НОЕМВРИйчета засмени се местят в "Родени"

  • 47 549
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 459
Мерси, Дани! За следващата тема с удоволствие ще ти я отстъпя пак ти да я правиш  Hug
Мисля, че въведох данните, дано няма грешки.

Ние днес излизахме за половин час навън, че баткото искаше да играе в снега, та комбинирах с извеждане и на малкия, но беше голям ветрилник. Утре го дават по-хубаво и се надявам да изкараме повече време навън.
Много ми се иска Боян да започне да яде по-бързо, че сега си откарва по поне 30-40мин, а така не мога да излизам за по-дълго и да кърмя навън(когато е по-хубаво времето), но някак си не си представям да вися по един час някъде, да чакам принца да се нахрани...

# 31
  • Мнения: 240
   И ние днес бяхме навън. Купихме дънки, че си нямахме. Уж най-малките ни дадоха, пък пак са ни големи Simple Smile . В три часа я връчих на баба и да я гледа и с една дружка на кафе Simple Smile взех си дажбата за месеца, в 8 се прибрах  Grinning Ми нов човек съм вече - нагримирана, наклюкарствана Simple Smile само на ММ подарък не можах да взема (утре има РД), но в понеделник ще му вземем .

# 32
  • Мнения: 431
Да се запиша и аз в новата темичка. Слидя я редовно но не остава време за писане, че чета от телефона а ми е трудно да пиша от него. Моя термин беше за 27.11 ама родих на 07.12 ако искате ме включете ако не няма проблем. Аз днес направих първата си разходка с количката и баткото и съм много доволна.

# 33
  • Мнения: 38
Здравейте и от нас.Да се похваля с с втората консултация.4700кг и 56см.Качили сме 700г.за 1 месец.Лекарката каза че е нормално.На мен ми се струва малко повечето бебета качват по 1-1200 .Вие как мислите?Сложиха ни и двете ваксини наведнъж.Посъветваха ме да сложа лепенка Куул пач на мястото на убождането и не сме вдигали Т.Може да се ползват абсолютно безвредни са.

# 34
  • Мнения: 1 829
Здравейте мамчета,

Едва днес успях да се включа и аз тук Flutter Хиляди благодарности на животинче за прекрасно оформената тема, не мисля че нещо липсва   bouquet

Това беше запис, а сега се връщам да ви чета ако малкото благоволи да поспи още някоя и друга минута:)

Хубав ден на всички!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Здравейте, моят Анастас се роди на 12. 11 нормално, в Окръжна болница в  Пловдив, ако прецените, го добавете.
Въпросът ми е дали е нормално 2 месеца след раждането още да не ми е дошъл мензисът. Малкият е изцяло на кърма. Предпазваме се от бременност все пак Grinning

# 36
  • Мнения: 600
 Докато има кърма, няма цикъл .....това да не ви успокоява за пазенето все пак  Wink

# 37
  • Мнения: 223
всички пишат във ФБ, а аз не съм включена в групата,ще си пиша тук.
За допълване към първа страница, ако е възможно все още, родих планово секцио на 37г.

За цикъла и кърменето: след раждането на дъщеря ми, се върнах на работа, когато тя беше на 8 месеца и кърменето се ограничи до сутрин и вечер, чак тогава ми се върна МЦ. Скоро след това кърмата ми намаля и постепенно приключихме.
vesi78 ние сложихме куул пач лепенки, които след 4 часа подменихме с нови и въпреки това беше с температура 39.1. После 2 дни нямаше сила за нищо, нито да яде, нито да реве, а Т беше 37,3-37,4
Дано бебчетата ви, по-лесно ги понесат.
 elia31 и Жи благодаря за хомеопатичната схема!
Животинче, днес една мама в морската градина около час кърми бебето си, хем и завидях, че се справя с дрехите, позицията на бебето и т.н., хем я съжалих - 1 час на ръце.
В днешният топъл ден си направихме чудесна разходка, но големите сме по-доволни от малкия. Видяхме се с приятели, наприказвахме се,големите деца се наиграха, а малкия почти не спа, стоя си спокоен и гледа листата на дърветата.
Като се има в предвид какъв е поспалано в къщи, не мога да повярвам, че толкова време буден изкара.
Хубава вечер!

# 38
  • Мнения: 431
Аз кърмих 2 години и 3 месеца и имах цикъл от 3 месец след раждането.

# 39
  • Мнения: 141
Цоп и аз в новата темичка. Чудесна е  и аз благодаря

# 40
  • Мнения: 1 829
Здравейте мами,

Най-после и ние достигнахме заветните 4-5 часа нощен сън  Mr. Green не че на сутринта съм много свежа, но все пак между 11 и 4 мога да спя спокойно. И сега идва моята питанка, тези, от вас, които кърмят ставате ли да се цедите през нощта когато бебетата спят newsm78
Аз принципно цедя след всяко хранене, но от 11 до 4 се събират доста часове и ме е страх да не ми спре съвсем кърмата, че и без това производтсвото не е изобилно...

И пак хубав ден да ви пожелая!

# 41
  • Мнения: 5 037
Здравейте мами,

Най-после и ние достигнахме заветните 4-5 часа нощен сън  Mr. Green не че на сутринта съм много свежа, но все пак между 11 и 4 мога да спя спокойно. И сега идва моята питанка, тези, от вас, които кърмят ставате ли да се цедите през нощта когато бебетата спят newsm78
Аз принципно цедя след всяко хранене, но от 11 до 4 се събират доста часове и ме е страх да не ми спре съвсем кърмата, че и без това производтсвото не е изобилно...

И пак хубав ден да ви пожелая!
Понеже ние сме на изцяло изцедена кърма,ставам вечер,но само ако много ме заболят гърдите или е няма повече изцедена кърма.Но при мен за сега има достатъчно.Казват,чее добре да се цедиш през нощта,защото тогава е пика на лактацията и така стимулираш млякото.Ако обаче нямаш сили да си държиш очите отворени,мисля че е по-добре да поспиш.

# 42
  • Мнения: 1 602
И моята кукла започна да прави 4-5 часови паузи. Не съм цедяла досега, по принцип нищо не изкарвам с помпата, но тя си суче добре. Все пак има едно хранене към 3-4 или 4-5 ч. Така че не мисля да се цедя и сега.

# 43
  • София
  • Мнения: 459
И Боян вече прави паузи от по 4-5 часа. Специално питах консултантката дали това може да доведе до намаляване на кърмата и тя каза, че ако е само една по-голяма пауза за денонощието, не е проблем. А и ти имаш едно нощно кърмене, така че според мен си спи спокойно  Peace

# 44
  • Мнения: 91
И аз не цедя нощем. Вашите бебоци по колко време сучат? От 2-3-4 дни Косара суче макс 5 минути и спира, лигави се, дръпне си веднъж и плюе...

Общи условия

Активация на акаунт