Отговори
# 15
  • Мнения: X
За помпите консултантка по кърмене препоръча да не се ползват.  Rolling Eyes Тя също съветваше да се кърми на поискване и помпата можело да влезе в употреба само ако ще се отсъства някъде и трябва да се остави кърма за бебето. В болницата посъветва в никакъв случай да не се използва помпа, тъй като се отразявало зле на гърдите, особено на туко що родила жена, и ако има нужда да се цедим на ръка. Аз мислех да вземам, но след това се отказах и реших да изчакам да видя как ще са нещата с кърменето, тъй като представа си нямам, но останах с впечатлението, че поне за болницата няма смисъл да бързам да купувам помпа.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 161
Здравейте, искам да се запиша и аз при вас. На 33 г. съм, първа бременност с момче, термин 16.10.
За мазане ползвам олио на Бюбхен вечер и мляко за тяло с бадем на неизвестна марка сутрин и засега нямам стрии (може и защото до сега съм само +2кг), дано и за напред да е така. Утре сме на втора ФМ да си видим дребосъка, надявам се да науча много полезни неща в групичката.

# 17
  • Мнения: 41
Цоп и аз в новата тема,страхотна е! Да има само положителни емоции и здрави бебчета!
Благодаря ви много за подкрепата!!!

# 18
  • Мнения: 1 737
Да се запиша и аз в новата тема Simple Smile
Мислех да си купя предварително помпа за кърма, за да си спестя многото разходи наведнъж, но като ви чета, реших да не прибързвам (може пък да се справя и сама и да не ми потрябва).

# 19
  • Мнения: 1 034
Сега с тези помпи на Медела ме замислихте...Аз като знам как на Авент цялата я разглобявах и я слагах в стерилизатора...Май ще се откажа от Медела. А нещо за помпите на Томи Типи някой нещо да знае?! От шишетата им имам много добри отзиви, докато бибероните на шишетата на Авент ми правеха проблеми. Постоянно се цепеха, а един струваше към 8лв.
На мен пък акушерките в болницата постоянно ми повтаряха как трябва да се цедя след всяко кърмене първите дни, защото бебчето още яде по много малко, а кърмата може рязко да се увеличи и да се полуучи запушване. И от тогава знам, че докато ти се регулира кърмата, трябва да се доизцежда. Също има периоди, когато бебето не иска да яде. Тогава само помпата може да спаси кърмата. Отделно, че поради различни причини кърмата може да намалее. Тогава също с изцеждане между храненията може да се възстанови количеството. Също така моят син на 2 месеца сам отказа нощното хранене и правеше около 7-8 часова пауза. Ако нямах помпа щях да се пръсна (като се има в предвид, че аз нямах много кърма). Абе като цяло помпа си трябва. Може би в най-идеалния случай, когато кърмата тече без спир и няма спадове, а бебето яде безотказно всеки път, независимо от обстоятелствата, помпа няма да е нужна.

# 20
  • Мнения: X
Всъщност разговора с консултантката за кърмене се проведе в АГ комплекс на разходка в ден на отворените врати. Там акушерките също казаха, че трябва помпа, ако искаме да си носим, макар, че можело да не трябва още първите дни. А това, че няма смисъл да се ползва ни го каза консултантка от Ла Лече Лига  Rolling Eyes
Аз нямам никаква представа и не знам, но мисля да купя помпа евентуално след раждането, а не предварително, дано не сбъркам и не е фатално, че няма да имам още в болницата  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 923
Мен консултантките ме караха да цедя след всяко ядене (при нас опит за ядене). Почти нищо не излизаше и заради тжва ме караха и с помпата после 15 минути, за да тръгнела кърмата. Е нищо не тръгна де ама това е друга тема. За следващото изобщо не знам какво да правя, все едно ми е първо...

# 22
  • Мнения: 1 034
Калина, във всяка болница би трябвало да има от тези професионалните помпи на Медела. Така че ако ти се наложи няма да е фатално. Аз си носех в болницата моята помпа, за да си я ползвам, но бях пропуснала някаква частичка при сглобяването и тя не вършеше никаква работа, та ползвах тази помпа в болницата. Имах си индивидуален комплект за помпата, а кърмата изхвърлях тъй като нямаше условия всичко да е стерилно. Така или иначе бебето си ядеше от мен.

# 23
  • Мнения: 599
Цоп  bowuu да не остана и аз назад  Crazy
Мина днес прегледа при Аг-то. То всъщност отидох за болничен де, та официално и аз съм в болничен вече, и няма да го прекъсвам до раждането  Peace Да си почина и аз пък, сега ми се е паднало, станат ли две после....дупе да ми е яко. А работата .... цял живот после работа ни чака, ще бачкаме когато му дойде времето  Peace
Иначе стана на моята да ме гледа на ехо, бебка беше застанала с главата надолу, дупето под десните ребра, крачката под левите. По размери излиза 30.09. термин  Crazy
Калина, моята количка е с един кош, който става в пълно легнало положение, аз слагах има едни постелки за новородени да му е мекичко на баткото и така си карахме и зимата. Има чувалче отпред, което се слага, бебето в космонафт, завито с одеало пре-топло му беше даже. Ако излезеше вятър слагах наелона ( дъждобрана ) той пазеше идеално и то му става като парник направо.
За помпите мисля да не бързам аз. Като наближи ще потърся от приятелка, която роди тази пролет ако може да ми я даде временно за родилното и ще преценя на място дали ще имам нужда от такава покупка. По принцип си е гадно с помпа. На мен поне не ми беше приятно изобщо  Tired По добре се справях на ръка ако се налагаше цедене  Peace Но кърмех на поискване и рядко ми се налагаше цедене.
За излишните покупки, именно затова няма да бързам аз, че имах доста излишни и аз.  Основно дрешки имах в повече аз. Ще взема по няколко неща като дрешки в началото, и после ако има нещо винаги мога да изляза до магазин за половин - един час а таткото да гледа бебето през това време и така.

# 24
  • Мнения: 190
Привет от мен. Днес съм скъщи и се гледаме с малчо, вчера беше с 39'температура. Педи каза, че сигурно е вирус. В сряда мисля да питам как стои въпросът с болничните, евентуално да ми пуснат, но тъпото е.,че не трябва да е от сега а чак след седмица. Бях отпуск и сега не знам каква е хавата в рсботата. Както и да е,ще питам пък после ще му мисля. Много искамда си почина малко, но знам, че ще правят проблем в работата.
За количките- моята е 2в1 - заема място кошът.,който не се ползва. Това е единствената ми забележка. По-новички са., нали се ползват и двата. Забравих да добавя към съветите за количка да се види как е на височина дръжката. Бутала съм Хаук и Бебекомфорт, ниски са ми и е супер неудобно.
Както споменах, помпа няма да купувам за сега. Имам ръчна на Авент, която ползвах много малко в началото. Дано бебка да е ящна като батко си. Кърмих общо взето на поискване и нямах проблеми.
Сърбят ме ръцете да купувам за бебка, но няма място а и искам да прегледам с какво разполагам от Емо.

# 25
  • Мнения: 1 152
Благодаря за темата   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен! Бих искала да се присъединя към Вас. Чета ви от първата тема, но така и не се записах. На 32 год. съм от София, първа бременност, термин 26.10, чакаме момиченце. По коментираните теми- аз нищо още не съм разглеждала за купуване, че ме чака първо сватба края на месеца и после ще гледам , но си водя записки по вашите писания. За килограмите- аз много вече съм качила, но се надявам после да успея да сваля повечето. Пуснах си вече болнични, но ще си ходя още малко на работа, за да свикне колежката, която ще ме замести.

# 27
  • Мнения: 64
Благодаря за новата тема HugДа я напълним с хубави новини!И аз нямам търпение да започна да пазарувам за бебка LaughingМного обичах лятото, а сега тези жеги не ми понасят,и имам чувството че дебелея и от въздуха #CrazyНо важното е бебка да е добре и да расте!   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 199
Здравейте и от мен! Да ни е честита новата тема и все хубави новини да споделяме в нея!  Hug

Аз сутринта прекарах почти час в болницата, за да ме "изпишат", та нали се водих, че лежа. Болничния и другите документи обаче още не са готови и утре пак ще ходя. Направо се абонирах за тази болница, дано поне да е само по такива поводи... ooooh!

Имам въпрос за количките: Мислите ли че е удачно да се вземе количка с трансформираща се седалка, която има пълно легнало положение, вместо такава 2 или 3 в 1 със сменяеми кошове?
Аз мисля, че зимния кош ще се ползва не малко време, защото, живот и здраве, ще родим началото на есента и ако зимата е така дълга, както тази година - до март месец, доста време се събира, а най-топличко ще им е в зимния кош. И ние мислихме, че може да вземем с трансформираща се седалка, но един приятел ми каза, че дъното на зимния е с пластмаса и това предпазва допълнително от студ. Ако вземеш трансформираща се количка, обърни внимание на това отдолу да не е само плат  Peace

Belle dame, успех и дано всичко е ок с изследванията!
Веси, наслаждавай се максимално на почивката   bouquet
Слънчице, бързо да се оправя момчето ти!  Praynig
TTDD, официално добре дошла  Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Да се запиша и аз в новата тема   bouquet
Днес бях на втората ФМ, всичко с бебока е наред, движим се точно според седмиците. За голяма изненада след преглед в 3-я и 4-я месец и потвърждение от лекаря, че ще имаме момче, днес този лекар ни каза момиче  Blush не смея да се зарадвам, да не би пак да са объркали, защото е много криво да се подготвяш за едно, а после друго. Казах му на лекаря, ако не е сигурен да не ми казва, ама не, той бил сигурен. И сега наобратно. Да ми е здравичко и силничко бебенцето, това ми е най-важното! След 2 седмици пак съм на лекар и тогава вече се надявам да се каже окончателно какво бебенце чакаме. И аз съм решила още нищо да не купувам, ще почакам до септември както се казва на есен с песен  Wink

Общи условия

Активация на акаунт