Отговори
# 45
  • Мнения: 165
Здравейте, момичета и добре дошли на новите попълнения, дано да нямате никакви проблеми до края Simple Smile. Много теми сте коментирали и няма да мога да се включа по всички. За стриите - аз в началото си купих едни мазила, но се изринах от едното и от тогава се мажа с преварена свинска мас и от време на време с един лосион за суха кожа и зехтин. Не знам обаче какъв ще е резултатът, дано да е положителен и да нямам много поражения по кожата. Днес ми беше един много ядосващ ден - ядосвах се с жени, дето ми пипат корема /вие имате ли такива ситуации и дразните ли се?/, ядосвах се с хазаина, с училището за бременни, и на края май се претоварих с едни покупки от пазара и...резултатът не закъсня. Сега имам контракции. За пръв път ми се случва и ми е доста притеснено. Обадих се на лекарката, тя ми каза да редувам но - шпа и спазмалгон. Пих ги и сега чакам да подействат. Дано да ми се размине, че сега май най ме е яд на мене си, че заради чуждите хора си докарвам аз проблеми. Не знам и дали ще мога да спя спокойно тази вечер. Изобщо ужасен ден...дано вашият е бил много по - спокоен Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 199
Ради, не мога да опиша как се почувствах, четейки това, което се е наложило да преживееш в болницата. Дори на мъжа ми четох, възмущавайки се.  Close
И аз го прочетох на ММ, защото и аз бях много възмутена  Tired

Абе, мами, вас питат ли ви приятели, роднини, баби...дали сте измислили име на бебето? Ние сме се спрели на име, но не ми се иска да казваме  newsm78 А постоянно ни питат...сигурно е нормално, но има хора, които задават въпроса многократно, въпреки, че сме им казали "Има време"  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 152
Благодаря за прекрасната лятна темичка!   bouquet

# 48
  • Мнения: 326
Shiker мен се пробваха вече да ме питат и аз казах,че не сме се спрели окончателно,по -скоро за да не ставам груба! Много се ядосвам на такива въпроси,не защото съм суеверна, а защото смятам че това си е нещо лично, а и настина има време и не виждам какво ще се промени,ако името се знае отсега! Аз категорично не бих казала!

# 49
  • Мнения: 60
Благодаря за новата юлска темичка, да се включва и аз, чета ви редовно, но не остава време да пиша, а както отсъствах от града 5 дни, от 3 часа не мога да изчета всичко Wink. Моля да ми поставите синьо щъркелче.
Радинка, и аз те съветвам да се оплачеш, стига са ни правили на маймуни.
Сладки сънища на всички! При мен може би няма да са толкова сладки, от близо седмица се влача със синузит, мисля че е някакъв летен вирус, започна като конюнктивит, но после удари в хрема и запушен нос, вечер не мога да спя, какво ли не приемам, хомеопатични, чайове, от вчера и геломиртол, дано скоро получа облекчение, че не мога да си трая главата.
Дано при вас няма такива проблеми!

# 50
  • Мнения: 36
Добро утро,момичета,благодаря и аз за прекрасната лятна тема,въпреки че лятото още не е ясно къде е с тези дъждове.Да помиля и аз да ми добавите ,че съм на 32г.  ,едно розово щъркелче също:) По актуалните разисквани теми -микробиология ми е пускана веднъж,сега другата седмица съм на месечния си преглед по Ж.К .та ще видим какви изследвания ми се полагат;относно мазането против стрии не съм редовна...с първата бременност нямах много поражения ,дано и сега е така.Добре дошли на всички нови маминки и успех на всички ни октомври.Хубав ден на всички:)

# 51
  • София
  • Мнения: 504
Добро утро!
Аз се вдигнах в 05:00ч да готвя на милото за работа. Няма друга такава кукувица като мен. Всъщност има, майка ми се буди в 02:00ч и не може да спи, та тази сутрин готвихме заедно.
За стриите- аз имам много и навсякъде още от пубертета, моите почти не се личат, трябва някой да се завре в мен, за да ги види.
Аз съм решила къде и как ще родя, само лекар трябва да избера, но ще отида септември на отворените врати и ще проуча кой може да ми угажда на капризите и тогава ще избера.
За килограмите- до моментът съм +5кг и организмът ми не може да премине психологическата граница 70. Миналият път отидох да раждам 70кг и в моментът съм толкова, но ще кача поне още 5-7кг.
За името- ние почти сме избрали, имаме само още едно резерва. Аз не исках да го казваме, но мъжа ми каза на роднините му и те много грубо се изказаха, особено баба му. Втора серия беше да идват на порции да ми предлагат други имена. Много се изнервих, даже леко се сопнах.
Бобишана, ако се чувстваш ок, ходи си на лекции. Очертава се около термина ми да защитавам дипломна и мисля да опитам, защото после с две деца няма да смогна.
Snow-white, не си хаби нервите за глупости. Аз се дразня на момента и после забравям. Не си заслужава да си тровя здравето за хора, които не са ми важни.
Elba, опитай със захаросан мед в носа. Слага се много малко, около половин-един час преди сън. Доказано отпушва и гони, ако има, секрети. Може и през деня да се слага.

# 52
  • Мнения: 36
И аз напоследък не мога да спя...кукувица абсолютна Simple Smile За раждането ,решила съм къде,ходих да се видя и с доктора ,при който се надявам да родя,та съм една идея по-спокойна .За кг-те ...пффф вече съм
плюс 10 Sad )

# 53
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Шикерче ние още не сме се спрели конкретно на едно име, но като че ли повече ни питат все още вече знаем ли пола, отколкото дали сме се спрели на име ..

аз пък си спя като бебе, само и ако ме оставеха да спя .. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 54
  • Мнения: X
Ооо много ме дразнят като почнат с това име. Питат постоянно, за пръв ме питаха в началото на третия месец  Shocked нито пол знаехме нито нищо, сега който ни види ни пита  Mr. Green
Близките роднини не ме дразнят толкова, ама разни познати...много, преди казвах, че има няколко варианта, а сега понеже вече е 99 % измислено понякога го казваме.

За килограмите - вече сигурно съм + 10, ама никой не ми се е карал. Корема ми е голям, ама другаде почти не ми личат да съм качила, малко по бедрата и дупето ама нищо сериозно, чак се чудя къде са тия килограми...но за сметка на това корема ми личи от втория месец (и от тогава качвам) и в момента изглежда малко по - напред отколкото съм.
Дори една много "тактична" позната веднъж ме пита защо ми бил толкова голям корема  Shocked
Как ли се отговаря на този въпрос ми е интересно?

За раждането - аз тук избор на болница нямам, ама лекар не съм избрала и не знам дали ще избера, а не ми се иска да съм без избор на екип.

# 55
  • Мнения: 304
Добро утро!
Аз метнах синковеца в градината и се отдавам на блажено ядене на шоколад Crazy Blush
Име сме си избрали, не го крия, и даже вече си говорим и наричаме бебока поименно. Някак си ми беше тегаво преди това - сякаш говоря за парче месо, или блуза, а сега по име вече си е човек. И баткото е много доволен и горд и се обръща към приятелчетата с "Там е сестра ми - Карина!", сочейки към корема Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Което не значи, че не ме дразнят разни сульовци с подпитванията си, но гледам да не се натоварвам излишно.
За килата ще се повторя - минус 10 и не мърдам, на което съм адски доволна, защото предния път качих 27 и ги свалях сума време.
Нещо напоследък ми става все по-трудно спането... Имам такова голямо желание да си легна по корем и да се опъна и  като не мога само се въртя. Мъжа ми почна да бяга из леглото и да ми се крие по ръбчетата, че и върху него си катеря краката, за да си намеря по-удобна поза Mr. Green
За раждането - избрала съм си болницата окончателно от третия месец, но вече нямам никакви познати там и не мисля да се бутам да си избирам нито лекар нито акушерка. Ще си отида на общи начала.

# 56
  • Мнения: 101
Добро утро и привет на новите мами! Много сте изписали пак...
Днес си взех отпуск от работа - на кръщене сме с ММ и ФМ в Пловдив, а преди това ще ходя на кола маска на триъгълника, че там малко трудно взех да виждам вече  Joy Ще ви кажа как е минала ФМ и какво щъркелче ще ми се сложи  Wink Междувремено забелязах, че на първа страничка ми липсват данните - 27 г, 1-ва бременност, Пазарджик, моля Рокси или Голди да ме бутнат до mecani - 31.10.2015.

Trinidat, я дай линк към това мазило дето си доволна  Rolling Eyes Аз се мажа с кокосово масло и сега поръчах на Палмерс лосион, щото маслото ми свършва, но ако не ми понесе добре Палмерс, ще го сменя с друго и искам да имам резервен вариант, а не да се чудя пак какво Simple Smile Иначе за стриите - имам няколко вече, но изненадващо за мен те са по кръстта.

Надето, скоро бях в Смолян, изобщо пътя не е лош, говоря пътя Пловдив- Асеновград -Смолян - асфалта си е ок, като изключим на Пампорово - там е  #Crazy, но се преживява до Смолян. иначе завои си има доста, но няма как да е иначе - отиваш в планината все пак  Grinning

Момичета, лек и спорен! Отивам да готвя за обяд, че след това ме чакат много задачки...По някое време мога да се включа пак Hug

# 57
  • Мнения: 58
Добро утро! Не се включвам редовно, но ви чета всеки ден.  По темите, които се обсъждат:
Стрии си имам от пубертета. Мажех се с кокосово и какаово масло обаче ми се появи някакъв обрив по корема и едната гърда и сега продължавам с Lierac. Гел е и попива много по-бързо. За лятото го чувствам идеален. Пораженията засега са само по гърдите, но виждам, че е нормално.
С килограмите съм +13 обаче преди да забременея и двамата с мъжа ми пушехме и си мисля, че спирането на цигарите също има заслуги в качването и се успокоявам с това. Все пак той е +10кг и неговия корем порасна.  Значи от цигарите съм +10, а от бременността +3. Ехаааа  Sunglasses
Микробиология ми е пускана веднъж в началото на бременността, но не от ЖК.
И нас ни питат за име, но си мисля, че няма кой знае за какво вече да питат, та това остана неизвестното. Опитват се да ми пипат корема, но и аз посягам да пипам техните и някак си се усещат, че не е готино да пипаш чуждо тяло без разрешение.  Една комшийка дори ме попита дали било сигурно, че бебето е едно. За ред на опашка и дума не може да става.
За раждането съм си избрала и лекар и болница от самото начало. Имам доверие само на моя АГ а той изражда в Селена, която ми е на 3,5мин. пеша.
Контракции и схващания до момента не съм имала. Пия единствено Огестан и аспирин протект 1x1. Някой друг да пие аспирин протект?
От вчера усещам едно опъване ниско в корема. Когато съм седнала болката е слаба и отминава, но изправя ли се или легна ли по гръб става остра. Чудя се нормално ли е?
И да се похваля! И аз си купих възглавница за бременни от Хипо и съм много доволна. Удобна е и си я влача с мен от спалнята до хола Simple Smile За 23лв си е чист подарък! Лек ден от мен и извинявайте за дългия пост, нооо пък и аз чета по 1 час докато успея да прочета всичко   bouquet

# 58
  • Мнения: 193
Добро утро.И аз имам стрии от първата бременност по бедрата и цепката на дупето  Embarassed
До сега сам почти 10 кг + ,първия път качих 25,сега се моля да са по-малко,мажа се с Палмерс.
Да,аз пиех аспирин протект до 3 месец заради предишен спонтанен ми го изписаха.
Някой би ли дал отзиви за витамини Прегнакер ,в началото пиех Пренатал но имам чувството,че от тях качих изведнъж на килограми.

# 59
  • Мнения: 434
Добро утро момичета Simple Smile

Snow-white явно вчера е бил такъв ден и аз много се ядосвах, знам че не си заслужава, но много се паля  Rolling Eyes
Elba Мисля, че се правеше като компрес със морска сол, но затоплена, дано се оправиш бързо  Hug
Име пиитах веднъж, два пъти но аз казах , че не сме мислили и точка по въпроса, въпреки, че имам 2-3 варианта.

Станахме с малкия в 7, ходихме до Цибалаб за гърлен секрет (чакам резултата) оттам се прибрахме, за да закуси и ходихме да види бебето..............и така отчета е следния, взе ми микробиология - утре ще е готова - 100% нещо ще има...просто няма как  Mr. Green, даде ми бележка да ходя за кръв и урина, но понеже от 20 юли няма да ни има 2 седмици.....да си ги пусна по натам, преди да ида, 24г.с. + 6 дни сме 624 грама  Laughing добре е мъника, Алекс много се радва подскача там в кабинета  Laughing Laughing
Забравих кг. добре се заформям +8 съм от началото ....имайки предвид предната бременност, която бях качила 25+ засега съм ОК, все пак 10 дни вкъщи.....хладилника ми беше от любимите уреди  Joy

Общи условия

Активация на акаунт