Отговори
# 735
  • Мнения: 3 595
Честито на всички за хубавите резултати!   bouquet

# 736
  • Мнения: 86
Аз също започнах да го прилагам вагинално 2x2 .С това кръвно 80 на 60 и гаденето само остава да ми се вие свят.

# 737
  • Мнения: 1 034
Аз вчепа спрях Дуфастона. Средата на 13 г.с. съм и опаковката ми свърши. Дано не се налага да пия повече. Ставаше ми много зле от него и го пиех нощем, за да съм адекватна през деня. Иначе по цял ден ми беше зле и лежах...
Проведох и лечение, че имах някаква бактерия. Пих Флажил и сега слагам Гинофлор вагинално. Утре приключвам и тях. Дано се задържат нещата добре, че предишната бременност какво ли ми нямаше... Tired
Относно честотата на прегледите - с предишната бременност АГ държеше на всеки 3-4 седмици да съм там, защото ми вземаше пари за всеки преглед. Сегашният ми АГ не ми взема пари за преглед на ехограф. Бях на преглед на 9.03. Понеже утре заминаваме при нашите с малкия, че вкъщи ще се прави ремонт, няма да съм в Бургас целия април. Мислех си, че ще ме викне на преглед преди да замина, но той ми каза, че няма никакъв проблем да пропусна един преглед и да отида, когато се върна. Така че съм на преглед чак след месец...

# 738
  • Мнения: 3 595
На мен прегледите в началото ми бяха често, 6 г.с. за потвърждаване ме извикаха, 9 г.с. за сърце, 11 г.с. ми беше първият редовен преглед с малко по-обстоен ехограф и ми издадоха тукашния документ, че съм бременна, 13 г.с. ми беше ФМ, 15 г.с. ми е следващият редовен преглед и от там ще са всеки месец по веднъж мисля до трети триместър. Допълнително ще е само втората ФМ 20-22 седмица. Но наистина в началото се посъбраха, после намаляват.

# 739
  • Мнения: 3 199
Доколкото знам, ако всичко е нормално, един път месечно на преглед е достатъчно. Мен ако питате и всяка седмица да ходя ще е добре Simple Smile
Иначе и аз пия Дуфастон отначалото и на листовката пише, че се пие до 12 г.с. Днес питах лекарката, която ми прави ФМ и тя каза, че поне още седмица да го пия 2х1, а след това по 1 на ден до към средата на четвъртия месец.
В петък съм на преглед за картон и тогава ще питам и другата АГ. Бисквитка, ти какви разфасовки купуваше 20* или 30*? Тези от 20* забеляза ли, че почти никъде ги няма, а продават тези от 30* на двойна цена  #2gunfire

Преди няколко страници коментирахте плацентата, вие как разбрахте с предна ли сте или със задна? Питхате или гинеколога ви каза?
А за ФМ на всички ли са ви задавали въпроси? Защото мен нищо не ме питаха, дали пуша и подобни ..

# 740
  • Мнения: 280
За прегледите по ЗК и частен кабинет- моят избор е следене по ЗК, на частно към 20 г.с мисля да ходя при лекаря, при който смятам да раждам в болницата. За мое лично успокоение, че ще има лекар, който познавам, и на който имам доверие, и който ще ми обърне внимание, когато постъпя в болницата!

Чета ви и имам чувството, че само аз не съм ходила на ранна морфолигия и БХС, ще ходя направо в 20 г.с на късна, в сряда съм на лекар да ме записват на ЖК и първи изследвания Simple Smile.

# 741
  • Мнения: 3 595
Хм, на мен ми задаваха въпроси от много голям въпросник, включително дали има наследствени болести в семейството ми, дали има хромозомни аномалии, дали пуша, дали съм раждала/абортирала (спонтанно или не), дали вземам медикаменти, кървя, имам болки.. Доста беше, но мисля половината е релевантно само за тези рискове за прееклампсия и още нещо си там (забравих какво беше), не за Даун.

# 742
  • Мнения: 434
Колко хубави новини днесссссс  Simple Smile честито на всички   bouquet  bouquet  bouquet
 
Добре дошли на новите мами   bouquet

Стискам палци  на тези , които утре сте на преглед

На всички мами, които поддържат нашата страница много ви благодаря ...страхотна е...аз имам термин 14.10, но ще ви кажа другия вторник нека ми го потвърдят  Grinning

Аз ходя само на частно....от години си ходя при нея... Доволна съм на първото раждане и ми е по спокойно, когато знам че ме е следила 9 месеца и си раждам при нея.
Аз също веднъж в месеца ходя ....но да видим кога ще ме викне следващия път  newsm78

# 743
  • Мнения: 1 034
Шикерче, тези от 20 бр май ги спират. ММ беше ходил да ми купува и аптекарката го прредупредила, та той обикалил няколко аптеки да ми вземе колкото опаковки ми трябваха до края.
Габито, и аз ще ходя на втората ФМ и БХС. По препоръка на моя АГ няма да ходя на ФМ, защото той каза, че на всеки преглед ги гледа тези неща. За БХС аз не исках да  правя. Той каза, че го препоръчва след 30 г. Аз съм на 27.

# 744
  • Мнения: 804
Дa, дуфaстонa от 20 тaблетки е изчерпaн вече. Зa съжaление ценaтa нa новия е достa по-високa.
Зa прегледите нa чaстно и ЗК - нa чaстно ходя в клиникaтa, в която прaвих ин витрото, по ЗК ходя при лекaря, при който ще рaждaм в Шейново. A и нa чaстно не могaт дa ми дaвaт болнични. Когaто тръгнеш дa рaждaш в държaвнa болницa изисквaт кaртонa от ЖК по ЗК. Не може дa се следиш сaмо нa чaстно и нaкрaя дa родиш в държaвнa болницa. То може сигурно, но нямa дa имaт никaкви нaблюдения върху бременносттa ти. По принцип ходя веднъж в месецa и при двaмaтa ми лекaри, т.е. двa пъти месечно общо имaм преглед. Но след кaто спряхa тоновете нa едното бебе искaт и двaмaтa дa ме виждaт всякa седмицa, докaто се резорбирa починaлия близнaк.

# 745
  • Мнения: 923
И аз попълник 5 страници въпросник преди да отида на лекар. Болести до 9-то коляно.... Отделно,защото предния път родих в друга болница ми изискаха цялото досие от тях и досието ми от алерголога,защото имам много рядко заболяване. Изобщо цяло следствие , но така е по-добре мисля.
 За плацентата то се вижда на ехото, ако питаш ще ти кажат. На мен ми каза,защото аз й казах,че твърдя, че от две седмици усещам бебето и никой не ми вярва. Тогава ми каза,че е задна плацента и ми вярва,че най-вероятно го усещам.
За утрогестана, с тази бременност не съм,но с предната го слагах май до 9-та седмица вагинално

# 746
  • Мнения: 804
Моятa плaцентa е зaднa. Още не усещaм бебето. В 14тa седмуцa съм, вторa бременност. Не съм питaлa лекaря ми, сaмо слушaм кaкво диктувa нa aкушеркaтa зa плaцентaтa и всичко остaнaло и зaпaметявaм.

Последна редакция: пн, 30 мар 2015, 22:25 от shmoksi

# 747
  • Мнения: 3 199
Офф, относно моята дилема с направленията, нали ви казах, че ЛЛ не може да ми издаде ново направление за гинеколог, защото не били минали 30 дни от изписването от болница. Сега едно момиче ми каза, че това се налага ако искам обикновено направление за гинеколог, а за направление за ЖК няма такива изисквания. Кой да питам? Май нещо ме будалкат  newsm78

# 748
  • Мнения: 923
Аз усещам вечер, като легна по гръб и мирясам. Ако е будно усещам или нещо като пеперудка, като рибка, понякога и много леко почукване. През деня много рядко усещам. Ама и бебо върви напред около седмица, т.е днес съм 13 седмици и 1 ден а дребо в петък беше според ехографа 13 седмици и 3 дни. Пак ще е някой футболист, така усещам нещата аз.  Crazy

# 749
  • София
  • Мнения: 859
Шикерче,  ЛЛ не може да ти издаде ново направление за преглед при гинеколог, защото не са минали 30 дни от изписването ти от болница. Това е, защото ти се водиш тяхна пациентка и имаш право на 2 безплатни прегледа за тези 30 дни в тази болница(пише ти го в епикризата).
Но пък ЛЛ може да ти издаде направление за ЖК. Но регистрирането ти ще стане след като изтекат тези 30 дни болнични.

Надявам се да си ме разбрала  Wink На мен ми даде направление, което ще ползвам веднага след като изтече болничния ми и тогава ще ме запишат на ЖК.

Общи условия

Активация на акаунт