Време е за радост най-желана: ''През ДЕКЕМВРИ ставам мама!''

  • 23 147
  • 718
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 48
Bahaty-добре дошла  и от мен  Flutter

  Аз имам спомен от предната бременност въпреки, че беше преди 7 години, че се изчаква малко за първият преглед, а още повече познати ме посъветваха да отида поне след две седмици закъснение... Не знам обаче какво да правя, защото усещам някакви болки... спазми..  Weary  не знам даже какво точно и малко се притеснявам, а както ви казах минаха цели седем години от предишното ми бременеене ... При вас как е като не говоря за типичните болки ниско в корема ами..... от долу....  Embarassed  не знам как точно да го обясня.... и малко се притеснявам, но.....  чудя се дали още утре да не посетя доктор ... ?
 
Какво бихте ме посъветвали....  newsm12

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 22
Благодаря ти,  sildi88! Според мен въобще не се притеснявай, а отиди на лекар за потвърждение.  Аз например не можех да чакам и минутка след като се усъмних Simple Smile  Относно усещането... болките и спазмите са си нормални, както и честото пишкане, което Nektarina спомена,  Но аз лично не усещам някакви промени там долу,  освен може би малко по-обилна секрвция от нормално и естествено подута матка, подобно на преди цикъл.  Успех ти желая на теб и на другите мами и нека споделяме тук само радостни трепети!

# 47
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 9
Здравейте, и аз след като видях двете черти бях готова да хукна по доктори...обаче майка ми е акушерка и каза да изчакаме седмица -две поне../ 28.02 ми веше началото на последния мц /...каза да си пия фолиевата киселина и много да се пазя от настинки.

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 22
Благодаря ти, Nektarina! Simple Smile

Някой наясно ли е, дали още след първия преглед като се установи бременноста, трябва да се избере наблюдаващ лекар, защото аз още се чудя кого да избера. Бях чела, че личният лекар дава еднократно направление за целия период на бременността...  newsm78.
Някой ако знае, да сподели! Мерси предварително! Simple Smile

Здравей, Габи и честито!  Относно направлението за бременност, моето ДжиПи каза, че едното е направление за установяване на бременността, а другото талон за наблюдение и диспансеризация.  Също така ми сподели, че ако се колебая кой доктор да избера още,  може да ми издаде сега един талон, с който да отида да ме прегледат, пуснат изследвабия и заведат на диспансеризация и ако не съм доволна от първоначалния си избор,  след месец ДжиПи-то имал право да ми издаде още един такъв талон и да сменя лекъря Simple Smile  Така, че винаги има вариянти, не се притеснявай!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 261
Благодаря ти, Bahaty! Мисля да отида при една гинеколожка на първия преглед, при която вече съм ходила, пък и прочетох хубави мнения за нея. Ако съм доволна от първия преглед, може да продължа при нея да ходя.

А относно симптомите, и аз нямам почти никакви. Само леко са ми по-чувствително гърдте и ми се пишка по-често. Засега нямам прилошаване и се надявам да нямам!   Praynig

Лек, успешен и усмихнат ден от мен, че трябва вече да тръгвам за работа! Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета! След 9 месеца опити бяхме се отчаяли, че ще стане, но на 29 март и аз видях една толкова бледа и едва забележима чертичка на теста за бременност от комплекта за овулация, че реших, че е плод на моето въображение. Следващите два дни си направих тест Шуър чек и чертата стана по-ярка. Вече втори ден имам гадене, особено силно сутрин, имах доста силни болки в периода около предполагаемата дата на цикъла, но взеха да отминават. Мисля да отложа посещението при доктора за следващата или по-следващата седмица. Аз съм човек, който много планира и се стреми да предвиди всички и това сега ми играе лоша шега, защото мисля за хиляди важни и по-малко важни неща. Девет месеца ми се виждат много време за да видя бебенцето си, но и много малко за да свършим всичко около подготовката за него. Поздравления за всички бъдещи мами от темата и хубав пролетен ден на всички!

# 51
  • Велико Търново
  • Мнения: 22
Честито,  michaelina и добре дошла Simple Smile

# 52
  • Мнения: 421
michaelina-добре дошла в скромният (засега) клуб  Mr. Green Ох,че хубаво всеки ден някое бъдеще мамче да пише  newsm03
За прегледа-ясно,че трябва да се поизчака, но не трябва ли да се направят кръвни преди това-при вас как е?  newsm78 аз лично искам да си поверя hCG(каква е стойността и дали се удвоява) и прогестерона...
Може би е много рано, но с апетита как сте? При мен рязко спадна-много неща не ми се ядат... Tired

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 22
А на мен ми се иска да изчакам малко с изследванията и да ги направя след втория месец, но лекарят ще каже утре. А и аз се водя рискова, с кръвна група АБ - , а мъжът ми е О+, та съм малко притеснена и трябва да изследвам антитела...
Иначе и моят апетит май спадна и също се притеснявам дали се храня достатъчно добре.  Hug

# 54
  • Мнения: 421
Bahaty-добре,че ме подсети за кръвните...мъжът ми е кат теб АБ-, а аз съм 100% положителна (или А или АБ). Ще изчакам още 2 седмици и ще видя лекарката какво ще каже, но искам всичко да е както трябва -поне хапвам повечко плодове сега  Flutter

# 55
  • София
  • Мнения: 65
Благодаря ви! Много сте мили. Дано да минат леко и бързо тези месеци за всички нас. Аз лично в двата месеца преди да забременея се впуснах в дълги и подробни изследвания (оказаха се малко излишни).Мислех да пусна тест за токсоплазмоза още преди да разбера, че съм бременна.  Сега обаче хич не бързам, особено като знам, че бебето не се вижда на ехограф Grinning. Аз съм зле и с апетита и с киселините и с гаденето. Малко по добре се чуствам като се разхождам. В събота след първия тест отидох и си купих грейпфурти, пиле, фреш, зеленчуци. Не ям почти нищо друго освен препечени филийки, малко пилешко и картофи. Sad Още е доста рано и честно казано се тревожа как ще минат тези три месеца...

# 56
  • Мнения: 48
Честито,  michaelina и добре дошла  Hug

  Не се притеснявай, щом си толкова организирана  всичко ще е ок  Wink Сигурна съм  Simple Smile

 

# 57
  • Варна
  • Мнения: 261
Честито на michaelina и от мен!   bouquet

Аз с апетита съм добре и не съм забелязала да нямам апетит или пък нещо особено много да ми се дояде. Днес само ми беше от време на време леко отпаднало, но като съм на свеж въздух всичко е добре. Също така като се замисля, последните дни май спя повечко от обикновено.

Аз ще изчакам с изследванията за hCG, да видя какво ще ми каже лекарката. Но аз като не си знам кръвната група (знам само на мъжа ми), сигурно ще ме накара да направя кръвни изследвания, но да видим.

По мои изчисления (или по-скоро по изчисления на http://www.bebeimama.com/kalendar-na-bremennosta) очаквам термин около 01.12.2014, ако всичко се развие нормално.  Praynig

# 58
  • Мнения: 48
   Габии, по тези изчисления и моят термин е на 01.12.14  Flutter
 
 Аз определено се чувствам по-отпаднала и като че съм по-изморена , а не правя нищо натоварващо  Wink 
 Но където съм чела пише, че е нормално както и да си поспиваме повече, даже е желателно да увеличим съня  Flutter
  Така че сега ни е паднало, че послеее живи и здрави   newsm32    Hug


# 59
  • Варна
  • Мнения: 261
Да, sildi88.. права си! Трябва да си наваксваме от сега. Аз тази събота и неделя и двата дни така хубаво си дремнах следобяд, голям кеф!  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт