Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Елг  Hug

Тонини,моята бебка се роди 3880 и в момента е 6100, като в последния месец и половина е наддала най-малко.Не е слабичко,но просто яде малко и аз постоянно се стресирам, но да са здрави

# 16
  • Мнения: 89
Да се запиша и аз в новата тема.
Момичета, да ви споделя днешното си притеснение. Бяхме си за почивните дни в Любимец. ММ използва случая да напръска асмата и плодните дървета с препарат за растителна защита. Само че на следващата сутрин свекървата приготвила дроб сарма, подправила я повече от щедро с гьозум, който расте точно под крушовото дърво. ММ не е пръскал директно върху него, но все пак и върху това растение е попаднал препарат. Изобщо не съобразих и изядох една порция. Един час след ядене се усетих и ми призля! Карантинния период е 14 дни.
Гадното в случая е, че на свекървата изобщо не й пукаше и ми каза, че не било кой знае какво. Ядосах се, притесних се и ме заболя глава. Днес дебна малкия как е и дали няма да му призлее. Дори и нищо да не му стане, за мен си е луда безотговорност слагането на тази подправка! При това ми каза, че просто е измила добре гьозума преди да го добави в яденето, т.е. знаела е какво прави.
Думи нямам просто! Постоянно ми прави намеци или ме пита директно дали ще се грижа за нея като остарее или се разболее, а тя постъпва така безотговорно!

Последна редакция: ср, 07 май 2014, 21:14 от marjan357

# 17
  • Мнения: X
благодаря за темата  bouquet

# 18
  • Мнения: 190
Ходихме на лекар този следобед за дерматита - обяснението е, че при деца с бели кожи и сини очи много често се случвало подобно нещо. Нашият бил в лека форма, но това не означавало, че ще мина за месец-два. Ставало въпрос за 2-3 години  #Crazy Ще отминава и ще се появява, особено зимата като се изсуши кожата. Не трябва да се претопля, не трябва много топла вода, прекалено много дрехи, прекалени горещини и т.н.
Иначе и аз в началото мазах на своя глава Нахткерцен  - никакъв ефект. Сега, отново без ефект за момента, съм с предписаното от дерматолога - Уриаж и Ла Рош.

Днес се оказа, че сестра ми, която е бременна в 9 месец, ще идва да ражда в София /тя се ожени в Ботевград/. Бебето върви много голямо и при спешно секцио там нямат нужните специалисти и си е рисковано. Та вероятно ще отседне в нас до раждането. Тя е много притеснена, защото има друго детенце и няма кой да го гледа. Ще се наредят нещата, но се е шашнала. Опитвам се да я успокоя, че няма нищо страшно и всичко ще е наред, важното е бебето да е добре.

относно "ние" - преди раждането се бях зарекла, че никога, ама никога няма да го използвам, защото ме дразнеше когато слушах разни майки така да говорят. Пред приятелите ми много внимавам какво говоря, защото ще ме изядат с парцалите - много се палят на тази тема и са много против. Позволявам си така да говоря само тук, пред вас. Но и се ограничавам в известна степен - не мога да говоря "ние се наакахме" и "ние повръщахме"  Mr. Green

marjan357, дано да се разминат последствията, но наистина е ужасно безотговорно от страна на свекито ти.

Последна редакция: ср, 07 май 2014, 21:35 от tonniny

# 19
  • Мнения: 9
Хайде и аз да се разпиша!
Темата да е без дразги и само с хубави новини :*
Заглавието е чудесно, аз видях нашите две чертички на 09.05. един от най щастливите дни в живота ми!

Пъпчето го пазя в една кутийка, с Жоро имаме различни мнения относно мястото, където да го хвърлим Simple Smile Той иска на Канари Уарф, където е другия център на Лондон, всички банки са там да станел банкер... ма аз се страхувам пък да не стане длъжник Simple Smile
Аз искам в Оксфорд в университета или Кеймбридж, да стане образован и интелигентен мъж Simple Smile Та ще видим де къде ще е Simple Smile

Ронкис, не се коси ще намериш кой да го гледа Итън. Според мен майка ти е доста притеснена покрай баща ти и затова така.

Мариян, нямам думи за свекито просто. Как може?! Та ти си кърмачка а това са си пестициди, твоя мъж хубаво е трябвало да я насоли.

Ние сме си още болни (и двамата) Grinning Grinning Grinning, капем капки за конюктивита, ближем си раните, аз пия лимони за мойта хрема и е ужас. Дано детето да оздравява вече

Пак ще пиша скоро! Поздрави сърдечни!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 489
Много мерси за новата тема. Не само ще се запиша, но и ще пиша:))) Абе защо ми се струва, че предложението за заглавие беше някакво друго? Но аз напоследък забравям какво съм казала преди 3 мин, така че ако не е така, не ми се връзвайте Simple Smile))) Дали ще приемете едно предложение, за да е по-благозвучно и да има рима? "През май преди година-2 чертички, а днес- ЯнуарчеТА в количкИ." Така според мен е по-добре. Но това не е толкова важно, да сме живи и здрави:).
Аз имах безсънна нощ и не заради малкия, ами аз нещо не можах да спя. Въртях се, въртях се и таман взех да заспивам и той взе да се буди.

ell_83, ние пак почнахме с абоколикена и зеленото ако изчезна. Сега ака по 2 пъти на денонощие и си е ОК. Вече го няма това ужасно напъване и почервеняване. Ужас, как се мъчеше горкото Sad

ronkis, радвам се, че баща ти е ок. Добре че ми каза информацията за био млякото на бейбилов. В такъв случай си оставаме на ХИП. Онова не беше достатъчно добро. Честита месечинка на Итън:) Относно майка ти, аз те разбирам много добре. И на мен би ми било много мъчно ако в такъв труден и важен момент близък човек ми откаже подкрепа.

Тонини, браво на Явор. Аз с нетърпение очаквам момента, когато малкия ще се занимава сам, без да реве.

Денислава, не ми се ходи по доктори, ама ще трябва, че майка ми има операция на лявата гърда след моето раждане.

Desi_89, то и аз затова не исках да кръщаваме нашия дребосък, но в крайна сметка вярата не е само попове, та нещо напоследък се размислих, особено откакто реших да се разграничим тотално от разбиранията на свеки. А исках да те питам как на 6500 сте на 4-ка памперс?? Той не е ли след 7 кг? Ние сме сигурно 8500 и сме още на 3.

tsweti_39, пъпа ми е още в чантата и не мога да реша къде да го хвърля:)

marjan357, потресена съм. Тая е същата като моята свекърва. Живее в замърсена зона и иска да давам на бебето от зеленчуците, които отглежда. Да бе... И на мене ми рева кой щял да я гледа. Как кой? Любимата й снаха дето й прави домашен хляб  Joy Стискам палци да се разминете леко.

Тонини, успех на сестра ти Peace

Ив, на вас скорошно оздравяване  Hug

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Пльос и аз в новата тема.
Благодарско   bouquet

# 22
  • Мнения: 361
Фейс , леко го модифицирах, защото( не знам защо) ако е по дълго не го регистрира цялото. Утре ще дооправям

# 23
  • Мнения: 130
скок подскок, ето ме и мен Simple Smile Елг, Мария   bouquet през цялата тема само здрави бебета и майки Simple Smile

# 24
  • Мнения: 19
bebyface76 Ами на 3-ката много се опишкваше винаги беше мокър колкото и често да сменях памперса. Другата причина беше че му се очертаваше памперса правеше му ивички а дори не беше стегнат newsm78 с 4-ката нямам такъв проблем не ми е пропуснал а и 4-ри са от 7кг. Ние сме си доста шишави и когато отидох в магазина и когато обесних всичко това продавачката ме пита ама вие с какво го храните че е така голям? Аз съвсем равнодушно ''С мляко,, взех си памперсите и излязохме с моя. Той още няма 3-месеца и яде някъде към 150мл. незнам до колко е нормално ние сме на комбинирано първо цока после дохранвам. 

# 25
  • София
  • Мнения: 1 193
Добро утро!
Ето ме и мен в новата тема. Благодаря ви момичета за оформлението.
ronkis, радвам се, че при баща ти всичко е минало благополучно. За майка ти нищо няма да казвам. Разбирам те и ти съчувствам. Само ще допълня, че когато бях болна с двете деца зарязана от свекитата преди празниците помолих майка да говори с баща ми да дойде за 2-3 дни колкото да успея да отида на лекар и тя ми каза просто да пия повече хапчета. Не можело баща ми да се разкарва за такива неща.....така че стигнах до извода, че всеки си има собствен живот и преди всичко гледа себе си.Не се сърдя на никого, просто понякога имам нужда от малко помощ. Горе главата сигурна съм, че ще намерите решение.
marjan357, ужасно безотговорно от страна на свекърва ти поведение.
И аз все още не съм хвърлила пъпчето на малката. Баща й иска в Англия да го хвърли. В близост до мястото, където живее има три университета.
Още ли стерилизирате шишетата и с каква вода правите АМ?
Лек ден!

# 26
  • Мнения: 7 118
milensky1980, аз отдавна не стерилизирам, а водата за АМ филтрирам през Брита и после преварявам. След още някой месец мисля само да филтрирам.

# 27
  • Мнения: 1 569
Мале, хора, у нас е голям студ. Като се върнахме от провинцията тотално беше изстинало. Направо още си е за парно.  Shocked Пък печки нямаме... cold

Маммапак, на последната страница на миналата тема писах за Лизи. Wink Но я пак да напиша.  Simple Smile Започнаха да я мъчат зъбки. Вчера беше доста ревлива, което определено не е типично за нея. Ръцете са й постоянно в устата, маха бибата и лапа пръстите. Как не си е глътнала юмрука още не знам.  Mr. Green Давам й чесалката, но още не е достатъчно кординирана, че да я държи сама и там където трябва. Трябва аз да я държа... Иначе на кг като я мерих последно преди около седмица беше 5850кг, предполагам сега вече е колкото твоята Лиза. Simple Smile Все още има проблем с повръщането. Sad И кърменето продължава да е мнооого проблемно (предполагам точно заради рефлука). Sad Но ще се боря до 6 месеца, пък като захраня каквото сабя покаже, тоест колкото тя реши, че иска да продължи да суче, толкова.

Дали ще приемете едно предложение, за да е по-благозвучно и да има рима? "През май преди година-2 чертички, а днес- ЯнуарчеТА в количкИ." Така според мен е по-добре.

 newsm10 Така става супер рима. Simple Smile

Но и се ограничавам в известна степен - не мога да говоря "ние се наакахме" и "ние повръщахме"  Mr. Green

И аз така - гледам да се ограничавам от множественото число, особено в такъв контекст.  Joy Joy Понякога обаче се изпускам, но веднага се поправям.  hahaha

Ив Минче, да се оправяте вече... Ходихте ли на лекар след почивните дни??

# 28
  • София
  • Мнения: 5 291
Q_A, правилно ли разбирам, че изцеждаш и храниш от шише с изцедена кърма? Ако да, поздравявам те за упоритостта! Това е сериозен ангажимент и доста уморително. Определено увеличаването на интервалите между изцежданията дава своето отражение в посока намаляване на количеството като цяло. Както много от нас са изпитали на собствен гръб, производството на кърма се определя от търсенето. По-рядко/по-кратко изцеждане дава знак на организма да произвежда по-малко. Вероятно си обърнала внимание, че понякога кърмещите майки споделят, че бебето им преживява скок в растежа. Това е период, в който рязко се увеличават енергийните нужди на бебето и то търси да суче по-често. По този начин подава сигнал на организма за увеличените нужди и ако сукането не се ограничава, за няколко дни производството се увеличава и нещата се връщат към обичайния си ред. Ако няма как да вмъкнеш допълнителни изцеждания, би могла да опиташ да увеличиш продължителността на изцеждането. След като гърдата спре "да пуска", да цедиш още няколко минути на празен ход, за стимулация. Би трябвало, при равни други условия, това да доведе до слизане на нова порция мляко и същевременно да даде знак на организма, че е нужна повече кърма.
Удобно ли е да попитам дали все пак поставяш бебето на гърдата, преди да предложиш изцедената кърма? Чисто хормонално и физически (все пак помпата само имитира засукването) едно бебе задейства много по-ефективно извеждането на млякото от гърдите и ги стимулира много по-добре от механичен уред. А и понякога редовното и упорито поставяне на гърда, съчетано с много контакт кожа в кожа и дохванване чрез щадящи кърменето алтернативи на шишето, водят до завръщане към гърдата. Пишеш, че усещаш болки в зърната. Много майки, използващи помпа, имат подобни оплаквания. Ефективно и лесно е размазването на кърма по зърната след изцеждане/кърмене и оставяне да изсъхне на въздух. Някои майки преминават към  ръчно изцеждане и го намират за по-щадящо, макар в началото да отнема известно време за овладяване на техниката.

# 29
  • Мнения: 4
Зелено човече, мерси за отговора.Да, от самото начало съм с помпа и признавам си много е изморително, позата е леко приведена при помпене, гъба боли, отнема половин час  на всяко цедене и т.н., но нямам голям избор бебето категорично отказа гърда от първия път, в който я сложих.Правила съм многократни опити през 1 месец, но след кратко засукване, ако изобщо засуче де, следваше неистов рев, въртене, потене и се отказах.Сега не я слагам на гърда, само с шишето и помпата.Голяма мъка ни е храненето.Яде между 60 и 90мл на хранене през около два часа. Не мога да увелича интервала м/у храненията, защото това малко инатче само си определя кога и ако не и дам, особено сутрин и привечер - няма такъв рев. Иначе като общо количество е скромно - 650 мл средно.Записвам си в един бележник от около месец всеки ден в колко часа яде и колко мл и съответно аз в колко часа се цедя и колко мл....Луда работа и вече започна да ми писва.

Общи условия

Активация на акаунт