Мрачно е навън и капе, МАЙско бебе мама хапе

  • 23 701
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 96
Момичета искам да ви споделя нещо. Решила съм да пробивам ушите на малката и мисля да е в На тъмно.. Сега видях че има в много градове не само във Варна. Та да ви питам някоя от вас дали знае каква е цената за пробиване на уши със обици или без.. Няма цена в сайта им. Благодаря предварително

# 31
  • Мнения: 417
Polinka_95 нямат ли телефони на сайта?най добре звъни и питай  callme

# 32
  • Мнения: 741
Добро утро на ранобудните. На нас ни боцнаха пръстчето, бяхме герои, смя се на лаборантката. Simple Smile Много му се радва жената.Вземането на урина беше предизвикателство, отиде новият матрак.Simple Smile Бузите му са по-зле обаче и
сега следобяда, като са готови
изследванията сме при доки.
Лек ден.

# 33
  • Мнения: 49
Добро утро момичета,

дано да сте се понаспали тази нощ...аз май нямах този късмет Sad
Въпрос към все още кърмещите мами - смятате ли да спирате нощното хранене и някаква идея как да стане това? През колко време кърмите през ноща? Чудя се дали ще успея да излъжа малката с друскане през нощта вместо да яде и то без да изтеряса. Пробвах няколко пъти но щом увеличи децибелите и се притеснявам, че ще събуди квартала и все и давам да си цокне за успокоение и до минута е заспала. За това си мисля, че не е гладна, а просто навика си стои.
Също да ви питам слагате ли мъничетата да сядат вече. Моето момиче се набира и с моя помощ стига до седнало положение, но е нестабилна и не може да се задържи без да я подпирам. Ето даже в момента се пъне на шезлонга да седне. Вчера беше заспала в количката и изведнъж гледам едно човече се изправя да ме търси...та се замислих дали да не я повдигам вече на 45 градуса в количката...все пак утре става на 6 месеца  newsm78
Продължавам с въпросите -  как определяте грамажа на кашата която давате? И колко каша трябва да изяжда на едно хранене? Имам чувството че и една кофа да направя пак ще я изяде.
От миналата седмица е със сополки, докито каза, че гърдичките са чисти, но се притеснявам да въведа нещо ново в храненето, пък и ваксина ми се искаше да и бият, че е доста назад с ваксините....но пак си мисля да изчакам заради сополите  Crossing Arms
Ох изтерясва....изчезвам до скоро пак Heart Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 529
Привет,
Pancake, пропуснала съм нещо. Какво му е на бузките? И нашат едната е изпръхнала вече месец. Пооправя се, но после пак. А и той се дращи.
Браво на юнака. Ще видим ние утре как ще се представим.

Osinko, имам същата драма и чуденка. Уви, нямам решение. Пробвала съм да махна ядене. Сработва за няколко дена с цената на рев и люлеене, но след седмица нещо става и пак се буди за ядененто и нищо друго не помага. Приспивали сме се по 3 часа докато накрая не се предам и не нахраня.
Чела съм, че така свикват и асоциират яденето със съня. Обаче аз не го приспивам на гърда никога... сам си заспива от над 2 месеца.

За кашата според мен тествай като постепенно увеличиш количеството докато не ти откаже дохранване. При нас това са 150-180мл. като част от това е плодово пюре. Мишката мисля беше казала, че дава 90 и са достатъчни.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 145
Здравейте!
Нещо не ми остава време да пиша тия дни, но поне успях да ви прочета.
Ники вече е много по-добре, но не се размина с антибиотика и ще си е вкъщи и другата седмица.

osinko, нощното кърмене няма да го махам насилствено, като реши сама - тогава. Буди се по 2-3-4 пъти на вечер, но я кърмя легнала и горе-долу се наспивам. Честно казано нямам нерви и сили да я разнасям посред нощ и тя да плаче, по-лесно ми е да я накърмя и да спим и двете.

Слагам я полуседнала от известно време. Хич не й се лежи, само се набира да сяда, но не може да се задържи стабилно. Количката я надигам на 45 градуса, за да зяпа нявън.

Килограмите успях да ги сваля, но поясът на кръста още ми стои. Ама си хапвам доста де и все на сладко и тестено ме влече. Напролет ще се захвана да вляза във форма.

# 36
  • Мнения: 1 048
Здравейте,

Pankace  Hug дано са излишни тревоги
Osinko  Blush знам, че е мъка, и Дари вече втора нощ се буди в 2, 4, 7 Simple Smile ама, гладна маймунката..
Не смятам да спирам нощното кърмене (аз понеже вече сигурно ставам досадна с Косе Босе, но ще споделя нейното мнение, пък вие си преценявайте. Според нея нощното кърмене, ако детето иска, не трябва да се спира. Така по начало е устроен организмът на майката да произвенжда най-вмного вечер (хормоните) и отделно когато бебето хапва нощем, това не възпрепятства приема му на твърда храна денем - т.е. през деня не търси мляко, а си хапват порциона пюре без проблем.) С нощните кърмения се поддържа и лактацията за тези, оито искат да кърмят по дълго (визирам за себе си до годинка  Rolling Eyes по-нататък не мисля да прекалявам Simple Smile)

Днес ще опита Дари каша за първи път (нямам наблюдения за грамажите). Ще я давам вечер в 18:30, за да може да се засити малко, че кърмата следобяд и привечер не й достига вече (за това се буди и през нощта)

За сядане - вече седи сама (от около 2 седмици), играе си с играчките - обграждам я с всичко налично, да са й на една ръка разстояние Simple Smile направих малък кът между леглото и гардероба - постлах одеала и отгоре чаршафче - да се занимава там поне 20 тина  минутки (не я държа много долу,защото ми се вижда малко хладно  Thinking)

За нослето - ако има възможност, вземете секретче от нослето за изледване - отнема около 3 дена за получаване на резултата, но поне ще сте наясно, може да са някакви "местни" бактерийки. Дари имаше такива първия месец и я лекувахме, едва след това й биха ваксината  Peace

Соник  Flutter радвам се, че Ники е по-добре. И аз като теб кърмя в легнало положение - който иска да яде, който иска да спи  baby_neutral Joy hahaha

# 37
  • Мнения: 1 557
Добър ден!

Ние влязохме в период на постоянно мрънкане и сърдене, няма угодия ooooh!.  Днес ме изненада, дадох и пюре моркови и картофи, с такъв кеф го изяде, че не смогвах да и давам, а мисля съм споделяла, че ако има морков в пюрето веднага отказваше да го яде. В петък мисля да ходим да ни ударят Пентаксим-а, от понеделник ще го има при всички педиатри, аз се набутах с 55лв, ама здраве да е.

tartaleta123, да, аз бях споделила, че давам 90 гр и са и достатъчно, сега вдигнах на 120 гр, а четох, че препоръчителното количество е около 150 гр. Аз слагам към оризовата каша 1/3 бурканче плодово пюре, така и разнообразявам менюто.

Pancake_86, дано обрива не е нищо сериозно, стискам палци за резултатите от изследванията!

osinko, за кашата споделих по-горе, малката седи вече сама по 5 мин върху спалнята и после тупва, а седнала в скута ми седи по повече от 10 мин без залитане явно като и висят крачетата балансира по-лесно, а количката съм я повдигнала на 2-ра степен от месец вече, разбира се като спи я свалям, иначе постоянно се надига.

Соник, радвам се, че Ники е по-добре вече и браво на теб, че си свалила килцата. Мен корема адски ме дразни и мисля да почвам коремни преси, дано се стегне поне малко, че виси ужасно.

# 38
  • София
  • Мнения: 529
Здравйте, прибрахме се от консултация. Пентаксим няма и ме питаха не искам ли аз да си я купя, че да му я сложат. Казах, че не искам изобщо да го ваксинирам, камо ли аз да плащам задължителните ваксини, за които вече веднъж съм платила освен това чрез данъците.Та така...

Пак ни набедиха за дебели. 9.080кг. Като разбраха, че имаме 7 хранения включително и нощем и го изядох. Той имал нужда от вит. Д, пък с това наддаване му се затваряла фонтанелата и нямало как да му расте мозъка и трябвало да му намаля храната и да спра нощното хранене. Дотук добре. Аз не че много се кефя да ставам по нощите и да го храня, но иначе той не заспива с часове. Казаха ми да го лъжа с вода, ама той като не пие от биберон...

За захранването ме посъветваха да не додавам мляко. Ако не пожелае да изяде нужното количество пюре, да го оставя гладен. Щял да пореве ден-седмица и да се научи  ooooh! Имал достатъчно запаси и нищо нямало да му стане.

И не знам какво да правя. Нито искам да ми е недоспано и гладно и изнервено детето, нито пък искам дапму докарам здравословни проблеми. Някоя успяла ли е да наложи режим на бебето и ако да - как?

# 39
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
tartaleta123, ние много лесно отказахме нощното хранене, но имаше и съдействие от бебето де  Wink Когато се  будеше вечерта, му давах биберон с капка от гелчето на Бочко за зъбите. Така че като го люлях в кошарата в комбинация със сладката биба, заспиваше веднага. Първо почна да заспива в 12 (последно хранене) и се будеше в 6 озверял от глад. С времето вече влезнахме и в режим - последно ядене в 21ч, будене чак в 8. И не пищи, ами кротко си седи в кошарата и пази тишина, докато майка му се събуди да даде млякото  Mr. Green И нашите мерки не са кой знае колко добри (доки каза че много надебелял за 1 месец - цял кг отгоре) и сега тежим 7.700.
Иначе за да наложиш режим, засечи в колко часа яде малкият и започни лека-полека да изкривяваш с половин час. Така поне мисля че няма да е толкова стресиращо и за двама ви.

Със захранването не мога да помогна, защото съм като пате в кълчища. Имам едно авокадо вкъщи, но не знам да му го дам ли да опита (и съответно как), или е много рано  Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 529
Scandity, мерси за съвета. Той не яде биберони, но не пречи отново да го пробвам де.

Авокадото е ок даже за първа храна. Дава се сурово, само намачкано. Аз бях взела едно уж да пробвам. После се усетих, че трябва да купя 3 броя авокадо, за да има за 3 поредни дни, защото веднъж срязано, не е хубаво да седи. Същото важи и за банана.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте и от нас.
Ние нямаме никакъв режим,не смятам и нощното хранене да спирам.А и при по положение,че е качила само 100гр.за един месец,значи бебетата не пълнеят от нощното хранене.С баткото имахме режим,точно на три часа,през нощта храненето беше заместено с даване на вода,а аз изцеждах и хвърлях кърма,тъй като,както казва Мони,нощно време се произвежда най-много.И защо сме се тормозили и двамата?Защото педи така казва.Хич не ми пука кой какво казва.Аз си гледам бебето и двете сме спокойни.Кърмя легнала,тя си спи до мен.Да чукна на дърво,много е добричка и нощното кърмене хич не ми пречи.
От няколко дни и давам по 2-3 лъжички картоф разреден с кърма.Днес прибавих и съвсем малко тиква.Хич не го иска,повечето го плюе.Мислих си,дали да я мъча още,дали ще го хареса?Или да го спра за известно време и да продължа с оризова каша?Кашите имат ли вкус?

# 42
  • София
  • Мнения: 529
Di, и аз досега не си го слагах много на сърцето. Но той е качил 720гр този месец, а и фонтанелата му е почти затворена.... Ние уж даваме вит. Д през ден по капка, а аз и редовно го забравям, та е по-рядко. Но и без него, с този растеж го застрашава пък рахит. И сега кое предпочитам: рахит или невъзможност да му расте мозъка? На фона на този избор, съм склонна да му махна нощното хранене.

Оризовата каша няма абсолютно никакъв вкус - отвратителна е. Макс обаче я харесва много и я предпочита чиста (без мляко, без плодове).
Картофът принципно не се харесва от бебетата. За тиква също съм чувала, че има претенции. Можеш да пробваш с морков и картоф обаче - фаворит е на много бебета.

# 43
  • Мнения: 49
Здравейте,

след днешната консултация да споделя до къде сме стигнали - 5850кг и 64см. Педито каза, че върви малко слабичка, не че не го знаех. Но за мен е важно, че си е удвоила теглото от раждането - нали това е критерий. За нощното хранене ми каза, че след като не качва по много не вижда причина да го спирам...та ще си карам по старо му - на 2-3 часа през нощта. За захранването ще продължавам със зеленчуци. До сега беше на оризова каша, която и допадна. Аз не целя да замествам хранения поне за сега, а само да въвеждам различни храни. Така, че утре мисля да пробвам с морков или картоф  Thinking Ваксина не и биха, заради сополките. Реших другата седмица като и минат да я надупчат. Вигантол давам по една капка, ако не забравя... Embarassed Сега се вкарах в малък филм и да ви питам на някой случвало ли му се е . Открих на едната длан на ръчичката под безименния пръст едно топче. Което като го натиснеш стои леко твърдо и не дава индикации да я боли. Питах педито според нея е става.  newsm78 Другия месец имам записан час за ортопед и смятам да изчакам и да чуя и неговото мнение, а до тогава да я наблюдавам. Не съм се ошашкала още...ама кво пък е туй топче и от къде се взе.
Другото за което се чудя е крустите изчезват ли сами или трябва да ги мажа и реша че да паднат? Викито има доста...ама все си мислех, че сами ще изчезнат. Че не ми се иска от много ресане да и изпада и малкото коса която има. И без това ми омръзна да коригирам хората от улицата, че е момиче, въпреки розовото!!!!
Изписах се Simple Smile

# 44
  • Мнения: 206
osinko преди няколко години и aз имaх нa моятa длaн едно топче което ту изчезвaше ту се появявaше и реших дa идa до доки и ми кaзa че товa е пaвaштa стaвичкa... лечение нямaше кaзa дa я рaзтривaм няколко пъти нa ден и тя щялa дa си нaмери място прaвех го когaто се сетя и дaже не знaм когa е изчезнaлa. Мисля че нямa нуждa дa се притеснявaш

Общи условия

Активация на акаунт