Отговори
# 45
  • Мнения: 4 859
LMD,може и някаква невралгия да е твоето.Аз веднъж опищях света ,че имам проблем с белия дроб,болеще ме под плешката от едната страна,ама се оказа възпален нерв.И прищипан нерв може да е....или нещо течение да те е хванало или бебоците да са притииснали нещо   newsm78 Дано не е бъбрек.

Izgrqvashto Slance,то и аз пия бира заради бъбреците...даже преварена по едно време.Сега като бременна  пия 'жива',уж без консерванти,облекчава,като ме стегнат,ама стигне ли се до инфекция,само антибиотик ме оправя...дано не ми се налага баш на финала ooooh!

petynapetina,може би са ударили така майка ти,за да се отдели или разбие някое камъче....ама пак звучи жестоко,нали има ултразвуков начин newsm78


sa6eva,на мен лично ще ми е интересно да споделиш за първото ти раждане(ако и другите момичета са съгласни и имаш време,разкажи) Peace

4erveno6iika,ама то пак след седмица ConfusedНяма ли начин за по-ранен преглед newsm78Стискам палци беб да тръгне тези дни самичък  Praynig

Момичета,а има ли причина да не искате упойка при такива адски болки и толкова часове мъчение?

# 46
  • Мнения: 35
Запис и от мен! Simple Smile

# 47
  • Мнения: 592
Добро Утроооо Whistling Whistling Whistling
При мен никакви признаци че ще раждам  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Направо ужъс запъна се това бебе и край Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms Какво ли не пробвах уш ее ниско и готов за излизане пък не излиза #2gunfire #2gunfire

# 48
  • Мнения: 428
Добро утро.
Изгряващо слънце ще родиш небой се и аз така се бях изнервила когато разбрах че имам разкритие и почнаха разни контракции но като разбрах че много мами са така от много време и се успокоих . Сега си пия нош па да не ме боли вечер корема и знам че мога да родя и другия месец. Според мен природата си знае работата.
И мойта бебка си седи в корема ми а татко и всеки ден и говори че много е порасла и да излиза вече но тя се е заинатила. За мен остава удоволствието да гледам как баща и всяка вечер се прави на маймуна и говори на корема ми и то по бебешки и едвам се сдържам да не прихна от смях. Поне успявам да се вредя за дистанционното докато те си говорят Simple Smile

# 49
  • Мнения: 407
Добро утро! Доживяхме до 39 пълни седмици!!! В точно тази седмица се роди дъщеря ми ,момъка явно е с по-кофти характер от нейния,а тя каква е...не знам как може да има по-зле от нея,ама....явно ЩЕ има!  Laughing
Продължава да ми излиза това слузесто нещо вече 3ти ден...  Shocked Rolling Eyes до сега сякаш трябваше всичкото да е паднало...Но в крайна сметка-когато се роди-тогава!!!  Crossing Arms

Скрит текст:
На 25 в 00:50 минути станах да пишкам и след като излязох от ВЦ усетих нещо лекичко да ме подмокря Simple Smile Зачудих се,но след няма и минута пак се наложи да отида до ВЦ и така няколко пъти ( и много странно,че преди да легна реших някак си да си сложа една ежедневка Simple Smile ) и видях на превръзката розовеещо.Започнаха и някакви контракции и реших да се разхождам из стаята да видя какво ще стане.И така половин час и реших да звънна все пак на акушерката да я питам какво да правя,тя ми каза естествено да си засичам контракциите половин час и пак да й звънна.Те бяха нерегулярни-ту на 5 мин. за по 50 сек.,ту на 4,на 3,на 2 , запо 40-60 седкунди.Обадих се аз пак и жената ми каза както аз преценя и говорихме някакви безсмислени работи ,та накрая ми каза ,ако искам да се оправя и да отидем в болницата,за да съм под нейно наблюдение,а и по-лесно щяло да й е да родя през нощта и после през деня,когато е на смяна да си върши нейната работа,понеже замества Старшата.И така влязох в банята,избръснах се,багажа по проверих,събудих нашите и в 3ч. бяхме в болницата.Приеха ме,провери ме доктора за разкритие,но акушерката го знае,че намаляла разкритието с 2 санта и реши и тя да ме провери-доктора каза 2 към 3 см. , а акушерката 4 към 5 или 3 към 4 не знам и аз точно Simple Smile Оправихме документите отидох в предродилна и ми пуснаха тоновете-всичко беше 6 ,контракции все още нерегулярни.Започнах да обикалям коридора,за да стане разкритие и контракции каквито трябва,при нашите поседявах,с вас общувах (май,до колкото не помня ) ,накрая нищо не ставаше и решиха да ме включат на система Окцитоцин.Питахаме дали искам клизма и аз естествено исках-отидох 2 пъти Simple Smile включиха ме на тонове и система и се започна Ада! Контракциите се засилваха и то достаа,тоновете бяха добри,на 50 едвам издържах и накрая исках и се молех за обезболяващо,но докторите ми казваха,че било още рано!Имаше и стажанти,които ми висяха на главата и ме питаха адски тъпи въпроси>На колко минути ми били контракциите и колко време траели...Коя бременност подред била...те хората гледаха да ме разсейват,но едната беше много грозна и тъпа и ме изнерви още повече! А имаше друга,която се държа страхотно с всички,успокояваше ни и ни даваше кураж Simple Smile (БТУ не ми дадоха телефона,задари тоновете,иначе щях да ви информирам за всяка контракция през 10 сек, Simple Smile ) и така след 4 часа вливане на Окситоцин стигнах около 7 см. разкритие и ми започнаха напъните.Преди това дойдоха всички лекари на смяна,даже и директора на отделението и всички ме проверяваха за разкритие и наистина боли,но пък следващата контракция беше почти безболезнена,та на едната от всички проверки единия доктор ми доспука мехура.Акушерката каза да пробвам с напъните дали ще се справям и така започнах и да напъвам ( напъни през ДУПЕТО,а не през бузите ахах),докато напъвах усетих как 2 пъти пишках ,та дори и акита излязоха хихихи и стажантите бяха там да гледат :Д .. Оказа се ,че шийката пък имала някакво ръбче ,дето пречи бебето да слиза и като напъвах акушерката ми раззпъваше отвътре (с което много ми помагаше!).По някое време ми казваха да спра да напъвам,ама то като дойде и не пита хаха.Та след неопределен период от време ме преместиха на магарето (по време на напъните изобщо не усещах бебчето да слиза по канала Sad ),може би с 5-6-7 напъна (от болката не можах да преценя колко точно),последните 2 от които ме натисна докторката,която ме кърпи,епизотомийка и първия натиск излезна главата,но ми казаха да спра да напъвам ,понеже милото е било Обесено на пъпната връв ( и може би ,ако ме бяха гледали на ехограф,щяха да ме срежат секцио,заради това),отмотаха я и с втория натиск излезе и тялото и веднага ми я сложиха отгоре и срязаха връвта,после я взеха и бързо ми излезе и плацентата,което пък не било толкова страшно на фона на другото Simple Smile И така в 12:07ч. се роди малкото ми съкровище Стефани. Сложиха ми пълна упойка,видях в епикризата,че май са ме минавали ,заради съмнение за оставане на парче от плацентата,но никой не ми го каза,след това явно и месна упойка са ми сложили за шевовете,защото съм имала хематомче и върху него са я сложили,та сега имам кораво топче там и чакам да ми мине и то :/ След това се събудих и бях доста време опиянена Simple Smile След 2 часа на легло ни откараха мен в стаята,а малката в бокса (до стаята ми) като преди това татито и баба и дядо ни видяха-такава е процедурата-показват ни на втория час след раждането.После още 6 часа трябваше да почивам,но мсля към 18ч. ми донесоха принцесата да си я закърмя и това беше най-прекрасния миг в живота ми! Забравих и раждане и болки и всичко и все едно не е имало бременност! Simple Smile ♥ Та ако трябва и 10 пъти по силни болки и мъки да трябва да изтърпя ,заради нея,бих го направила 100 пъти! Готова съм за второ Simple Smile Та ви пожелавам на оставащите раждащи едно леко и бързо раждане,а не като моето близо 12 часа мъки Simple Smile Бъдете живи и здрави ♥

# 50
  • Мнения: 169
На 2.10.2014 в 15.45 проплака моята малка принцеса.3630гр./52см.
Раждах със спешно секцио,няма да разказвам,да не плаша никой.Пожелавам здраве,късмет и успешно раждане на всички,които чакат. Praynig

# 51
  • Мнения: 407
Честитоооооооо,Гъбке,много да сте здрави и послушни,много гушки и бързо възстаовяване   bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Здравейте момичета! Не съм чела  предишната и тази тема, за това честитя на всички нови бебета, нека бъдат живи и здрави, да имат успех в живота!
Благодаря на Сашева, че ви е съобщила хубавите новини за мен!
Влизам да ви разкажа как мина моето раждане, че напоследък  нямам време нито да пиша нито да чета.
Така... на 7.10 в 2 през нощта се събудих  и много ми се пишкаше, като леко се изпуснах. Отидох до тоалетната,оказа се ,че част от водите са изтекли. Бяха безцветни и лигави, но много малка част, за това дълго се чудих обикновено течение ли си е, водите ли са. След малко пак усетих леко изтичане и събудих ММ и майка ми. След това имах леки менструални болки и водите все така си течаха по малко. Обадих се в болницата. Вече почнаха контракциите на около полвин час, а аз още се чудех дали са те, защото усещах съвсем леки менструални болки. И така контракциите зачестиха и станаха по болезнени, но все още търпими. Звънях още 2 пъти в болницата. Към 5 тръгнахме. Болницата ни е далече,но в 6 бяхме там и провериха разкритието ми.Болките бяха все още търпими. Измериха ми разкритието - 4см. Исках епидурална упойка. И така, докато се преоблека и ме преместят вече в родилното контракците станаха доста болезнени. И ми обещаха,че само се сменят смените и ще дойде анестезиолог да ми постави упойка. И за това време,когато дойдоха новите лекари на смяна, измериха разкритието - 8 см. Всичко се разви доста бързо,неочаквано и за тях. Все пак настоях за някаква упойка, а според тях нямаше смисъл, но ми поставиха спинална. Последните 4-5 контракции бяха по леки заради упойката. След това вече имах напъни, но не ми даваха да напъвам известно време. В 9 без 10 вече напъвах и 10 без 20 малката излезе на бял свят. По време на напъните не чувствах болка, единствено изтощение, защото бебка излезе трудничко. Роди се 4040гр. Много неочаквано за мен, през бременността качих само  6-7кг. Имах и шевове, но и там не усетих нищо,защото си гушках бебка и ми сложиха някаква упойка. Таткото беше през цялото време до мен, оказа се по смел и от мен. Беше ми голяма подкрепа.Преди да ме зашият плацентата излезе трудничко, но все пак и това мина успешно. 
Колкото и банално да звучи - когато си гушнеш бебето забравяш всички болки и всичко си заслужава! Надявам се да помогна на бъдещите раждащи. Не се притеснявайте момичета, бъдете смели! Всичко минава и заминава! Аз вече не помня болката. Wink

# 53
  • Мнения: 155
Здравейте момичета Simple Smile Да се похваля и аз, че не е  останало време Simple Smile Яна се роди на 10.10 в 5:05 сутринта Simple Smile нормално раждане, добре сме, кърмим се и утре ни изписват:) 3280гр и 51см с големи бузки, тъмна косичка и много послушна маймуна.. пускам си и раждането в скрит текст, да не излиза много голям пост:)
На новите мами честито - а на чакащите - без паника, ще родите и вие Simple Smile
Скрит текст:
В понеделник бях на преглед при лекаря, всичко беше нормално.. разбрахме се, ако не родя до термин да се видим на 17-ти, когато имах запазен час.. като си тръгнах от лекаря обаче нон стоп контракции, но без определен интервал.. Вторник следобед ми падна част от тапата... чух се с акушерката и тя каза, че няма нужда да се шашкам и ако имам контракции или ми изтекат водите да отида при лекаря.. да ама сряда сутринта продъжаваше да пада тапата и тя предложи да отида да ме види лекаря пак - 1см разкритие и си се прибрах.. нито контракции, нито нищо.. в четвъртък се чухме с акушерката пак сутринта - тя нали е първа братовчедка на мъжа ми и вика - заповядай, довечера съм на работа Simple Smile бъзикахме се и затворихме.. аз пак нямах контракции често и вечерта обиколихме 2 магазина с мъжо и отидохме да видим каката и да си я вземем.. да ама на мъжо му изскочи работа и решихме да я оставим при баба й, а и мен много ме болеше гърба.. прибрахме се и почнаха контракциите на 10 минути, засичахме двамата и после той реши да легне, а аз си свалих едно приложение за засичане, защото много ми се спеше.. и накрая даже успях и да заспя.. по едно време се събудих и установих, че вече са на 5 минути тея пусти контракции.. банята и после на лекар:) преглеждат ме - 2см разкритие, ама лекарката вика ще те приемем.. дойде братовчедката качиха ме горе и ме пита дали искам система, защото вече бяха на 3 минути контракциите, пък разкритие още само 2 см.. пуснаха ми системата към 3 и половина, в 4 водите спукаха...апарата отчита контракция, аз не усещам нищо.. по едно време реших, че ми изтекоха водите, а беше кръв , малко се шашнаха всичко, но лекаря каза, че сигурно е от разкритието и тогава ми ги пукна с 4 см разкритие.. не ми даваха да лежа, а да се разхождам за да слезнела малката Simple Smile по едно време много взе да ме боли и викам - ааа 1 път родих без упойка, сега ще си поискам.. аз хубаво си правех планове, ама като ме прегледаха казаха, че съм със 7 см разкритие...и не ми сложиха упойка.. 2 контракции след това, бях с пълно разкритие и още 2 след това малката изплака Simple Smile няма и 10 минути след като си поисках пустата упойка Simple Smile след това се оказа, че съм прокървила защото плацентата се е отлепила, но за щастие всичко е наред Simple Smile

# 54
  • Мнения: 4 859
Добро утро коремчета  bouquet Аз вчера имах учудващо спокойна нощ-никакви котракции,никакво ставане до 00,ама мога да спя още толкова,голям мързел ме е налегнал Tired

Gybka_85,честито момиченце  bouquetЗдраво и засмяно да расте и да радва цялото семейство Hug

sa6eva,мерси за споделеното PeaceКолкото и страшно да звучи  #Crazy,си го разказала и с чувство за хумор,тъй че да не се плашим много ние нераждалите Hug


Аn...,супер е че се включи с разказче HugЖиви и здрави да сте и много щастие за цялото семейство Heart Eyes

Мами,а вие искате ли таткото да присъства?Аз го обмислям,ако ми разрешат естествено раждане newsm78 Така или иначе в Токуда не се плаща допълнително за това,пък и си мисля,че ако се проточат нещата,ще ми е по-спокойно, да няма около мен само страшни доктори  Rolling Eyes newsm78

# 55
  • Мнения: 4 859
known,честита бебка  bouquetЖива и здрава да расте малката маймунка,за радост на цялото семейство Hug
Много хубав и положителен разказ Heart Eyes


Извинявам се за двата поста,ама нещо таблета само зацепва Embarassed

# 56
  • Мнения: 592
Юпиииииии Още бебчета  Hug Hug Hug Хайде да са ни честити много здраве и да радват мама и тати   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Със първата ми бременост водите ми течаха малко по малко постояно ми се пишкаше и така изтичаха аз тогава Хабер си нямах какво ми се случва,но почнаха болките в краста и тогава разбрах,че ще се ражда hahaha hahaha hahaha Добре че беше майка ми да ми каже да отивам в болницата ахах  Joy Joy
Тогава щях да се напишкам в таксито даже   car003  car003  Абе помня още първото раждане макар и толкова години да са минали... Thinking Blush

# 57
  • Мнения: 146
Честито на всички нови мами   bouquet .
Бързам и аз да се похваля  Heart Eyes На 11.10 в 5:05 се роди нашето слънчице Никола -3850гр. 50см.Родих секцио.И двамата сме добре  Party

# 58
  • Мнения: 251
габсолини, гъбка, known, евелин, надявам се да не изпускам някоя мама, Честито! Живи и здрави да са малките слънца и много радост да ви носят!   bouquet

Много хубави разказчета сте написали, някои от вас са се поизмъчили, за това напоследък си мислех, че най-добре да си тръгне естествено раждането, някак по-леко минава. моите и двете са били предизвикани и си бяха трудни, така че момичета по-добре да оставим нещата да си тръгнат сами, те все ще тръгнат в даден момент  Simple Smile

успех на плановите секциа, помня че има мами, на които предстои, всичко да мине леко  Hug успех, разбира се пожелавам и на всички останали мами  Hug

# 59
  • Мнения: 21
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но искам да споделя, че на 5 октомври, в 12:15 на обяд се роди моето момченце- 49 см. 2850 гр., нормално раждане. Честито на новите мами и успех на все още чакащите момичета!
 

Последна редакция: нд, 12 окт 2014, 16:26 от soleluna

Общи условия

Активация на акаунт