Първата годинка наближава, МАЙчето нетърпеливо става

  • 39 287
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 855
Здравейте!
Наистина голямо.затишие  Simple Smile
Моикат, готови ли сте за големия ден  newsm38
При нас няма нищо интересно. Д.е започнала да спи по-малко през деня и се чудя зъби ли са, расте ли, що ли. От днес ще започна да не лежа с нея. Миналият месец се научихме да не спим на ръце. Мисля, че е време да се научим да спим без мама през деня. Та сега съм я сложилана леглото с една възглавница отпред вместо мен, а аз съм се разположила на другия край и дебна да приспивам, ако се размърда. Да тренираме за детската градина, макар ,че едва ли ще я приемат

По този повод, кандидатствахте ли за ясла?

# 31
  • Мнения: 741
Мамчета здравейте. Едно въпросче набързо да ви метна. Давате ли жълтък и месо в един ден? Аз сега направих супичка с коприва, ама я застроих с км и жълтък, та за довечера имам агнешко с картофи и тиквички, да давам ли се чудех?
За ясла не, няма да е скоро, малък ми е шошко. Пък и аз съм в къщи, ще се хледаме, ще си готвим.   bouquet

# 32
  • Мнения: 855
Аз не давам в един ден, но със сигурност помня, че някой слагаше в супите жълтък. Май беше Соник. Те ще са ти и в различни хранения, пък и то колко жълтък ще отиде в порцията супа

# 33
  • Мнения: 1 048
Pancake някой беше дал добрата идея,ако е готвено с месо,дава само соса с зеленчуците. И аз вече така правя..т.е дай довечера от ястието без месото,пък отдели една порцийка с месце за утре на обяд Peace имам спомен,че не трябва да им се тoварят стомахчетата...за това и вечер,ако се дава твърдо хранене,трябвало да има 3 часа преди сън

За РД -то готвим се,макар и лежерно. Аз съм такава практична по характер и не си създавам излишен стрес Blush

За заспиването и яслата. Те там децата реагират като група и едното като вижда другото и лесно се контролират.

записване -като стане на 2 та чак есента (не ми се занимава с измислени класации,директно я записвам на частна дг)

. Thinking заспа до мен на спалнята...ако успея да я пренеса в кошарата ,ще съм цар хаха

# 34
  • Мнения: 741
Благодаря ви момичета,ще трябва да мисля какво друго да го храня моят гладник.  Thinking Оф...някой,ако ми даде идея за постно пюре,дето да, засища това прасенце,ще го черпя. В чудо се виждам вече... ooooh!
Мони, весело изкарване утре ,ако не успея да се включа.   bouquet

Последна редакция: ср, 01 апр 2015, 13:08 от Pancake_86

# 35
  • Мнения: 155
Здрасти момичета
Да се отчета за кухнята, бях много нетърпелива, че и аз не знам защо  Grinning Щом е така за една кухня не знам какво ще е понататък  hahaha hahaha hahaha
Менюто е
1. супа овесени ядки със зеленчуци
2. яхния от зелен фасул
3. крем с плод
От супата отлях по рядкото от горе и дадох малко, но нещо не ядеше с охота. Затова я пробвах със зеления фасул. Е ако се забавех с лъжицата и ми викаше  Joy. Изяде почти цялата порция, не сложих сухар , но ще видим утре как са и ще преценя.
Ставам, че мирише при мен.  Sick Grinning трябва да сменям памперс

# 36
  • Мнения: 39
Привет,
И ние днес бяхме на кухня за първи ден. ЕМи мноо зле беше. Денис никога не е повръщал от ядене, почти нищо не ми е отказвал е от това повърна милото.
От основното де - турлю гювеч с пилешко.  Не знам вашето готвено от МК как мирише, но това определено не беше апетитно. Честно казано щях да се изненадам ако го изяде. Може аз да съм в грешка понеже 1 е ял лук (аз не ям и не мога да го понасям и нямаме в нас .... ) а това си беше лучена манджа.
Кремчето сега ще го пробваме . не е лошо - киселче с ябълка.
Супата е с риба ... Довечера ще го пробвам с някоя лъжица.
Да ви питам вие кухнята деректно си е давахте - в смисъл цялото ядене, а не по малко ....
Еми така ние с кухнята Sad Дано утре е по-добре.

# 37
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Привет мами, аз относно кухня незнам какво да кажа. Аз готвя по две яденета поне за два три пъти да има, супата е давам вечер, на обед нещо като яхнийка. Днес яде кюфте яхния, е няма такова лапане, изяде една цяла купичка, щях да падна, аз ядях грозде и толкова мляскаше и едно зърно грозде обелих и него изяде. Това дете ме шашна днес. Супи досега обаче само "топчета" и хареса и си я ядеше с удоволствие. За днес пак супа топчета- не мислете че давам много месо, значи в цялата супа има 4 топчета, колкото гроздово зърно Joy Joy Joy Давам по едно на порция, защото си хапваме и на два дена жълтък. Тук вече привършихме с работата, от утре нищо не работи и чак във вторник easter
Мони аз нещо не схванах, вие рожденици ли сте? Кога се извъртя това време, приготви ли празненството Shocked Вие ли ще сте първите в групата hahaha

# 38
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Здравейте мами.
anp болна тема за мен заспиването на ръце Simple Smile Лесно ли се оттучи, пак ли използва метода с рева.
Ние имаме напредък да я слагам по-рано да заспива и сега се буди 2-ти през нощта, не по 3-ти. Но тази нощ не можах да я приспя т 4 до 6:30.
От вчера сме още плюс 2 горни зъбчета, та сега сме перфоратори. Simple Smile За 2-3 седмици 4 зъбчета с не много драми, добре е. Уикенда нали все мрънкаше, а сега 2 дни и гък не се чува от нея.
Аз правя супа за два три пъти да има за вечеря, а на обяд от ледарката. Супа за сега уважава само картоф с морковче.
Оооо Гени вие от четвъртък още. Ние сме от петък до вторник.
Лек ден мами

# 39
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Цвети, колко зъба имате, на колко беше Габи като излезна първият. Ние вече сме на десет месеца и една седмица, нямаме нито един. Вече се чудя кога ще излезнат, въобще не виждам скоро да излезе зъб Crossing Arms

# 40
  • Toronto, Canada
  • Мнения: 343
Genni имаме 4, първото зъбче изби на 10 месеца и 7дни. И сега много бързо излизат, за 2 седмици и половина 4 зъбчета.

# 41
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Значи тия дни да чакам зъбче, ние сме на 10 месеца и 6 дни hahaha

# 42
  • Мнения: 502
здравейте

Моникат, пристигна ли подаръка за бъдещата рожденничка, връщаш ли се назад в спомени за раждането и първите дни на малката, само като си помисля за една година колко много се променят и порастват  Heart Eyes

аз съм си доволна от държавната кухня, малката си хапва
едно бурканче от 190 гр го яде на едно хранене и после не огладнява бързо, имаше няколко случая, когато не й харесваше храната, но считам това за нормално - все пак и тя си има вкус  Simple Smile

и на нас ни се промени режима, вече се събужда в 10 сутринта и съответно обядва чак в 14.30 ч, което измества следобедното ядене, а и дневният сън.. и съответно си ляга късно, не знам как да го нормализирам, може би трябва да я будя по-рано сутрин или да я събудя през следобедния сън, но хич не ми се иска, защото когато не се е наспала добре почва да мрънка и да киселее
офф, защо трябва да го сменят това време!? вече няма логика да се прави...

# 43
  • Мнения: 855
Аа, Цвете, тя през деня заспива на ръце. Ако трябва да я чакам да заспи на леглото, ще мине времето за спане. Въпросът е, че до средата на март спеше във ръцете ми. Тогава реших, че трябва да пробвам да я отуча и започнах да я приплъзвам до мен. Свикна за нула време - буквално веднага. Днес реших, че е време да направим следващата крачка и да започна да ставам от леглото. Спа си два пъти по час и половина. Много съм доволна. Аз седях на другия край на леглото да дебна,ако тръгне да се буди да приспивам, но не се наложи. Даже спа много по-добре отколкото през последната седмица до мен. за сравнение, вчера след обяд спа до мен час и половина, но три пъти ставах да я приспивам. Днсс изобщо не съм помръдвала.
За вечер - от началото на март, реших, че няма да я разнасям и просто лягаме, аз пея, друсам и след известно време заспива. Понякога отнема 5 мин, понякога 1 час, най-често около половин час. Въпросът е, че не снова с 9 кг бебе из стаята (при нас приспиването е не само на ръце, но и на крака). Два пъти само.се е случвало да стана, защото беше много уморена и впечатлена от разни социални събития, на които я водх и от вълнение не можеше да заспи и започваше да реве.

Моникат, дано да си права за спането в детската. Аз реших да пробвам с държавната, макар, че едва ли ще стане, защото местата за общо класиране са пет. Със сигурност има поне един човек с повече точки от нас, което значи четири и това ми е информация от птрди десетина дни. Вече може да сме сигурно аут.

Айде, Гени, утре чакаме зъб от Лили.

Купонджийка, коя е куцата кухня?

# 44
  • Мнения: 39
Нашата кухня е "Слънчеви усмивки" ...
Абе тъпня е дано днес да сме уцелили кофти ден. И крема не изяде след обед. Реших да не го мъча с тая рибена супа вечерта, че пак гладно детето. Пийна си АМ  и заспа.
лека и спящи бебоци  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт