Септември 2014 - Тема 1

  • 37 928
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 110
Здравейте, мами!
 Може ли да ме добавите в началната страница: Марин от Пловдив, 18.09 -4 кг, 54 см. Първо дете и нормално раждане Simple Smile

# 16
  • Мнения: 29
Да се запиша и аз в темата да не ви изпусна.Ние днес бяхме на консултация пораснали сме с 1400 гр и 3 см- доволна  съм Heart Eyes.Имаме обаче малка пъпна херния, докторката каза за сега нищо да не правим, но на мен ми е притеснено.Някой сблъскавал ли се е с подобен проблем да сподели  Sad

# 17
  • Мнения: 69
  Да ни е честита новата тема. Нощни, благодаря Simple Smile
Днес девойкта става точно на три седмици и ми се струва, че расте със скоростта на светлината.
Аз май скоро ще се откажа от кърменето. Sad Такова желание имах, но не ни се получава. Все още имам прекалено малко кърма, въпреки, че какво ли не направих и продължавам да правя. Лошото е, че малката свикна много с шишето и сега много се дърпа от гърда и е много трудно докато захапе. Та ще се помъча още малко.

Искам да попитам някоя от вас сблъсквала ли се е с млечница. От както си прибрахме девойката от болницата има много леко  беличко в края на езичето. Не става повече, но за всеки случай, ако някоя от вас се е сблъсквала със същия проблем ще ми е от полза. Не искам да и давам лекарства.

# 18
  • София
  • Мнения: 721
Агнес пробвай със силиконови протектори- аз така направих.

# 19
  • Мнения: 1 721
Нощни, благодаря за темата   bouquet

# 20
  • Мнения: 192
И на мен ми е трудно с къщната работа, но като позаспи, макар и за кратко, подхващам от тук от там. Но пък не ми остава никакво време да подремна, че сега в това хубаво време гледам и да сме на вън.


Хм, това е друга бира...  Thinking Как дохранваш с шише ли? И колко е наддала? Колко добавка даваш за денонощие?
Да се похваля, че вчера сама се изака, макар на 3тия ден, толкова не сме се радвали с мъжа ми на ако Laughing
Последните няколко пъти не дохранвам, яде спокойно и заспа сравнително бързо и съм много happy. Като дохранвям обикновенно е с по 40ml и е с шише против колики на Dr.Brown's. На хранене й се получава най-често по около 80ml, когато дохранвам. А когато не й давам AM, изяжда max.60-70гр, по-често по 40. Та не мога да кажа колко на ден й давам, всеки ден е различно при нас. Но на 40тия ден е вече 3900гр., а на изписване от болницата бе 2500. Бая май  newsm78.

В събота ще каня приятелки на погача по случай 40тия ден. Някой знае ли какво друго се прави освен чупене на питката над главата от орисниците (които трябвало да са с живи родители), слагане на пари в кърпата и качването й на високо за не знам колко време и яденето само на сладки неща?

neldim,  напата педиатърка сложи лепенка на пъпчето на малката, че от много плач и напъване й се изду. Не знам дали е херния това.

Последна редакция: ср, 15 окт 2014, 13:06 от karamelska

# 21
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Последните няколко пъти не дохранвам, яде спокойно и заспа сравнително бързо и съм много happy.

Супер!  Hug Дано да си останат така нещата... Другото няма значение за момента.  Peace Наддаването ви е чудесно.  Simple Smile

За Погачата - аз знам само ритуалите, които ти си изброила.  Peace

# 22
  • Мнения: 759
Само моето дете ли будува по цял ден и си реве?  Да,от една гледна точка е собри,защото стане ли 0.00ч.заспива и се събужда на два часа за ядене,но пък през дена нииищо не мога да свърша,ни ядене,ни вц,за жотвене и чистене да не говорим...на 20дни и иска постоянно компания,да го тоси някой,чудесии..коликите си ги има иначе Sad

# 23
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
xtna007, предполагам, че не този отговор очакваш, но това поведение е съвсем нормално. Тези дни тъкмо това коментирахме във ФБ групата. Бебетата ни са физиологично създадени да бъдат носене и да имат продължителен физически контакт с възрастен.

# 24
  • Мнения: 110
Нощни ако може и мен да ме включиш на първа страничка. На 17 септември се роди моята първа рожба- дъщеричката ми Адриана с мерки 3540 и 52 см , термина беше за 25 септември. Раждането беше нормално Simple Smile
Аз докато намеря време да се отчета малката стана на почти месец. На 13-я ден от изписването малката беше качила 490гр, като е само на кърма. Доволна съм, имаме и колики разбира се, но според мен са поносими. Вече ще гледам да влизам по често

# 25
  • Мнения: 160
Да се разпиша и аз в новата темичка, от вчера се каня, но....  breastfeeding

Нощни, тенк ю за новата темичка  Peace

Днес Христина става на 40 дни. Всички ми казват, че било рано и си въобразявам, но сутринта съвсем ясно и отчетливо малката калпазанка гу-каше. Освен това, по принцип още откакто се е родила се усмихваше след хранене (като се наяде се усмихва широко и така ми изпуска зърното  hahaha Joy ), но днес сутринта, докато ѝ приказвах нещо и я гъделичках, ми се усмихна съвсем на място и съзнателно според мен. Естествено според майка ми и за това било рано, но аз си знам, че мъничето си ми се усмихна и това си е то  Naughty .

Нощни, изкажи, моля те, едно вещо мнение, относно ерго раница Ergobaby. Една комшийка ми я предлага за 70 кинта. Та като знам, че Boba-та са по 230лв, та се зачудих,дали е читава тая раница. Какво ще кажеш? Тя май и няма от тези подложки за новородени. В такъв случай от кога ще мога да я ползвам?

Хубав ден, момичета   bouquet

# 26
  • Мнения: 192
Намерих много хубава статия за погачата за 40-тия ден. Споделям, ако някой друг се чуди какви са поверията:
http://www.ni-kai.com/customs/view/10
Wickedly , и моята Аника се усмихва. Сигурно е неосъзнато, но е много хубаво Simple Smile

# 27
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Момичета , вие ще правите ли всички тези щуротии ??  Rolling Eyes 
п.с. чакам от Нощни обещания материал за Медела Калма .. аз ползвам само тях за бебето и ми е чудно как може да остане не дохранено като всичко си изяжда с голяма лакомия и бързина  Joy

# 28
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
Вчера мина първата ни консултация на 9 ден след изписването от болницата наддали сме цели 200 грама. Върна си теглото от раждането 4,600. На височина не сме и всичко друго си ни е ок.
Това, което не ми харесва е че не ми стига кърмата само за едно хранене на ден. най- често е преди да заспи след къпане. Кърмя го и след това си изяжда 60мл. най-много. Има моменти с 20,30 различно.
Проблема за мен е че не ака. Или ака много рядко на 2-3 дена. Ата като говоря с лекарката тя казва че нямало проблем. newsm78

# 29
  • Монреал, Канада
  • Мнения: 43
Включвам се и аз в новата темичка, но като гледам не само на мен не ми остава време за форума  Laughing Радвам се за всички бебенца, които си наддават добре и растат, макар и да си поплакват.
Аз в началото мислех, че моята госпожица е много спокойна, но само 3-4 дни след раждането, като се поокопити и започна с плаченето, а аз докато започна да разпознавам кой плач за какво е ... трудна работа.

Дали можете с някой съвет да ми помогнете относно кърмата, защото от 2 дни драстично намаля  Sad Не съм спирала да кърмя на поискване, досега бебка наддава добре, по 45 гр на ден се падат, но гърдите ми почти не се пълнят както до преди няколко дни. Даже пробвах да изцеждам, за да видя колко има и едва успях да изкарам от едната гърда 30 мл, а преди това излизаха поне по 50 мл. Забелязах също, че сега като я кърмя в началото я няма тази силна струя, която беше до преди това, а тя даже се дърпаше от гърдата, защото не успяваше да глътне толкова много кърма.  Храня се, приемам течности и даже пия сминдух на капсули за лактацията, но все така намалява и то най-вече в едната гърда. Бебка като се нахрани понякога продължава да реве и да си лапа ръцете и мисля, че не й стига.
От вчера взех под наем и електрическа помпа на Медела, Symphony, за която четох добри коментари, че може да увеличи лактацията, понеже имитира сукането не бебето. Дано да има ефект, защото не искам кърмата ми да спре  Cry

Общи условия

Активация на акаунт