Деца с диабет - тема 13

  • 127 233
  • 517
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 351
Не винаги има антитела. И, ако ги няма въобще никакви, се пише, че диабитът е идиопатичен, демек с неизяснен произход.
А сега де , пак представителите на медицината са ме хвърлили във тъч.......

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Диабет тип 1 не можеш да го пропуснеш, когато манифестира. Началото е бурно с висока КЗ, кетоз или кетоацидоз и веднага се повлиява от инсулин. (преди манифестация жажда, често уриниране, рязко отслабване).
Не виждам никакъв смисъл да се дават пари за нещо, което никак не може да послужи за нищо. Ако беше толкова важно това изследване, щеше да влезе в пакет с изследвания при манифестиране платен от касата.
Каквото и да покаже изследването, при установена вече диагноза, лечението няма да се промени.

# 62
  • Мнения: 1 351
Елена , и аз така си мислих колкото и да ми е ново ......,но лекарите настояха .....

# 63
  • Мнения: 26
Здравейте!
Синът ми (на 10 год.) от шест месеца е с диабет и се опитваме да свикнем с новата ситуация. Дневникът му са самоконтрол свършва и не открих в интернет от къде  да купим нов. Този го купихме като ни диагностицираха и влязохме в болница. Моля, споделете от къде купувате или изобщо как процедирате.
Благодаря предварително!

# 64
  • Мнения: 36 038
разчертай си една тетрадка или поискай дневник от ендокринолога

# 65
  • Мнения: 56
поискай дневник от ендокринолога

 Здравейте. Ние си вземам от Ендокринолога.Дневникът ни е за срок от около 6 месеца.

# 66
  • Мнения: 89
Здравейте Hug  Много отдавна не съм писала, но все не остава време. Моля за малко информация от тези, които са при д-р Константинова. Днес запазихме час за контролен преглед за края на юли. Жената на регистратурата каза, че адреса е "Балканджи Йово" 32, но пък последно ние ходихме на "Балканджи Йово" 24. Пак ли си е изместила кабинета, или тази жена нещо се обърка?

При нас нещата са доста хаотични. Моето момче вече е почти на 10 години, с 8- годишна давност на диабета. Купува си скришом забранени неща, ако го оставя без пари пък, все намира някой да го черпи нещичко....после едни безкрайни извинения и обещания да не прави повече така. Комуникацията между нас започва да става доста трудна, подтискала съм го и т.н. Според някои, го гонел пубертета и не ми се мисли как ще я караме. Миналото лято в Сф му правиха първите по- сериозни изследвания. Тогава открихме завишено TSH  и удебеляване на щитовидната жлеза. Без медикаменти, след 3 месеца TSH си беше влязло в нормите, незнайно как. Следващия месец пак ще видим как е положението.

Макар, че е на Левемир от 5 години, напоследък на мястото на инжектиране взеха да се появяват не много големи червени петна, които изчезват до 1-2 дни. Чухме се с Константинова и ще го наблюдавам до контролния преглед и може и да го сменим ако продължават.

Стана доста дълго, но да ви попитам и още нещо. На Новорапид и Левемир сме. От доста време, каквото и да правя- намалям болуси и базали, променям часовете на поставяне на инсулин, пак увеличавам, общо взето пробвах всякакви хватки, но към 24ч започва едно повишаване на КЗ, което ме побърква. Единствено корекция с Новорапид оправя нещата. Може ли да излиза растежен хормон по това време?

Извинявам се за дългия пост! Пожелавам ви слънчев и спокоен ден и само хубави стойности на захарчетата  newsm51

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Vesanka

Левемир колко пъти слагаш? Ако два пъти, какви са ви дозите?

# 68
  • София
  • Мнения: 1 249
И ние сме с такива петна от левемира, от доста време, лекарката ни знае, но като че ли не я тревожат особено. На какво се дължат?

# 69
  • Мнения: 89
Вчера говорихме с лекарката за тези петна, но и тя не се притесни много. Обичайно се появявали в началото, но не било изключено и след дълго приложение на Левемир. Ако не създават дискомфорт, примерно да боли, сърби и т.н., явно не са кой знае какъв проблем. Каза ми, че ако искам може да го сменим, но не каза с какво. Може би Лантус?

Елена, слагаме Левемир сутрин и вечер. Синът ми е на 10г, 36 кг. Когато минахме на аналози, слагахме само вечер, така 4 години. Миналото лято лекарката прецени, че трябва вече и сутрин. Първоначалната ни сутрешна доза беше 3Е, сега съм я свалила до 1Е, защото следобедните и вечерните часове прекарвахме с постоянни хипо. Многократно съм опитвала да проверя сутрешната доза, но така и е успяваме да пропуснем дори обяда- като ревне, че е гладен и не става работата. Вечерната доза е 6Е. Честно казано, в такива моменти си мечтая да имаме сензор  Sad

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Vesanka
 Точно нашата картинка, когато Ивелин беше на 10 год. Това ни е бил първия "взрив" на хормони.
Тогава бяхме сутрин с 3 ед. и вечер с 9 ед. Лягаше с КЗ 5 и нещо и вече след 2 часа се покачваше до 12 - 13, правих корекция, а КЗ още се покачваше и се налагаше да я свалям с корекции до сутринта за да сваля до 5 и нещо.
Много бях объркана какво става, дори исках помощ от един баща на дете в пубертета от Киев.
Той ми обясни, че сутрешната доза Левемир отговаряла за КЗ до към 1 ч. и именно тя не ни стигаше. Посъветва да увеличавам сутрешната доза и да намаля вечерната.
За 3 дена увеличих сутрешната доза с 3 ед. до 6 ед., а вечерната свалих до 6,5 и всичко тръгна ОК.

Опитай и ти така да направиш. Като намалиш вечерната и опасността от хипо през деня ще се намали, защото през деня повече влияе вечерната доза.

Базалната потребност не са еднаква през 24 часа, най-ниска тя е през деня и в тези часове при инжектиране с писалки винаги ще има излишен базален. Трябва да се намерят тези часове и да се дава нещо допълнително.
При нас, докато бяхме с писалки винаги имаше излишен базал в часовете преди обяд, Ивелин не искаше да яде и тъпо мереше и ядеше захар.

За Левемир - ние точно заради тази реакция на Левемир преминахме на помпа, защото не ми се искаше да минем на Лантус (оставях Лантус, като вариант, ако някога финансово не може с помпа).
Ние слагахме Левемир на дупето и там, освен зачервяване, започнали и уплътнения и дори сега на тези места сетовете не стоят по толкова дни, колкото на крака.

# 71
  • Мнения: 89
Елена, много благодаря за съвета   bouquet Ще пробвам така, дано даде резултат, че доста време вече е хаос със захарите и детето свиква с високите стойности...да не говорим за последиците. Установила съм, че при нас между 16ч и 19ч нуждите са най- малки. Имало е случаи дори, в 16ч да хапва, без да слагам болус и за вечерята всичко е идеално. Но пък и в тези часове има доста физическа активност, особено сега през лятото.

Явно тепърва ни предстоят тежки моменти, особено с навлизането в пубертета. Поставянето на помпа ще е неизбежно. Макар, че ми се струва ужасно сложно, а и идея си нямам коя марка точно да изберем. Юли месец сме в София и се надявам да имаме време да обсъдим нещата с лекарката ни.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Весанка

Помпа Дана също така хубава, както и на Медтроник, а и почти 2 пъти по-евтина.
Но, ако искаш и сензори заедно с помпа (данните от сензора да идват на екрана на помпата), то тогава е Медтроник.

# 73
  • Мнения: 822
Весанка, да доц. Константинова пак се е преместила от почти година, като двата номера са близо.

# 74
  • Мнения: 89
Много благодаря за информацията   bouquet Значи този път отиваме на Балканджи Йово 32  :roll

Последна редакция: вт, 09 юни 2015, 10:01 от Vesanka

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт