АПРИЛчето е любопитно и с крачици пристъпва ситно :)

  • 30 497
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 794
Гери, името на доктора дали си спомняш?

# 46
  • Мнения: 547
Др. Момчилов, но първото име не го помня, и фамилията бях забравила, но намерих рецептата, която ми е писал за Лидокаина.

# 47
# 48
  • Мнения: 237
Здравейте Simple Smile Надявам се всички да са добре! Ние сме ок с бебето ,имаме и кофти моменти, но повече са хубавите хах Simple Smile
Интересуват ме съвети от кърмещи майки.Все още кърмя, но детето започна да спи мн често при мен, нямам сили да ставам и да го местя по няколко пъти на нощ и просто заспиваме заедно, но ни стана навик  ooooh! Shocked 
Почвам да се притеснявам, че отбиването и ученето са си спи в леглото ще станат мн трудни.Така ли мислят всички?

# 49
  • Мнения: 154
bobi_e , аз нямам опит със съвместно спане, защото и двете ми деца спят по-добре отделно от мен. За отбиването баткото се отби без проблем за 2-3 дни, но един месец по-рано прекратих нощното кърмене и му давах вода като се събуди. Ако това ти е полезно...

# 50
  • София
  • Мнения: 2 332
Мамасити Wink колко време се заиграват сами вашите априлчета?

иначе за спането при нас изпитвам ужас, два пъти се е случвало и то защото не бяхме вкъщи Simple Smile
всичките близките ни приятели с деца не могат да се "отърват" и аз гледам да се пазя

# 51
  • Мнения: 237
Ами то на мен ми е хубаво да си спим заедно Simple Smile Но всеки мн се шашка от това и не мога да разбера защо хах , че покрай тях и аз почвам да се шашкам без да имам причина  Grinning Grinning Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 2 332
Аз не казвам, че не е хубаво като чувство и може да прозвуча като лоша майка, аз си обичам мъжа и предпочитам да се гушкам с него Peace
Според мен в един момент детето застава по средата както буквално в леглото така и преносно...

# 53
  • Мнения: 737
Заради десетките ни нощни ставания мъжът ми се премести да спи в хола, иначе не може да се наспи за работа. Бебето не е в нашето легло, но почти, защото неговото бебешкото е залепено до нашята спалня. Беб се натиска непрекъсно към мен и така заспива.
И аз не знам как ще го отделим. Педиатрите май препоръчват до 1 годинка да спи в спалнята на родителите и после да се отдели.

# 54
  • Мнения: 288
bobi_e и ние бяхме до скоро така. Будеше се по 5-6-7-8 пъти и го взимах при мен, за да ми е по-лесно да го кърмя. От около седмица се буди по веднъж  най-много два пъти. Взимам го да го кърмя и си го оставям в креватчето. Сутрин се буди към 8:30. Не съм се опитвала да го отучвам, сам спря. Май и ще се отбие скоро. След обяд не иска да суче, а вечер много малко.

# 55
  • Мнения: 593
кърмя я сутрин и вечер, никога не е спала при нас. сигурно няма и да я сложа. ако се събуди давам вода и дундуркам докато заспи, правих грешката да дам гърда 2 пъти, като изпуснеше зърното се стряска и пак почва да цока  Tired

Мамасити Wink колко време се заиграват сами вашите априлчета?

ако има 10 мин ще е добре  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 288
Мамасити Wink колко време се заиграват сами вашите априлчета?

Най-много 5 мин и то с наши неща. Играчките са му интересни само докато ги извади всичките от коша. Иначе обикаля навсякъде, научи се да отваря шкафовете, въпреки обезопасяването. Смених няколко вида. Катери по всичко.

# 57
  • Мнения: 288
Колко пъти и по колко горе-долу ядат вашите бебчета? Той яде 4 пъти по около 200 и малко повече. 2-3 пъти каша, зеленчукови, месни, плодови пюрета. На последната консултация беше качил 70гр. И е 7700гр. Не че, се притеснявам, но като гледам какви пухкави бебета има около нас, се чудя дали не му е малко храненето.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 332
Сашито яде 5 пъти по около 200 мл
7:30 АМ
10:30 млечна каша или кус кус
14:00 зеленчуково
17:30 плодова каша
20:30 АМ

последния път беше качил 200 даже май и толкова нямаше, ако си е активен и всичко си му е наред не виждам причина да се притесняваш. Той ако е гладен ще си търси.
Ние още и вода не пием....

Какви пюрета давате?
започвам да се въртя в омагьосан кръг... картофи, ориз, морков, тиквички, броколи и хайде пак наново

# 59
  • София
  • Мнения: 1 402
bobi_e, бебка спи при нас от доста отдавна вече и едва след като това се случи мога да кажа, че и ние успяваме да поспим; храни се около 4 пъти вечер (средно), като ако заспия на лявата гърда е при нас, а след това  местя на нейното креватче за дясната (то е залепено за нашето легло); изобщо не мисля как и кога ще се отделя - в леглото прекарваме най-малко време; доколкото знам, ако разчитаме на естественото отбиване нощното кърмене отпада последно; ако всичко е ок, смятам да кърмя докато стане на 2 годинки и не ме интересува кой какво си мисли

Общи условия

Активация на акаунт