Проблем с оценяване на ученик

  • 11 724
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X

За да може изобщо да се отговаря по тема във форум, следва да приемем, че положението е такова каквото е описано, ако почнем да предполагаме, че някой послъгва, то темата става безпредметна - за мен.

Майката в крайна сметка няма да я заболи да се разходи, да поговори с учителката и да провери и другата страна на монетата.
Именно защото е писание във форум, т.е. всеки може да напише каквото му хрумне, не приемам нищо за чиста монета. Да, добре е майката да чуе и версията на учителката. Но, именно, да чуе и нейната версия, а не да се разправя с нея, каквито намерения изрази.

# 16
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 338
Искам да споделя нещо като родител. Като ученичка винаги съм се дразнила от оценки, за които нямам спомени как съм изкарала. Появяваха се в края на всеки срок.

С моя ученик се бяхме разбрали да ми казва за всяка оценка, за това на какво са го изпитвали, какво е казал, какво е пропуснал и коментара на учителката. Случвало се е да скрие някоя оценка, но сериозни проблеми не е имало.

# 17
  • Мнения: 478


Майката в крайна сметка няма да я заболи да се разходи, да поговори с учителката и да провери и другата страна на монетата.



За това сме на този хал. Половината майки знаят по-добре и все ходят да си "говорят" с учителите. Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 44 180
Някакъв проблем с говоренето ли имаш? Аз постоянно си говоря с учителката на сина ми (без кавички) и няма надоизяснени неща.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И когато стане на 16 ли ще продължаваш все така?

# 20
  • София
  • Мнения: 44 180
Ако има проблеми в училище - разбира се. В случая явно има проблем и неразбирателство - нали така?

# 21
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 338
Това, че всички в бг мама говорят с учителките, не значи, че няма изключения. Моят син смени 2 училища и родителите намаляваха прогресивно с всяка изминала година и в прогимназията, и в гимназията. Явно са почнали И да си трият профилите в бг мама.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако има проблеми в училище - разбира се. В случая явно има проблем и неразбирателство - нали така?
Какъв е проблемът тук?

# 23
  • София
  • Мнения: 44 180
Ако за теб двойка фантом и 2 оценки от едно изпитване не са проблем - за мен са.
Проблема може и да е лъжливо дете, което ако за теб отново не е проблем, за мен е нещо, на което също трябва да се обърне внимание.

# 24
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 338
Да бе, лъжливо дете... Учителките са лошите  Mr. Green

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако едно дете има знания за повече от това, което му е писано, винаги може да стане и да ги защити. Не майка му, детето може да покаже знанията си. Ако ги няма обаче, значи оценката е заслужена.
Оценка може да се пише от наблюдения от няколко часа. Ако някой системно не е бил готов и по милост не му е била нанасяна двойката, то при първото изчезване без причина, тази двойка спокойно може да бъде нанесена.
Никой учител няма да нанесе двойка, ако не е сигурен, че ученикът не знае.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 180
Нали на устен изпит е изкарало 4 и 5, значи повече от 2 знае детето. Аз съм виждала с очите си двойка написана на ученик за бягство, когато е обявено, че ще има контролно...само заради това че го няма. В крайна сметка, да бих говорила, за да си изясня за какво точно е поставена тази двойка. Ти като учител имаш проблем с разговорите с родители ли?
А как точно учител преценява  предварително имало ли е или не причина да липсва детето от този час?

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Ти като учител имаш проблем с разговорите с родители ли?
А как точно учител преценява  предварително имало ли е или не причина да липсва детето от този час?
Имам проблем, когато родителят разговаря с мен предубеден, без да е запознат със ситуацията и разчита само на разказа на детето си.
За причините - има, разбира се начин. Например разговор с родител.

# 28
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 338
Що ще бяга, нали всичко си знае?

# 29
  • София
  • Мнения: 44 180
Защо предубеден? Как ще се стигне до разговор с родителя, като  имаш проблем с разговорите с родител... и разговара може да е в последствие, в  момента, в часа, няма как да знаеш причини за  липсата, че да пристъпиш към " то при първото изчезване без причина, тази двойка спокойно може да бъде нанесена. "

Общи условия

Активация на акаунт