НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 552
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Само в началото като тръгна кърмата цедях, за да няма задръстване и да има производство, иначе той сам си дърпа колкото му трябва.
Днес прави 2 месеца и е наддал 600 гр.-4700 гр е. Можеше и повече да е, но педито каза, че няма страшно за изцяло кърмено.

# 46
  • София
  • Мнения: 276
Най-накрая и аз да се включа в новата тема. Големи благодарности на мамите отделили време за направата и.
И ние се кърмим по 30-40 минути,понякога и час и хич не искам да си представям как ще кърмя навън. А и нашият мъник цока със силиконови протектори,та още по-сложно става.

# 47
  • Мнения: 91
Добро утро  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 1 829
Благодаря за отговорите момичета   bouquet Аз не кърмя вече, само изцеждам и затова се чудех как процедират кърмещите майчета. Моите гърди за съжаление никога не са толкова пълни, че да не мога да спя  Mr. Green и все пак ми се иска да давам каквото мога от себе си за благоденствието на малкото  Joy

# 49
  • Мнения: 222
Мерси за новата темичка! :*
И аз да се отчета,че отдавна не съм писала. Днес бяхме на консултация. Мариян е вече 5900 и 58см. За един месец е наддал 1100 и 3см. Само на кърма е,но се цедя и му давам от шише още откакто се прибрахме от болницата. Биха му двете ваксини.Поплака малко при лекарката,поинати се после с яденето,че му се доспа,но вече си е добре и се надявам да не вдигне температура. Давам профилактично Нурофен и правя компресчета с риванол.Сега спинка сладко-сладко,а аз се чудя да уча ли за изпити,да си полежа ли малко....Сякаш мързелът си казва думата и ще помързелувам,ама как ще вземам изпитите не знам Simple Smile Стискайте палци!
Дълъг стана постът,ама отдавна не се бях включвала! Хубаав ден на всички и по-малко колики Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 563
Макс рева от болка в краката един час, докато подейства лекарството и това беше. Не се впечатлих особено, защото той си е ревливо бебе и преди съм го виждала много разстроен.

Той спи всяка вечер от доколо 10 до около 3-4 и после се буди на час, час и половина до 9. Не ставам да цедя, освен ако не се чувствам особено бодра (много рядко). Цедя веднъж дневно, обикновено преди обед, след като е хапнал. И аз смятам, че сънят е по-важен от нощното кърмене. Идеалното е да се научиш да кърмиш спяща, но аз това не го умея още.

Последна редакция: вт, 13 яну 2015, 17:42 от Hear Again

# 51
  • Мнения: 22
И аз не цедя през нощта, а Диана спи от 1 до 7-8. Даже вече и през деня не се цедя и кърмата не ми е намаляла даже напротив, вече се нахранва само от едната гърда.
Този път нищо не правя, за да стимулирам лактация, а имам кърма. С баткото какво ли не правих и пак не стигаше и дохранвах. Според мен това, че съм по-спокойна, че се наспивам и не го мисля ще имам или не, си оказва влияние. Освен това сме пухкави и дори да не яде колкото трябва не я дохранвам.
Диана суче около 20-30 мин.
Вашите бебета повръщат ли след ядене? Диана дори да се уригне пак връща и то по няколко пъти, а не яде много (аз я меря на всяко кърмене).

# 52
  • София
  • Мнения: 459
Вашите бебета повръщат ли след ядене? Диана дори да се уригне пак връща и то по няколко пъти, а не яде много (аз я меря на всяко кърмене).
Боян го подозирам,че има т.нар. "тих рефлукс" - редовно го улавям, как си премлясква сладко-сладко доста след ядене, виждала съм и мляко в устата му - явно връща, но не винаги го плюе, по-често си го гълта пак. На следващата консултация ще питам дали има нещо притеснително, но не забелязвам него да го мъчи този факт и за това и аз не се притеснявам.
Иначе и аз все още меря на почти всяко дневно хранене (нощем посмъртно не мога да стана да го меря  Naughty ) и напоследък забелязвам, че почнаха да са му много различни храненията. Веднъж яде 70-80гр, и изкарва над 3ч., следващия път изяде 130гр, и след няма и 2 часа пак е гладен... Май в скоро време ще спирам меренето. А до скоро изяждаше почти еднакви количества на всяко ядене  Thinking

# 53
  • Мнения: 5 037
И Алекс повръща много.Не смея до WC да отида,все се дави и цял ден все мляска.Често връща и от носа,постоянно съм под пара.Педи каза,че има такива деца.

# 54
  • Мнения: 1 602
victorychild, София се роди 3700, изписаха я 3500. Качи по 700 гр. и двата месеца и сега е 4900. Само на кърма е, но е спокойна и много ококорена. Щом се развива добре и аз съм спокойна и доволна.
Миналата седмицаи поставиха шествалентната ваксина, а днес пневмококовата ( синфлорикс). Джипито ги разделя в различни дни за да не се натоварва детето. И аз съм доволна от това решение.

# 55
  • София
  • Мнения: 616
Да се разпиша и аз в новата темичка Simple Smile Благодарности на момичетата, които се потрудиха да я направят  Joy  bouquet
И ние утре ще слагаме ваксините и се моля всичко да е наред:)
Кърменето и на мен ми е голяма мъка. Мисля да се напъна до третия месец поне и после май ще приключваме. Каквото и да правя явно няма да се увеличи тая кърма и това е, а вечер пък хич нямам Sad Но каквото такова. Лека нощ на всички  Hug

# 56
  • Мнения: 80
Днес ставаме на два месеца. Честита месечинка на всички наши астрални близначета да са живи и здрави всички бебоци. 

# 57
  • Мнения: 5 037
Днес ставаме на два месеца. Честита месечинка на всички наши астрални близначета да са живи и здрави всички бебоци. 
  bouquetИ малко повече да спинкат Laughing

# 58
  • Мнения: 80
Днес ставаме на два месеца. Честита месечинка на всички наши астрални близначета да са живи и здрави всички бебоци. 
  bouquetИ малко повече да спинкат Laughing

Да определено

# 59
  • Мнения: 77
И при мен кърмата е кът вечер, ама вече спрях да се тюхкам и притеснява - каквото е - такова. Иначе и моята душа връща редовно и винаги трябяа да ми е под око, че се дави яката. Но и това ще мине:) на нас днес ни сложиха вксините, леко съм притеснена, но се надявам всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт