Наближаваме и третата година!

  • 46 421
  • 337
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 510
Стедия, миличка, не си го слагай на сърце  Hug
Разбира се, че ще казваш мнение, пък ако някой е станал с гъза напред днес, проблема си е негов.  Stop
Кому беше нужно да се хапем като така и така темата умря отдавна и някой я се включи веднъж в месеца, я не.  ooooh!

# 301
  • Мнения: 80
Здравейте , и ние сме с памперс , знае не повече от 5-6 думи, скубе , опитва се да се бие , да се налага , да се тръшка и т.н....НО СИ Е МОЕТО ДЕТЕ , с косури или без това е положението ... Simple SmileТръгна на ясла но още първата седмица се разболя, сега от две е вкъщи....Общо взето се редуват с кака си кой по-напред да се разболее...Ужас , то не може и да се работи качествено , тия болести край нямат..Не се вглеждайте в чуждите деца , всяко си е индивидуално и се развива по различен начин , те тепърва ще ръстът и ще се осъзнават..Поздрави на всички

# 302
  • Мнения: 14
Ихааа, кога се раздвижи темата , че вече има и дразги... Аз пък не знаех ,че неговорещи било равно на тъпи, ама ... Моето мнение по темата е ,че темповете на детето зависят от интереса му , затова често проговарят по-бързо в яслите , кой ще им подава нещата докато сочат и викат "ДААААЙ" (както прави моята), а и да не забравяме за общуването помежду им . Кардиналните изказвания според мен трябва да си ги държим за себе си, защото има безкрайно много ситуации, заради  които децата ходят или не ходят на ясла , а и яслите -айде само не под един знаменател. Моята голяма дъщеря е ходила на 3 ясли , ами разликата е от земята до небето. И последно , че вече май и аз запалих, някой да ми обясни през месеците януари, февруари , март и всички студени и дъждовни дни как се справяте  с емоционалните и социални контакти на децата .
Та ние не ходим на ясла де, говорим с по 2-3 думи в изречение , речника й е около 200 думи ( храни, животни, мебели, играчки, 15-тина глагола, роднини - нещо такова)  .  На гащи сме от средата на юни , голямата работа си я вършим 100% в гърне , но често се изтърваме по малко за пишането, спи с памперс - 2 от 7 вечери е сух само. Писна ми от такова никакво положение - нито е с памперс , нито е без , ходя с 2-3 чифта гащи , ама когато тогава ...

# 303
  • София
  • Мнения: 89
Яслите са много сложна тема и си имат и минуси и плюсове като всяко едно нещо. Всеки си решава. А децата се развиват "въпреки грижите на възтастните" т.е. въпреки грешките ни Simple Smile Simple Smile Хихи.
Не казвате за рождените дни нищо. Ние в крайна сметка се спряхме на клубче, че да имат място за лудеене.

# 304
  • Мнения: 183
Здравейте! Не съм писала от хиляда години, изобщо нямам време.. гледам, че и нова тема има ... кажете мислите ли вече за рожденните дни... ние още нищо не сме решили..

Та така ние говорим мнооого, не чисто но много ми е забавно да я слушам Simple Smile Ходим на ясла с голям кеф вече 3 седмици изкара на ясла Simple Smile За памперсите сме на 0, в яслата казват че имат успех донякъде, вкъщи седи горе долу и така дано успея по-често да пиша вече Simple Smile

# 305
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Приемайте децата си такива каквито са, защото един  ще съжалявате, че не сте го направили.

И аз като Асос разчитам на лелите в яслата - още повече, че с баткото се справиха отлично  Mr. Green

Моята също много говори, одеве я питам за една играчка и тя ми казва "дядо кокото даде го" и аз я питам "от яйце ли ти се падна" и тя "даааа" ама толкова доволна, че съм я разбрала  Heart Eyes  Обаче си ака в памперса, седи на гърнето по 30 + мин., слагаме памперса и всичко там  Laughing

# 306
  • София
  • Мнения: 89
Да, много е хубаво, ТДИ! И ние вече водим смислени разговори и много се кефя. Но от другите хора освен мен и баща й се стеснява и не им приказва така. Дори не им казва как се казва повечето пъти.

# 307
  • София
  • Мнения: 2 995
Моята също много говори, одеве я питам за една играчка и тя ми казва "дядо кокото даде го" и аз я питам "от яйце ли ти се падна" и тя "даааа" ама толкова доволна, че съм я разбрала  Heart Eyes  Обаче си ака в памперса, седи на гърнето по 30 + мин., слагаме памперса и всичко там  Laughing
Слънчице  Heart Eyes
Аз замислям да започна да водя бърборковски дневник. Ето, вече забравих какво каза вчера, а много се смях.
Сутринта викаше "Икам Снежанка коса", докато зацепя че иска да ѝ сложа фибата със Снежанка голям зор видях  Mr. Green

# 308
  • Мнения: 183
ooo Asos това с дневника е добра идея, аз отдавна я имам, но докато го запиша и го забравя и най-интересните думи отидоха, не ги помня

# 309
  • Мнения: 350
Аз водя дневник от както се е родила и досега съм записала голям набор от думи като :
шапка- апче, запалка- палка, химикал- кал, чорапче- апче, капачка- капи, баница- банчи, гъсеница- гъни, айрян- ян... и т.н. В повечето случаи казва само последните срички. Иначе отчетливо  и ясно казва папагал, падна, топка.... Право цели изречения от по 3-4 думи и е много интересна. Често не можем да я разберем какво иска да каже и го повтаря докато не схванем смисъла. Simple Smile

# 310
  • София
  • Мнения: 89
Честито на патерици на седмината рожденници!  Heart Eyes
Да са ви живи и здрави дечицата и много да ви радват!
Кадроваче, ето, че сега дойде и втората годинка!! Честито и тук!!
Мами, кажете как изкарахте рождените дни на децата Simple Smile Щастливи и доволни ли са дребосъците Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 ное 2015, 14:13 от Вилхелм Тел

# 311
  • Мнения: 248
Здравейте момичета!  Hug  Честито на патерици на всички рожденици, пожелавам на всички единствено и само здраве!!! Защото то е най-важното.

Имам едно питане към вас. Миналата година братовчедката на мъжа ми подари на малката много красив коледен календар, който има джобчета и съответно всеки ден да си взима лакомството от съответното джобче. Ние обаче доста боледувахме последните 2 месеца, лежахме в болница с пневмония, след което не ни подмина и стомашния вирус. Оказа се, че София има алергия към нещо, но е прекалено малка, за да я изследват. Поради тази причина ни забраниха шоколада, меда, ядките, малините, кивито, ягодите и прасковите. Сега се чудя в този коледен календар какво да слагам за всеки ден. Иска ми се да е нещо мъничко, но освен бисквити и плодове, не се сещам за друго. Ще съм благодарна, ако някоя от вас ми даде идея. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 14

Това намерих в нета и аз се зарибих с този календар

идеи за подаръчета в календара

купени

малки животни-играчки

сапунени мехурчета

гривна, колие, пръстен и др.под.

пастели, тебешири, флумастери

светещи звезди

татуировки

магнитни буквички

скъпоценен камък

единични дрешки за Барби (ако има детето)

шарени закачливи чорапки

светлоотразители за чанти и дрехи

ключодържател

бижута за коса

лак за нокти детски

балсам за устни детски

пяна за баня, интересен сапун

детско списание

количка Мачбокс

мини пъзел

книжка за оцветяване

печати

шаблони за рисуване

касета/диск с детска музика

лакомства като гумено мечета, Smarties, Milky Way

малко шише сок





саморъчно направени
разпечатки на любими герои за оцветяване

Напишете една дълга коледна приказак, разделете я на 24 части и всеки ден разкажете/прочетет на детето съответната част.

Разпечатайте хубаво коледно стихче върху луксозна хартия и го прочетете.

саморъчно направен пъзел (любима картинка се залепва на картон и се реже във формата на пъзел)


нарисувани билети за:
кино
тв-вечер у дома с родителите
коледна разходка по магазините
домашно представление
приготвяне на коледни вкусотии
посещение в зоологическата градина
посещение на басейн семейно
пренощуване при най-добрия приятел
посещение на сладкарница


 
Още идеи:
В календара може да се сложи по една играчка за елхата. Така всеки ден децата ще украсяват бавно елхата и тя ще става все по-хубава. Подходящо за по-малки деца, които тепърва научават за коледните обичаи.

# 313
  • Мнения: 248
Мери, благодаря много за идеите, не се бях сещала за играчки  Hug Май май с тях ще действам Simple Smile

# 314
  • Мнения: 107
Здравейте момичета кокичета...Темата е замряла ,ама аз да дам отчет и да попитам има ли някои в нашето положение...
Моята щерка ,,седи по 1 ч на гърнето но всичко си прави в памперса,и като го направи тогава казва..Демек има ли още като нас с памперс ?
Бърборана но нищо конкретно...та,ту,ду,да ..и само 5/6 думи. Иначе се обяснява идеално по неиния си начин...Има ли други не говорещи?
Върна се на изходно положение да спи и да е залепена за мен..Нощно време се буди по 5 - 6 пъти..Вика,мята глава, ядосва се..става и ляга на плочките..И после пак при мен залепена..Не иска на неиното креватче което е залепено за наща спалня...
Не признава никои освен мен...Вече не позволява на баща и да я преоблича,или да я обува,нито да я храни..Нищо...
Иначе е мозък...Но е толкова крива ,че чак губя търпение...От септември започва задължителната градина. И нзнам как ще я кара...

Общи условия

Активация на акаунт