Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 504
Ell, и при мен е различно. Според мен още се въртят. Вчера ме риташе доста в дясно над пъпа, в същото време ме побутваше малко под пъпа, а преди няколко дни според мен с главичка ме беше подпрял много ниско долу, чак болка изпитвах. Аз се моля накрая да се обърне правилно, защото не си представям друго раждане освен водно. Тези дни имам усещането, че ще пренося, защо така мисля не знам. ММ пък вече няма търпение и започна да дава зор.
И моят корем е от две части, само с дрехи изглежда бременен. Но каквото такова. Вечер и моя се опъва, едвам търпя.
Успех на прегледите днес. Аз ще ходя другата седмица, към средата. Вече нямам търпение да му видя муцунката.

# 16
  • Мнения: 90
При мен движенията всеки път са различни и на различно място. По-често е само ритничета, но има случаи, в които като опъне малката крак/ръка и го плъзга по корема, все едно се гали, много интересно.
Относно имената- бяхме измислили мъжко и като ни казаха госпожица сме в чуденка. Спряли сме се на няколко, но все не можем да изберем. Дано го измъдрим скоро хахах

# 17
  • Мнения: X
Благодаря за темата!
ЕLL~, точно същите усещания имам понякога, при мен миналия месец бяха най - осезаеми, направо усещах как ми се разтяга корема, ама не кожата а сякаш самата коремна стена  Shocked и това ми причиняваше болка под пъпа в средата и аз мислех да не са контракции, но май не са. Чувството, че корема ще се пръсне също го имах и то не само след ядене, но сега като че ли взе да отшумява вече.

Какви други хапчета пиеш за контракции, освен магнезий и нош - па?

# 18
  • София
  • Мнения: 418
Записвам се в хубавата ни тема, дано я напълним само с хубави новини  Hug
Дребното и аз го усещам навсякъде, върти си се, а и понякога опъва ръце, друг път крака, чат-пат ме буди нощем, ако е прекалено активно.
За име - май ще е на бабите, че са с едно и ми се ще да ги уважим (моята, де  Mr. Green), пък и името ни харесва и на двамата, може само да го посъкратим малко. Имам чувството, че не съм била на консултация от сто години, нямам търпение да дойде утре и да видя беб  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 1 898
Благодаря отново за новата тема Simple Smile Прекрасна е както винаги !

Благодаря ви момичета Simple Smile Радвам се , че имената ви харесват ! Истината е , че никой не ни е натискал да кръщаваме на определен човек . Просто ние с ММ си го решихме , а и наистина исках двете имена да си подхождам , затова смятам  , че като тандем Тео и Марти се получи добре Simple Smile Все пак съм си оставила за резерв една Рая (свекито е Радка , а баща ми Румен ) , ако случайно има изненади на финала Simple Smile

Що се отнася до Магнерот-а... значи след като ми свърши Магнезия мога да продължа с него Simple Smile 

# 20
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
А като се нахраня коремът ми така се изпъва, че имам чуството че ще се пръсне  Close Някой има ли такива оплаквания ?! Rolling Eyes
аз! аз! .. дори в момента така се чувствам, ама то това ми чувство вероятно се дължи на факта, че за пореден ден ям диня Mr. Green Mr. Green

И още едно въпросче - вие къде усещате движенията на бебоците?
където сваря, ама в буквалния смисъл .. просто вече и ръчичките и крачетата им са достатъчно заякнали, за да ги усещаме и тях .. а и мястото в пупичките още е достатъчно, за да се въртят и наместват както им душа сака .. в общи линии теоретично до края на 6тия и евентуално началото на 7мия месец бебчето трябва да се намести в изходна позиция .. според мен нямаш повод за притеснения .. още малко като пораснат дребосите и ще се чудиш дали корема ти не се мърда и откъм гърба Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 21
  • Мнения: 23

Успокоихте ме  Hug Мислех, че не трябва да го усещам толкова ниско /около сгънката/ , но явно си е напълно нормално.. и според мен още се въртят, просто не съм го усещала на по-високо от нивото на пъпа и това ме замисли Simple Smile Но много често ,като се развихри с ръце/крака, ми подскача корема  Heart Eyes Grinning

Nadeto00o
, твоята госпожица може за състезание по синхронно плуване да се готви Simple Smile  Laughing

Kalina. - пия Гинипрал Simple Smile

още малко като пораснат дребосите и ще се чудиш дали корема ти не се мърда и откъм гърба Mr. Green Mr. Green Mr. Green

  Joy Joy

# 22
  • Мнения: 1 152
И аз усещам бебето навсякъде, но в повеечето случаи сега рита навътре, докато с баткото беше обратното!

# 23
  • Мнения: 1 898
Ооо момичета радвайте се че още има място в коремчетата ви  Mr. Green Аз с тия двама юнаци от по 1 кг че и повече се чувствам все е едно ще се пукна  Laughing Долния е вече на изходна позиция с главичката на долу но брат му се е опънал хоризонтално над пъпа и постоянно рита горе в ребрата ми ! Не ми се мисли до 9-тия месец как ще съм . А като хапна дори и една филийка хляб и съм до там. Много бързо се засищам...то кой знае вече къде ми е стомаха  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 326
И моята бебка мърда навсякъде, те още имат място и си се движат. Но отчетливо мога да различа движение от ритниче, а откакто се премести с главата нагоре усещам ритничета по-надолу съответно. Мен ми е приятно да ме ритка  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 202
Здравейте момичета, страхотна тема   bouquet ! Човек да не влезне 2 дена и нямате изчитане  Laughing Докато аз се занимавам с ремонта на апартамента, вие какво ли не сте обсъдили.
Къде една мама питаше за магнерота- да магнезий си е, но с отложено /или там както се нарича научно/ действие. От 3тия месец като ми се появиха контракциите 1во бях на Диаспорал/ прахчета/, но заради причиняващото разтройство мисля, че от 5тия месец ми ги смениха с Магнерот/ 2х1 уж превантивна мярка/. Да си кажа контракции си имам всеки ден и дори като се разхождам трябва да поспра, за да се отпусне корема.
Имената... ох, това ми е  много мъчна тема. Винаги сме знаели, че човечето няма да е кръстено на никого, но щом разбрахме, че съм бременна решихме/ аз де  Laughing /, че ще използваме нашата буква- имената ни с ММ започват със С. Естествено много избор за тази буква няма, пък и имен ден искам да си има младежа... Още в началото предложих- Симеон, но някак си реакцията не беше много положителна, друго много ми харесва на галено Емо, но като цял вариант Емил ми е много кратко и си мислех за Емануил, но не мисля, че таткото ще се навие. Разисквахте Димитър, но имаме близък познат с това име и може да излезе, че  е на него  :crazyeyes, Теодор също ми е фаворит.... май взех да бягам от С-то  Crazy
За спането- аз от много време надясно не мога/ само с намачкан чаршаф под корема/, защото буквално имам чувството, че ще ми се откъсне корема. Някак си не ляга и той, ами седи във висините  newsm78 За по гръб не си и помислям, защото и за 5мин да полежа и ме схваща кръста... ама бременна му работа Grinning
И моя младеж си се разхожда където си поиска, аз си мислех, че щом веднъж се е наместил с главичката надолу и ще си подритва в ребрата ми само, да ама не! То са едни салта едно нещо, криви ми се корема. Досега не ме е будил вечер, по- скоро аз се събуждам и малко след това започвам да го усещам, толкова ли силно ритат вашите?  #Crazy Имате ли идея кога започват да си личат крачетата и ръчичките?

# 26
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
то кой знае вече къде ми е стомаха  Mr. Green
на приятна разходка Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 27
  • Мнения: 304
Привет, дами!Мерси за темичката!
Аз от вчера усещам едно въртене, едно "Лебедово езеро" комбинирано с пого и само се надявам от цялата дандания накрая да вземе да се обърне с главата надолу госпожицата, та поне за раждането да не се притеснявам.

# 28
  • София
  • Мнения: 504
Sof4e, аз със С харесвам Симеон, Стефан, Станислав. А крачета ще видят мамите със задна плацента към края на 8м, началото на 9м. Още им е широчко на бебоците и си се мърдат. Моят юнак за 3-4м, на 3 прегледа на 4D все лежеше напречно, опънал се като дембеделка. Другата седмица ще видим в каква поза ще го заварим. Ама само като подуши ехографа и се надупва. Толкова некомуникативен да е.

# 29
  • Мнения: 1 034
Честита ни тема!
И моята бебка блъска във всички посоки. Но все пак има крачета, ръчички, главичка, дупе. Тези дни започвам 30 г.с. и мисля, че вече не се въртят толкова. Въобще не мога да я разбера по движенията как е позиционирана.
Днес за първи път я усетих да хълца. Синът ми много хълцаше в корема.

Общи условия

Активация на акаунт