Деца с диабет - тема 13

  • 127 136
  • 517
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
Zdraveite imam edin vapros sajelqvam za latinicata.Deteto mi pie mnogo voda i hodi po 6.7 pati do toalet vecher ne pie voda i ne hodi v toalet merihme mu kravnata zahar no ne na gladno i besge 5.6 beshe i bolen s kashlica po tova vreme da se pritesnqvam li? Utre pak shte mu isledvam zaharta.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 849

еrika

Няма за какво да се притесняваш.

# 32
  • Мнения: 75
Blagodarq mnogo.Dnes napravih novi isledcaniq vsichko e v norma.

# 33
  • Мнения: 1 351
Здравейте , в неделя приеха синът ми във болница със захар 16,4. Направихме изследване на антитела , глюкиран хемоглубин и профил и всичко затвърди диагнозата .
За жалост се присъединявам към вашата групичка. Синът ми е на 5 годинки има астма и глутенова непоносимост . Все още се уча . Скачаме от 3,4 до 11,7 .......така ли е със вас  newsm78

# 34
  • София
  • Мнения: 1 243
Така е... Гадна работа е диабетът, но с учене и грижи децата растат нормално. Hug

# 35
  • Мнения: 1 351
Как се справяте , ходите ли на работа .......

# 36
  • Мнения: 97
 Здравей  klem4e,
Всичко ще се нареди от само себе си... Сега най-важното е да приемете новото положение и да свикнете с него..., колкото по-бързо стане това,толкова по-добре... Трудно е,но е възможно ! Доста нови неща ви предстои да научите! Кръвната захар постоянно варира и при хората с диабет е доста често извън норма  Sad . Ние тук сме насреща, ако има нужда да помагаме може да разчитате  Wink !
  С времето животът се нарежда и нещата влизат в ритъм, е малко по-различен от преди , но не бива да оставяте диабета да ви диктува правилата ! С малко повече усилия ще вкарате диабета в ритъма на вашият живот ! Само не бива да се отчайвате, а да вярвате , че ще се справите !
  Успех !

# 37
  • Мнения: 1 351
Правя усилия , но се страхувам , че нещата не са под мой контрол. Захарта днес варираше от 2,9 до 11,7. Днес ни е пети ден на инсулин . Ходих на работа до сега , и не ми идва на ум как ще се справям след като детето се нуждае от постоянен контрол . Градина , а след това училище ....не ми стига умът просто. Връщам се да чета темата.

# 38
  • Мнения: 1 351
И Община Варна подпомага закупуването на инсулинови помпи и консумативи.
Бихте ли обяснили във какво се изразява тази помощ..... newsm78
Прочетох темите назад и сега ги препрочитам .В тях има много информация. Вече темата не е така активна както е била.
Нещо не се справяме със дозите .Ако може някой да ми помогне ...ще споделя стойностите ни на КЗ .....Държим връзка и със лекуващият ни лекар , но имам чувството че нещо грешим и двамата .... Praynig
По колко ХЕ  единици трябва да приема синът ми , който е на 5 годинки и е 27 кг. Докторът ни каза да приема по  2,5 ХЕ на основно хранене и по 1 ХЕ на закуските , което си е 9,5 ХЕ за денят. Срещнах назад във темите пост във който е описано че момче на 5 годинки приема по 15 ХЕ за денят....., кое е вярното  newsm78

Последна редакция: чт, 09 апр 2015, 10:03 от klem4e

# 39
  • Мнения: 6
Здравеѝ Klem4e
Ние сме с новооткрит ЗД от ноември 2014.Синът ми е на 5г. и тежи около 21кг и се храни с 12,5ХЕ за деня разпределени : 7ч-2,5ХЕ , 10ч-1,5ХЕ , 12ч-3,5ХЕ , 16ч-1,5ХЕ , 19ч-2,5ХЕ и 22ч-1ХЕ.
Относно работата ,аз ходя на работа и то на смяни .Когато ме няма се оправят с таткото и събота и ли неделя понякога е при баба му която я обучихме да прави инсулина.
Наѝ важното е сте спокоѝни и всичко ще се нормализира.

# 40
  • Мнения: 1 351
Благодаря ти Ванде за отговора   bouquet
Явно темата не е вече така активна както предните теми.
Обмисляме вариант със помпа , но на Дана , които са по- ефтин вариант нещо не виждам смисъл защото стъпката за подаване на инсулин е през 0,5 единици , а такава е на нашата писалка със Хумулин .Дано да съм разбрала погрешно . ИСках да попитам майка , която има помпа , за да знам реалните ползи . Лекуващият лекар го питах няколко пъти , но нали се сещате , че може да е схема - в днешно време нямам вяра на никой.  Има ли смисъл от помпа без сензор , Помпа Дана има ли модел на който по- късно да се сложи сензор.......И да се обадя на представителите ще ми обяснят технически характеристики и прочие ......
Извинете ме ако ви досаждам , но ...в началото е голям хаос . На фона на стреса трябва да се научат и запомнят много неща и като прибавим и страхът от изпускане на контрол ....... #Crazy

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Здравеѝ Klem4e
Ние сме с новооткрит ЗД от ноември 2014.Синът ми е на 5г. и тежи около 21кг и се храни с 12,5ХЕ за деня разпределени : 7ч-2,5ХЕ , 10ч-1,5ХЕ , 12ч-3,5ХЕ , 16ч-1,5ХЕ , 19ч-2,5ХЕ и 22ч-1ХЕ.
Относно работата ,аз ходя на работа и то на смяни .Когато ме няма се оправят с таткото и събота и ли неделя понякога е при баба му която я обучихме да прави инсулина.
Наѝ важното е сте спокоѝни и всичко ще се нормализира.
Вероятно сте на човешки инсулин, а негов пик на действие настъпва след 2 часа, именно туктрябва да се прави закуска(максимум след 2ч30мин.), защото КЗ веднага след пика, без закуска, почва рязко да пада.
След 4 часа действието му вече доста намалява и той вече може да не покрие закуската.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=826136.0/ - ПОМОЩ В КОМПЕНСАЦИЯТА.

# 42
  • Мнения: 1 351
Благодаря ти Елена , но моят син не огладнява толкова бързо, за да направи закуска във 14ч . - опитах но става едно тъпкане и не се получава винаги ....Детска работа и начални знания от мен. След като десетина пъти прочетох ПОМОЩ ВЪВ КОМПЕНСАЦИЯТА , сега се питам - защо лекарите не казват това , че два часа след слагането на Хумулина е пика на действието и това трябва да съвпадне със допълнителните закуски ........ newsm78 , вместо това обясниха - тре основни хранения + две закуски във 10 ч и във 16ч..... newsm78 
Твоите постове са ми полезни   bouquet

Последна редакция: пн, 13 апр 2015, 08:44 от klem4e

# 43
  • Мнения: 56
Благодаря ти Елена , но моят син не огладнява толкова бързо, за да направи закуска във 14ч . - опитах но става едно тъпкане и не се получава винаги ....Детска работа и начални знания от мен. След като десетина пъти прочетох ПОМОЩ ВЪВ КОМПЕНСАЦИЯТА , сега се питам - защо лекарите не казват това , че два часа след слагането на Хумулина е пика на действието и това трябва да съвпадне със допълнителните закуски ........ newsm78 , вместо това обясниха - тре основни хранения + две закуски във 10 ч и във 16ч..... newsm78  
Твоите постове са ми полезни   bouquet

 Здравей.След като прочетих "графика" който са Ви направили в болницата,  се надявах  Елена да се включи  Simple Smile. Не посмях, тъй като дъщеря ми е на 14 години, а Вие ста на 5 и разликата е доста голяма. ThinkingЕлена е най-големият детски ендокринолог в България  newsm10 newsm10 newsm10. Преди 1 година, бях във Вашето положение.Благодарение на "ПОМОЩ ВЪВ КОМПЕНСАЦИЯТА" и помоща на Елена в момента компенсацията ни бих казал че е перфектна.Можеше да сменим инсулините от човешки на аналози, преди 6 месеца, но ние си продължаваме с човешките и сме добре(да не кажа отлично).Поне според мен.


...... + две закуски във 10 ч и във 16ч.....

 От "графика" който са Ви дали в болницата закуските са 3 : 10 , 16 и 22 часа.Все пак пиковете са 3  Simple Smile и трябва 3 закуски. Пика настъпва 2(2.5) часа от поставянето на инсулина, а не от момента на храненето.В тази тема е разискаван въпросът за пика :

 http://diabetbg.eu/index.php?topic=4968.0

Последна редакция: вт, 14 апр 2015, 21:15 от Evgeni_

# 44
  • Мнения: 1 351
Евгени , благодаря ти за отговора . Това е противоречието във главата ми . Четох сто пъти помощ във компенсацията , която Елена е написала и според това ако слагам инсулин на синът си във 8 ч сутринта , след 20 минутки започва да се храни . Тогава следващата закуска трябва да е във 10ч. В 12,30ч отново слагам хумулин 1,5 единици и след 20 минутки следва обяда. Тогава следващата следобедна закуска би трябвало да е във 14,30ч , а не във 16 ч , нали , според пика на действие на хумулина ни .
Ето , премерих КЗ във 14,30ч и е 3,1 - хипо .

Общи условия

Активация на акаунт