Отговори
# 30
  • Мнения: 146
Здравейте, отвреме на време ви чета, но чак сега сядам да пиша.
Александра вчера стана на 4 месеца. Наддава доста добре. Вече е 6.200 килограма. Като се сетя какво слабо мишле беше като се роди...  Grinning Сега си е съвсем в нормата. Днес я ваксинираха и се надявам да няма никакво неразположение. Ушичките ѝ щръкнаха и се шегуваме, че явно ще става музикантка. Нищо, това ще ѝ е чарът  Simple Smile
Виждам, че обсъждате пъпчетата. Аз мисля да го хвърля в някоя опера или консерватория.

# 31
  • Мнения: 0
Хайде и аз да се разпиша
Благодарско за новата тема 

# 32
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Здравейте ,супер време  Heart Eyes Ей сега влизаме от разходка,а сме навън от 9:30,имам супер як тен вече  Sunglasses
Радвам се че ви харесва заглавието,и аз предположих,че ще е малко дълго и ще трябва да се съкрати!
На 07.05 видях положителен тест,и на 07.05 моето съкровище стана на 4м.
Ронкинс,радвам се че операцията е минала успешно.Дано и занапред намерите решение   bouquet
Аз стерилизирам веднъж на 3-4дни вече,вода още преварявам.Незнам докога ще го правя.
Писах от тел.и сега се редактирам.
Панди,браво за упоритостта ти в кърменето,със сигурност правиш най-доброто за Лизи.Много ми се искаше и аз до 6м,ама на...Пробвах всичко,което ми беше по силите,подчетравам по-силите,защото може би е имало още какво да се направи за да не ми спре кърмата,но май..та му.Спирам да го мисля,че достатъчно трудно го преживях.
И моя юнак е на памперс 3та,то е до 9кг,та има още да ги носи...
Пъпчето нямам идея къде ще хвърля,мисля в някой зъболекарски кабинет,че ми харесва тази професия,пък дали ще ме огрее-Божа работа  Mr. Green
За кгна бебо съм в пълно неведение.Последно преди 2 седмици като го мерих и ми показа че е свалил 50гр,ме е страх да го премеря сега,а в къщи имаме кантар.Малее,дано да е било инцидентно,че бая се бях притеснила.На 3м беше 6100гр,а две седмици по-късно 6050гр  #Crazy
Ив бързо оздравяване   bouquet
Котката,как сте вие?Разпиши се моля!

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 17:24 от mariq13

# 33
  • Мнения: 190
И днес му ударихме голямо скитосване! Утре ще се стои вкъщи, защото сме на ваксина и теглене.

за стерилизацията - само от време на време помпата, но рядко я ползвам, останалото на гореща вода мия

за пъпчето - определено няма да е в учебно заведение, цял живот да учи само горкото дете  Mr. Green Чудех се в някоя спортна зала - да стане известен спортист, ама пък има опасност и да затъпее като такъв  Joy Joy Та още умувам.

Ив, да се оправяте бързо!

Панди, няма ли от кой едно радиаторче да вземете назаем? И аз в нас вечер пускам за малко, да отвърне въздуха, иначе през деня е жега.

Q_A, браво за усилията при цеденето!!!!  smile3501 Аз бих се отказала, признавам си. По-гадно нещо няма от това. А както сте и на 2 часа за ядене, то ти правиш ли нещо друго???? Горката! Сигурно вече гърдите много те болят от този натиск, защото едно е детето да цока, друго е механичната помпа. А и със сигурност имаш повече кърма от това, което цедиш, защото помпите не са много добри в цеденето. Ако си уморена от безкрайното цедене, едва ли някой ще те обвини ако спреш. Детето ще си е добре и на АМ, а и три месеца е било на кърма. Другият вариант е захранване - по старите стандарти може да се прави и от 4-и месец.

mariq13, при едни и същи обстоятелства ли мериш бебо??? Тоест например винаги да е гладен и гол или винаги да е облечен и гладен. Има голяма разлика ако коремчето е празно да речем.

penumbra,  wavey

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 19:31 от tonniny

# 34
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета, аз ви се представих в миналата темичка. Честито на месечинките. Моя син, през последните две седмици е голям ревльо/а по принцип не  е от ревливите бебета/ , след три дни навършваме 4 месеца. Освен, че плаче от време на време има едни такива ревливи периоди, та дори не мога да го успокоя и след като се умори от рев и заспи, след това се подвзема още няколко часа. За сега  е само на кърма, опитвала съм да давам чайче за коликите, въпреки, че ги мина много леко...но той отказва всякакъв вид биберон. Та от както е започнал този ревлив период на всичко от горе започна да яде много малко, цоква няколко пъти и край...разсейва се и не иска повече.но за сметка но това пък нощните кърмения не ги пропуска има поне 3-4 такива.  Чудя се дали е възможно да го споходят колики в 4 месец и затова да реве, или по скооро за го почнали зъбките, непрекъснато си тика ръчичките и двете в устата, понякога и двата палеца наведнъж си пъха, чудя се как ги побира. Също така когато яде не винаги , но много често ме рита с едното краче-сякаш ми казва **остави ме**  а в същия момент яде толкова лакомо. Вечер като спинка много пъти си вдига краката и ги пуска и пак вдига и ги пуска... та така... на вас случвало ли ви се е такова нещо... Иначе като изключим тоя период много е усмихнат,вече се смее на глас, от скоро почна да има и гъдел. Сутрин като се събуди почва едно гукане и пеене поне един час не спира. Започна сам да си се забавлява. Благодаря ви, лека вечер от мен  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 5 291
Q_A, не виждам в профила ти от кой град си, за да ти предложа някое конкретно събитие на Ла Лече Лига. Във форумските теми и в сайта на Ла Лече Лига, както и във Фейсбук можеш да намериш информация за графика на събитията, организирани от или със съдействието на ЛЛЛ в страната. Това с аместа, където можеш да получиш още информация и подкрепа за кърмене, както и на националния Ла Лече Лига телефон 0888 555 385.


Yani***, и у дома има подобни дни. Комбинацията напиращи зъбки + колко-много-интересни-неща-имало-наоколо често води до увеличаване на нощните кърмения за сметка на дневните.



Следващата седмица се пада среща в Борисовата. Във Фб обсъждахме да съчетаем със Зелените дни. Понеделник, вторник или сряда, напр. така:
10-12 ч. разглеждане и обсъждане на Зелени дни - по желание - Паметник на съветската армия - ето какво по-точно ще има
12 ч. сборен пункт на светофара и заедно към обичайното място на среща - алеята между Слончето и Езерото с лилиите - по желание
който иска, може направо на обичайното място след 12.30 ч. (давам 15 минути изчакване и донабърборване и 15 минути път + резерв)
Вчера гледах прогноза за времето и вторник беше най-добре. Днес вече е "ДЪЖД", а понеделникът е "краткотраен дъжд". Сряда е "дъжд с гръмотевична буря", така че отпада. Вие какво мислите - понеделник или вторник?

# 36
  • Мнения: 190
Вие какво мислите - понеделник или вторник?

На мен ми е все едно - и двата дни мога. Но предлагам да поизчакаме до събота за доуточняване, че както менят ден за ден прогнозата....

Нали нямам тв и бях пропуснала това събитие Зелени дни, ще ми бъде интересно да похарча малко парички  Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте момичета! Благодаря ви за подкрепата Hug ,но истината е,че майка ми е доста егоцентричен човек и не баща ми е причината. Просто не й се занимава. Предлага да гледа Дейвид,а таткото да си гледа бебето. Само,че Дейвид е на 71/2г. и не представлява никаква трудност и проблем за баща му да присъства в къщи с Итън. Така,че предложението й изобщо не ми помага.Тя винаги е гледала себе си! Изразът крава суче от теле е много подходящ за нея,но когато трябва тя да положи някакви усилия ТЦ...никаква я няма!Обаче от тук на сетне и мен няма да ме има за нищо. не е добре така,но в този труден живот е добре да се помага,кой с каквото може,а не да се правим на много независими каквито всъщност не сме! Ама майната му,Тони ще си ги гледа и тва е,пък с парите все ще се оправим някак си! Днес си купих едни мазило от аптека за 5лв. "витасин"-ще го ползвам за белега от секциото. Една от форумките в сайта ми писа и горещо препоръча. Заличавало огромни,дълбоки белези. Тя лично имала такива от изгаряне и за 3 месеца мазане,нямало и помен от белезите. Каза ми,че също е много подходящо за дерматити при бебетата. Приятелка с дермален проблем на бебето й ще го опита,че голяма драма....
И да ви кажа днес Итън след 9 часова пауза през нощта в 6 яде и после чак в 12-17-20,30 часа. Изобщо яде си когато си иска и по колкото си иска- дозата от 170мл. не я надвишава...Иначе за 2 седмици 300гр. е качил,което ме навежда на мисълта е си е добре...Такива ги раждам аз- финни!  Grinning
Сега имам драма и с памперсите на Била-при нас в Люлин нямат,а утре трябва да се сдобием с пакет. е се обаждам по филиалите да питам къде имат 4-9кг.
Аз все още стерилизирам шишетата и бибероните и преварявам водата. някакви този силикон не ми стои чист след като го измия с препарата за съдове-мазни ми!Може и да си въобразявам!Днес бях на крачка обаче да му купя сок от ябълка на HIPP,така се загледах,че ми се прищя да започнем с такива. Юни обаче го почвам!
мmarjan357 аз не мисля,че ще имате проблем с бебчо! Нали е минала през вода тази подправка?! Ми марулите,краставиците,доматите и всичко останало да не мислиш,че не ги пръскат с какво ли не???!!! Не се безпокой,убедена съм,че няма да имате проблем!

# 38
  • Мнения: 4
Тонини, наистина нямам много свободно време, а и разходките са ми ограничени.Болят ме гърдите, гърба, но стига съм се жалвала.Пробвах я с АМ - плюе го  и реве - незнам как ще е по-нататък.Преди време се бях оплакала тук, че не ми стига времето, но една мама /катя/, ме скастри - какво толкова съм имала да правя, бебето се оправяло за нула време и домашната работа също Shocked.Ами ей това правя #Crazy

Зелено човече, в Стара Загора съм.

# 39
  • Мнения: 128
Здравейте, момичета.
Вече и аз не помня откога не съм намирала време да се рзпиша тук сред вас. Сигурно сте ме забравили. Sad Чета ви при всяка възможност обаче и се вълнувам с вашите радости и всяка дреболия, която ви радва или ви огорчава, та я споделяте. Гледам, започва се това със зъбките -ох, и ние сме от седмица в това петолиние с моето момченце. Иначе е благ и съвсем спокоен, плаче само при нужда (например като огладнее - изключително кърмен е) или като е уморен. Но ето, че сега с това начинаещо зъбоникнене просто в чудо се виждам и ми е жал, че сигурно дискомфортът му е голям. На моменти отчаяно си захапва и двете юмручета в опит да се почеше.
Така ми се иска да се запозная с вас на някоя следваща среща. Живея близо до София и се надявам да се класирам за другия път, когато решите да си спретнете виждане. Мамите с по-големи дечица: вземате ли ги със себе си? Моето няма кой да го гледа, затова сме винаги в комплект тримата - навсякъде! Simple Smile
Доскоро, надявам се, най-сетне домочадието е утихнало и мога като хората да си взема душ Спокойна нощ, мили момичета!  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 1 489
Аз се разписвам набързо:)
Моят юнак от днес пее дълги песни. Бях у баба ми. Майка ми му пя "Зайченцето бяло", а той през цялото време пееше с нея някаква негова си мелодия и думи, но се спукахме от смях.

Деси89, аз мисля да сменям от следващия пакет да сме на 4, че е минал 8 кг отдавна. Днес хвърли такава бомба, че преля от памперса, боди омазано, а той до подмишниците. Едвам го измих. Добре че винаги нося резервни дрехи. А мислех да му сменям памперса в градинката пред блока. Късмет, че се качих горе.
 
За зъбите проблемът ни е сходен. Лиги, лапане на юмруци. Като дам чесалка чак ахка от кеф, но не знае да си я държи добре, а напира сам. Завира си я в гърлото и после повръща. Тази вечер беше много неспокоен, трудно заспа, буди се поне 3 пъти и тичам да бутам биба и да успокоявам. Сигурно и това е от зъбите.

Панди, навън се стопли, но в спалнята ни е 18 градуса, а зимата беше 20. Вземи си една духалка за 10 лева, върши работа в такива моменти около пускането и спирането на парното.
Аз днес поръчах летни спални чувалчета, ма като гледам ще сме си на зимните още месец, стига да може да ги носи, че са 0-6 месеца, ама отдавна ги е опънал до края.

Като си пишете килцата на бебетата и направо мъка ми става. На 14 сме на лекар, дано няма 9 кг поне. Меря го 8600, дано не ми е верен кантара Simple Smile Днес му облякох дънково гащеризонче 6-9 месеца и го опъна отвсякъде.

Хайде аз ще лягам, че не знам докога ще спи и дали няма пак да дундуркам. Тази вечер без упражнения ще мина.

# 41
  • Мнения: 4
Бейбифейс , какви упражнения правиш?

# 42
  • Мнения: 436
Добрютро от мен  Simple Smile
браво на малкия палавник на Тонини и аз нямам търпение Альо да започне да се врътка. Даже и го сънувам,но засега само странично-не може да си вдигне дупето. Вчера си намери една страхотна играчка-един найлонов плик от хляб. Голям смях му удари.  Joy
сутринта гледах новините,но неможах да хвана края. И пишеше :класация за прием догодина. Не е ли рано. Мислех,че набор 2014 кандидатства 2015. Някой вещ може ли да ми изясни newsm78
Хубав ден   bouquet

# 43
  • Мнения: X
Добро утро и от нас Simple Smile Нас ни ваксинираха Mr. Green На синфлорикса бая ревна, повече боли явно от двете. Но сега е пушка. Дано няма някакви реакции.
Тонито7, странно е, да. Утре или днес (не помня) ще обявят приетите за на есен , а те са всякакви набори без 2014. Знам, че снощи затвориха системата. Имам чувството , че вече абсолютно всички влизат с врътки, кой си сменя местоработата (назначават го някъде фиктивно), кой се регистрира на адрес на приятели, кой си изкарва детето хронично болно..абе драматично е.
За срещата, аз нямам претенции. Дано не вали много, иначе малко дъждец даже е забавен.
Док каза, че трябва повече гимнастика да й правя на кебапката. поне си набира на ръце да сяда. Щот друго не прави. Та сега ще почваме едни упражнения за въртене. И се чудя активна гимнастика ли да взема или направо една голяма гумена постелка и да се вихри..но пък дали ще се развихри, като няма да виси нищо над главата й?
p.p. забравих да се отчета - 7 кила, 64 см Simple Smile т.е. наддала е с 1 килограм точно за месец. Док каза, че е добре, не й се вижда дебеличка нещо, и да продължавам с кърменето.

# 44
  • Мнения: 361
Здравейте, ние с кака водихме бебето на ваксини. Не плсчка много. Пораснал е доволно. Може, ако реша да му давам и пловови пюрета.

Пъпчетата и на двамата не съм ги хвърлила. Мисля да поиьчакам да видя какви заложби развиват.

Аз стерелизирам всеки ден по 2 пъти. И така до последната ваксина.

Срещата- все ми е тая. Когато решите. Вече ми писна в Младост.

Отдавна сме на 4 клевърски памперси

Много  Hug на всички ви

Общи условия

Активация на акаунт