Отговори
# 705
  • Мнения: 407
хахахах в двора ни където паркираме колите имаме голяма дупка...и миналата година март месец бях в 8мия месец и се прибирам,но беше след 18ч. и беше тъмно и баща ми беше отишъл на работа....и никой не беше затворил гаража и аз решавам да мина от там и забравих за дупката хахаха и стъпвам и паднах и аз,но леко настрани...съвсем леко отдясно си ударих корема,но много се уплаших...естествено те за това са във вода и защитени бебетата....а тази ми бременност...а пъти се случва удрям единия път за една педя на баща ми колата,но явно не хвана задната хахаха втория път моята кола....и все се стряскам...дано трети път да няма ,че вече ще родя!

# 706
  • Мнения: 167
Добър ден мамита,честит Септември!  bouquet
Kleopatra, и аз в неделя съм на сватба,също и другата събота..и малко ме е страх от уроки,уж имам червен конец,ама знам ли...все пак 250 човека има всякакви злобари.. ПУ-ПУ.. Praynig Praynig Praynig
За името,мен още от началото всеки,който ме срещне от приятели  и познати ме питат,и аз им го казвам,защото мисля,че не е хубаво да се крие(когато те питат)... Two Hearts   preggo  ylinfant
За багажа мисля към 15-ти да си го подготвя  superuu

# 707
  • Мнения: 1 831
Днес щях да бъда на преглед,ама съвпаднаха часовете за прегледа (не че някой ги спазва) и трябва да идват да ни слагат щорите,и ММ на работа... и го отложих за утре.Та доки вика,избири си до утре дата и ми я кажи .Ходих на йога преди при една и уж се занимава с нумерология.Попитах я за дата , а тя за името ,което сме избрали на бебчо и каза ,че не е удачно името за датите до 26-ти. Crossing Arms А аз до 26-ти ми се струва ,че няма да устискам.Не знам какво да правя,дали да вярвам,тези пък ,които нямат нумерология...кво  newsm78

# 708
  • Варна
  • Мнения: 58
Честити ни нови бебчета, да са живи и здрави!
Аз вече съм си у дома, излязох малко по-рано в болничен, но вече не издържах на работа. Мамите от Варна, ако планирате до ходите по лекции в Мола съм насреща, ще се радвам да се запознаем. Аз мисля да ходя на училище за родители и по-специално на техники за дишате. Мой познати са ходили и казаха, че доста помага при раждането.
За галенете на корема давам само на когото избера, а да ме гледат лошо...може и да са ме гледали. Нали съм си перде, не ме интересува  Crossing Arms Понеже термина ми е чак в края на октомври съм до никъде с багажа, нещо ми е много спокойно. Предната бременност преносих и сега нещо не се шашкам. Хубав ден на всички!   bouquet

# 709
  • Мнения: 407
dinapd има ли те в новата групичка във Фейсбук?

# 710
  • Мнения: 153
Здравейте,
Благодаря, за хубавите пожелания! И от името на Шантал също.
Ние сме добре. Малко стресово стана всичко. Вчера беше трудно, като първи ден от секциото, затова пиша днес.
Бебковците ни са добре. Владо- детенцето на Шантал е добре, на антибиотик(профилактичен, след спукването на водите й). Тя очаква с нетърпение да й го дадат.
Алек е в неонатологията на 2ри етаж. В кувиоз. Вливат му антибиотици, по същата причина. Сега ни съобщиха, че го няма апарата на нослето от днес и диша сам вече на 100%. Не е интубиран, слава Богу, благодарение на кортикостероидите, които ми вливаха в 6ти и 7ми месец. Много е мъничък и ми е мъчно да го гледам така, но за момента всичко е наред и силно вярвам, че скоро ще си го гушна.
Някой беше писал, да не бързате да се радвате, за бебетата ни. Че защо не, децата са живи, здрави и просто се нуждаят от малко време , за да укрепнат. Ние сме много щастливи. Така е било писано да ни се случи, но в никакъв случай не е лошо(винаги може да е по-зле)... Вече сме майки и то мъжки, от тук нататък ще теглим теглото си с радост и гордост.
Много късмет на всички Ви! Ако имате въпроси, питайте. Много сме позитивни. Майчин дом ни изуми с професионализъм, апаратура и ниво на базата. Не се страхувайте, аз бях параноична на тази тема, а сега знам, че не е имало за какво! Целувки на всички!!! Heart Eyes

# 711
  • Мнения: 592
Честит Септември ох ще започне бебо валежите

И днес сутринта пак ми е ниско кръвното 100 на 50 и подуването не спада 4 ден доктора каза да мерим по 2 пъти кръвното и ако е високо да отидем ако е ниско няма проблеми Wink

# 712
  • Мнения: 172
Ckharisma прекрасни новини Simple Smile Много се радвам и за вас двете със шантал и за бебчетата  Hug Разбира се, че ще укрепнат и ще наддават, това им е работата - да растат Simple Smile
Разкажи ни повече за раждането - как се случи, със или без избор на екип, колко време продължи, как се чувстваш, абе всичко за което се сетиш Simple Smile

Още веднъж - много се радвам за вас, да са живи и здрави бебоците и много да ви радват  Hug

# 713
  • Мнения: 1 235
Ето това е новината, която чаках!
Браво и на двете ви, както и на децата! Имали са желание за живот, затова и са избързали, по-рано да опознаят света  Hug
Алек много бързо ще ги натрупа килограмите!
И пак честито! С пожелание скоро да ви изпишат и четиримата.

# 714
  • Мнения: 592
Здравейте,
Благодаря, за хубавите пожелания! И от името на Шантал също.
Ние сме добре. Малко стресово стана всичко. Вчера беше трудно, като първи ден от секциото, затова пиша днес.
Бебковците ни са добре. Владо- детенцето на Шантал е добре, на антибиотик(профилактичен, след спукването на водите й). Тя очаква с нетърпение да й го дадат.
Алек е в неонатологията на 2ри етаж. В кувиоз. Вливат му антибиотици, по същата причина. Сега ни съобщиха, че го няма апарата на нослето от днес и диша сам вече на 100%. Не е интубиран, слава Богу, благодарение на кортикостероидите, които ми вливаха в 6ти и 7ми месец. Много е мъничък и ми е мъчно да го гледам така, но за момента всичко е наред и силно вярвам, че скоро ще си го гушна.
Някой беше писал, да не бързате да се радвате, за бебетата ни. Че защо не, децата са живи, здрави и просто се нуждаят от малко време , за да укрепнат. Ние сме много щастливи. Така е било писано да ни се случи, но в никакъв случай не е лошо(винаги може да е по-зле)... Вече сме майки и то мъжки, от тук нататък ще теглим теглото си с радост и гордост.
Много късмет на всички Ви! Ако имате въпроси, питайте. Много сме позитивни. Майчин дом ни изуми с професионализъм, апаратура и ниво на базата. Не се страхувайте, аз бях параноична на тази тема, а сега знам, че не е имало за какво! Целувки на всички!!! Heart Eyes

 smile3501 smile3501 smile3501 newsm51

Браво живи и здрави да сте

# 715
  • Мнения: 220
Много се радвам за вас и бебчетата. Бързо да се гушкате и скоро вкъщи. Офф нали и аз само проблеми цяла бременност, сега доки каза пу пу да не ти е уроки всичко е наред. Но след бебевалежа, а чета и по другите тами че ммого бебчета са се родили рано съм в голяма паника и чак не мога да спя. Заспя ли сънувам, че раждам, терминът ми е 24 ти октомври и искам бебка да стои мирно поне до 24 септември

# 716
  • Мнения: 364
Много се радвам за вас и бебчетата. Бързо да се гушкате и скоро вкъщи. Офф нали и аз само проблеми цяла бременност, сега доки каза пу пу да не ти е уроки всичко е наред. Но след бебевалежа, а чета и по другите тами че ммого бебчета са се родили рано съм в голяма паника и чак не мога да спя. Заспя ли сънувам, че раждам, терминът ми е 24 ти октомври и искам бебка да стои мирно поне до 24 септември

И аз това си викам: да стои мирен до 21.09.
Поздрави на родилките и бебетата! Да са живи и здрави!   bouquet

# 717
  • Мнения: 33
и аз следващата неделя съм на сватба,дано в ресторанта не се пуши.... че в събота бях на моминско и в заведението се пушеше и ми стана много зле, а плюс силната музика...на бебето хич не й хареса и си тръгнах рано,рано.  усетих болка,като иглички забиващи се по корема, а и бебето започва много да се върти . може би изобщо не трябваше да ходя  ooooh!
след новините за новите бебчета и аз си стегнах чантата за болницата и от другата седмица започвам лека по лека да пера всичко....не остана момичета,времето си лети.... така и бебоците бързо  ще ни пораснат после  smile3521

# 718
  • Мнения: 153
Така, започвам разказа.
В 4ч. през нощта ставам до тоалетна и на тънка струйка изтекоха малко води. Стреснах се, от там ми се доходи силно по голяма нужда. Странно за това време на деня. Седнах в леглото, събудих мъжа си и замислихме какво да правим. Нямах болка. Нямах изтичане на води. Почакахме малко и изтече още малко. Обадихме се на доктора ни, който беше на смяна в Тина Киркова, но той беше категоричен да отидем в Майчин дом, заради бебето. Докато се оправях за там, изтече тапата. Директно на бельото ми. Много гъста, чисто прозрачна с кървави жилки. Почнаха контракции леки. Дойдохме в МД, приемането стана малко бавно. Прегледи и т.н. Решихме да спираме контракциите, за да държим бебето. Водите ми буквално изтичаха на всяко мърдане. Дежурният каза, че има още депа и можем да го държим още. Качиха ме горе, в предродилна с Шантал. По това време не предполагахме, че и двете сме от форума. Тя беше на тонове, включиха и мен. Беше дошла в 2,30 след изтичане на водите, обилно изведнъж, но нямаше контракции. Така моите започнаха да се усилват главоломно и зачестиха, вместо да намалеят от системата. Милата тя не издържаше на виковете ми и викаше лекарите нон стоп, беше изплашена, аз също. Контракциите ми станаха непосилни и на 4минути. Конеца на серклажа ме дърпаше силно. Вкараха ме в родилна зала да го махнах и директно получих 2,5см разкритие. Видяха, че не могат да спрат нищо и ме посъветваха секцио, тъй като бебето е малко и има опасност за него, ако се проточи раждането. Съгласих се. Последва клизма, абсолютно безболезнена, дори облекчителна, тъй като вече толкова много напъваше бебето, че всичко се сля в едно. Локална болка не съм имала от клизмата. Свалиха ме за секцио, през това време Шантал беше получила контракции и чакаше да я срежат след мен. Поради висок диоптер и тя нямаше избор. В операционната всичко беше перфектно. Екипа си беше дежурен, много мил , учтив...Сложиха спиналната упойка и болката спря. Има само силно треперене на горната част на тялото, но това е нормално. Всичко мина нормално, Алек изплака като жабка, показаха ми го за миг и го отнесоха. В реанимация бяхме с Шантал. И двете обсъждахме колко е хубава болницата, екипа, базата. Не бяхме очаквали. Аз бях най-недоверчива за тези неща. Търсих частни клиники, лекари, лукс едва ли не, а друго ми е било писано. С две ръце гласувам за МД. За болката...аз съм повече лигла, Шантал каза, че може да тича вече, макар, че ходи като костенурка. Grinning

# 719
  • Мнения: 49
Честито и от мен на новите мамчета, да са живи и здрави бебчетата и само радост да им носят!
Бързо и леко възстановяване и на майките, да имат сили да си ги гушкат скоро Hug

Общи условия

Активация на акаунт