- усещам ритници в дясно от пъпа, а като седя на стол май ме блъска с ръчички,сигурно не й е удобно.

# 42
  • Мнения: 252
За момчешки имена много харесвам, Йоан, Самуил, Борис, много български и мъжествено ми звучат. За името на "беба" оставям избора на ММ Simple Smile имената на батковците бяха мое решение, затова сега ще му отстъпя тази чест. Големият ми син е роден на 9.май, когато е Николай Чудотворец (летен Никулден) и го кръстих Николай. Мисля, че в такива случаи детето си идва с името Simple Smile сега не съм гледала дали има такива празници около термина ми, но има ли и "дойде ли си с името", така ще се казва.

# 43
  • Мнения: 252
Altaya, Ния ми е любимото женско име!

# 44
  • Мнения: 56
Момичета, наистина нямате изчитане. Честита ни нова темичка и честита финална права на всички Laughing

Сега по ред на номерата: Относно имената се оказа, че сме привърженици на традициите и първото ни момченце носи името на свекър ми (макар че и двамата с мъжа ми сме със "С"), затова е ред на второто да носи името на баща ми, така че ще започва с "В", но още се обмислят варианти.

За опъването, ритането и усещането мога да се похваля, че ги имам всички екстри и аз постоянно я усещам бебка на различни места. Вечер интересно като се заседа малко повече и като че ли започва да негодува и специално ме ръчка в ребрата, така че докато не стана и не направя две-три обиколки мира нямам. И с предната бременност бях така, много странно, като ходя и съм изправена ми е много по-добре отколкото да седя. Утре съм на преглед плюс кръв и урина и ще я видим колко е пораснала госпожицата.

И едно въпросче към по-запознатите мами, защото съм в голяма чуденка, дали от следващия месец вече да излизам в болничен. Ако изляза от 01.08. откога след това ще започнат да ми изчисляват майчинството, защото нашата счетоводителка ми обяснява че е по-изгодно да съм в болничен, но пък после тези дни не влизали в изчисленията за майчинство, а се взимала само базата. Е, как така се взимат парите за база, а пък дните не newsm78 Дали сте наясно с тези неща?

Общи условия

Активация на акаунт