Мрачно е навън и капе, МАЙско бебе мама хапе

  • 23 702
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 741
Добър вечер ли добро утро, кои както реши, хихи. Ние бяхме на лекар, бузите са силно раздразнени и възпалени от целувките на тати.  ooooh!
Сега се изръсихме 30лв.за кремче, чудесно, дано поне има ефект. Иначе всичко му е наред,  доки е влюбена в моя шишо и каза никакви диети.  Бил с отлични мерки на 10 мес.  бебе.  Joy
Тежи 9900кг. и е 71 см. Двата зъба са му тръгнали, то и цялата махала разбра. Доки каза, че ще си нормализира теглото с времето, да не го тормозя, да се храни. Даже му целува крачетата и  боцката милата,толкова леко я постави,че той й се смя. Hug
Тарталетке, много съм чела за рахита, заради моя мишок. Рахита е болест на бързо растящите бебета, не е свързано с качването на  кг. Както моя расте с по 5 см. ние бяхме заплашени, за това пие по 4 к. Вигантол. Според мен няма нищо общо затварянето на фонтанелата с качването на кг. Тая твоята доки, на мен какво ли ще ми измисли се чудя, ако и кажа нашия режим. Според мен потърси друго мнение. Какви мозъци, какви 5лв. за качени 700гр.при положение, че сега нормата е до 600гр. на месец.Аз бих се притеснила ужасно, ако ми кажат такова нещо! Просто за мен трябва да не се дава вит. Д, щом се затваря, значи няма нужда от него. Но да свързваш растежа на костите на детето с кг.  ми се струва несериозно. Нашата фонтанела не се е затворила по тая логика и е огромна, въпреки капките и кг.,които са доста над вашите. Ама не съм доктор, че да споря.  bowuu мн. знам иначе хих. Аз очаквам включване и за това хич и не лягам. Спокойна вечер.

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 01:36 от Pancake_86

# 46
  • Мнения: 1 557
Добър ден!

tartaleta123, не си купувай ваксината, излишно харчене на пари е, казаха, че от другата седмица ще започнат да ги доставят на педиатрите. Искрено се надявам проблемите с бебче да са само в главата на твоята педиатърка, покрай мен има бебче, което е по-малко от месец по-малко от нас, а е невероятните 76 см, пък не са има казали това да е проблем. Тези 700 гр хич не ми се струват чак толкова много. Фонтанелата снощи я напипах, нашата също е почти затворена, размера и е не повече от 1 стотинка, а беше поне колкото 20 стотинки преди месец, ще видя какво ще каже педи на консултацията.

osinko, фина е твоята мадама, ние също имаме още крусти, за сега не ги третирам с нищо.

Pancake_86, радвам се, че всичко е наред и обрива е от целувките на тате, дано кремчето подейства бързо!

Сега да ви развеселя малко, снощи Елена лежи до баща си на спалнята и си бърбори нещо, а аз се размотавам нещо и изведнъж се чува "Мама, дай папа" и двамата  Shocked и избухнахме  Joy, интересното беше, че наистина беше време за хранене. Беше чиста случайност това, което каза, но беше много забавно Heart Eyes.

Хубав ден  bouquet, аз отивам да храня едно гладно зверче!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 633
Здравейте, мами! Записвам се да ви чета Simple Smile
Pancake_86 радвам се, че не само моето бебче е с размери като 1 годишно Grinning Жалко, че нашата педиатърка не мисли като вашата  Close
tartaleta123, кой ти даде такъв съвет?  Shocked това е ужасно, как така да си оставяш гладно детето?  #2gunfireестествено, че ще додаваш мляко след пюрето, поне докато започне да изяжда цяла порция, а ако искаш и след това. има много теории за захранването, които подкрепят яденето на мляко на всяко хранен, независимо дали има и друга храна, поне до годинката  Wink
една мама беше писала в края на другата тема дали има други мами от Варна, ехоооо здрасти, ние сме от Варна    sport027 sohappy

# 48
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте майчета, да се включа и аз към края на седмицата, нямам време почти за нищо направо съм скапана, ставам мноого рано, за да се прибера по-рано при малката и общо взето постоянно ми се спи  Grinning мамчета да се похваля от тази седмица Лили седи сама, лази като гъсеница Joy купихме й паяк ,но нещо реве страх я е дори да помръдне, някоя пробвала ли някой дребчо в паяк?
Дано всички бебоци са добре, видях мамата с обрива, радвам се че не е сериозно а е от тати, и нашият тати възпалява кожата й като има брада нормално е Laughing днес мисля да и дам ''супа'' Joy купих пюре супа с месо и зеленчуци ще видя реакцията, засега всичко си ядем.
През ноща не й даваме нищо, да де ако иска нещо менюто е вода  Joy това е за през ноща.
Тук ни казаха, че не е желателно да се храни през ноща, явно и в БГ е така, но когато едно бебе е гладно и започне да реве никаква вода не може да го залъже. Така че мамчета хич не слушайте лекарите, бебоците сами ще спрат когато са готови, все пак всяко е индивидуално.
И последно да ви разкажа тук как са детските градни да се посмеете за моя сметка Joy така…. тук бебоците трябва да се запишат до края  на годината, ако искаме да има място, всичко става през и-нет, дотук добре. Записахме Лиллиан, стигаме до избор на детска градина- имаш право на 4, ние избрахме трите най-близки. Едната детска градина е от другата страна на пътя до нас. Минахме на разходка вчера, и отидох да питам една от жените, кога имат 'отворени дни'-т.е. кога може да идем да видим как са детските градини тук. Жената директно ни покани да влезнем и извика мениджърката Laughing до тук вс е супер. Joy ЗАдаваме въпростите, които ни интересуват и стигаме до това къде спят бебетата(Лиллиан ще е на 1г и 2м) и познайте Joy изкараха ни навън в нещо сковано като кошара за овце #Crazy ние шах и питаме а легла, на което жената падна от смях, и вика няма, тук на цимента наредени едно до др Joy незнам да се смея ли да плача ли. Вчера беше около 3градуса, питахме къде са спали, защото когато е мн студено влизали в салона, пак на земята Joy. Та вчера на 3 градуса мъниците са спали отвън на вятъра на цимента Rolling Eyes малко ни е странно, и не си представям детето ми да спи така, но тук навсякаде е практика. Не ми се мисли август догодина трябва да тръгва Grinning Още нещо тук топла храна нямало, само сандвичи сутрин и обед, а следобед сухари Joy абе направо ще падна с тия хора тук. Очудва ме тези деца тук как са толкова здрави, а то как няма като спят на цимента Shocked. Ох ами това е мамчета от мен хайде ако има болни бебоци и майчета да се оправят. Аз отивам да оправям къщата Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 49
Genni в потрес съм от твоя пост  Shocked Ти къде си всъщност????

# 50
  • Мнения: 1 557
Добро утро!

Genni, уби ме smile3556, след твоя пост забравих какво щях да пиша!

Вчера вечерта ходихме на консултация, Елена е качила 450 гр, на височина си е толкова, вече сме 7.700 кг и 67 см. Удариха ни Пентаксим-а и ни дадоха направление за кръв и урина. Обаче съветите за храненето мисля да ги пропусна, педи каза да давам за закуска попара от препечен хляб или сухар, с изкиснато сирене, масло, лъжичка захар и преварена вода. След 2 часа някакъв плод, на обяд да редувам месно със зеленчуково пюре, като преди това дам малко бульон, след обяд каша или кисел. На мен ми се струва рано да въвеждам сиренето или глутена, мислех че този месец ще въвеждаме жълтъка.

Сега да ви почерпя, ММ и баща ми имат имен ден днес, да са ми живи и здрави!

# 51
  • У дома
  • Мнения: 4 203
 JoyЧестити именници Мишка, ами ние сме в Норвегия. Питате ли мен, като знам къде ще спи #Crazy незнам просто нямаме избор а тук навсякъде е така.
Днес дадох месо- някаква супа на елас китчан, тук предимно тях има и хип, тези на елас нз дали при вас ги има в едни странни опаковки са Grinning няма бурканчета тук. Та изяде част от него, май и хареса. Дали не мога и аз да й правя супи с някакво месо и зеленчуци?
Хайде честит имен ден на всички именници  bouquet

# 52
  • Мнения: 57
Здравейте майчета, не ми остава много време по тези дни, ние сме болнички. Не знам как успяхме, ама то в това време, с температура бяхме, днес май сме по добре, надявам се да се оправя вече.
Честити именници Мишка, да са ти живи и здрави с малко закъснение.
Джени наистина е ужасно, но очевидно нямаш избор, поне ще се кали Simple Smile
Майчета оставям ви за сега, после ако малкия ме остави ще намина Simple Smile

# 53
  • Мнения: 206
Genni моят брaтовчед живее в Норвегия от 9 години в Берген (попрaви ме aко не е точно тaкa името поне товa зaпомних) той имaм момче нa 4 години и чaкaт бебе през мaрт  понеже ми стaнa интересно попитaх тa те ми кaзaхa че тaм нпмa местa пригодени зa спaне в грaдинaтa  и че не се спи  и хрaнaтa си я носиш ти  кaзaхa че при по мaлките дечицa (тaм се ходо от 1г.) се остaвя децкaтa количкa и aко се нaлпжи дa спи спи в нея. Другото което рaзбрaх е че 70% от деня децетa го прекaрвaт нa дворa. A когaто aз родих и се зaговорихме зa педи те ми кaзaхa че тaм имaш прaво дa посетиш специaлист нa 6 и 12 месецa. Много е стрaнно при вaс всичко

# 54
  • Мнения: 741
Еее, момичета излагаме се тия дни,срамота!
Джени, ти направо ме уби с правата лопата,потресена съм. Ти както си свикнала, предполагам бебето на топличко,веднага ще ти се разболее, думи нямам. Аз бих обиколила и другите градини да видя как е и ако и там ще ми държат детето на цимента, ще си го гледам в къщи или детегледачка. Ама на 1 год. дете да спи на 3 градуса, не мерси, пневмонии не ща, остави това каляване!
 Peace
Мишленцее,честити ти именници на патерици, да са ти живи и здрави!  Heart Eyes
Писанке , радвам се и аз ,че не сме единсвените шишовци  Hug за вас . Твоята педиатърка и кажи тя да седи гладна, като не й харесват кг. ви. Честно казано и аз се тревожа,че е дебел, ама гладен няма да  седи. Писна ми вече от разни глупости за разширени стомахчета, затлъстяване и други. Имам една приятелка и майка и ми е разказвала, как това същество е изяждало по 2 компота на ядене или 2 кис. млека.  Shocked В момента е 40 кг. с напикани гащи и има син на 2г. който яде по една чиния ориз и за десерт 4 банана. Вечеря с 2 кис. млека(не айряни). Бебеличко е но не разплуто, по-скоро набито.  hahaha

Ние сме добре иначе, обрива мина за 2 дни с това кремче, направо не очаквах  Heart Eyes Пак си имаме шишави бузи за целуване.  hahaha Няма да се спра, не мога, поука с татко му не си взехме.  Joy
Минахме на 2-ка АМ, ама ми е много Х, че е дадено, да се дава 3 пъти по 180 с 6 л. става 210 някъде. Е хубаво, ама ние тия пюрета не ги обичаме много и още додавам млекце на обяд по 50-100 мл. Изяжда 150 гр. и почва да реве за мляко, да ми плюе, да прави БРРР, БРРР- любимото ми. Мен ми е зор едно хранене да заместя, те две искат. Моя човек е млекохолик, какво да правя и аз не знам. newsm78
Да се похваля, вече се обръща по коремче самичък, търкаля се като магаре на спалнята. Честито, мама не може до ВЦ-то да иде, в кошарата има таласъми.  Grinning Както нищо не правеше и се притеснявах,че може да е от кг. и хоп за един ден се обърна сам. Много се радва на постижението си, почна да пълзи, като гъсеница и се изтласква напред, следва малко смях и хайде пак.  Joy hahaha След тренировката обаче, задължително млекце, че сме преуморени, да не развалим фигурата!  Laughing
Еми това от нас за сега, пописах хич да не е. Отивам да си направя едно кофенце,че след малко ще се борим с малкия на столчето с пюрето.  Hug за всички.

# 55
  • Мнения: 41
Здравейте Майчета!
Пак сме изтървали много ще гледам да наваксам  Wink!
Джени в таз градина да не са ти направи ли майтап не искам да повярвам че деца на годинка две спят на цимента и то вън Praynig дано има някаква грешка!
miglena_vl бързо да оздравявате!
Genni аз сложих малката в паяка не да ходи много е малка но да видя как ще реагира, вдигнах го на най-високото и краката и едва опираха земята стои долу горе като в бънджи гащите и не и направи много впечатлени почна да си играе с играчките по плота, прибрахме го смятам към края на 6 месец вече да я слагам.
На мамите с пухкавите бебчета да ги нацелувате специално от нас, не го мислете в момента в който почнат да се движат повече а това ще стане много скоро бързо ще се вталят поне така стана с моите племенници винаги бяха над нормата и все казваха на кака да ги държи на диета.
Е как да държиш бебе на диета  hahaha не знам проста как другарски да реагирам!
Някъде се споменаваше за витамин Д ами с моята педитърка не се име много май сам ви се оплаквала но както и да е и при нас фонтанелата е доста затворена и тук таме и давам витамина все пак да не забравяме че са летни бебета и може и затова по бързо да се затварят ако сте като нас ами аз лятото цял ден на вън бях то го пазиш от слънцето но не може изцяло!
Малката почна много да ръмжи  hahaha отивам да я проверя, преди малко гризеше ушите на заека си може вече да не е цял!
Лека вечер!   

# 56
  • Мнения: 57
Здравейте Simple Smile
Pancake нека си хапва детенцето, по добре от колкото да е злоядо Simple Smile
И ние за един два дена започнахме да се обръщаме Simple Smile И днеска вече не спря да се върти, аз само да се врътна и Дани се е врътнал  Joy
Виктория меси, май вече се оправи, надявам се да не се повтаряме Simple Smile
И аз давам Вигантол по една капка всяка сутрин на гладно, нашата педи каза така до 1 годинка да давам Simple Smile
Айде лека вечер от мен, да поспим малко с ММ че нашия е голям купонджия, не че ние лягаме преди 12 ама той заспива толкова късно, че ние още повече окъсняваме, вчера Дани заспа в 23:30 защото имахме гости, много му е интересно  hahaha , днеска в 22:30... hahaha

# 57
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Pancake, пиша ти тук, за да не ти оспамвам другата тема. Ние също сме в процес на преход от Аптамил 1 към Аптамил 2. Дребо от еденицата пиеше по 210мл, а с двойката 180 имам чувството че едва ги изяжда. Гледам си се притеснила за това, че малкият ти яде повече, от колкото е посочено на кутията? Ами някъде там (да не ходя в кухнята че ме домързява), пишеше че това е ориентировъчен дневен прием. Бебето може да иска повече или по-малко, т.е. се водиш от него. Зарежи тия излишни притеснения и му дай да си хапва, после като проходи ще искаш големи бузи за щипане, ама нямаааа...  Grinning

# 58
  • Мнения: 741
skandity Благодаря ти мила за отговора. По-скоро ми беше притеснено,че 2-ката е по-калорична, нали ни знаеш историите  Joy
Ама сега се успокоих, да яде като иска. Поне от 2-ката с 200мп. се засища, а с 1-цата и по 250мп. не му стигаха.
Спирам с моите истории, казвайте милички как сте? Кой какво папа, кой прави бели, кой тормози майка си, кой я радва...
Целувки на всичкии.  Heart Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 529
Добро утро!
Мен малко ме хвана липсата, но малкият тия дни се сърди като мръдна на сантиметър от него. Преди малко станах да му измия лъжицата. Така сепбеше заиграл, че дори не ме видя. Но като чу шума от водата и се обърна и видя, че ме няма до него - нищо, че съм на три метра и с пряка видимост - и реввв  ooooh!

Иначе да го похваля. Най-накрая свикна със смяната на времето. Отне му точно 2 седмици, както и всяка друга промяна де. Обаче вече трети ден става след 7 и съм ужасно щастлива.
Тази нощ освен това за първи път от както се е родил, не се е будил. Стана чак в 5 да яде - аз това си го броя за сутрин. Сложих го в 7.30 да спи, до 8 да е заспал - това са си 10 часа непробуден сън   bigdance2
Само дето идея си нямам какво съм направила, така че да го повторя днес....

Pancake, май добре хапвате и вие. Аз не мога да преценя количеството, че се кърмим. Но сигурно нещо подобно ще да е. Все пак линията си пазим. Тук в квартала вече го знаят нашия и се обръщат към него с 'оо, бузиии'. Но имам напредък с намаляване на броя хранения поне, пък да видим.

А иначе сте прави, че бебе на диета е ужас. Ама те лекарките са за бой. Аз сега като седнах да чета и гледам, че той първите 2 месеца му е била нормална фонтанелата и после е отишъл на долната граница. Това обаче никой не ни го е казал. Предвид, че е пролетно бебе, не разбирам защо давах първо 2 капки на ден, после 1 на ден и чак от 2 месеца давам през ден. Нали уж затова са те - не аз да чета и да изкарвам второ висше медицина.... то излиза, че без тях по-добре. Аз просто нямаше да му давам вит.д и нямаше да имаме драми. Направо ми иде да ги убия цялата некомпетентна сган  smile3511 #2gunfire

Мишка, с огромно закъснение честито на имениците! Живи и здрави!
Да нацелуваш малката бърборанка. Ние още нямаме думички. Само бръмчим, пищим и лаем. Мм ми каза да се подготвям, че той много обичал като малък да издава такива звуци и да първи клас си бръмчал и виел като вълк  smile3532

Genni, не знам какво да кажа просто за детската градина. Споделх и на мм - той каза, че така било по скандинавските страни и му се струвало нормално... не знам кое му е нормалното точно

Ние вече с последни напъни и другата седмица трябва да се местим в новото вкъщи, та сега издирваме чистачка поне първоначално да изчисти, че си е ремонт. Соник, ти си в района, дали можеш да препоръчаш? Детското легло нокрая го поръчах от амазон испания. Разликата в цената беше точно двойна и то с включена доставка. Писна ми от тези бг търговци и да си гледат работата. По същия начин мисля да процедирам и със столчето за кола, че кошницата ни омаля.
Мамите на пухчовци, вие спрели ли сте се на столче?

Е, изписах се и за седмица напред  Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт