Септември 2014 - Тема 1

  • 37 929
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
разбира се ,че се радвам Simple Smile а с какво миете шишета ,помпи ,биберони  и т.н .. който използва де , търся нещо без химии  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 1 172
Аз ползвам измиващия препарат на Бочко за съдове. Колко няма химия вътре... не се наемам да кажа. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 69
selinadi и аз давам Фунгостатин за беличкото по езика и също така, като изварявам шишенцата, слагам малко сода във водата. Мисля, че малко и помина на малката госпожица Simple Smile При теб как се развиха нещата?

С. Алекс и аз измивам всичко с Бочко .

При нас положението от няколко дни насам е много плачливо. Не спира да плаче, чак забравя да си поеме въздух. Много я мъчат колики. Вчера доки ни каза да съчетаваме две лекарства и ще видим как ще потръгнат нещата. Днес обаче почти цял ден не е спала. Или мрънка или реве. А снощи ММ взе, че и даде биберон да я успокоява, въпреки, че аз съм против и днес цяла сутрин търси бибата. Вие давате ли биберон?



# 48
  • Мнения: 1 687
алекс, мия с някакъв спюл-нещо си на Нук. нещо не ме впечатлява.

агнес, аз давам биберон и дори държа да се научи да го смуче (на Нико не му е много любим). 100 пъти прдпочитам да смуче залъгалка пред това да си смуче пръста. Те имат сукателен рефлекс, който някак трябва да се задоволи. При положение, че не мога да предложа гърда биберонът остава единственият вариант.

а по колко АМ давате?

# 49
  • Мнения: 10 995
Елч аз давам по 120 мл адаптирано мляко. И аз съм за биберона и го предлагам постоянно.

# 50
  • Мнения: 65
И аз ползвам бебешкото веро на Нук. А след него минавам всичко през стерилизатора. По този повод да попитам - до кога смятате да стерилизирате или изварявате виветата, бибите и помпите?
Аз също съм за бибероните, защото моят юнак от няколко дни се опитва да си изяде юмруците , въпреки че е с ръкавички. А те са къде - къде по-големи от един биберон и със сигурност са по-голямото зло за нормалното развитие на челюстта (поне според мен де).  Само дето като цяло плюе бибите и нещо не им се радва. И тогава предлагам за по малко бонус естествените биберони  Laughing
Вашите бебета пият ли вода? НА мен в болницата още ми казаха да предлагам, ама моето е направо отвратено и се мръщи като усети странен вкус в шишето ,който не е кърма или АМ. Цокне два пъти и плюе  и сега временно даже не си и губя времето да предлагам. Понеже сме основно на кърма . Давам малко добавка само вечер след баня,че тогава нещо не му достига кърмата, и си мисля ,че за сега сме си ОК и без водата. По нататък ще се мъчим пак.

# 51
  • Мнения: 69
Елч, аз и давам 90-100мл. Когато успея да изцедя кърма, просто си разтварям рязликата. В последните 1-2 дни има поне едно хранене, на което не и достига и и правя още 30ml.Аз я храня само 6 пъти. Пък и на кутията за АМ има ориентировъчен прием. Храня със същото мляко, с което ги хранеха в болницата. А и другото е, че тя свикна да си яде по график още от родилното и си се буди +-30мин. Даже ми се случва храненето в 4 да го изпусне. Аз за това хранене не я будя, а я чакам сама да се събуди, че е гладна.

# 52
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Номер едно олися почти напълно и имаше крусти доста. Номер две почти не му пада косата и крустите бяха малко. За сега Зорката не е в нито едно от двете категории, ще я видим тая работа. Simple Smile

Биберон-залъгалка не давам, честно да си кажа много са ми омразни и съм изключително щастлива, че най-сетне имам бебе с което не съм ползвала и няма изгледи да ползвам.  Mr. Green newsm44

Агнес, а ако я гушкаш и кърмиш успокоява ли се? Не е добра идея да мешаш в едно шише кърма и адаптирано мляко.  Rolling Eyes

Информация за предлагането на вода: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

# 53
  • Мнения: 69
Нощни не ги смесвам. Правя ги в две различни шишета и първо и давам кърмата. Спрях с кърменето от една седмица, тъй като ми се разрани едната гърда, въпреки, че я кърмех с протектори. В момента само цедя.Иначе като и предложех гърда се успокояваше, но просто болката надделя. Много ми е мъчно. Sad

# 54
  • Мнения: 40
Здравейте ,не съм писала отдавна,извеняваите,но покрай самото раждане и появата на началника ,болести шевове сега сме добре и се гледаме в къщи,сина ми се роди на 19.09.2014(термин 15.09.2014) 2,7кг и 49см сега сме 3.4 кг и 54см,чуствам се много щастлива,да честитя на всички мами да са живи и здрави децата ни много радост и щастие,благодаря,ще ме включети ли в новата тема.

# 55
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 338
при нас положението е много странно 2 дена нямах кърма. Разбрах, че няма гърдите ми бяха напълно празни и мъника ревеше много /а той е спокойно бебе/. Днес е добър ден кърма си имам. Обаче тази нощ ми беше многоооо тежка. Кирил ревеше до 4 непрекъснато, каката по едно време и тя ревна за мен. Щадя таткото защото има много работа и направо съм изцедена.

# 56
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
моето шишче и до прием на 130-140 мл е стигало  Shocked рядко но факт.И аз мия с бочко ... ноо състава му далеч не е био ,както и на повечето "бебешки" продукти .За стерилизатора ползвам веднъж на няколко дена ,като се сетя просто . За бибата и аз съм за ,в предвид избора между пръсти и биба  Peace  аа да за водата щях да пиша - и ние не искаме да пием вода от шише особено , но аз я изиграх и си купих един капкомер пластмасов ,мек и и цвъркам 2-3 пълни капкомера ,но по малко след кърмене , тя прави кисела физиономия ,но го гълта .. може би без да иска  Wink

# 57
  • Мнения: 192
И аз давам биберон. Но при нас с тия колики, няма как. Че от клякане, носене на ръце и играене на хора, ме боли всичко. Не че винаги помага бибата, но когато се приготвяме за разходка и тя реве, върши много добра работа и после си заспива.
За измиване ползвам BioG, скъпичко е, но е добро.

А мацки, правите ли гимнастика у дома? Аз искам да си прибирам коремчето и се захванах с разни упражнения, само се притеснявам, че съм след секцио - дали е проблем да правя коремни преси...

# 58
  • Мнения: 65
Karamelska на мен лекарката ми забрани да се натоварвам преди 2-я месец. И аз съм секцио и обикновенно много тренирам , та затова и попитах. Отделно четох разни статии из нета, че не се препоръчва да се почва с коремните преси преди да минат 2 месеца от раждането , независимо как е протекло то. Това е минималното време , през което мускулите на корема се връщат по местата си. Ако се почне с коремните преси преди това, имало риск повече да си навредим , от колкото да приберем по - бързо коремчетата. И аз съм в очакване да премине срокът и да почна с коремните, че като вече няма бебе в корема , не ми се иска и коремът да го има  Mr. Green Добре че е кърменето , та естествено се прибра по-голямата част и ме чака по-малко работа  Sunglasses

# 59
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Освен че не са удачни за след раждане, коремните преси и не са чак толкова ефективни за стягане и прибиране на корема.  Rolling Eyes

Тук можете да видите подходящи упражнения: http://zabliznacite.wordpress.com/2014/03/28/uprajneniq-za-korem … iastaza-bliznaci/
В ю туб има много клипове също какво е подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт