АПРИЛчето е любопитно и с крачици пристъпва ситно :)

  • 30 498
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 36
a.l.e.n.a., благодаря и аз за новата тема!:)
titinq, и според мен се дължи на зъбче, ще премине периодът, до следващото зъбче.
Торбеста мечка, честито първо зъбче и на вас!
anna_p, страхотен!  Вдъхнови ме и аз да го пробвам отново моя човек как ще се справи, че преди време експериментът претърпя пълен провал.

# 16
  • Мнения: 9
Здравейте майчета,
моята Ванеса  спи по 3 пъти на ден за около по 1 час. Вечер заспива към 22.00ч и сутрин се събужда към 8.00ч, към 12 през нощта я събуждам за да и дам шише с фризо (така издържа до 8.00ч , иначе без млякото в полунощ се събужда гладна към 4.00ч).
Имаме 6 зъбчета вече - 3 отгоре и 3 отдолу. Пълзи здраво, сама се изправя и ходи , като се придържа за стол, креват и т.н. Вече сме на частна детска кухня, като започнахме зеленчуково захранване към 5 месец, защото с млякото просто явно не се засищаше, през 2 часа огладняваше а накрая и започна да го плюе. Минахме и през всичкии видове меса, хапваме попара с обезсолено сиренце и масло, никога не е пила сокчета, защото ги плюеше ии тях , всякакви видове съм пробвала -не и не ще. Плодовете на пюрета ги ядеше, а вече сама си яде банана в ръчички.
Изяжда си всичко от частаната кухня, много харесва менютата, а и са разнообразни и най-вече носят ни ги до вкъщи до врата ( супер удобно) и излиза наполовина по-евтино от пюретата, които ядяхме.

# 17
  • Мнения: 9
Здравейте на всичко,които са останали в темите с Априлските пораснали вече бебоци, аз не съм влизала от мнооого време, пропуснала съм поне три цели теми.
Но се радвам, че сте тук и ще наваксам скоро с изпуснатото, Алена, поздрави за грижите за новите теми и на всички майчета, които се включват в тях.

# 18
  • Мнения: 9
Искам да попитам някой дали може да ми препоръча добър детски нефролог или уролог в София.
Тук във Варна не ни провървя с лекарите.

# 19
  • Мнения: 9
Ние ходихме на 6 мес. възраст ето тук (с направление от личния педиатър)-
http://zdraveto.com/bolnica/%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD … %B0-%D0%B1%D1%8A/
 Само че си записахме часът 2 седмици предварително, нямаше свободни часове.
Нито стотинка не сме заплащали, а специалистите са на ниво!

# 20
  • Мнения: 44
Да се запиша и аз!
Алена  bouquet

# 21
  • Мнения: 9
Моето момиченце също много се буди през ноща, върти се мрънка, доки каза че може да й е топло и май ще излезе права. Вие на колко градуса спите и с какво обличате бебоците? Аз сега държа 21т, доки каза на 18, но ми се струва студеничко,но и така има ефект,преди се будеше още по-често и плачеше сега като проветря през ноща и пак си спинка спокойно докато не се стопли и така поне 4-3 пъти. Явно са згрети тия дечица.

# 22
  • Мнения: 794
И ние сме на 20-21. Дани спи с топличък гащеризон и лека завивка, но на практика само краката му са завити, даже понякога изцяло е отвит.
Ако направя 18 ще измръзна Simple SmileSimple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 333
Оооо под 20 трудно падаме, да не кажа 21 и макс 22  Mr. Green
спи с боди с дълъг ръкав и чувал , ама е дебеличък  Thinking

# 24
  • Мнения: 288
Ние спим на около 23. Много е топло в нас. При спряно парно не пада под 22. Постоянно отварям прозорците да се поохлади малко. Спи с тънко гащеризонче, в летен спален чувал. Понякога го завивам с тънко одеалце на дупки.
На уролог ходихме в Токуда.

# 25
  • Мнения: 12
Запис и от мен.  bouquet за Алена

# 26
  • Мнения: 496
Как са фонтанелите на бебетата ви? Въпреки че док. каза, че е нормална, ми се струва, че нашата е доста голяма, може би колкото 20 ст.

# 27
  • Мнения: 547
Ние нямаме термометър в стаята, но мисля че нощем не е над 18-19 градуса, спи със зимен спален чувал боди с дълъг ръкав и пижама.

И на нас фонтанелата ни е доста голяма, но той е и доста едър и затова си даваме по 2 капки витамин Д.

# 28
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
Със сигурност не е топло в стаите, в които спим, при нас дори е доста хладно  Peace Облечен е с боди с къс ръкав и гащиризон, отвива се. В последните седмици спи цяла нощ. Ако се събуди в диапазона 6:30-8:00 му давам мляко, тогава приготвям баткото за градина и се връщам в леглото. Финалното нуи сутрешно ставане е в 10:30-11ч.



...
На уролог ходихме в Токуда.

При кой лекар? Д-р Такова - до колкото зная замина за Франция, дали се  върнала?

Ние ходихме при доц.Анадолийска - голямо светило се води, но нямахме проблем и не мога да дам отзиви.

Добри детски уролози има и в Пирогов  Peace

# 29
  • Мнения: 14
a.l.e.n.a , благодаря за новата тема bouquet

Общи условия

Активация на акаунт