Пролетното слънце ни прегръща, ДЕКЕМВРИйско бебе вече се обръща!

  • 41 369
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 154
Извинявайте, но голямо притеснение ме е налегнало! Според вас може ли със стафилококи в нослето да се бият ваксини? Аз не давам, но педиатърът настоява !?

# 46
  • Мнения: 2 117
И ние къпем Пламен към 8 часа, всяка вечер.Свикна си с режима и когато заради ваксините не го къпя, веднага си проличава.Сега, заради светлото време, се чудя дали не трябва да се измести часа за къпане?!
Обличам го като Цвети, обаче последните пъти се скъса да реве в количката и трябваше да го нося нна ръце.А преди си спеше.
Появиха му се и едни пъпчици, ама не знам дали е от претопляне?Помислих си, че може и от яйцата да е,знам ли?... newsm78
Вече ме е  страх да го изкарам, ако още веднъж ми направи така, ще търся да си купя раничка от Олх. ooooh!

# 47
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Аз къпя бебо рано- между 17ч и 18.30. Hug После имам и др. неща да правя и с баткото. Бобо заспива когато приспивам и батко му, т.е. към 20-20.30ч заспиват и двамата. Вечер ми трябва желязна организация, за да успея/ем с мм да съм готова с всичко и да са паркирани в леглото в плюс минус- 20ч.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
Ние за къпанено нямаме много стриктен график. Гледам да не е току що яла или пък много гладна. Към 21-22ч заспива. Снощи се събуди само към 04.30, но понякога и в 2 и в 6ч суче, различно.
От 2 дена излизаме с боди с дълъг ръкав и клинче, а върху тях чувалче /без ръкави/ и така в количката, без друга пелена. В сравнение с вас май най-леко я обличам, но пак се чудя дали не й е топло.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 759
И Вили не иска вече да спи в количката. Винаги нося слинга, за да не го разнасяме на ръце, когато се разплаче.

# 50
  • Мнения: 80
И аз се записвам в новата тема! Цвети, супер е Simple Smile

Моето раждане беше с планирано секцио. Вкараха ме в операционната към 10 без нещо, сложиха ми спиналната упойка, от която ме беше много страх, и започнаха. В 10:05 се роди Ясмина - няма такова щастие Heart Eyes Другата лекарка, която оперираше заедно с избрания от мен доктор, каза, че е "голям дундьо", а после разбра, че е момиче Mr. Green Успях за доста кратко да я разгледам, после я занесоха в неонатологията. Върнаха ме в реанимацията и към 10:25 се обадих на мъжа ми, който чакаше в двора на болницата с двама приятели за подкрепа Mr. Green Плачейки, му казах, че е станал татко и да отиде да я види - имаше такова право в рамките на два часа от раждането. А 10-15 минути по-късно той ми изпрати най-прекрасните седем снимки на моята сладкишка Heart Eyes Бяха й измили личицето, само косичката беше малко на мазни кичурчета, защото не я бяха изкъпали още. И беше бяла и перфектно оформена (все пак се роди голямо бебе, 3700 гр). Нямаше нито бръчки, нито нищо, всеки детайл от нея беше съвършено симетричен Simple Smile Първо ми беше странно да я видя на снимките, беше по-различна от първото ми виждане в операционната. Но колкото повече я гледах, толкова повече се влюбвах Heart Eyes Интересното беше, че предните дни времето беше лошо и мрачно, но точно след като ме върнаха в реанимацията, навън грейна слънце Simple Smile Много хубаво се почувствах. А на следващия ден, като я взех в стаята, ми беше доста неловко. Помолих едно от момичетата, вече с неколкодневен опит, да ми покаже как да я вдигна и държа... Дори биберона не знаех как да й дам (в болницата не се справих много с кърменето). Не се смейте, но й бях набутала само върха с дупката вместо докрай целия, още ми е много гузно, като се сетя, защото надали много е яла по този начин, а не знам дали горе са я хранили... Sad И не че не знаех как по принцип се дава да пие от шише, но явно съм била твърде ошашкана... И така. Всеки път, като я погледнех, ми се плачеше от щастие, но се сдържах заради другите в стаята. После вкъщи доста време си я гледах и ревях. И сега някой път ми се случва. Това е от мен Simple Smile

А слънцезащитен крем купих на Мустела, защото и останалата ни козметика е същата. Днес за пръв път й намазах личицето и ръчичките Simple Smile

# 51
  • Варна
  • Мнения: 34
Аз къпя бебо около 19ч. и около 20ч. е заспал - не спазвам стриктно часа, ако е спал малко след обяд и му се спи и в 18-18,30 го къпя. Къпем го всеки ден, защото му е много приятно, нашата педи каза след ваксините може да си се къпи както обикновено и действително няма проблем стига детето да не е много неразположено, като Макс с първите ваксини беше кошмар

Glloryita - какво имаш пред вид? Аз мия коаичката с гел веднъж-два пъти на седмица, през другото време не или само с вода - по препоръка на педи, препоръча на такива малки бебчета да не се ползва много козметика а и малкият е с доста чувствителна кожа.

# 52
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Имах пред вид, на самото къпане? Аз мия косичката веднъж, Исках да чуя вие по 1 или 2 пъти миете косичката? на вашите бебоци.

# 53
  • Мнения: 1 907
Един път я мия със съвсем малко шампоанче (ползвам Uriage). Той не че има много коса, де  Laughing

# 54
  • Варна
  • Мнения: 759
Той и Вили няма много коса, пък и от какво толкова ще се изцапа, но го мия целия с шампоан по веднъж - глава, гърдички, ръчички, гръбче, дупе, крачета, плакна и готово, 5 мин. макс, че ми тежи, като в началото го оставям дестина минути да се позабавлява в коритото, а аз го поливам с канче  Grinning

# 55
  • Мнения: 2 117
Моето бебе си търка ожесточено очите и кожата му там е станала една червена, напукана,суха.Имам чувството, че го сърби, за да го прави.
Мами, това може ли да е атопичен дерматит?...Тъкмо му се оправи телцето и оставих настрана съмненията, а сега това.Притеснявам се повече, че ще си направи нещо на очите от това търкане. #Cussing out

# 56
  • Мнения: 90
Златанова, един от симптомите е почесването. Колкото до отърваване това е мн сложен и дълъг процес. Не става така лесно както си мислех в началото.  Сега всеки ден си е различен. Дано само не тръгне по телцето, че тогава ще се побъркам. Според лекарите ни ще го надживее само трябва да сме търпеливи и стриктни в предписанията им

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Златанова, мажи го по-често. И при моя син положението е подобно. Само често мазане го успокоява, за кратко. Наистина се израства , но трябва да сме заредени с мног търпение. Ето, ние до вчера имахме много видим напредък, днес сме пак крачка назад... Cry

# 58
  • София
  • Мнения: 1 003
Май само ние сме на по-късен режим! Последното ни хранене е в 22 часа и съответно къпя бебешорката към 21.30! Тя много обича да се къпе, така че я оставям да се плацика 15-20 мин. поне. после я насапунисвам цялата с шампоанчето (ползваме на Нивеа), изплаквам с водата от ваничката и после обливам с чиста вода, приготвена в един леген! Пробвах да я изплакна с подвижния душ, обаче се стряска и един път даже се нагълта с вода, така че оставаме на поливане с една малка кофичка!
Нашата педиатърка препоръча да не ползвам шампоан всеки ден, обаче малката постоянно се повръща и на гушката гънчиците са почти винаги зачервени, така че аз си я измивам всеки ден.
Вчера беше много топло и бяхме само по памучно боди с къс ръкав и памучна пижамка (гащеризонче) отгоре! И днес май ще сме така!
 Слънцето беше толкова силно тези два дена, че на мен ми изгоря главата на път(както ми е била разделена косата)  Shocked  Гледам малката да не я пече, обаче е хванала тен на бузките! Ще влезна в аптеката да разгледам каква слънцезащитна козметика предлагат!

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Май само ние сме на по-късен режим! Последното ни хранене е в 22 часа и съответно къпя бебешорката към 21.30!
Къпем Карина към 22ч. После масаж, обличане, гушкане и кърмене. През нощта се събужда, ако е гладна. Кърмя около 5 до 10 минути, някой път и два-три пъти на нощ, но рядко. Спи до 9-9:30. Днес се събуди около 8.  Shocked Може и да има връзка с имунизацията вчера... Естествено после си доспа. Simple Smile
Днес излязохме преди обяд на разходка. Облякох я с тънко памучно боди и памучен гащеризон. Взех и едно тънко памучно одеяло. Много ѝ беше топло. Прибрахме се скоростно.  Blush
Вчера най-накрая купих и слънцезащитен крем. Намазах я преди да излезем.

Общи условия

Активация на акаунт