Имам ли тумор?

  • 16 663
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 683
Мислех да се пошегувам с теб и да те питам какъв е цветът на езика ти, ама се отказах, че като нищо ще викнеш Бърза помощ.
Моля се да си някой трол, който е решил да убива скуката тук, защото ако си реално момче на 16, страдащо от такава тежка хипохондрия, работата е съвсем сериозна. Срещата ти с психолог е особено спешна.

# 31
  • Мнения: 44
Мислех да се пошегувам с теб и да те питам какъв е цветът на езика ти, ама се отказах, че като нищо ще викнеш Бърза помощ.
Моля се да си някой трол, който е решил да убива скуката тук, защото ако си реално момче на 16, страдащо от такава тежка хипохондрия, работата е съвсем сериозна. Срещата ти с психолог е особено спешна.
Езикът ми е жълт. Чувствам и някаква горчивина в него. Надявам се, че това е от настинката и че не е нещо серизно. Чак пък бърза помоя няма да извикам.  Simple Smile
П.П. Не съм трол. Наистина съм много притеснен, че имам тумор. Освен това никой трол не би споделил, че баща му е починал от тумор. А моят, лека му пръст, точно от рак на мозъка си отиде.

# 32
  • Мнения: 1 765
Момче, не се вкарвай във филма! Световъртеж, главоболие и шум в ушите са типични симптоми на ниско кръвно
Освен на ниско кръвно може да са симптоми на недобро оросяване на мозъка. Аз също съм вечно замаяна, и преди години също съм имала шум в ушите. След очния лекар е добре да си направиш преглед при невролог. Той може да реши да ти направи Доплер, изследване, което изследва кръвоносните съдове, които отиват към мозъка. Изследването не е болезнено и не е страшно.
Не си внушавай разни неща. Това твоето прилича на хипохондрия. Хипохондрия е когато човек си въобразява, че е болен от разни болести. Затова е добре да посетиш невролог, за да се успокоиш.

# 33
  • Мнения: 44
Момче, не се вкарвай във филма! Световъртеж, главоболие и шум в ушите са типични симптоми на ниско кръвно
Освен на ниско кръвно може да са симптоми на недобро оросяване на мозъка. Аз също съм вечно замаяна, и преди години също съм имала шум в ушите. След очния лекар е добре да си направиш преглед при невролог. Той може да реши да ти направи Доплер, изследване, което изследва кръвоносните съдове, които отиват към мозъка. Изследването не е болезнено и не е страшно.
Не си внушавай разни неща. Това твоето прилича на хипохондрия. Хипохондрия е когато човек си въобразява, че е болен от разни болести. Затова е добре да посетиш невролог, за да се успокоиш.
Значи и ти мислиш, че ми няма нищо и че нямам тумор, нали?

# 34
  • Другата България
  • Мнения: 37 528
Нямаш. Успокой се и наблягай на гаджета.   Laughing

# 35
  • Мнения: 44
Нямаш. Успокой се и наблягай на гаджета.   Laughing
Всъщност окончателно ще се разбере в понеделник, когато ще ходя на очен и ще се разбере, в крайна сметка в каква форма ми е астигматизмът и дали наистина от него ми е главозамайването.Мислите ли, че все пак трябва да отида и на невролог след това, ако лекарите ми кажат, че нямам нужда от невролог?
П.П. За гаджетата наистина трябва да отворя цяла нова тема, защото е дълга история...  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 648
За замайването и шума в ушите трябва да отидеш на отоневролог.

# 37
  • Мнения: 237
Психолог имате ли в града? Не е нормално момче на 16 години, вместо за гаджета, да мисли (и да си намира) само за болести като някоя баба. Щом си тръгнал да си поставяш диагнози в интернет, не пропускай и тази. Според мен точно на това се дължат проблемите ти. А изглежда и лекарят ти мисли така...
Я се стегни, мъж ще ставаш! Вземи мерки за наднорменото си тегло, сега му е времето с малко спорт и хранителен режим да влезеш във форма. Така ще се отървеш и от повечето си "болежки" - истински или въображаеми.
Успех!
newsm10
Теди, имах хипохондрия и същите мисли за тумор като твоите, наложи се да обиколя куп лекари, докато разбера, че главоболието ми е причинено от дехидратация, а кръвта от слаби капиляри.
От писанията ти личи, че си страхливичък, предполагам, че си внушаваш, но все пак отиди на преглед при добър невролог,защото имаш доста притеснителни оплаквания, не толкова "туморни", а просто пречещи на пълноценния живот.

Ще ти дам няколко съвета, които гарантирано ще ти помогнат - сутрин и вечер отделяй по половин час за тичане или пък няколкочасова разходка преди/след училище, ще намалиш адреналина, съответно и тревожността, а пък и натоварвайки се, ще се убедиш в силата и здравето на тялото си, което е отличен знак, че не си болен. Отдалечи се от всякаква електроника, тя може би провокира болките в главата, а освен това със сигурност четеш всякакви медицински издания, които те стресират... И последно - не се самонаблюдавай!
Успех.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 20:49 от dewy

# 38
  • Другата България
  • Мнения: 37 528

П.П. За гаджетата наистина трябва да отворя цяла нова тема, защото е дълга история...  Simple Smile
Давай. Поне ще разсее мислите ти от негативните...напъни, които получаваш като гледам доста редовно.
Сигурен ли си, че си на 16?
Толкова правилен изказ и правопис за твоята /ако е тази/ възраст говорят доста положителни неща.

# 39
  • Мнения: 44
За замайването и шума в ушите трябва да отидеш на отоневролог.
Добре, но тези симптоми могат ли наистина да означават тумор?

# 40
  • Мнения: 44
Психолог имате ли в града? Не е нормално момче на 16 години, вместо за гаджета, да мисли (и да си намира) само за болести като някоя баба. Щом си тръгнал да си поставяш диагнози в интернет, не пропускай и тази. Според мен точно на това се дължат проблемите ти. А изглежда и лекарят ти мисли така...
Я се стегни, мъж ще ставаш! Вземи мерки за наднорменото си тегло, сега му е времето с малко спорт и хранителен режим да влезеш във форма. Така ще се отървеш и от повечето си "болежки" - истински или въображаеми.
Успех!
newsm10
Теди, имах хипохондрия и същите мисли за тумор като твоите, наложи се да обиколя куп лекари, докато разбера, че главоболието ми е причинено от дехидратация, а кръвта от слаби капиляри.
От писанията ти личи, че си страхливичък, предполагам, че си внушаваш, но все пак отиди на преглед при добър невролог,защото имаш доста притеснителни оплаквания, не толкова "туморни", а просто пречещи на пълноценния живот.

Ще ти дам няколко съвета, които гарантирано ще ти помогнат - сутрин и вечер отделяй по половин час за тичане или пък няколкочасова разходка преди/след училище, ще намалиш адреналина, съответно и тревожността, а пък и натоварвайки се, ще се убедиш в силата и здравето на тялото си, което е отличен знак, че не си болен. Отдалечи се от всякаква електроника, тя може би провокира болките в главата, а освен това със сигурност четеш всякакви медицински издания, които те стресират... И последно - не се самонаблюдавай!
Успех.
Какво имаш предвид по-точно под "защото имаш доста притеснителни оплаквания"? Наистина ли може да се окже нещо сериозно, как мислиш? И още нещо- аз нямам точно болки в главата, а главозамайване. Имам предвид, че ми е някак отнесено, замаяно. Например често ми е така и на училище. Важно е да отбележа и че това главозамайване не ми замъглява мисълта- може да ми е замяно, но ако госпожата ме вдигне, на дъската, аз отговарям нормално и нямам проблеми с това.

# 41
  • Другата България
  • Мнения: 37 528
http://www.puls.bg/illnes/issue_335/part_3.html
Ето.
И спри вече да мислиш за това.
Тук никой няма да ти постави диагноза и да ти отговори с "да, имаш".

# 42
  • Мнения: 44

П.П. За гаджетата наистина трябва да отворя цяла нова тема, защото е дълга история...  Simple Smile
Давай. Поне ще разсее мислите ти от негативните...напъни, които получаваш като гледам доста редовно.
Сигурен ли си, че си на 16?
Толкова правилен изказ и правопис за твоята /ако е тази/ възраст говорят доста положителни неща.
С когото и да пиша, който не ме познава, не ми вярва, че съм на 16 Simple Smile Наистина съм на толкова. Да, не допускам никакви грешки при правописа още от 8-ми клас, а сега ще съм 10-ти, но това е така, защото наблягам на ученето, както и на езиковата култура, която поне според мен е много важна.

# 43
  • Мнения: 44
Тази статия съм я гледал доста пъти. Всъщност прегледах всички подобни публикации в интернет. Ето какво излиза:
"главоболие, гадене и повръщане"- имам главозамайване, но не е точно главоболие. Онзи ден повърнах, но май съм настинал, защото имах и висока температура и всичко ме болеше.
"епилептичен припадък"-не съм имал досега
"слабост в крайниците"- и това не съм го имал, понякога ми е изтръпвала леко ръката, но е било или след сън или ако съм я притиснал
"изтръпване, промени в чувствителността"- не
"нарушения в говора, писането и четенето"-поне аз не съм забелязвал подобен симптом при мен
"промени в поведението, емоциите, паметта – сънливост, отпуснатост, забавено мислене, необичайно поведение, неадекватни реакции, промени в режима на бодърстване-сън, игнориране на заболяването, трудност при концентриране на вниманието, промени на личността"- Понякога ми е било сънливо, но може би защото не се движа активно. Друго не съм имал.
"нарушена пространствена ориентация"- и това го нямам
"нарушения в зрението"– имам двойно и замъглено виждане
"нарушения в обонянието"-смея да твърдя, че имам изключително остър нюх  Simple Smile
"шум в ушите и намаляване на слуха"- Шум в ушите имам и е непрекъснат, но не ми пречи по никакъв начин на слуха.
Така че симптомите са три- главозамайване, шум  в ушите и нарушено зрение. Преди 13 дни ми текна кръв от носа, но оттогава това не се е повтаряло, така че може би просто някой кръвоносен съд се е пукнал.




# 44
  • Мнения: 44
http://www.puls.bg/illnes/issue_335/part_3.html
Ето.
И спри вече да мислиш за това.
Тук никой няма да ти постави диагноза и да ти отговори с "да, имаш".

Какво имаш предвид под това, че "Тук никой няма да ти постави диагноза и да ти отговори с "да, имаш"." - Че вие не сте лекари или че никой не смята, че имам тумор?

Общи условия

Активация на акаунт