Февруарчета лудуват, а мамите будуват - 6 тема

  • 24 410
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Чудесна нова тема с прекрасни мами и бебоци в новия колаж, благодарности на Flower Fairy!
Моят опит с гърнето е положителен. Започнах да го слагам преди 3 седмици. Първите 3-4 пъти дори не искаше да седне и ревеше, но го прилъгах с играчка и накрая склони. Вече всяка сутрин го пълни, слагам го непосредствено след събуждане и има ефект. Дори вчера го сложиш и след следобедният сън и пак го напълни.
Аз да се оплача за храненето. От няколко дни Алекс не си изяжда обедното пюре, яде около 100тина грама и то със зор, а преди ядеше по 200 с кеф. Нощем се буди по 4-5 пъти за да яде. Вечер се опитвам да му давам каша в какъв ли не вариант, но изяжда 3-4 лъжици и започва да реве, не иска и това е.
През деня е спокоен, изнервя се само ако му се спи. Не се виждат никакви зъби и не знам от какво е това вече.
Хубав ден на всички Simple Smile!

# 31
  • Мнения: 1 471
Мами,сега видях ,че в Лидл от понеделник ще има страхотни бебешки дрешки-космонавти по 24.99 лв.,гащеризони,бодита,чорапогащници с гумички на коленцата и стъпалата и други неща. Peace
Скрит текст:

# 32
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро!

Мерси много момичета че ви хареса темата и колажа!  bouquet Много набързо правих всичко, че Вили е станал голям бандит и само бели ми мисли. Crazy
Благодаря за снимки за колажа на мама Кръстева, Mama_na_Dimitko, Стели 81, Sahasrara, ta4i74, telly, nelli90, Elefteria, duceto, magyg и моя светлост.  bouquet
theHellgirl Леле и ти си нямаш жлъчка. Радвам се бързо си реагирала и си я махнала. Надявам се да е било лапаро и бързо да си се възстановила. Хормоните (прогестерон и естрадиол скапват по време на бременност). Много момичета страдат след бременност от жлъчни проблеми. Sad
Ако позволиш и вас със Софи ще включа в колажа, че сте големи сладурки. Praynig
Кръстева Много ви е хубаво столчето. Постоянно ми остават очите в подписа ти. Hug
И ние търсим столче, но като гледам май ще е RECARO Young Sport или Maxi-cosi Priori XP. Crazy
Елефтерия Вики много прилича на теб. Heart Eyes А аз тук намерих такъв чорапогащник с термо стъпало на Saly, но с мечето в името и струваше 4,50 лв. Много съм доволна и като ми донесат другата седмица ще го снимам да ви покажа и да си го намерите. Hug Обува се супер лесно (Вили реве много на другите) и е с коленца.
FrauSt Нашият белег се скри след 7 месец, дотогава се виждаше. Щом го виждат не давай манту да правят. И ние сме 8,300 кг. Crazy
sunny:*kiss Влюбих се в това гърне. Heart Eyes
Аз не бързам с гърнето, но ги дават от 9 месец.
Копчелино Кърменето ми е голямо спасение и се радвам, че тръгнаха нещата бързо. Аз и от първият ден цедях и давах, че имах кърма и трябваше да нося на Вили зареди тежката жълтеница. Сега е пристрастен, но и ме спасява кърменето многооооо с тези зъбни драми.
И аз се кланя на майки, които се цедят. Голяма мъка е. omm
Мама на Димитко И аз съм на твоето мнение за кърменето и шишето. Аз пробвах покрай операцията да давам АМ и няма такава досада за мен. Peace

Аз буйки няма да купувам на този етап. Другият месец ме пратиха на детски ортопед, че Вили не стъпва правилно с крачетата и винаги е на пръсти с едното краче. Sad

# 33
  • Бурса
  • Мнения: 647
Цопвам се и аз в темата Simple Smile

Първо добро утро, по едно силно кафе и да се заредим за един хубав и весел ден.

Флауърче много благодарности за хубавата темичка, страхотна е  Hug и аз да кажа то бебетата хубави ама и мамите хубост хубост  Flutter Ние с Теди сме кацнали над червенокоската Елефтерия на колажа.

За гърнето аз още се помайвам, ама тия дни ще се поправя и ще купя. Да ви питам от кашите какви давате, млечни или безмлечни? И какви са доводите за това. Аз до сега съм давала само оризова и елда с плодове и после за приспиване си кърмя, ама се чудя млечните каши повече ли засищат? Или са за да не се дава АМ или кърма после?

Хубав и слънчев ден момичета Simple Smile

# 34
  • NE
  • Мнения: 10 999
Тели Единствено Вили яде млечните каши на HIPP. Сега сме на овес и Слъчно не и помириса. Tired

# 35
  • Мнения: 599
Prinsessd, какво даваш на вечеря? Да не би някоя колика да си докарва? Зъбче и да не се вижда още, то може да си расте по малко и да притеснява детенце. Пък и при възрастните е така - всяка болка и неразположение се усилва вечер. Според мен ще е зъбче. Дано скоро мине това неразположение.  Hug
Феичке, не се притеснявай предварително. Една позната мама също я пращаха, защото щерка й стъпваше като балерина, но й бяха обяснили, че ще го израсте, когато започне да прохожда, защото така няма да има добра опора и само ще стигне детето до извода как трябва да стъпва. Ще стискам палци всичко да се окаже наред.  Hug
Ние тия чорапогащничета май ще ги пропуснем, защото така или иначе не пълзим...  Rolling Eyes
Но пък ще им хвърля едно око на космонафтчетата в Lidl, за които говореше sunny
telly ние ще започваме с оризова безмлечна. Днес мисля да я давам следобяд. На нас ни обясни педито, че понеже сме на АМ, е желателно да започнем с безмлечна. Тъй като АМ-то било незнам си какво от кърмата и бла бла бла. Колкото до засищането не съм наясно, с разликата в хранителните стойности на двете, но млечните се разграждат по-бавно, което би следвало да държи детето сито по-дълго време.   newsm78 Чисто моя логика, ама така ми звучи. А и млечните каши са си с мляко, т.е. спокойно могат да заместят хранене. На мен педито ми каза, че ако искам да заместя хранене с плодово пюре примерно, да му добавям АМ, понеже след час пак ще огладнее. Което подкрепя мисленето, че млечните явно засищат повече. Ама голяма съм философка Grinning Grinning Grinning Ама дървена...  Whistling
Ние си изядохме пюрето тиква. Цеели 125гр. Цялото! Май май ще ги прояждаме вече пюретата като хората Simple Smile Е, не че не се мръщи и не се върти на стола като крастав, ама поне бутам лъжицата и гълта, а не плюе.  Peace
Aбе, само на мен ли ми е един такъв... странен ден?  Thinking В смисъл, чувствам се като ударена с мокра кърпа. Дали няма някакви магнитни бури? Или е от това, че ми се натрупа много безсъние... ама от сутринта ги върша едни... Ама ще ви спестя, че да не си помислите, че чавка съвсем ми е изпила мозъка  hahaha

# 36
  • София
  • Мнения: 2 130
тели аз давам млечни каши поради 2 довода- едното че са по вкусни и детето ги яде и другото, защото  нали казват че до годинка основно детето трябва да се храни с мляко (85%да е мляко). Та гледам да му давам колкото се може повече да поема мляко. Когато давам каша не го кърмя, тоест имам заместено хранене и за това тогава е АМ в кашата. Това е моята логика и решение.

# 37
  • Мнения: 472
Здравейте момичета Simple Smile

Благодаря ви момичета за подкрепата за спирането да се цедя. Да ви кажа честно за тези 8 месеца и половина толкова съм свикнала да се цедя, че сигурно ще ми е странно първите дни, но постепенно ще спираме. Simple Smile
Тели И аз давам млечна каша, вкусни са и много се харесват Simple Smile
Фрауст И нашия белег се скри на около 7 месеца и като дойде време да гледат за белега се пулиха и уж виждаха белег, но аз вече не го виждам Simple Smile
Мама на Димитко  smile3501 че се е махнала бактерията Simple Smile
Ние ще имаме гости след малко и отивам да се подготвим Simple Smile

Хубав ден на всички Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 431
Здравейте, мами и бебенца! Simple Smile

Ние тази нощ спахме, за всеобщо щастие.  newsm44 Много ми харесва, че и вашето настроение е прекрасно като цяло.  Hug

За отбиването. Макар че не кърмих дълго, постъпих точно както е писала theHellgirl, като в допълнение приемах шуслерова сол номер 10, за да съм сигурна, че няма да има никакви проблеми и възпаления.
Скрит текст:
Горещо ги препоръчвам тия соли за пореден път, вкл. и за бебенцата.
nelli90, ще ти е странно много малко, вярвай ми. С хубавото бързо се свиква. :*

За гърнето. Браво на мамите, които вече са почнали да действат! Нашата ЛЛ каза да си вземем най-простото гърне на Chicco (то било и от най-евтините), тъй като тези приспособления били, за да се върши работа, не за игра. Simple Smile Ще видим какви ще ги свършим ние...

theHellgirl, много сте сладички и красиви! И как мило се подават две зъбчета долу! Party Ние с Рали сме на втория колаж, над Тели и под Кръстева.
Скрит текст:
Моята червена коса грам не си личи, че е червена!  Joy

Flower Fairy, не се тревожи за ортопеда. Ралица си стои със свити пръстчета доста често, пък нашата педиатърка никъде не ни е пращала, така че според мен твоята те праща за всеки случай.

sunny:*kiss, много благодаря за информацията за Лидл!  Hug Макар че пазарувам предимно от ВУ, такива чорапогащи не съм виждала, а определено ми се виждат супер подходящи.

Mama_na_Dimitko, браво, че сте изчистили бактерията! Това е голямо облекчение за всички ви!  Hug

telly, аз давам и двата вида каша и досега са се приемали добре. В безмлечните винаги си добавям мляко, хем защото е по-вкусно, хем защото е и по-засищащо. Според мен има безмлечни, за да се добави кърма, а не АМ, така поне разсъждавам.
Много, ама много препоръчвам кашите на Babylove на dm. Изключително разнообразни са, всички са от био произход и са на много добра цена (под 17 лв излиза кг), май само тези на Слънчо са по-евтини. И друго, което за мен е много важно, нямат захар и никакви добавки. Сега давам една с овес, ечемик и лимец и страшно се харесва, а освен това никога не ми става на бучки, за разлика от тези на Hipp (не че тях не харесвам, но те почти винаги са ми на бучки, а уж правя всичко по една и съща технология  newsm78). Много хубави са и кашите на Milupa, според мен, те са вече по-скъпички, но има интересни комбинации с полезни неща.

Ами - изписах фермана и аз и май и ние ще се поразходим. Весел и слънчев ден на всички!  Hug

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 13:16 от Sahasrara

# 39
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Цитат
Prinsessd, какво даваш на вечеря? Да не би някоя колика да си докарва? Зъбче и да не се вижда още, то може да си расте по малко и да притеснява детенце. Пък и при възрастните е така - всяка болка и неразположение се усилва вечер. Според мен ще е зъбче. Дано скоро мине това неразположение.  Hug
Мама на Димитко давам оризова каша, всъщност опитвам се, защото Алекс повече от 3-4 лъжички не изяжда. Комбинирам я с всякакви плодове, но пак не се приема. Не мисля, че са колики, може и да е зъб, ако е дано по-бързо да пробие.
Весел ден!

# 40
  • Мнения: 591
Привет  smile3525
Нели,Елефтериа, успех със спирането да се цедите и с отбиването  Hug За всички ни ще дойде този момент, няма как. На всички мами  smile3501 за положените усилия и изтърпяване на тези нечовешки диети за да кърмите  Hug
Феичке, и Боряна си стъпва на пръстите само, но за сега гледам да не се притеснявам.А и вече задвижва много бързо проходилката и като я взема да "ходи" се справя доста добре. Ще кажеш какво са ви казали "шаманите"  Laughing Честито зъбче!  tooth Tada
Мама на Митето, браво за бактериите. Hug В понеделник отиваме и ние за още една урина, че и Борянка имаше последния път бактерия  Rolling Eyes Дано няма този път  Praynig
Хелгърл, много сте хубави  Heart Eyes
Фрауст, честито ви още едно зъбче Simple Smile
Гърнета да ви кажа имаме 3...  Laughing Едно в апартамента при едната баба и 2 при нас.Две са напълно обикновени, а 3тото е като мини тоалетна  Laughing Това последното го ползваме май повече за играчка..постоянно го бие,лопа по него,бута го.Иначе то и е най-удобно. Досега обаче "голямата" работа не сме я вършили там, само малката.
Това моето зверче не иска да си спи в кошарата.Спи само ако е легнала на една от моите възглавници.Което значи,че спи повдигната на около 45градуса  newsm78 Сложа ли я на нейната си въглавница се събужда и почва да се мята и пищи. Всеки ден ги измисля нови дяволии  Laughing
Исках да ви пусна клип как яде зверчето пюре след седмица пауза, но където и да се опитах да го кача ми дава грешка...та няма да мога да ви го покажа  Simple Smile
Оставяме ви за сега  Hug-ки

# 41
  • Мнения: 40
И аз ще чакам новини от ортопеда за крачетата.Летисия също понякога си държи пръстчетата свити и стъпва като балеринка. И през ум не ми е минавало че може да е проблем.(а може би не? Rolling Eyes)
Сестрата на мъжа ми е медицинска сестра в педиатричен кабинет и нищо не ми е казала че трябва да се обърна към ортопед.
Защото тя беше човекът който ме насочи към физиатър ,когато малката си накланяше главичката наляво. А нашият лекар казваше,че нищо ѝ няма,че това ѝ било чарът.

# 42
  • NE
  • Мнения: 10 999
Нашто педи е меко казано прекалено внимателна и се презастрахова, което аз оценявам, че ми е по-страшно да виждам аз проблем и сама да се оправям. Ние не минахме оня задължителен преглед след раждането. Каза ми че имало значение, че бебето е било седлично нищо, че още в 7-мия месец се обърна. Да видим какво ще каже ортопеда.

# 43
  • Мнения: 2 431
Мамиии, добър вечер!
Да ви се похваля с моето сладурче. Simple Smile
Скрит текст:
Хубава вечер и спокоен уикенд!  Hug

# 44
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте момичета! Пак голямо писане е паднало! Убедих се вече, че не стига дето сме хубави и ние, и бебоците, ами и мнооого ни бива в писането!  Hug Hug Лошото е, че аз съм "голяма бяяла птица"  и докато изчета всичко, вече е избягало това, кой какво точно е писал.
Честито зъбче!
Честито и за липсата на бактерия!
За кърменето- ей тук представяте ли си нищо не мога да кажа. Просто и двете мамини момчета са на АМ от раждането. Но да са ми живи и здрави, какво да правят, като майка им не пуска нищо. Ама под нищо ме разбирайте буквално. Не че не помпах, и зърна купих- резултат 0- а Боби, милия, добре дърпаше, ама - кърма- тц. Та така- огромно уважение към кърмещите мами, и подкрепа към тези, които са решили да отбиват.
За гърнето- вече ми е на дневен ред и тия дни ще купуваме. Не очаквам колосални резултати, но поне ще се пробваме. Да ви кажа баткото само си играеше с него и се научи за какво служи гърнето, когато отиде на ясла- т.е. на 1,6 година. Там го научиха, честно си казвам. Моя успех беше да го науча да сяда на него, но му служеше като столче и си пеехме песнички там.

Общи условия

Активация на акаунт