Пролетното слънце ни прегръща, ДЕКЕМВРИйско бебе вече се обръща!

  • 41 362
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 759
Всичко е наред с Мимченце, писахме си, много е заета. Влиза във фейсбук само на бързо от телефона.

# 31
  • Мнения: 180
Вчера се навърши една година от моя положителен тест за бременност. И като си припомних смесените чувства и емоции, и после като си погледнах сина как сладко спи и се замислих какво чудно нещо е цялата тази "работа". 9 месеца чудене, маене, притеснение дали всичко ще е наред, дали ще се роди живо и здраво (аз така и не си направих никакви допълнителни изследвания) и после, когато си държа вече детето в ръце и само вече благодаря на Бог за малкото съкровище, с което ме дари. Сега имам чувството, че с часове се променя.  Crazy

# 32
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Моя положителен тест! го направих 7 април /13 или 14/ Отидох на гинеколог за да ми потвърди бременноста! Спомням си как бях притеснена дали ще се види нещо, За моя радост видя се една точица На която аз се зарадвах много  Hug Не мога да повярвам все още на чудото . че си имам жив и здрав малак мъж  Grinning Който ме радва най много на света!

# 33
  • Мнения: 1 907
Цвети, прекрасна пролетна тема, благодаря   bouquet

Какво направих...нищо  Laughing Те заедно ни закараха в стаята, родих нормално и бях до бебето от първата му секунда. Взеха го само докато го миеха и мен докато ме шиеха, видяхме таткото и след това веднага ме паркираха до бебчо. Двата часа в родилна зала ги прекарахме заедно- той в кошче, огряван от някаква лампа, аз на леглото-носилка, но през цялото време го галех по косичката  Flutter Бяхме сами в цялата зала и беше прекрасно. Дори се престраших да му изпея онази песничка, която му пеех преди да се роди. Гледаше ме с едни ококорени очи, ще речеш, че ме позна. Той си се роди ококорен, това му беше най-характерната черта. Първата снимка, която му направил баща му докато мен ме шиеха- 10-15 мин. след раждането, е запечатала тази му любопитна ококореност, на мама смелото момче!
В стаята, беше малко преди полунощ когато ни закараха, веднага дойде сестра да ми каже кога да го кърмя и т.н.- след два часа трябвало да го сложа на гърда. Щом излезе, първо това направих  Whistling- засука като смок, имаше много силен сукателен рефлекс. Гушнах го и така дрямахме двамата докато се развидели навън.

Имам огромна разлика в преживяванията в първите дни с Филип и с кака му. Каката я гледах като голям камък и не смеех да направя нищо, което не са ми казали сестрите. Сега- точно обратното  Laughing

Последна редакция: вт, 14 апр 2015, 16:23 от Елиас

# 34
  • Мнения: 61
Хоп, троп и аз в новата темичка.. Цвети, страхотна е  Hug
Раждах секцио и ми показаха бебето само за еедна целувка време, след раждането. После седях в реанимация 24ч и ми го донесоха, чак след това..голямо чакане  Sad Много го харесах, видя ми се съвършен. Но най хубавият момент беше, като заспа в мен и се усмихна на сън, имаше моите трапчинки на бузите  Heart Eyes направо се разтопих от кеф.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 34
Супер си Цвети !  smile3501 Страхотна тема  Hug

Моето раждане на 01.12 беше секцио със спинална и не съм изпуснала нито миг от времето с бебчо. Един час след раждането акушерка ми го донесе облечен, прегледан и изкъпан и ми го даде да се кърмим, обясни всичко и помогна, а после си се погушкахме, след това го взеха и ми го върнаха след раздвижването и тоалета, което беше на 6-я час. Можех да избирам дали да е при мен или не - не си и помислих да е далеч от мен ☺️ (но и имаше 24часа акушерки и сестри на разположение)
Никога няма да забравя мъничкото му личице в този първи миг - помислих си как е възможно точно ние да сътворим нещо толкова съвършено. Това е мига, който като че ли съм очаквала през целия си живот.
Има разлика от първия път (беше преди доста време  Simple Smile ) може би тогава не бях достатъчно зряла за такова преживяване.

# 36
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Моето секцио, беше не очаквано за мен. Моето бебче се роди 17.11 в 23:40
Показаха ми го и го отведоха при другите бебоци  Confused На другия ден на обяд, ми го донесоха за първото кърмене! Не е като при теб; desibs  Sad

# 37
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
И 1то и 2рото раждане бяха вълнуващи по свой начин за мен. И двете бяха естествени. Само че на 1то присъстваше мм, а на 2рото -се насладих на момента сама. Мога да кажа, че си е неповторимо, независимо дали присъства мм или не. Хареса ми 1то като присъстваше, все пак ми беше и 1во раждане и така се чувствах много по-спокойна. Но и 2рото ми хареса, че пък не присъстваше. Laughing И като ни оставиха акушерките с Бобо, ми беше много хубаво да сме сами двамата. Също така 1то раждане беше в светлите нощи(нямаше нощ), а 2рото беше в дългите нощи(денят беше много кратък). Така се родиха моите 2 слънчица. Heart Eyes Heart Eyes И двете ми бебета ми бяха много красиви, още откакто ги видях.  Simple Smile
Аз може да съм най-бързо изписалата се в темичката ни. 10 ч след раждането напуснах болницата. Всъщност постъпих на 27ми в 20ч и се изписах на 28ми в 12.30ч на обяд. Т.е. нямах даже 24часов престой в родилното. Laughing На 28ми на обяд вече си бяхме вкъщи. Grinning

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
Добро утро! Не съм се отчела след вчерашната конкултация - на 4 месеца е 8.300кг, 64 см, още я кърмя и не смятам да я захранвам скоро, въпреки, че ЛЛ ми каза, че мога да й давам вече зеленчукови пюрета.
Не се полагало направление за ортопед, но така или иначе ще отидем този месец.
Ваксините ги понесе добре - плака доста, но за кратко, като излязохме от кабинета и заспа. Сега мястото на едното убождане е леко зачервено, колкото стотинка, но не е вдигала Т и спа добре снощи.

# 39
  • Мнения: 273
Мами да ви питам вие кога къпете децата,ние вечерта в 22 часа и ги събуждане а така сладко спинкат и се чудя дали да не ги къпем  по рано,а как ги обличате за навън като е топло сега времето

# 40
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте и от мен,   bouquet
моето раждане започна като естествено и завърши благополучно с операция. Това така или иначе ми е болна тема и няма да се впускам в подробности, важен е крайният, най-прекрасен резултат Hug

# 41
  • Варна
  • Мнения: 759
sunny-n, поздравления за порасналото ти и смело момиче  Hug И моята педиатърка каза, че от средата на 4-тия месец (т.е. от тази седмица) мога да започвам на обяд да давам зеленчуково пюре и след обяд безглутенова безмлечна каша, но аз ще изчакам поне до 5-тия месец да видя колко е наддал и ако не ми харесат кг, ще почна захранване. Но твоята госпожица си расте доволно  Flutter На ортопед и ние ще ходим платено, след месец, защото при този, при който искам да отида, се чака много.

desi-georgieva, ние от около 2 месеца си имаме режим - към 20ч. вечер къпем малкия, храня го и до 21ч. е заспал. Така не се налага да го будя. Тогава му е и най-дългата пауза - буди се след 2:30, хапва малко и пак заспива. Е, снощи към 19:30 взе да клюма и задрямал на рамото на баба си, но трябваше да го събудя, за да го пренеса на нашия етаж, да сменя пелената и да го нахраня. По принцип го къпем през ден. Но и деня, когато няма баня, пак малко след 20 ч. отивам в спалнята на загасена лампа (че то вече се стъмва по-късно) и го храня, като обикновено заспива на гърдата. Този режим ме устройва мен засега, защото до края на месеца имам изпити и след като заспи, мога да уча, понеже денем почти не спи диването  Mr. Green
За разходка обикновено го обличам с боди с къс ръкав, памучен гащеризон или памучна блузка с дълъг ръкав+панталон, чорапи и пролетно шушляково яке с качулка, за да не слагам шапка. Вече даже обикаляме с лятната количка и не го завивам с нищо. Още не съм му купила слънцезащитна козметика и затова вече има тен на лицето  Crazy

# 42
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
През ден къпя бебо! между, 20:30/21:00
Днес за първи път ще излезем с лятната количка, Нямам търпение да видя как ще реагира бебо!

# 43
  • София
  • Мнения: 8 646
Последните дни ходихме доста насам натам с раницата. Та го обличах с едно панталонче, не дебело, но материята е по-плътна/твърда. Чорапки, боди с къс ръкав, блузка и една жилетка с качулка. И обувки  Laughing
И пак има пъпки по корема и гърдите , вероятно са от претопляне.
Чудя се днес как да го облека  newsm78 Вероятно подобно, но ще му съблека жилетката по някое време.

# 44
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
По 1 или 2 пъти, миете косичката на бебо?

Общи условия

Активация на акаунт