Имам ли тумор?

  • 16 657
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 44
Извинете ме, ако имам правописни грешки, но днес ми разширяваха зениците, сега стоя на компютъра с очилата на майка си и трудно виждам. Затова ще бъда кратък.
И така, ходих днес на очен лекар. Той ми прегледа очите отвътре и каза, че не вижда нищо тревожно, че са здрави. Каза, че имам лека форма на астигматизъм след като ми разшири зениците с едни доста гадни капки за очи. Определи ми диоптера и в четвъртък пак отивам да ми предпише очилата. Той каза нещо от вида, че тъй като имам ясно изразено кривогледство, двете очи не могат да създадат един образ и всяко си прави свой собствен (сигурно затова не осъзнавам 3D). Добави и че сме закъснели- това съм го имал от бебе, а ние не сме обърнали внимание, когато се е оформяло зрението- до 7-годишна възраст и на тези години ще стане много по-трудно да се премахне кривогледството. Има нещо, обаче, което ме озадачи- той каза, че лявото око имало нужда от по-голям диоптер, а дясното- от много по-малък. Само да вмъкна, че тук ние говорим за малки диоптри и на двете очи, защото астигматизмът е в начален стадий, но на лявото око му трябва по-голям диоптер в сравнение с дясното. Само че аз съм забелязал, че почти винаги точно с лявото око виждам под-0обре, отколкото с дясното! На лявото по-рядко имам двоен образ, а на прегледа излезе, че то е по-зле от дясното. Това доста ме озадачи и аз му казах. Докторът отговори, че така ми се струвало и че наистина на лявото му трябва по-голям диоптер. Излиза, че този лекар ми каза точно същото както и онзи другия очен лекар отпреди половин година. Проблемът идвал от това, че не сме взели мерки, докато съм бил малък и т.н. Какво мислите- защо казват, че лявото око е по-увредено, при положение, че традиционно с него виждам по-добре, отколкото с другото око? Много ми е странно...
П.П. Откакто ми разшириха зениците започвам малко по малко да се съвземам, но очите ми са много чувствителни към пряка слънчева светлина, направо в момента не я понасям, това нормално ли е при разширяването на зениците?

# 76
  • Мнения: 4 199
На мен като ми разширяваха зениците цяла вечер не можех да гледам пред себе си, камо ли компютър.
И аз съм с чувствителна разлика на диоптрите на двете очи, нищо необичайно, имам и астигматизъм, и о! две различни зеници Mr. Green И на мен ми е странно, и на лекарите ама на, жива съм вече 20 години с тази особеност. Дишай спокойно - поне най-лошото е било само плод на неоснователни опасения.

# 77
  • Мнения: 18 000
Всичко, което ти е казал доктора е нормално, послушай го и вземи мерки. Ще свикнеш с очилата и ще ти "светне" наистина  Heart Eyes

Спри да четеш диагнози!!!! Това ще те убие  Wink

# 78
  • Мнения: 44
Току-що прегледах резултатите от очния преглед днес и ето каква ми е диагнозата:
дивергентен конкомитентен страбизъм, придружен с астигматизъм. Някой знае ли нещо за това заболяване? Аз много се разтревожих, като прочетох това в интернет за тази болест:
"Представлява не само тежък козметичен дефект, който повлиява сериозно върху психиката на засегнатите деца, но може да бъде и причина за трайно намаление на зрението на едното око. Липсата на бинокуларно зрение води до значително ограничение във възможностите за бъдеща професионално ориентиране и реализация." Това означава ли, че постепенно ще започна да губя способността да се концентрирам? Ще започна ли да затъпявам? Поне това разбирам аз от тазѝ статия. Скоро ще започна да забравям, така ли? Какво мислите?  Sad Sad Sad

# 79
  • Мнения: 18 000
Казах ти да спреш да четеш!!!
Ходил си на лекар, щом той е казал, че всичко е ОК, ние не сме лекари,  а просто родители.
Имаш ли приятели, приятелка?
Как ти е успеха в училище?

Кое отключи тая параноя при теб  newsm78

# 80
  • Мнения: 1 347
Мисля, че вече си правиш майтап. Първо, къде прочете, че ще затъпяваш, забравяш или разконцентрираш?  Дори да приемем, че едното око има някакъв нерешим проблем (макар че аз такова нещо не прочетох), да си чувал за връзка между броя на работещите очи и интелекта? Щото аз не съм. Иначе е абсолютно нормално да има разлика в диоптрите на очите. Ако те съмнява заключението кое око е проблемно (макар че е напълно възможно субективната ти преценка да е погрешната), върви на друг д-р за второ мнение, ама после се спри. Много се радвам,  ако сериозните ти страхове са отминали, но се опитай малко да се уравновесиш.

# 81
  • Мнения: 44
Казах ти да спреш да четеш!!!
Ходил си на лекар, щом той е казал, че всичко е ОК, ние не сме лекари,  а просто родители.
Имаш ли приятели, приятелка?
Как ти е успеха в училище?

Кое отключи тая параноя при теб  newsm78
Честно казано, не знам кое отключи параноята. А супехът ми, както казах, е 5, 92 (от свидетелството за основно образование).

# 82
  • Мнения: 44
Мисля, че вече си правиш майтап. Първо, къде прочете, че ще затъпяваш, забравяш или разконцентрираш?  Дори да приемем, че едното око има някакъв нерешим проблем (макар че аз такова нещо не прочетох), да си чувал за връзка между броя на работещите очи и интелекта? Щото аз не съм. Иначе е абсолютно нормално да има разлика в диоптрите на очите. Ако те съмнява заключението кое око е проблемно (макар че е напълно възможно субективната ти преценка да е погрешната), върви на друг д-р за второ мнение, ама после се спри. Много се радвам,  ако сериозните ти страхове са отминали, но се опитай малко да се уравновесиш.
Надявам се, че наистина са отминали. В момента нещото, което ме притеснява, е че виждам много размазано. Откакто вчера ми разшириха зениците, днес виждам страшно размазано и двойно с дясното око. С лявото пак виждам двойно, но е по-добре, но с дясното виждам все едно през някаква завеса. И всичко това е, откакто ми разшириха зениците вчера. Освен това ми е много гадно, докато съм навън- слънцето просто не понася на очите ми. Притварям си ги максимално, защото много се дразнят от слънчевата светлина. След като са минали 24 часа от разширяването на зениците, това нормално ли е?

# 83
  • Мнения: 18 000
Значи се развиваш нормално  Hug
Сега наблегна малко на любов и загърби тия черни мисли  Peace

# 84
  • Мнения: 44
Значи се развиваш нормално  Hug
Сега наблегна малко на любов и загърби тия черни мисли  Peace
Благодаря за съвета! Надявам се, че това ще зрението ми ще се върне към предишното състояние. Сега ме притеснпва само този шум в ушите и се питам, дали да ходя на лекар заради шума или не? Дали изобщо ще ми дадат направление?

# 85
  • Мнения: 18 000
Значи се развиваш нормално  Hug
Сега наблегна малко на любов и загърби тия черни мисли  Peace
Благодаря за съвета! Надявам се, че това ще зрението ми ще се върне към предишното състояние. Сега ме притеснпва само този шум в ушите и се питам, дали да ходя на лекар заради шума или не? Дали изобщо ще ми дадат направление?

Ако ходиш за всяко нещо, което те притеснява ще ти дадат, ама за психиатър  Heart Eyes
Послушай съвета ми, само месец не мисли за нищо такова, после ни пиши отново  Peace

# 86
  • Мнения: 935
Момче, ти имаш много сериозен проблем. Сега не го осъзнаваш, но приеми на доверие моите думи и се поинтересувай от добър психолог, прочети и за когнитивно-поведенческа терапия. Ако продължаваш ще стигнеш до психиатрия!

# 87
  • Мнения: 44
Момче, ти имаш много сериозен проблем. Сега не го осъзнаваш, но приеми на доверие моите думи и се поинтересувай от добър психолог, прочети и за когнитивно-поведенческа терапия. Ако продължаваш ще стигнеш до психиатрия!
Искрено се надявам, че до психиатрия няма да се стигне, защото все пак сега се разсейвам и с училище, така че мисля, че няма да имам нужда от психолози.

Общи условия

Активация на акаунт