Отговори
# 15
  • Мнения: 11 016
2muhi, не се отчайвай ... БХС е теория на вероятностите и лошият резултат не означава, че наистина има проблем. Надявам се амниото да докаже, че всичко е наред! Hug

# 16
  • Мнения: 221
Здравейте мами! Идвам и аз в новата тема. Мнооого бързо пишете, едва ви смогвам с четенето Simple Smile
2muhi, скоро изживях подобен кошмар заради резултатите на моя приятелка. В крайна сметка тя се реши на Пренатест и, слава богу, всичко е наред. Не бързай да отписваш всичко.  Hug

А моята драма напоследък е, че вече съм +6кг отначалото. До миналата седмица вземах утрогестан и дуфастон и имам теория, че може да е заради хормоните(от десетина дена вече съм ги спряла и май не съм мруднала повече). Другата ми теория е, че бях под 50 кг преди бременността и природата си наваксва Simple Smile, но не знам.

Нашите гащи май пак ще са розови, но дивачето отказва да се покаже. Бях на два прегледа в 2 поредни дни и двете лекарки предположиха момиче, но не са сигурни. Дъщеря ми е много щастлива, иска сестричка. Та започнах да си мисля за момичешки имена ....

Моята коса по време и на предната, и на тази бременност пада по-малко, зацапва се по-бавно и изобщо повече си харесвам бременната коса  Laughing

Силно се надявам да няма повече трагедии като тази във Варна и дано възможно най-слпро се нормализират нещата  Praynig

# 17
  • Мнения: 657
Ох и аз цял ден чета за трагедията във Варна, роден град ми е и ми е много тъжно за всичко, което се случва там Sad За щастие и моите роднини и приятели са добре! Praynig

2muhi, не се отчайвай, БХС наистина е една голяма вероятност и предположение. Нали ходи скоро на фетална морфология и ти измериха гънки и всичко, и си бяха в нормите? Не бързай да се отчайваш, направете още каквото трябва за да сте сигурни! Стискам палци всичко да завърши добре! Hug

Благодаря, че споделихте за косите! Simple Smile Записах си час за подстрижка и боядисване, отказвам да ходя като чумава до 9ти месец, ако ще и още десет бабини деветини да ми изкарат срещу подстригването.. hahaha Не съм суеверна, затова и бяла шапчица няма да купя най-вероятно Mr. Green  

А за ранните покупки за бебето, да споделя на мамите с първа бременност най-вече - от една страна Ади е права, че улесняват бюджета, защото не харчиш много пари наведнъж. Обаче има и друга страна - купуват се прекалено много неща, които после не могат да влязат в употреба, защото бебето РАСТЕ Mr. Green Говоря най-вече за дрехи и говоря от опит - дъщеря ми преди да се роди имаше цял скрин с 4 големи чекмеджета пълни с дрехи, шапки, буйки, пеленки, завивки, всичко бебешко, каквото се сетите. Обаче, първо, че се роди неочаквано голяма - голяма част от бодитата ги облякохме точно веднъж и повече не станаха.. второ, че наддаваше по 1,200 гр. на месец и съответно друга част от дрехите също бяха облечени точно по веднъж Simple Smile Имайте го предвид, не го казвам с лошо, а просто като съвет Simple Smile Иначе и аз нямам търпение да започна да купувам, но този път съм решила, че ще вземем първо по-едрите неща като кошара, шезлонг и прочие, а дрехите ще оставя наистина в последните месеци. Да не говорим, че тук правят и baby shower на бременните, и от там сигурно ще ме напълнят с дрехи Laughing

И накрая да се похваля - усетих първо бебешко ритниче!  newsm44 preggo Heart Eyes Снощи, както си седях на компютъра, кучето нещо се навря в краката ми и се наведох надолу да я изгоня и точно в този момент бебчо се размърда от лявата ми страна Heart Eyes Сигурно се възмути, че го притиснах, миличкото, и ми удари един ритник hahaha bowuu

# 18
  • Мнения: 54
2muhi, бъди спокойна, всичко е наред! Тия изследвания саизключително неточни, затова и не ги правя. Плюс това този резултат означава, че с това ниво на хормона едно от сто и петдесет бебета би имало проблем. Тъй че бъди спокойна - всичко ще е супер:-)
Аз вчера пак ходих на преглед заради водите - по-добре са, но пак са малко. Пратиха ме на втори преглед при д-р Марков в неговата клиника. Най-интересното е, че с миналата бременност точно там си правих феталната в 20-седмица, тъй че съм спокойна. Не знам за тия води... Бебчо си мърда, всичко му е наред... Но докторката каза, че другите бебета буквално плували в амниотична течност, а при нас е някак си по-тесничко... Не знам, вярвам, че всичко ще е наред, пък и ще видя бебчето още веднъж другата седмица, което пак е добро:-)

# 19
  • Мнения: 60
Супер е темичката, благодаря  bouquet
Момичета, отново относно пазаруването... Според мен от вълнение някои мами е нормално да купят нещичко за бебчо, особено след като разберат пола. Но да се втурна в див шопинг от сега за мен лично е безсмислено. Ако ви е до парите накуп, може да си заделяте всеки месец. Ние така имаме "фонд бебе"  Laughing
2мухи, споко, това е само статистика! Късмет Hug
Я да ви попитам, на някои от вас отключвали ли са се алергии вследствие бременността? Аз вече имам подозрение, че съм развила алергия към котки  newsm78

# 20
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 484
Здравейте! Simple Smile
Честита ни нова темичка, отново е много хубава! Благодаря на Ели! Hug  bouquet
Ох, и аз като четох вчера за тези ужасии във Варна и на мен ми стана мъчно.  Cry Praynig
2 мухи, опитай се да си спокойна. Както казаха и др. момичета, БХС е статистика. По-надеждна е ФМ според мен, а при нея всичко беше ок при вас, нали? В юлската тема на сина ни, имаше 2 мами с лоши резултати от БХС. Едната прави успешно амнио и всичко беше ок, другата не прави. И на двете им се родиха нормални дечица. Hug И надявам се да не си помисляш да вредиш повече на бебето с алкохол. Hug
Мимченце, честито ви 1во пърхане, както и на още една мама, която беше споделила вчера(но ще ме извините не се сещам коя Embarassed) И при мен 1я път беше вследствие от сгъване. И аз тази сутрин го усетих даже 2 пъти, единият път се бях обърнала настрани, но и леко на полу- корем преди да стана, и сигурно го притиснах. Този път по не си треперя над корема Embarassed, предният път повече внимавах да не се сгъна и т.н. Даже се замислих и си казах, че вече трябва по да внимавам, но някак си още не ми е натежал и не го усещам много тоя корем.
Присъединявам се към мнението ти за дрешките. Peace Аз и първия път не съм правила тази грешка, бях му купила доста малко дрешки като за начало. За изписването и още някой друг чифт. Защото както писах в един свой преден пост имах доста подарени за съвсем малко бебе. Имаше бяла шапчица с ушички от H&M, за изписването му купих само бели дрешки, така исках, но бялата шапчица не беше от 1те ми покупки, и сигурно и на мен там ми е била грешката. Laughing
За косата и моята е по-хубава при бременност, че и при кърмене. Подстригвам я и изрусявам. Предния път даже се бях подстригала още преди да зная, че съм бременна, няколко дена преди теста. И си имам момче с хубави данни. Laughing(това относно суеверията). Иначе за някои неща и аз съм суеверна, например за казването на името. Peace Hug

# 21
  • Мнения: 34
Добро утро и от мен, честита ни нова тема, дано е пълна с хубави новини. Аз снощи бях на преглед, да се запиша на ЖК, та доктора почва да ме гледа на ехограха , гледа, гледа и ми казва тука нещо не е наред, казвам ви мами изтръпнах, взе вагиналния ехограф и с него започна да ме гледа и се оказа че всичко е наред, но спомена нещо за матката, че била някаква си (ама кой да помни), та затова не се видяло. Иначе си имам снимка и си е направо човече. С първата бременност не съм имала проблеми с матката, беше си нормална, а и до скоро всичко си се виждаше на коремен, сега какво се случи тоя път не знам. Важно е че с бебо нещата са ок. В сряда съм на ФМ и ще докладвам.   bouquet

# 22
  • Мнения: 34
Мухичке и аз те съветвам да не се шашкаш за БХС. Той изчислява вероятност и дава до 30% грешка. Горе главата - всичко ще е наред!
Мелина и аз като теб се бях подстригана предният път преди да ми кажат пола. Бабите бяха пред нервна криза  Laughing И аз не съм суеверна в нищо друго, освен че не исках мама да знае кога отивам да раждам - казват, че като майката те мисли е по-трудно раждането. Знам ли? newsm78 Ще ми споделиш ли суеверието за името? Стана ми любопитно.

И на мен косата ми е по-хубава. Кожата не. Излизат ми пъпки по лицето и деколтето  Sad
Аз име за момче още на мога да измисля и чак се чувствам едно такова виновно... Rolling Eyes Трудно ми е. Не съм вярвала, че ще имам някога такава дилема, която още малко и върви да стане драма....

Аз от баткото дрешки имам и ще купя за изписванвто само. И моят съвет е первите 5-6 месеца да внимавате с количеството бебешки дрешки, защото бебето расте интензивно - на практика до 6-тия месец си удвоява теглото. Аз не купих много, но не сметнах всички подаръци после от близки и приятели... Крайният резултат е, че някои дори не ги облякохме.

Аз се оглеждам за количка. Само това нямам. Тази от сина ми я продадох с голям кеф. Супер готина триколката си купих и супер тежка  Mr. Green  Втори път такава грешка - НЕ  Grinning

# 23
  • Мнения: 2
Запис в новата темичка  Hug Исках да попитам момичетата които вече са усетили бебчето какво точно е чувството...на два пъти ми се струва че го усетих но ми е първа бременност и немога да определя точно Embarassed усещам нещо като гъделичкане в корема  Wink

# 24
  • Мнения: 958
2мухи, не се шашкай, особено след като показателите ти - гънка и носна костица са били добре. Консултирай с лекаря си какво да правиш, за твое успокоение Hug

Напълно съгласна съм с Мимченцето Peace Уча се от грешките на брат ми (хубаво е да имаш по-голям брат Heart Eyes ) Със сигурност мисля да не се оливам с дрешки..Иначе големите покупки мисля от рано - кошара, количка, шезлонг и т.н. И малко дрешки Wink Но не е безмислено за мен, искам всичко да си има като излезне, не да карам бащата да търчи, защото нещо не ни достига...Мисля че е повече от нормално да има 2 одеалца, 2 чифта чаршафи, няколко бодита (2-3), ританки, шапка, мисля и ръкавички (на брат ми малкия се драскаше ужасно, роди се с нокти), Декември ще е, мисля и един космонавт за ходенето на прегледи в началото. Никой не е казал, че се втурваме на див шопинг, но това са много неща и мисля малко по малко да ги закупувам, за да ми е разпределено във времето и бюджета. Поне аз така си мисля newsm78

Мимченце, честито!!! Леле как ви завиждам, искам и аз. Снощи съм седяла два часа с ръка ниско долу в ляво (където ми показаха на последния ехограф че е бебе в момента), но нищо не усещам, уви Sad Чак се притеснявам, въпреки че си повтарям, че е още рано.

Някой да каже суеверието за името, че и на мен ми стана интересно Laughing Не че всички не знаят вече как ще ни се казва детето, каквото и да е  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 26
Благодаря ви момичета! С нощи се напих с ударна доза на успокоително и заспах. Вчера в Малинов доктор Чучумишев беше просто невероятен. Приел ми без предварително записване и разгледал резултатите от БХС пратени от Димов и беше много учуден за толково висок риск. Говорихме половин час и решихме пак да дам кръв за БХС но вече с ехогравски резултати които правил той. И ми казал че има усещане за коренно различни резултати. Защото той видял момичета с много понисък процент РАРР-А ( моя 0,32 МоМ) но с более добър резутат за Даун. Така че чакаме другата седмица за резултат и стискам палци. Димов хем детето ми написал помалко хем нухална гънка по голяма. Надявам се това ще промени резултат този път. Но Амниоцентеза ще направя за сигурност.
Момичета, кога трябва да чакам резултат от БХС при положение че кръвта ми ще пратят в понеделник в Майчин Дом? Предишната БХС беше направена за 1 ден  Shocked

# 26
  • Мнения: 958
В Малинов се чака 4-7 дни. Иначе вярвам, че резултата ще е по-добър Hug Само че, преди да направиш амниоцентеза, обсъди втория резултат с Чучумишев, също и с твоя доктор от Шейново. Амниото е краен метод все пак. Помисли преди да го направиш. Това е моя съвет Hug

# 27
  • Мнения: 92
2muhi  моя хормон е 0,37 , но NT e 1,2 mm и риска ми е 1:3000, явно при теб заради по голямата гънка то е отчел такъв резултат. Аз мисля че втория ще ти е по добър!

# 28
  • Мнения: 115
Мухичка  Hug дано всичко е наред втория път. Мислено всички сме с теб!
Относно покупките, мамите, които имат разни работи като количка, шезлонг, гимнастика и т.н. няма ли да ползват тях или мислят да купят нови? Аз май ще си ползвам тези работи. Замислям се само за нова количка де (А ако е момиче ще е задължително Simple Smile За дрехите и аз подкрепям да не се бърза с много пазаруване. Освен, че може да се роди по-голямо от предвиденото, със сигурност ще имате страшно много подаръци (основно дрехи) от приятелите.
Моята коса по време на бременност първия път беше по-добре, сега нещо е започнала да цъфти доста, а я подстригвам всеки месец и всеки път и правя маска, когато се къпя.

# 29
  • София
  • Мнения: 65
2muhi наистина ти съчусвтам за стреса, който преживяваш, защото и аз минах през него, но бъде оптимист за крайния резултат. В това изследване трудно може да се открие някаква логика, защото оказват влияние много фактори, възраст, нухална транслуценция и тн. Относно хормоните те се отчитат не само като количество всеки сам за себе си, а и съотношението РАРР-А  и free BCG. При мен въпреки добрия общ резултат (1:930) имах висок биохимичен риск (1:170). От това, което изчетох при мен free BCG беше малко по-висок, което реално е добре защото този хормон защитава бременността, но от друга страна той влошава резултатите, защото според статистиката половината от жените, които са родили деца с Даун са имали висок free BCG. Според мен резултатите ти ще излязат на сайта на лабораторията още в сряда сутринта и виж какво ще ти препоръчат лекарите и винаги имай предвид, че БХС е излседване с голям процент на грешноположителни резултати. Решението за амниоцентеза може да бъде само твое. То крие рискове, но от друга страна амниоцентеза дава резултат с много висок процент на сигурност за разлика от БХС, което е ориентировъчно изследване. Hug

Общи условия

Активация на акаунт