Топло слънце вече грее, ФЕВРУАРЧЕ сладко ни се смее!

  • 20 544
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
k_balu, датата я оправих - извинявай, че е станала грешка  Hug А за колажа писах - прати ми снимка и ще направя нов и ще сменя Simple Smile

# 16
  • Varna
  • Мнения: 356
Здр. и от мен в новата тема!
Почти безобидн@, чудесна работа си свършила. Темата е страхотна. Благодаря!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 130
поздрав Simple Smile http://www.youtube.com/watch?v=NUsoVlDFqZg
да ви освежи в това сиво време

# 18
  • София
  • Мнения: 211
Привет, момичета!
Вече и ние сме на 3 месеца и мерките ни са завидни - 7 кг и 63,5 см. Определено сме си големички (каката е била толкова на 5-6 м)... вече, обаче, ми тежи много, а и за съжаление не сме особено спокойни и знам какво е да буташ количка с ревящо бебе Sad И аз обмислям купуването на раничка от Китай и приемам всякакви съвети и препоръки Simple Smile
На втората прием на двете ваксини беше ужасно неспокойна и вечерта откара 2 часа в истеричен рев - нищо не помагаше...
Сега пък съм в чуденка за Ротарикс ваксината - педиатърката ни я препоръчва... някой слагал ли я е или мисли ли да я слага? Хем имам доверие на педката, хем ме е страх от още една ваксина.....

# 19
  • Мнения: 472
Темата е страхотна  newsm51
Ние от известно време заспиваме на ръце и сега като сме вън с количката пак иска и започва да реве, но засега аз надделявам  Laughing
Fraust Аз съм много доволна от тези лепенки, нито вдигна температура, нито и се зачерви, че предния път синфлорикса ни стоя доста време червенко.

# 20
  • Мнения: 591
Запис в новата тема Simple Smile Както винаги Безобидна е свършила страхотна работа  Hug     bouquet
Ние днес за сефте да ходим на пазар със свеки и количката,Боряна от излизането рева,недоволства,носих на ръце,кърмих я, какво ли не я правих,накрая ни задуха един силен вятър с пепеляк и заспа в ръцете ми,та успях да я прибера... нещо не и беше ден.а и още недоволства  Sad
Шапчици ние също не обичаме,ленти също. Заппочва да си върти главата докато не ги свали върху очите си  Laughing
Джоя, и аз с топла вода ,масажи и предлагане първо на проблемната гърда оправям запушванията.Даже пълна едно шише от малка мин.вода с вряла вода и си го слагам на гърдата Simple Smile

# 21
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Добро утро момичета!!!

Почти Безобидна едно голямо благодаря за новата тема и за страхотния колаж. Февруарчетата наистина са страхотни.   bouquet

FrauSt би ли споделила кой е този сайт за кърмачки, където да могат да се проверяват лекарствата съвместими с кърменето.

# 22
  • Мнения: 224
Здравейте и от нас,
поздравления за новата тема,колажа е страхотен!На нас вчера ни биха вторите ваксини,вече сме цели 7 кг и 66 см,малко над нормата,педиатърката и на мен ми каза да му давам Панадол превантивно,но аз му сложих само лепенки коол пач.За шапчици и аз се оглеждам,взела сам му и слънцезащитен крем на Себамед,но не знам пак дали не е рано да го мажа от сега.Момичта да ви напомня най-вероятно ви изтичат болничните последните,които са от педиатъра.След тях се подават декларации от 135 до 410 ден,които трябва да попълните и да изпратите на работодателя.

# 23
  • Мнения: 1 471
Почти безобидна-страхотна тема,благодаря!  Hug

Моята принцеса вчера направи 3 месеца-как лети времето!!!  Heart Eyes



Някой питаше за витамините-аз докато бях бременна пиех Пренатал на Джеймисън,а сега пия Актив Мама на Допелхерц! Бях направила пауза от 1-2 месеца,ама започнаха да ми кървят венците и да ми се засилва косопада и пак започнах с витамините,а уж хапвам доста плодове и зеленчуци...  Crossing Arms
Относно шапките-малката не ги обича и до сега спасявах положението с качулки,ама сега в жегите не знам как ще е...  Rolling Eyes
Хелгърл-дано всичко да е наред!  Hug
ани,до колкото знам слънцезащитни кремове могат да се ползват след 6 месеца, а до тогава съм чувала за кокосово масло-някой ползвал ли е?  newsm78

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 10:21 от sunny:*kiss

# 24
  • Варна
  • Мнения: 72
На мен ми се размина момичета с проблема с запушеното каналче  newsm44 newsm68 .
Искам да благодаря на всички със съветите , много ми помогнаха   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


Вече съм почти убедена че ни мъчат зъбки , малкия е възможно да го нахраня само когато е сънен или полузаспал тогава си наваксва яденето , което е пропускал през деня .Не знам дали е правилно но мисля така да продължа .
Хубав ден на всички newsm03

# 25
  • Мнения: 932
Ето го сайта за проверка дали лекарството е съвместимо с кърменето:
http://www.e-lactancia.org/en/
За витамините - пия прегнакеър в различните им видове от началото на бременността и не съм ги спирала. Ще ги вземам още три месеца по съвет на доктор. Не се храня много здравословно и разнообразно като за кърмачка. Старая се да купувам и ям често плодове.
За косопад - още нямам, но очаквам включване. При мен е сезонен и сега като се съчетае следродилно... Очаквам, че ще си правя прически с три косъма, които ще ми останат. Миналия ден си взех един шампоан от аптеката, за да подхраня и засиля.
sunny*kiss, честита месечинка! Wink Когато Ева стана на точно три месеца, направихме отпечатък от ръка и краче. Една приятелка ни беше подарила такъв комплект и с ММ решихме да го направим като е по-малка. Не се получи идеално добре, но пък е спомен. Може би ще пробвам пак след 3 месеца.

Още нещо. Какво ще правите с дрехите, които вече са малки? Събрах доста 0-3 месеца и не мисля да ги пазя за следващото ни дете. Живот и здаве, това ще е най-рано след две-три години, а ако е момче, то повечето неща няма да за подходящи. До тогава я камилата, я камиларя и да трупам по гардероби без да се ползва ми се вижда безсмислено. Предпочитам да ги дам на някой, който има нужда от тях сега. Съвет или идеи? Прегледах раздел Благотворителност на форума, но не намерих нищо подходящо.

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 10:53 от FrauSt

# 26
  • Мнения: 80
И аз пия витамини на Допелхерц, но когато се сетя. Ям здравословно, но от малкия не ми остава време да хапвам през деня плодове.
Косопад си имам  Sad Но и преди имах, бях го овладяла преди да забременея. Сега ми се появи пак като малкия беше на 3 седмици, он не му се връзвам вече. Спец съм станала по прическите с 3 косъма  Mr. Green
Слънцезащитен аз все пак ще взема. Знам, че се ползвали над годинка. Или ако се маже детето да не е цялото, защото пречи да се поти и охлажда и да приема витамин Д. Кокосовото масло има малък слънцезащитен фактор, по-голям е на сусамовото, но и то има само слънцезащитен фактор 4 ! Confused

Съни кис, честита ви месечинка  Hug
Джоя, браво на теб  Hug

Малкия тази нощ ми направи номер, който леко ме притесни. Яде към 4:30 и след 1 час се събуди плачещ. Като го гушнах върна течност. Не видях дали беше мляко. По тениската ми имаше само течност като вода  Confused Случвало се е да връща мляко след ядене, но не и 1 час след това, а и не видях да е бяла течността.

# 27
  • NE
  • Мнения: 10 999
sunny:*kiss Честита 3-та месечинка на  твоето щастие.  bouquet
FrauSt Аз съм много сантиментална и всички дрешки ще ги запазя. Умишлено съм ги купувала в бял цвят за да мога да ги ползвам живот и здраве за второто ни детенце или да ги дам на сестра ми когато се престраши. С удоволствие бих ги дала и на приятелки защото много неща ме снабдиха щом родих. Peace
Ако искаш ги дай на организацията Сдружение на българските майки или някое родилно.
Скрит текст:
Thea Случвало ни се е няколко пъти подобно нещо. Повечето пъти е от пръц и нямало нищо притеснително. Наблюдавай дали ще сте криви след това. Peace

# 28
  • Мнения: 926
Въпрос към ЛЛЛ

Моят проблем е следният:
Дъщеря ми е на 2 месеца и половина изцяло на кърма сме, не и давам вода или чайове или залъгалки(тя не иска) и сме на поискване. Така тя сама си изгради някакъв шантав режим да ляга много късно и да става също късно. До преди 2 седмици си лягаше към 2, 3 през нощта, храним се през нощта и се събужда като за ден в 13:00. От скоро нощните хранения се разредиха. Може би от 10 дни след като заспи става веднъж между 6 и 8 зависи кога е заспала и след това между 10 и 11 и тогава я събуждам, сменям, преобличам, чистя и носа, все неща да я накарам да се разбуди хубаво преди да яде, за да не заспи веднага и пак да откара до 13:00. Та едната ми молба е да ме посъветвате как бих могла да изместя по-рано заспиването. Но това е по-малкият проблем. По-големият е много продължителното сукане преди заспиване.

Сега ще ви опиша как се разви днес деня ни: Снощи заспа в 1 (което си е направо рано), хранихме се в 5:30, след което се събуди в 10:30 и я разбудих добре, след която яде и така от храненето в 5:30 докато почнах да я храня за сън вечерта се събраха 5 хранения. В 22:00 след масажи и баня, обличане на пижамка започна да яде около час някъде само от едната гърда, след което се разбуди, оригнах я и повърна доста пресечено мляко (около 2 супени лъжички), после носене, люшкане на тъмно и тихо, унася се за малко в мен, но се разбужда пак почва да си лапа ръцете, пак на гърдата само че другата, пак яде доста може би половин час, след което пак я оригнах и повърна пак толкова, процедурата се повтори трети път, като този път яде по+малко и повърна по-малко, вече на четвъртото слагане на гърда се унесе и заспа, което беше в 1 часа(и така общо 3 часа). Да добавя и че е спокойна, не плаче.

Искам да кажа че кърменето не ми тежи, даже се кърмим и навън ако се улучи такъв момент, просто се чудя това поведение нормално ли е. Дали не си наваксва храненето, може би тези 5 хранения до него момент са и били малко? а Повръщанията не всяка вечер са толкова, но все пак ме притеснява. През деня не се случва почти да повърне.
Също да уточня, че кърма имам доста. Все още ми се препълват гърдите, особено през нощта и сутрин, даже понякога цедя малко преди да и дам да яде, да не се задави от силната струя. Е разбира се вечер са по празни гърдите- дали на това се дължи дългото хранене? Опитвам се да си обясня.

За уточнение, малката се роди 3 кг, на 2 месеца ни претеглиха 5.800. Когато са пълни гърдите предлагам едната с цел уж да стигне до по-калоричната кърма, а следобед и вечер обикновено и двете като ги сменям. Детето пишка редовно и имаме поне 3-4-5 наакани памперса на ден. Предварително благодаря за помощта  Hug


Здравей telly
Поздравявам те за успешния старт в кърменето. За 2 месеца бебето ти е наддало над 2кг и съдейки по това изглежда се справяте добре и навярно чувството за теб от това е страхотно   bouquet.

Не е необичайно за някои бебета да наддават добре и при по-малко на брой хранения. Как ти звучи идеята да започнеш да предлагаш по-често на Теодора да суче през деня. Това би могло да съкрати времето, прекарано на гърдата. Повечето майки са забелязали, че честото кърмене може да има ефект на намаляване на връщането на кърма.

Разбирам, че ти се иска ежедневието ви да има ритъм удобен и за теб и в същото време да не пренебрегваш потребностите на Теодора  Hug. Би могла да пробваш е да следиш да не прави големи паузи за сън през деня, за да може да се подготви по-добре за нощното спане. Може, също така, да опиташ да изместиш часа на къпане по-рано вечерта или дори сутринта, ако прецениш, че това по-скоро и действа ободряващо, от колкото приспиващо.

Това, което описваш като поведение, с честото сукане вечер прилича на "хранене на куп". Обикновено при него бебетата имат нужда да сучат често, на кратки интервали, като по този начин се подготвят, като се запасяват с калории за по-голямата нощна пауза.

През първата година, година и половина, бебета имат основно потребности и е чудесно, когато една майка се старае да откликне на тях. В този смисъл кърменето не е само храна, а и много нежност, топлина, сигурност в обятията на мама. Кърменето и гушкането са едни от начините за поставяне на първоначална връзка между нея и околния свят, показвайки и че той може да е изпълнен с любов и нежност.

Пожелавам ви много безметежни дни. Успех.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 130
привет,
thea  и моят така връща понякога след половин или един час и винаги когато е така минало време връща само вода. И на мен ми е интересно защо връща така вода след толкова време, но не мисля че е нещщо притеснително.

Аз също мисля да си пазя дрешките. Или ще си ги ползвам за второ или ще ги дам на приятелка , че имам две дето се канят да имат деца Simple Smile.
Но пък имам един пакет памперси 2ка дето ми останаха и се чудя на кой да ги дам.

Ние снощи много трудно спахме. Събуди се към 16 часа и от тогава не иска да заспи пак. Не ми е ревал грам, даже беше супер весел и енергичен. А вечерта не спря да ни приказва, много забавен беше. Но откара до 23 часа така. Виждах го как му се спи, но беше като все едно е изпил 3 кафета  Crazy, а не съм пила кафе през деня  Laughing. После заспа  и си викам - сега ще спи до сутринта. Няма такова нещо, нашия огладня след 2 часа  и айде пак купон. Заспали сме с него към 3 и сме спали до сутринта заедно. Събудих се цялата схваната  ooooh!.
Сега си наваксва спането нашия и  мисля да му правя и аз компания Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт