Огряват ни слънчеви лъчи, Октомврийче със количка ще бръмчи !

  • 42 141
  • 197
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 235
Слънце, пожелавам ти бързо възстановяване. И мен ме оперираха от това преди няколко години. Сънувах сън, че имам нещо и всички ме караха да отида на лекар. И така през деня взех да се пипам и го усетих, веднага на лекар и така. Оказа се сравнително голям. Поне възстановяването е бързо в сравнение с друг вид операции.

Моята мома е около 9 кг.(преди почти месец беше 8,900). Дълга е 74 см. И доста говори, най-вече котка. И топките също са котка.  Joy

y.k., няма как. Не съм пробвала кухня, но купешки пюрета дъщеря ми не яде. Хапва малко и до там. Поне домашните яде и то строго определени зеленчуци. Плод обича всякакъв, стига да не е купено готово пюре.

# 151
  • Мнения: 66
Слънце, само така - много здрава и оптимистична! Бързо възтановяване!

А Крис последните два дни нещо не ще да яде на обяд. Закуската и следобеда ги оправяме някак. Може да не е харесала пюрето, дето й го давах - заешко с карфиол и магданоз. Но по-скоро е от жегите. То на кого му се яде, освен на мен?! Grinning При вас забелязва ли се нещо такова? Иска да си цока и това е. Не че съм се притеснила, но досега не ми е отказвала нищо. Проявява вече характер Simple Smile

На една приятелка детето в началото не искаше храната от кухнята, но постепенно започнал. Така че, може би, трябва време да свикне с вкуса, не знам иначе какво да посъветвам.


# 152
  • Мнения: 592
Много Благодаря Simple Smile Трябва да сме оптимисти в днешно време Simple Smile И да не навеждаме глава,защото тогава става още по трудно и за мен и за околните Wink   bouquet Възтановявам се сега ще хода при доктора да ми смени превръзката и да видим има ли изследване от тумора готово!  bouquet

# 153
  • Бургас
  • Мнения: 631
Благодаря и аз за куража. Днес почти изяде супата , която беше спаначена със един сухар.
Мане голяма биладжийка е станала мойта не мога за секунди да в оставя сама. А да не говорим че като излезна от стаята и види че е сама писва! Днес имаме един музайчен мек килим за игра взела да почва да го разглобява и както си играе и поедно време чувам скръц скръц като дъвчене и гледам фигурката и в ръката и премлясква а тя взе че налапала окото на фигурката едно малко кръгче !!!!! Бръкнах устАта а тя го складирала в бузите! Направо ужас а килима пише че е от 10м т.е не трбва да има малки частици
После пък толквоа бях под пара че реших да влезна да се изкъпя на отворена врага както винаги и е виждам през това време в хола с паяка. И се чува блъс блъс и хоп минала през прага и пристига пред вратата!!!!! До св не го е правила направо всеки ден все нещо измисля от зор хахха

# 154
  • Мнения: 843
Слънце, бързо да се оправяш.  Hug
и Митко няма апетит. Друго си е да си цокне Simple Smile

# 155
  • Мнения: 66
Здравейте на тези, които все още влизат от време на време Simple Smile
Аз все пак ще питам, пък който отговори....
Как се справяте с комарите? Нападат ни нощем, няколко, колкото да ме държат будна с някое и друго ухапване Cry Използвате ли нещо за изтреблението им или да ги държите надалеч, което да е безопасно за бебчето? Препоръчайте нещо изпробвано и работещо, pls?

# 156
  • Мнения: 1 235
Единственото, което помага според мен, са комарниците. Имаме навсякъде вкъщи и нямаме проблеми нито с мухи, нито с комари.
Няма ли някое проходило бебче вече? Ходите ли на гърне, храните ли се сами?

# 157
  • София
  • Мнения: 1 714
Моят шишко ходи в кошарата, опитва се и като го държа за ръце, но преплита крачетата и се спъва. На гърне не иска, но ака със свален памперс. Вие вкарахте ли кисело мляко и жълтък вече? А какво вечеряте?

# 158
  • Мнения: 1 235
Жълтък яде, мляко все още не. Предпоследното хранене й е каша: овесени ядки, просо, царевично брашно, грис, смесено с плод. Това е около 6-7. После преди лягане е на кърма
Ние вървим за ръчички, също и бута walker-а, но е далеч от ходене самостоятелно. Иначе се качва сама на леглото и се опитва да излиза от кошарата

# 159
  • Мнения: 66
Крис яде жълтък, даже днес яде малко кътма с  цяло яйце, много й се услади  Simple Smile Последно яде в 18 ч. -  плодове, кисело мляко с бисквитки, грис с плодове. Вечер си заспива с цокане. Не ни се е променял скоро режима с петте хранения и две спанета през деня, като и тогава иска на гърда. При вас как е режима?
 Стои изправена в леглото, но още не се изправя сама. Върви хваната за ръчички или с едни гащи за прохождане. Постоянно иска да ходи нанякъде, гони топката си, разнася лейката на баба си, за да й помага да полива цветята на двора, голям майтап е  Grinning Казват, че са й стабилни крачетата и скоро ще проходи, ама аз това го слушам от месец и нещо, хаха, ще видим...
На гърне я слагам по няколко пъти на ден и успявам да улуча поне един път да свърши работата си там  Simple Smile Но аз не съм достатъчно настойчива с гърнето. А тя се радва като кажа да сядаме на гърне, седи на столче и си играем.
Все по-често иска да си гребва с лъжицата сама и да си подава към устата, но за кратко, докато аз я храня с другата лъжица. Абе поомацваме се понякога  Grinning

Последна редакция: пн, 17 авг 2015, 17:48 от mira_k

# 160
  • Мнения: 17
здравеите и от мен ние сме на 4хранения и 2 пъти на ден спи последното хранене е хумана.става сама дражи се отива от единия краи до другия на дивана но стъпва на пръсти,мн бързо лази вече. тя е с обувки на кк тук в сандански нямаме избор на нищто.а за комарите и според мен мухарниците са решение и ние имаме и нямам проблем. на 9м и половина е

# 161
  • Мнения: 1 235
И ние сме с 5 хранения, спане 2 пъти на ден
Движи се по дивана права, но предпочита да пълзи, доста по-бързо става и се чувства по-сигурна.

# 162
  • Мнения: 66
Цитат
ние сме на 4хранения и 2 пъти на ден спи
Eлена, кога минахте на 4 хранения? Сама ли си направи този режим? Какво и кога хапвате? Би ли разказала по-подробно, че ми е любопитно? Благодаря!

А Крис сама си подава с ръчичката гризини, от скоро и краставица. Обича да си държи разни неща в ръцете и аз й давам различни плодове, които също си поднася към устата Simple Smile

# 163
  • Мнения: 17
на 4 хранения сме от 3 седмици мн се чудех дали не е малка мислех след год но на тая бега тя ништо неискаше да яде и един ден се престрашох да я пробвам. в 9:30 попара в 13:30 пуре от 210мл в 17:30 кисел (нишисте с бисквити и плод или грис с банан) в 20:30  хумана .между храненията и давам сок или солетки малко.попитах педиатарката и тя каза че може да е на 4хранения заштото е добре на кг.сега и на мен ми е по лесно а и тя си изяжда всичко не като преди.да сама си го направих режима

# 164
  • София
  • Мнения: 1 714
Елена, а мляко не пиете ли?

Общи условия

Активация на акаунт