Есента е тука в шарена премяна, ЮНСКАТА ни банда е все така засмяна - 6

  • 27 924
  • 718
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Mary_Angel честита месечинка.   bouquet
Надя си цока биберона, когато си иска. Даже вече сама си го взема и слага в устата. Не си смуче пръстите, но понякога ожесточено ги "дъвче". И тя е на кърма, но рядко заспива на гърда. В повечето случаи като и се доспи и връчвам биберона и тя си заспива. Така беше баткото, така е и малката. Деца - мечта.  Peace

# 661
  • София
  • Мнения: 384
Аз честно казано бих се притеснила да сложа ръкавици.Първо,че детето обича да пипа и би ме било жал да я тропосам с ръкавици и второ,ами ако я налапа тая ръкавица и я нагълта?

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
благодаря за споделеното на всички Hug Hug Hug не съм пробвала с биберон на шишето, не ми е идвало на ум Rolling Eyes
за лаковете знам, но мислех, че са против гризане на нокти Thinking
ще я мъдрим някаква Rolling Eyes
Мусле, на Молева аз не съм споменавал, като ходихме последно още не беше започнала тази тенденция Crazyно съм на същото мнение за биберона Rolling Eyes
другата педиатърка каза, че се слагали някакви картони да не може да си свива ръцете детето, това гадно ми звучи ooooh!

# 663
  • Мнения: 1 162
Дадох първата лъжица пюренце  Party
Направих го дюс картофче и водичка, не му се изкефи особено  Laughing Разделих порцийката на две връхчета на лъжички, на първата му се догади, на втората се намръщи.
Утре ще сложа малко кърмичка вътре  Blush

# 664
  • Мнения: 161
Здравейте и ние сме родени през юни, но чак сега видях темата.

# 665
  • Мнения: 161
Дадох първата лъжица пюренце  Party
Направих го дюс картофче и водичка, не му се изкефи особено  Laughing Разделих порцийката на две връхчета на лъжички, на първата му се догади, на втората се намръщи.
Утре ще сложа малко кърмичка вътре  Blush
Успех със захранването. Ние вече сме захранени с 2 заместени хранения. В началото и малкия се цупеше,защото до тогава нищо не беше поемал с лъжичка и му беше малко зор да свикне да яде от  нея. Ама вече свикна и дори сам си я пъха в устичката.

# 666
  • Мнения: 219

Kalio и аз мисля вече да сефтосам Некст щом идват толкова бързо  Mr. Green как са размерите, отговарят ли си на сантиметрите?


За размерите не мога да кажа точно. Дари сега ще стане на 6 месеца (14.11) и в момента бодитата 6-9 месеца са и ОК. Сега й взех един панталон 9-12 месеца и той и е добре.  Май трябва да залагаш на по-големи размери. Има и опция да ги върнеш, но доставката обратно до Англия си я поемаш ти Simple Smile

# 667
  • Мнения: 155
Влизам набързо да попитам как давате осанит ? - по колко и всеки ден или само когато има симптоми на дразнене от венци/ зъби. Малкия днес е ужас. И това сега следобяд- мрънка, плаче и не спира и За секунда  Shocked

# 668
  • София
  • Мнения: 1 511
VESS_OK,
Добре дошла!
 Hug

# 669
  • Мнения: 155
Първо - Mary Angel честита месечинка   bouquet
Vess OK добре дошла  Hug
Да се оплача аз сега- изкарахме един кошмарен следобяд. Като се почна един рев по време на сън- направо акъла ми взе, та не спря сума време. Не можах да разбера какво го провокира , но е много кисел на моменти. Може би е скок в растежа  Thinking .
Моля, ако някой ползва осанит да сподели как го дава.
Лека вечер на всички мами и бебоци  Hug
Също исках да питам дали някой е давал калции?  Колко време сте давали и пуснала ли ви е педи изследване или само по симптоми?

# 670
  • Мнения: 786
primavera11 мога да кажа за калция, защото вече два пъти съм давала на синът ми. Изследвания не са му правили, само от опипване на главичката. Първият път бяха му изписали калций на ампули за 5 дни ( 5 ампули общо). А втория път му изписаха калциев глюконат и трябваше да изпие едно шишенце от 150мл., 3х2,5м.

# 671
  • София
  • Мнения: 16 691
Осанит по 7-8 топчета, 20 минути преди или след хранене. Ако са зъби - го давай редовно.

# 672
  • Мнения: 1 291
ВессОК, Hug Кога започнахте захранването. На АМ ли сте?

Моята мадмоазел  като я почнах с картоф с малко кърмичка, забравих  да спра. Тя си е ящничка. Чак  се плаша  как  ще  ни  изхранва мъжът  ми, като влязат в пубертета. Crazy Давам аз, тя го смесва със слюнка и  пюренцето й пада на брадичката, обирам го  с лъжичката и пак така. Направи ми впечатление, че сама си го  разреди със слюнка по тоя начин  и си го изяде. Храня аз и  й  се радвам, докато мъжът ми  ме спря, че първия ден нали се дава само една лъжичка, а  аз попрекалих.

Редакция: Храних  я на масата заедно с нас. Като ни гледа  й се отваря апетит.

Примавера, дано не е нещо болничък. Ако са зъби, ще пораснат.

Последна редакция: ср, 05 ное 2014, 20:45 от mama Barba

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Мама Барба, аз вече към месец ги захранвам моите момчета и тоя номер със слюнката продължава да е хит Laughing по не знам си колко пъти се набутва една лъжичка докато я глътнат Mr. Green сега стигнахме до карфиол и днес е ужас - то не са газове, то не е кривотия, пишман станах Crazy

# 674
  • Мнения: 1 162
Kalio колко см е девойката? Според мен това е водещо за размера, не възрастта. Ние сме на 4,5 мес, поръчах за 9-12, те ми отговарят на сантиметри.
VessOK мерси Simple Smile той няма проблем да яде от лъжица, много добре дори си е хапвал с нея вит. С и други, по-скоро вкусът не му хареса.

Последна редакция: чт, 06 ное 2014, 09:20 от Gaggi

Общи условия

Активация на акаунт