Отговори
# 15
  • Мнения: 923
Е как да е късно за серклаж? Тук в 20-та седмица мерят шийката на матката и тогава, ако има нужда или с лекарства или със серклаж....

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Браво, супер темичка.   bouquet Само хубави неща да пишем до края. Браво и на софийските мами, че си организират среща. Мен нещо лека ме боли корема днес, но миналия път бях питала АГ и сега взех но шпа, та чакам да мине. Момичета в 7 месец тежи ли корема, че брат ми ще прави сватба и се чудя как ще съм? Laughing

# 17
  • Italia
  • Мнения: 705
Четох някъде,мисля,че във сайта на Щерев,че най- подходящото време за серклаж е 12-14 седмица. Доктор не ми е казвал такива заключения. Само в мойта главица има подобни терзания  Laughing Joy

# 18
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
и аз мисля, че не е късно .. като търсих информация преди време за ФМ през втория триместър, ми се наби на окото именно информацията, че точно в този момент се обръща по-специално внимание на шийката и ако има необходимост се поставя серклаж .. само дето не си спомням къде точно го четох Blush

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Благодаря за темичката   bouquet
Бях сложила в заглавния пост най-долу предложения за нови заглавия. Защо ги няма? И няма да е лошо, когато преполовим темата да се пуска анкета с новите заглавия, а не да хабим постове за тях. Ако сте съгласни, разбира се.  Wink
Честити щъркелчета на  Michael@, suzy10и diamond!
Fenris, и аз да ти кажа да не се притесняваш, че няма момчета. Не малко от нас имат батковци  Wink
E_len, пази се  Hug
Niana, и на теб бързо възстановяване. Но го давай по-ведро  Hug, какво е това кривото ...  Hug
Варненки, аз съм ЗА среща, но точно тази събота следобяд няма да мога. Сина ми имат турнир по футбол ...
Хубав ден от мен, бягам по задачки   bouquet

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Благодаря за новата тема, момичета   bouquet

Нианка, Елен, късмет момичета и бързо да се оправят при вас нещата и бебоците да са наред  Hug

# 21
  • Мнения: 326
Запис и от мен, благодаря за хубавата тема  bouquet

# 22
  • Мнения: 356
Suzy10 Много е относително дали ще ти тежи.На мен никога не мие тежал,но аз имам едра структура.Според мен ще успееш да си прекараш добре  Wink
Аз също съм на сватба през юли и дори планирам хора да танцувам  Blush

# 23
  • Мнения: 515
И аз да се запиша и да благодаря на Голди за темичката   bouquet

Аз съм на сватба края на август  Embarassed Ще видим как ще съм дотогава, но като цяло планирам да присъствам  Peace

Niana, E_len, стискам палци бързо да се нормализират нещата  Hug

# 24
  • Мнения: 280
Здравейте момичета,
днес бях на ФМ, доктора каза, че е рано нещо ме объркаха със седмиците, според тази която ми води ЖК точна сега е 19 и 6 дни, а според доктора на ФМ съм 18 и 6 дни, да отида след две седмици, но все пак имаме си новина и тя е  stork-boy , мъжът ми беше леко изненадан, сигурен беше, че ще е момиче.

Щастливи сме, искам само да е здраво, сега имаме задача- име на момче Simple Smile

За раждането може би ще стане ясно към 7-8 месец бих искала да е нормално, но има 2-3 предпоставки за секцио по мед. причини.

# 25
  • Мнения: 515
Габито, добре дошла в отбора на мъжките мамчета  Crazy пък момичетата се бяха притеснили, че няма да имат кавалери  Blush

# 26
  • Мнения: 266
Запис и от мен  Simple Smile Току що си идвам от прегледа при д-р Ганева. Нямаше никой и веднага ме извикаха. Видяхме бебка, всичко е нормално. Развива се добре и си отговаря на седмиците. Шийката на матката ми е с перфектни размери 4,65 см. Моята принцеска се е завъртяла с дупето надолу, да се надяваме, че ще се обърне Simple Smile Коментирахме хемоглобина, който е паднал на 107. Каза ми да пия Феро Фолгамма 2х1 дневно. Също да продължа приема на Магнезиев Диаспорал 1 прахче на ден. Може да се комбинират с Пренатал спокойно. Сърцебиенето е от ниския хемоглобин, в съчетание с бременността. Не е притеснително.
Кръвното ми е учудващо добре днес 130/80. Казах й, че се следя на две места и в поликлиниката по ЗК и нося всички изследвания преснимани в Щерев. Беше изключително любезна и усмихната д-р Ганева.Каза ми да отида около 15.06 на следваща ЖК.

# 27
  • Мнения: 57
Хайде и аз в темата  Flutter,
Браво на всички за прегледите! За половете не е изключено да има изненадани и на по-късен етап хихихи.
За моето раждане ще опитам да съм кратка - аз май тъй или иначе наистина съм позабравила всякакви негативи, нищо, че близо 24 часа минаха от приема до самото раждане. Отидох с изтекли води и без ясна идея какво е това контракция  Blush, ама понеже същия ден бяхме тръгнали да се местим в ново жилище Whistling и може и просто да не съм обърнала внимание  Crazy. Тъй де, вместо в новия апартамент прекарах нощта в родилното отсреща  Joy При мен уж чакаха разкритие, но към 4 и нещо пуснаха окситоцина, а към 5 и нещо и епидуралната упойка, чието действие накрая попремина, но определено ми помогна. Шевовете ги усещах съвсем ясно, но пък то наистина е толкова изтръпнало там, че... Бебчо беше при мен през цялото време, качиха ни заедно в стаята и ми се наложи бързо да преодолея притеснението, че никога не бях виждала или докосвала толкова малко бебе   Embarassed. До третия ден вече ме питаха дали не ми е второ  hahaha Та така, хубавите неща трудно ставали Wink.
За големия корем и сватбите Simple Smile - края на 8ми месец бях на сватба и даже потанцувах, но аз до последния ден не се спрях де. Стига да няма здравословни противопоказания и човек да се чувства ок мисля, че няма никакъв проблем.

# 28
  • Мнения: 90
Тъкмо и аз да гласувам   за това заглавие на темичката и тя създадена вече. Така е като не влизам често Wink
честито на всичко разбрали пола. На мен док ми препоръча ФМ към 23-24 седмица, което се пада началото на юни и малко се разочаровах, защото ми се искаше да е по-рано. Сега се информирам основно какво да правя по време на полета, който е само 2часа, ама на мен си ми е на мисъл. Доктора ми препоръча да пия но шпа за сега 3х1 и да се насладя на почивката.
Пожелавам ви да се забавлявате на срещата, а аз ще гледам да се включа в следващата Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 152
Здравейте, благодаря за темата   bouquet

И аз да кажа на кратко за моето раждане!
Преносвах и бяхме планирали на другия ден да ме приемат  в болницата и да подпомогнат нещата, имах 2 см разкритие.Да но вечерта ми изтекоха водите , по малко и даже се чудех дали са водите или съм се изпуснала, но след като продължи да тече вече бях сигурна! Намах контракции все още и си поседях вкъщи , но звъннах на док която щеше да ме изражда и тя каза да отивам в болницата! Оправих се и тръгнахме по пътя вече имах леки контракции на 5 мин. , цяла вечер си бяха на 5 мин и постепенно се усилваха, на 6-7 см ми сложиха окситоцин(сутринта) и запична екшъна, контракциите ставаха все по силни и на кратки интервали, разкритието се увеличи.Акушерката ми обясняваше кога и как да напъвам за да слезе бебето надолу(това беше най трудното май) , щом бебето беше в изходна позиция , ме преместиха в родилна зала и с няколко напъна бебето излезе , акушерката пита док дали да натисне , но тя и каза не сега , но по-късно ме натисна леко и помогна!След като излезе бебето изпитах огромно облекчение и щастие!
След това ми направиха ревизия на матката, имах и епизотомия! Гадни бяха ревизията и шиенето , че не ме хвана упойката!
Но всичко се забравя и сега пак се надявам да родя нормално живот и здраве!

Не ми говорете за ягоди и череши , че направо умирам за тях, с нетърпение чакам черешите!

Общи условия

Активация на акаунт