Как се издава сертификат за маникюр

  • 12 688
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте искам да попитам,понеже мисля да си отварям салон за красота как стоят нещата с провеждането на курсовете за маникюр и  и как се издават сертификатите? NeWS78 NeWS78

# 1
  • София
  • Мнения: 16 110
Записваш се на курс, учиш, издържаш изпита и ти издават сертификат. До тук е лесното.
После си търсиш работа,  поработваш малко и след практикуването сядаш и още веднъж пресмяташ дали да откриваш салон, да си продължиш като наемен работник или на наем на място.  Не знам от къде си, но полжението в бранша хич не е розово. Клиентите обедняват и са склонни първо да се лишат от маникюр, после от козметика и прически. Постоянно се отварят и затварят салони.

# 2
  • Мнения: 12
А става ли без да държа курс понеже от година и половина се занимавам с това и сама се уча чрез четене гледане на клипчета и т.н И си мслех да си отворя салон в който да се провеждат и курсове но не ми е ясно как се издават сертификатите?

# 3
  • Мнения: 1 844
Искаш да издаваш сертификати, без самата ти да имаш най-обикновен такъв за маникюрист?! ooooh!
Ти дори нямаш право да отвориш салон по легален път, в такъв случай.
Запиши се на един курс като за начало. После ще разучиш как да "учителстваш".... Peace

# 4
  • Мнения: 11 404
 plami_to0, ти си мислиш, че знаеш много за маникюра и педикюра, но е много вероятно само така да ти се струва или пък знанията ти да не са с нужната всеобхватност.

Например едва ли си гледала клипчета как да си дизеинфикцираш инструментите и с какво може да заразиш пациентките си. И не, да ги напръскаш със спирт не е дизинфекция, както правят в някой салони.  Трябва да четеш за нокътната плочка, за нейната структура и растеж.

Ти не би отишла на лекар, който пет години е чел разни книги и се е самолекувал, но не е учил в медицински университет за това, нали?

Отивай на курс, вземи сертификат и там ще разбереш дали и как въобще може да обичаваш някого.  Peace

# 5
  • Мнения: 940
Записваш се на курс, учиш, издържаш изпита и ти издават сертификат. До тук е лесното.
После си търсиш работа,  поработваш малко и след практикуването сядаш и още веднъж пресмяташ дали да откриваш салон, да си продължиш като наемен работник или на наем на място.  Не знам от къде си, но положението в бранша хич не е розово. Клиентите обедняват и са склонни първо да се лишат от маникюр, после от козметика и прически. Постоянно се отварят и затварят салони.

+1 Според мен няма смисъл,набутвация е! Simple Smile Познавам 2 жени,които работеха при някои и решиха да си отворят тяхно си,работиха 6 м.и го затвориха!Едната я виждах после в единия мол,там си беше отворила щанд но работи още около 7-8 м.и го затвори,не може да изкарва за наема! Simple Smile Ако имаш свободни пари,пробвай се!Успех от мен!! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 844
Не съм много съгласна, че няма пари в професията, напротив. Всичко опира до качества, намиране и задържане на редовните клиенти и разбира се - доза късмет.
Моята маникюристка работи в едно съвсем мъничко свое салонче, нищо претенциозно, работи качествено, на приемливи цени. Е, едва се вреждаш за час там. Има минимум по 6-7 клиентки на ден, което грубо си е около 120 лв дневно (повечето са за поддръжка на гел)
Не мисля, че това са малко пари за такъв тип професия.

# 7
  • София
  • Мнения: 16 110
А става ли без да държа курс

Курса се кара, изпита се държи. Сертификатите са друга бира, не си подплатена да обучаваш. Издават ги оторизирани от Министерство на образованието, утвърдени фирми. ПРедполагам ти е ясно как се получава разрешение от министерство. Вратата се отваря с крак, ръцете са заети....
Ти първо се научи да използваш правилни термини, че как ще обучаваш курсисти иначе?
То ако ставаше с гледане на клипчета ....
Сега сериозно на курса няма да те научат, ако не си имала интерес и не си гледала клипчета и ако не си правила маникюри на приятелки. Изпита го взема всеки, който се яви. То за пари и магарето ще се дипломира. Та до тук това е положителното от досегашната ти практика.
desinkata_85, от колко време твоята маникюристка работи в салончето си? Нали се сещаш, че начинаеща няма как да придобие 6 - 7 клиентки на ден. До сега е правила на добра воля ноктите на приятелки. Ами от утре и 5 лв. да им поиска за услугата - ще се дръпнат.
Наблюденията ми за лошите финансови резултати са на база известни, луксозни салони в София.
Не пиша имена, но за пред хората всичко там е много печелившо и успешно. Да, ама не - за съжаление.

# 8
  • Мнения: 12
Аз от две години се занимавам с ноктопластика в домашни условия и доста хора са ми казвали че дори ноктопластиката им изглежда много по добре от тази която си правят в някои салони.А някой да знае къде курсовете наистина си заслужават да си дам парите,но в замяна наистина да науча нещо,защото аз съм свидетел на курсове за по 3 дни на 3тия ден правиш една ноктопластика само и ето издържал си курса и получаваш документ,със сигурност за подобен курс не бих си дала парите

# 9
  • София
  • Мнения: 16 110
Не знам от къде си. В София читави курсове са в Стар найлс, интеркозметика.
Тук в  подфорум Красива мама има тема на маникюристките. Може да я потърсиш и да попиташ там за препоръчан курс.
Дъщерята отдавна завърши и маникюр, и фризьорство. Но ... вече работи в чужбина.
Като цяло професията е хубава, навсякъде може да се работи.

# 10
  • Мнения: 50
Плащаш и ти дават сертификат. Няма никакви проблеми.

# 11
  • Мнения: 242
Като завършиш курс, може да практикуваш професията, а за да отвориш салон и да преподаваш трябва да имаш издадена майсторска тапия...има си камара и тн.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт