Първата годинка наближава, МАЙчето нетърпеливо става

  • 39 288
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте и от нас,
Ние сме малко в лудницата. Този кътник тежко ни се отразява, та втора вечер приспивам. Храненето също е мъчение. Дано бързо да излиза, че много се мъчи горкичкото.
Иначе смяната на времето аз от миналия път му хванах цаката. Просто всеки ден с по 15 минути измествам режима (будя го сутрин с 15 мин по-рано) и днес вече сме в крак с времето. Иначе съм стгласна, че е голяма глупост цялото.
Мишка, Гени, имате ли раздвижване. Макс е станал като фурия. Набира се на ръце и се придвижва адски бързо(не бих го нарекла пълзене, а като войниците както се придвижват като се крият), търкаля се доста и ходи с огромни крачки, въпреки че ако го пусна след 3 секунди ще падне като талпа. Сам още не се изправя, но държи да ходи поне през50% от времето. Според Мери Попинс до годинката ще тича, но не знам дали за по-малко от месец ще се справи.
Аз вече съм на работа и малко нанагорно ми идва, честно да си призная. Но пък е интересно де

# 46
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Хайде мами и ние легнахме, ами утре чакам зъб ама надали. Ние си мислим, че ще проходи ама тия зъби няма да избият.
Тарталетке и ние сме така Joy като войник е и нашата и се върти в кръг мноого бързо, обръща се мноого бързо, но не й идва на акъла да се изправи да седне. Също като е водя за ръце ходи ама ситно, ситно и на всяка втора крачка скача като откачена ooooh!
Аз мами спрях работа Joy Така стана, че не ми удължиха договора(аз съм в консултантска фирма за инженери, и в тази фирма която работех свършили дадения проект) и аз директно им казах,че си оставам още от Великден вкъщи(трябваше до края на месеца), баща й му свърши "бащинството" и трябва да се връща. Вместо да идват баби, с тантурка ще сме двете. Аз милата е оставих на 3 мес и половина, поне да е видя като проходи пък може и "мама" да ми каже скоро. Сигурно ние сме единствените които казваме само "тати", мама не Embarassed Сега ще видим, може скоро пак да започна, но поне ще се порадвам на времето с Лили засега.
Лека вечер от мен Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 855
Гени, те сега са най-готини като гледам. Ще се забавляваш.

Госпожицата заспа бързо и метнах око и няколко снимки в албума. Какво ще кажете да направим отделен албум с по някоя снимчица от рождените дни?

# 48
  • Мнения: 1 557
Добър вечер!

Аз съм "за" албум със снимки от рождените дни на малчовците!

Елена от групичката на мързелите май е най-изоставаща, изправя се като се хване за мен или за таблата на леглото до коленца и повече не може, но го прави постоянно. Търкалянето го овладя отдавна и за секунди стига от единия край до другия на спалнята, вече падна 2 пъти, а колко пъти съм я хващала на ръба ooooh!. Стои изправена държейки се за спалнята, за решетките на леглото или мен, но изобщо не си мести краката наникъде, стои като дърво и евентуално си друса дупата, но крачки не прави изобщо.

Genni, ще излязат зъбките не се притеснявай, детенцето на мой колега нямаше нито един до годинка и после за 2-3 седмици извади 6!

tartaleta123, дано по-бързо излезе зъбчето да не мъчи Макс, че е много лошо да имаш хем гладно дете, хем да не може да яде!

kupondgjika, дано утре нещата от кухнята да са по-добри, аз имам лош опит с държавната детска кухня и засега се отказах от нея, след като навърши годинка може да опитам пак!

Режима си го нормализира за 2 дни, първият ден след смяната стана 1 час по-късно, но от вчера отново започна да става сутрин с ММ.

Днес дадох 1/2 авокадо с печена чушка и извара, много се хареса, имаше ням-ням Laughing.

monicat, все едно беше вчера, когато ти писахме във форума, за да ти честим влизането в 9-ти месец, а ти се включи с нещо от сорта на "Благодаря ви много, но аз имам изненада за вас, вчера се роди малката Дари!", цитирам по спомен. Ех, спомени, спомени, все едно беше вчера, а вече мина година! Весело изкарване на празника!

Стана дълго, но така е като не пиша редовно. Спокойна нощ!

# 49
  • Мнения: 741
Честит първи рожден ден на малкото Дари! Да ви е жива и здрава,много послушна и щастлива!


Тарталетка милото детенце,много неприятно. Да те посъветвам да му даваш сега по- течна храна,да не се налага да дъвче,че всички знаем какво е да те боли. Дано скоро да си имате зъбче,стискам палци!  Heart Eyes
Мами и ние сме от мързеланковците по принцип,НО от два дни се изправя и сяда сам!!!  newsm44
 Търкалянето сме го усвоили от много време,но сега е светкавично бърз,побеля ми косата!!! Стои прав много стабилно  и се катери по мен,ама дупата тежи не може да се изправи сам.
Вчера папахме коприва, мноого вкусно.  feeding
 Попаднах на едно много мило видео,ще го споделя с вас. Хубав ден!   bouquet
https://www.facebook.com/video.php?v=285253974958188&pnref=story

# 50
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Честит рожден ден на Дари newsm59 nbirthday newsm59 nbirthday newsm59 nbirthday  bigdance2  bigdance2 Да е жива и здрава и мнооого многоо да ви радва!
Палачинке, много хубава клипче къде го изнамери Hug
Днес нямаме зъб Crossing Arms Хайде ние дано да сме на 10 месеца и 8 дни(т.е. утре), дано за Великден (Българският, другата седмица) да се озъбим. Мами до кога се чака за зъбите, кога да е водя на ренген??
Днес при нас времето е разкошно, е малко студено но такова слънце е пекнало,че ще изкарам тантурка навън, ние сме почивка тук нищоо не работи Joy днес ще правя козунак. До мен едно фъстъче "пръсна сергията", абе защо са такива тия деца, какво що има за разхвърляне се разхвърля #Crazy
Лек и усмихнат ден, а на Мони и Дари още веднъж честито и приятно изкарване на първия рожден ден  bigdance2

# 51
  • Мнения: 300
Днес дори слънчицето се усмихна за малкото Дари :*
Да ти е честит деня, мило дете! Да си много здрава и жизнерадостна! Да радваш мама и тате!
Мони, хубав празник и много усмивки   bouquet
И ние да се запишем към групата с неядящите човечета Sad
Правя и хвърлям, нищо неще. 5-10 лъжички и край. И мляко неиска...
И при нас е слънчево и следобяд сигурно ще излезем, че не се издържа. Голямо мрънкане.

# 52
  • Мнения: 855
Честита първа годинка на Дарето! да.е.много здрава, весела и късметлийка!  baloni

не измествам нищо от режима преди противната смяна на времето. Просто всичко правим един час по-късно според часовника. Ако тръгна да измествам сега, ще трябва довечера да ляагме по светло. Не, че ще заспи, де.

За кътниците съм чувала, че са много гадни. Милото. Дано да пробият бързо. Тарталета, май след това вие сте на ход с рожден ден (ако съм запомнила правилно)
Гени, една приятелка преди време се веше притеснила така като теб. Не знам дали не беше на годинка детенцето и, когато му излезнаха зъбите. Зъболекарката и беше казала - ако има зародиши, ще излезнат. Щом ти се вижда, че има зъби отдолу, ще излязат. Не се притеснявай. Не виждам, с какво ще ти помогне този рентген. Само ще облъчваш детето излишно.

Мале, като слушам как ненядат дечковците и се плаша. Дано това да ни подмине.

Д.никога не се е търкаляла така. Явно всеки си намира начин на придвижване  Laughing

# 53
  • Мнения: 855
P.S. Поенже имах един положителен отговор за албума, си позволих да направя нов за рождените дни

# 54
  • Мнения: 1 048
Здравейте момичета и прекрасни дечица  Hug благодаря от сърце за пожеланията! Heart Eyes

Тече подготовка и е пълна лудница #Crazy след малко отивам за тортата Simple Smile

не сме първите рожденици в темата,но мама Мяуче ни избяга Simple Smile за това май ние ще поведем албума Simple Smile

# 55
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами. Честит рожден ден на Дари. Да ви е жива, здрава и безгрижно детство.  newsm59  ura
При неядящите дано скоро отмине този период. Оф ние пак тежка нощ, имаше будуване 3 часа. Тъкмо вчера писах, че сме редуцирали ставанията, ама ето на...2 нощи подред има дълги будувания. Явно я мъчат зъбчета, незнам.
Джени и според мен не я облъчвай излишно, няма беззъб човек. Simple Smile
Ние довечера тръгваме на път (900км), та малко се притеснявам с това нейното неспане. Та няма да ни има за 3 дни, ако има добър wi-fi ще ви пиша как е минал пътя натам. Ако не чак в понеделник. Та моля за съвет относно какво да и давам за вечеря като сме на хотел. За закуска ще е инстантна каша, обяд-месно пюре, следобедна-авокадо с плод или кисело мляко, за вечеря съм взела от ледарката зеленчуково пюре, но се чудя дали може да и дам пак месно пюре (че е купено и по-удобно) или пак инстантна каша. Тук няма многокомпонентни зеленчукови пюрета. Ако имате други идеи...Искам максимално да ми е улеснено. Преди като беше по-малка беше лесно, но сега.... Аааа къде е албума със снимки (имам паролата), да ви запозная и с Габи. Оф много въпроси станаха  Embarassed

# 56
  • Мнения: 155
Честит рожден ден на Дари!


 Tsveteto Не мога да ти помотна със съвет, защото аз още давам на малката мляко към 17 часа и после към 20 преди лягане.

# 57
  • Мнения: 855
Цветео,споредмен може да дадеш каша втори път. Аз давам понякога и сутрин и следобед ()при нас вечерята е мляко). Другият вариант е да вземеш две малки еднокомпонентни пюрета и да ги смесиш (така направих днес на обяд).  според мен, обачее, каша с добавка плод или плодово пюре ще ти е по-лесно
Лек път и дано да нямате проблеми с неспящата красавица

# 58
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Ох, всички бебоци са толкова сладки. Simple Smile Можете да се запознаете и с Габриела. Аз не я снимам често, та съм качила каквато имам от най-скоро и снимка като по-малка.

# 59
  • Мнения: 502

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПРЕКРАСНАТА ДАРИ! Пожелавам много радост, щастие и безгрижно детство!

Гени, не се тревожи - няма беззъб човек Simple Smile недей да облъчваш детето излишно, освен това има случаи, когато зъбките се появяват след годинката

АНП, идеята за албум е страхотна и аз съм ЗА  Simple Smile

аз исках да ви питам как и къде къпете децата, че вече са по-подвижни
ние почнахме да къпем Силвето седнала в коритото, но все още в стаята ни, а не в банята, слагам й и играчки и като я вадим се започва един рев  Joy

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 17:26 от juli2455

Общи условия

Активация на акаунт