Цялата ОКТОМВРИйска дружина се моли за малката Марина - TEMA 9

  • 29 920
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 230
Ей, ама за другата седмица много морски мами ще има. Ние заминаваме сега в събота. И аз нямам търпение вече. Пък и нашия татко е в София и работи и вече почна да ни липсва. Ама в петък идва и в събота отпрашваме към морето.

# 31
  • Мнения: 220
Ох и аз как мечтая за море. Агто каза че няма проблем дори е хубаво за бебчо във водата и да се плува  Simple Smile

# 32
  • Враца
  • Мнения: 78
Ето ме и мен в новата темичка! Нас с ММ ни очаква жътва на полето и след това МОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ! Нямам търпение вече, макар че такава буря вилнее навън. Даже мълния падна близо до къщата ни.

# 33
  • Мнения: 592
Цоппппп! В новтата тема и аз  newsm44 newsm44 newsm44 да я напълним със много усмивки и хубави емоцииии   love001  love001 kyllmg
Добре дошла и на новата мама!

От денс съм отпуска и ще си ходя често на море понеже ми е близко 30км от мен и аз ще се пържа   grinning039  grinning039  grinning039
Ама от кога карам ММ да отидем на палатка  много ми се ходи преди ходих ме постояно newsm41 newsm41

На мене шиката на Матката ми я мериха във 19г.с седмица и аз накарах доктора да ми я измери иначе нямаше такова намеренйе със вагинален обаче не през корема

Лек ден  newsm51 newsm51 newsm51

# 34
  • Мнения: 924
Има един лаф, че ние варненци не ходим на плаж и то си е почти така. Или поне не ходим на варненските плажове. На мен АГ ми забрани да ходя, че шийката ми е 1 см Sad  А иначе много ми се ходи, цял ден вкъщи не се стои.

# 35
  • Мнения: 57
Честита ни нова темааа Simple Smile Аз май няма да ходя на море, че ми е много далече, а и тая жега страшно много ме мори....

Иначе, мен ми мериха шийката на феталната в 21 седмица, но с кторемен ехограф, беше 3,6 и лекарката каза, че е ок, не знам какви отклонения дава корения от вагиналния ехограф.

Весело ви изкарване на отпуските по морето Simple Smile

# 36
# 37
  • София
  • Мнения: 1 730
И аз при вас  Grinning Утре съм на преглед и ще питам за шийката  Embarassed

# 38
  • Мнения: 63
Здравейте всички:)
на мен шийката ми я мериха още в 16 седмица,чпосле в 20 на феталната пак я погледнаха дали не се е скъсила случайно, но за щастие всичко е ок. Съвсем възможно е лекарят ви да ви я е мерил без да разберете даже.
Иначе аз снощи бях на преглед - всичко е наред:) бебка е съвсем в нормата за седмицата, в която съм -23, 600гр. Докторката каза чак след месец да се видим пак, тъй като няма нищо, което да я притеснява. Имаме и чудесна снимка на краченцето:)
Аз съм започнала активно с покупките. Купихме гардеробче супер изгодно от Икеа, защото беше намалено и сега предстои леглото, което е  от същата серия, но ще изчакам, че искам да боядисаме стаята първо. Дрешки разни си купувам, сега има разни намаления тук-таме и като видя нещо изгодно и хубаво и не се сдържам. Даже купих две жилетчици много сладки за по 10 лв, но за възраст 6-9 месеца:))
Да попитам някоя от вас смята ли да ползва пелени за многократна употреба? или ако има такива, които са ползвали, какви точно вариянти?

# 39
  • Мнения: 37
Честита темичка! Все с хубави новини да я пълним Simple Smile
Виждам, че доста коментирате дължината на шийката - аз вече няколко пъти пиша, но да си кажа пак. На мен ми я мериха за първи път на ранния скрининг 11 гс и се оказа под долната граница, от тогава ми я мерят няколко пъти и понеже не се е скъсила нищо не пия (имам предвид магнезии) и нищо не е предприела лекарката ми!
Важното е не колко см е в момента, а дали се скъсява! Но така или иначе тя в един момент ще трябва да се скъси (се съм сигурна от коя седмица започва).

А колкото до почивката - така ми се ходи на палатка. Не, че ще откажа едно море, но май палатката е по-привлекателния вариант за мен Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 831
Добро утро и от мен   bouquet
Снощи бяхме на гости на братовчед му на ММ ,те направиха мин.седмица аборт по лекарско предписание...Много тъпо ми беше ,ама...даже не исках да ходя в тях. CryНеловко се получи определено.

# 41
  • Мнения: 15
Здравейте мамий,хайде и аз да се цопна в мовата тема Wink гледам че обсъждате еийките преди две седмици бях на ФМ идокито ми я измери и даже я има на снимка пише 13,6см гледам че вие пишете за мноого по малко см и ми стана интересноима ли др мами с такива см

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 631
и на мен ми се ходи на палатка, ама като ходим все е края на август или септември....не мисля че тогава ще ми е спокойно...

# 43
  • Мнения: 149
Лежах за няколко дни в патологията поради болки ниско долу,но нищо специално не са ми правили а бях на спазмалгон,нош-па и магнезий,като ме изписват ми направиха преглед от долу и на епикризата ми пише че съм с 50% скъсена шийка и ми изписаха магнерот, и нош-па , нищо друго не ми казаха и ме пуснаха да си ходя , сега като чета за скъсена шийка на матката и ми става лошо...

# 44
  • Мнения: 924
Лежах за няколко дни в патологията поради болки ниско долу,но нищо специално не са ми правили а бях на спазмалгон,нош-па и магнезий,като ме изписват ми направиха преглед от долу и на епикризата ми пише че съм с 50% скъсена шийка и ми изписаха магнерот, и нош-па , нищо друго не ми казаха и ме пуснаха да си ходя , сега като чета за скъсена шийка на матката и ми става лошо...
На мен отдавна ми е лошо- месец и повече. Моята е 1 см, с 50 % скъсена казаха. Пия магнезий 3*1 и туй то. Не ме боли, не лежа. Гледам само да се пазя. АГ каза усетя ли болки директно  в болницата. Имам приятелка дето и направиха секраж поради същата прична ама тя беше в 14 г.с. Аз тогава бях в 21 и нямаше как, вече е късно. Пък и не ми казаха, че е нужно. Незнам как преценят при кой секража е необходимост и при кой не. Моля се да устискаме до края-сега съм в 25 седмица. Още ми е много рано да съм спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт