Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 504
Добро утро! Как сте днес?
При мен нищо ново. Бебо много се разшава от вчера, та чак се притесних. Започнах постепенно да си спомням какво е да ти излезе крак през корема и после елегантно пак да се прибере.
Сутринта се събудих с някакви пъпчици по гърба. Ще поизчакам още малко, защото вчера брах ягоди, малини... и може нещичко да ме е полазило.
Днес или утре ще си взема резултатите от ПКК и се надявам всичко да е наред.
Аз периодично имам течение, но не е съпроводено с другите екстри и не му се притеснявам особено. Почти всеки месец пускам разширена микробиология и така следя нещата. И аз много се дразня, че кихам всеки път по 60 лв, а още не ми е пускана обикновена микробиология по ЗК. Но до края ще си ги използвам тези 2-3 микробиологии, които ми се полагат.
Лек и успешен ден.

# 661
  • Мнения: X
vickityyy, къде я пускаш разширената микробиология при доктора от ЖК ли? В смисъл ти си я искаш да ти я пусне?
Иначе и при мен вчера бебка много се разшава в продължеие на час и половина не спираше  Shocked и аз се притесних ама после се успокоиха нещата...

# 662
  • София
  • Мнения: 504
Кали, моят доктор е противоположност на твоя. При най-леките оплаквания съм на магарето и ми взима секрет за ДНК тест(разширена микробиология). Той ми взима секрета, той го предава на лекарка от Александровска(София), той взима резултата. Резултатите са при него до 7-8 дни след взимането на секрета. Нямам нищо против да пускам изследвания и да съм спокойна, че всичко е наред или ако се открие нещо, да се лекува. Но 60 лв всеки месец са ми множко, само да съм спокойна, без видима причина. Освен това съм здравно осигурена и искам да се възползвам от това. Имам 3 микробиологии и искам да си ги ползвам. Като цяло съм леко разочарована и след нова година ще търся друг специалист, за сега търпя, за да не си усложнявам живота.

# 663
  • Мнения: 424
Привет, момичета.
    След два дни приятна почивка в къщи , отново съм на работа. Много се радвам за пухкавите бебоци, за които прочетох.  В Петък и аз минах на ЖК- 24 с.2д. - 670 гр. Постоянно подритваше уреда на докторката.Simple Smile
   Малко ме притесни , че май през м. Август няма да имам консултация Thinking. А от Септември май започвам редовното посещение за тонове.  Надявам се всичко да е безпроблемно до тогава.
    Bye  morning
ПП И аз за 1 месец съм +4 кг. Малко ми се скараха, та почвам да внимавам със сладките изкушения.Wink

# 664
  • Мнения: 923
И у нас пак сополи.... Една седмица без и хайде пак. Вчера го водих на рожден ден и лапето имаше едни огромни сополи....., отделно през цялото време духаше през отворената към балкона врата....Който пита бебе на един месец спеше в стаята. И в 3 часа през нощта малкия писна от запушен нос. После се пльосна върху мен и така спа. Пак гледам като тапир....

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 365
Добро утро и от мен. На мен ми се объркаха тотално плановете за прегледи по ЗК. Сега звъня на моя лекар ми за юли само на 16 и 31 ще има часове, че бил отпуска #Crazy
Аз на 16 се прибирам от морето и си взех за тогава , но ще трябва да бързаме, че иначе 30 е мнооого далечна дата. А уж следели бременните редовно...

# 666
  • Мнения: 90
момичета, аз не съм много наясно с микробиологията по ЗК. Моя док ми пуска, но си плащам 30лв изследването, че неговата лаборатория не работела със здравната каса. А сега се сещам, че в неговата поликлиника има Рамус, те би трябвало да могат да правят такива изследвания и работят със ЗК или бъркам?

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 365
момичета, аз не съм много наясно с микробиологията по ЗК. Моя док ми пуска, но си плащам 30лв изследването, че неговата лаборатория не работела със здравната каса. А сега се сещам, че в неговата поликлиника има Рамус, те би трябвало да могат да правят такива изследвания и работят със ЗК или бъркам?

Ако те следи по каса имаш право на 2 микробилогии със секрет- една в началото и една в края. Трябва да да безплатни или само да си плащаш такса за вземане на материал. Искай да ти даде талон за тези изследвания, и да си ги пуснеш където ти прецениш

# 668
  • София
  • Мнения: 945
Добро утро и от мен!

За течението: аз се бях шашнала преди време и ходих да ми взимат втора микробиология - оказа се чиста и тя. Аз ползвам интимен гел на Юриаж, не съм и мислила да го спирам  Thinking

Ииии да честитя на всички именници! Да са здрави и щастливи!  bouquet

И да добавя: давайте предложения за имена на новата тема, че я изписахме и тази вече  Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 юни 2015, 09:29 от goldilocks

# 669
  • Мнения: X
vickityyy, този твоя наистина малко прекалено, но пак е по - добре от моя, интересно обаче защо не ти ги пуска по каса, а те кара да си ги плащаш (явно защото е по - разширена микробологията, т.е изследва повече неща  newsm78)
Nadeto00o, и при моя доктор е Рамус и работят със ЗК.  Peace

# 670
  • Мнения: 266
Добро утро и от мен, момичета Simple Smile Как сте днес?

При мен нищо ново, бебка е доста активна тези дни. Продължават болките от разтягането на кожата при първото секцио. Не се притеснявам обаче. Следващата седмица съм на ЖК по каса, а на 15.07 в Щерев. Нямам търпение за следващата ни среща с бебка Simple Smile
На мен по ЗК са ми пускали само една микробиология, в началото на бременността. Предполагам, че ще има още една в края. Продължавам приема на желязо и магнезий, с Магнерота се чувствам значително по-добре. Още 2 дни и минавам на 4 часов работен ден, което ще продължи до края на следващата седмица и най-после ще мога да си отдъхна  Mr. Green Намериха ми нова колежка, която ще обучавам няколко дни Simple Smile)))
Прекрасен ден от мен  Hug

# 671
  • Мнения: 304
И да добавя: давайте предложения за имена на новата тема, че я изписахме и тази вече  Simple Smile
"Юли ни огрява вече и все по-буйно е малкото човече"
Привет и честит празника на именяците!
Като се записвах на консултация си казах, че искам да пускам изследвания, които ми се полагат по здравна каса. Казах от допълнителните на кои държа и повече не са ме закачали да ме източват за пари. Преди време ходех при един лекар, който си имаше договорка с една от лабораториите и ме пращаше там. Уж с талон, уж ЗК, пък все плащах някакви космически суми(от рода на подробна микробиология 63лв Shocked). Докато не го хванах единия път #2gunfire
Тази седмица ми стартира нещо смотано - от сутринта съм с контракции, спи ми се постоянно, а госпожицата тренира бокс в ребрата ми Sick За контракциите вчера ме светнаха, че било хубаво да се ядат фурми - имали страшно много магнезий в тях.
Софи, успех с колежката! Дано е схватлива Grinning

# 672
  • Мнения: 1 899
Добро утро и от мен Simple Smile
За пиещите кафе като мен , ви черпя едно сутрешно  Mr. Green



Този месец и аз си бях докарала ужасни гъбички...Направо положението беше повече от плачевно. Док ми изписа 2 апликаторчета Гиназол и като , че ли всичко се нормализира. Допълнително няколко пъти на ден се миех със сварена лайка с малко сода вътре. Още след 2-3 измивания сърбежа спря , та да го имате в предвид Simple Smile

# 673
  • Мнения: 3 199
По време на бременност имаме право на 3 микробиологични изследвания (по ЗК) и те не са, когато си поискаме, а  едно в началото и две в края. Разбира се, че бактериите са опасни по време на бременност, но е много важно накрая да няма, особено ако се ражда естествено, затова се правят в 8 и 9 месец.

Наде, лаборатория Рамус работи със ЗК! Твоето АГ нещо си измисля, за да взима повече парички.

Ниана, и аз, когато получих сърбеж доки каза, че са гъбички, без да ми направи елементарен гинекологичен преглед, защото две седмици по-рано беше пускал МБ и излезе чиста. Тогава ми изписа Гиназол един апликатор и външно мазане с Клотримазол. Аз ползвах само второто и ми мина. В момента пак имам течение обаче, но нямам другите "екстри". Явно и Гиназола е добър Simple Smile

# 674
  • Мнения: 193
Добро утро,аз използвам Лактацид за бременни ето този http://afya-pharmacy.bg/product/5510/laktatsid-lactacyd-pharma-w … losion-200ml.html
Имаше и други мами които пиеха билкова кръв само аз ли имам непрестанни киселини откакто я пия,дори вчера повърнах  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт