Сняг навън вали ОКТОМВРИйче зимен сън не спи

  • 57 886
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 717
Привет!  wavey
Светле, съчувствам ти.  Hug За мое щастие при нас отказването от обедното кърмене мина лесно. Просто ми се наложи да отсъствам по това време от къщи и ММ я приспал (оставил я да играе, докато видял, че прилягва, дори заспала на земята - снимката на първа страница е оттогава, посля я пренесъл на дивана). Още веднъж-два пъти така и то през интервал и тя свикна да заспива сама, като в началото ако бях в къщи се криех да не ме види. Сега без проблем я оставям в кошарата с играчка и книжка и заспива. През март тренирахме това, защото знаех, че от април тръгва на ясла. Много се притеснявах на ДЯ как ще заспива, но лелките казват, че си "четяла" книжката, която занесох и заспивала. Нощем се кърмим не знам по колко пъти (спим двете все още, тя си обслужва), кърмим се сутрин преди яслата и след обяд като я прибера. Мисля, че ще ти е по-лесно ако има кой да приспива Калина на обяд, като те вижда, те свързва с кърменето, което за нея е удоволствие и си го иска. Успех!  Hug
късметче, и ние имахме такъв период, който беше за седмица. Реших го като първо сложих едно пате да къпем и после Катрин. Успех!  Hug
Птиците, радвам се, че Бузан е добре.  Hug
Благодаря за отговорите за прането. Аз привърших Тео-бебе, вчера изпрах цветните дрехи на Катрин с My Forest, ще пробвам и бельото да изпера с него.  Peace
Прясно мляко не съм давала да пие, но в ДЯ им дават, нямаме проблеми.  Peace
Деси, има и отделно четки на Чико.  Peace
Хубав ден!   bouquet 

# 706
  • Мнения: 1 203
Здравейте  wavey Аз днес съм така  #Puppy dog Май побързах да се похваля, че Бузан е добре и снощи от 4ч. до сутринта повръща милото Sad Хем му беше зле, хем не знае да плюе и как да връща, плаче, тормози се ... като му мине спазъма и само се гуши и заспива в нас, до следващия ... и така до сутринта.
Иначе после подремна спокойно 2 часа до към 9 и се събуди доста по-добре. Нямаше апетит (което за него е невероятно), но пък излочи половин литър вода сигурно. Бая се е бил обезводнил. Оставих го с детегледачката да видим как ще е днес. Дано не е чревен вирус след шарката, че ще се гръмна  ooooh!

късметче, ами остави я една вечер само дупето измийте, лека полека минавайте пак към цялостно къпане. Нищо им няма, ако пропуснеш една вечер само ръце, лице и дупе да измиеш. Нещо се е стресирало детето.

Светле, според мен няма шанс ти да я приспиш и отбиеш от раз Simple Smile При нас се получи, защото мен ме няма у дома и заспива сам с детегледачката. Само го слага на спалнята, завива го с неговото одеяло и до 5 мин. е заспал. Когато аз съм си у нас е абсурд да заспи с мен така Simple Smile А и спирай кърменето щом те тормози вече, но по-бавничко май ще е по-лесно и за двете ви. Едно по едно и всичко ще е ОК  Peace

Айде отивам да лоча кафе и вода. И още нещо исках да пиша, ама днес едва ли ще се сетя какво беше ...  Tired

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 152
Птиците  Hug много прегръдки и стига с тези болести  Naughty
На мен и днес не ми се излиза Sad Май се разболявам пак Sad Това чудо ще ме побърка в къщи, ама ... Довечера ще излязат с ММ на разходка.
Дали наистина ще увеличат майчинството с 6 месеца? А точно бях решила да го пусна от септември на ясла  newsm78
Никой нищо не каза за снимките? Аз скоро не съм го снимала, та ще чакам темата, за да го щракна Simple Smile
Хубав ден Simple Smile Болничките да оздравяват, работещите да не се преуморяват, а на останалите- приятна разходка  Hug 

# 708
  • Мнения: 1 359
Птиците .. дано Бузан започне да се оправя вече. Много мъчи това повръщане.  Hug

red_nelitka аз все си мисля, че и да го увеличат, няма да  включва завареното положение ( т.е. нас)  Thinking

Вчера хич не ме слуша малката, мрънка и се криви от сутринта. На обяд я заведох в майка ми, в момента в който съм излязла е спряла да мрънка. Играли си, хапнала геройски и спала доста следобед. Дори заспала спокойно с приказка  ooooh!  Ето така ни върти на пръста си!

# 709
  • Мнения: 1 203
Мерси Шай  Hug
Но уви ... вирус е Sad Да се чудиш къде го е хванал като една седмица не е излизал и не се е срещал с чужди хора  ooooh! Вчера вече имаше и диария, ама истинска Sad Изхождаше вода направо, не успяваше да попива памперса. Чухме се е докторката и сега е на такъв режим с препарати дано спрем теча от някъде, че да задържи нещо и да подейства. За повръщането свещички Вомитусхил, за диарията пробвахме Ентерол и Смекта, ама ги повръща, та сега ги пратих за Хидрасек. Отделно го наливаме с Хидратин Алфа против обезводняване, отделно Линекс бебе, ако изобщо хапне и задържи нещо. Вчера е на една бисквита и 10 солети  Tired Дано днес хапне малко ориз на обед и не го върне. Просто не искам дори да го мисля варианта пак да се отзовем в инфекциозното Sad  Снощи мина леко само с едно водно изхождане в 4, ама не е връщал. Дано Хидрасека повлияе и диарията. А хидратина явно са го докарали на вкус, та пие охотно и се надявам да избегнем обезводняване  Praynig
Ще се гръмна просто вече ... след тъпата ваксина за МПР не спря да боледува и да се мъчи това дете  Cry 

# 710
  • Мнения: 1 359
Хидрасек-а е чуден препарат според мен.  Peace  Вярвам, че до довечера ще  спрете теча и ще ви се размине болницата.

# 711
  • Мнения: 16
Стискам палци и пращам положителна енергия!

# 712
  • Мнения: 6 717
Птиците, и аз стискам палци и пращам много позитивна енергия.  Hug

# 713
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! Аман вече от тези циклони, днес пак сме вътре...
Птиците, дано скоро всичко се оправи!  Hug
Ние сме добре. Диляна има вече 4 кучешки, сега остават кътниците. Тя явно се е успокоила и на обяд спи заветните 3 часа, че даже аз я будя Simple Smile Да не я урочасам само. Иначе е все такова диване, постоянно си говори някакви нейни работи. Забелязала съм, че като сме двете е много послушничка, но ако някой друг е наоколо почва с лиготиите.
Светле, при нас доста лесно се получиха нещата. Аз първо махнах дневното(приспивам я като и пея и я люшкам на ръце за 5 мин.), после вечер давах първо да суче, а като се унесе давах шишето с млякото. Така постепенно махнах и вечерното. Остана нощното, но и него след 2-3 дни го махнахме и така. Явно и мен ме е ползвала за залъгалка, защото нямах никакво подуване или някакви неприятни неща. ДАно и на вас ви се получи.
Идея нямам за снимки за колажа. Може снимки или от изминалите празници, или просто да са по-новички  Heart Eyes
Приятен ден и дано скоро спре да вали!

# 714
  • Мнения: 61
Птиците, бързо оздравяване на детенцето.

# 715
  • Мнения: 295
Здравейте!
Аз отдавна не съм се разписвала в темата, но ме завъртя ежедневието, работа, пътуване, вечер да поиграя с Мишо и то време за друго не остава. А и то няма нищо за казване. Здрави сме, Мишо е щастлив с бабата, която го гледа, няма драми. Всичко ни е наред Simple Smile След всичките сополи най- накрая избиха двата горни кучешки зъба.
Птиците дано бързо се оправяте от вируса! Мен ме втриса само като си помисля за варицела... Аз не съм карала варицела като малка и си представям на дърти години с Мишо какво ме чака  Confused
Светле, Мишо го отбих само благодарение на баща му. Реших да отбивам на годинката и с мен приспиването беше мисията невъзможна. Добре че баща му беше в отпуск и 2 седмици го приспиваше и на обед и вечер. И с шишето се справиха двамата. Имам чувството че ако не беше той още нямаше да съм отбила малкия  Laughing
Хубави почивни дни на всички!

# 716
  • Мнения: 1 203
Благодаря момичета  Hug

Дори няма да разказвам как изкарахме нощта ...  Cry сега спи Малчо, дано посъбере сили и да пребори този отвратителен вирус най-накрая  Confused

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 152
Добро утро Simple Smile
Влизам с питане  ooooh! Вашите деца почнаха ли за всичко да казват: "НЕ"? От няколко дни е така. Нарочно ме дразни  ooooh! Бях чела, че е след втората година. Искаш ли да ядеш- НЕ, а сяда и яде. Искаш ли навън - да, ама се застава до вратата и бяга и крещи, че не иска да излиза  #Crazy  За памперса и банята няма да споделям  Laughing И постоянно ме тегли за пръста и крещи нещо   Crazy
И зъбите още не са излязли. Има само връхчета. От толкова сукане пак почнаха да ми се пълнят гърдите  #Crazy А вече ми е едно досадно  Blush През деня сам си рови и си намира и цялата ставам в лиги  Sick А ако не му дам следва истерия  #Cussing out
Тия дни са ми едни изнервящи и криви Sad ММ го няма и ми е едно...  #2gunfire
Наоплаквах се!
Излизаме, че от сутринта събори къщата  ooooh!
Хубав ден и вече да няма болнички  Hug
 

# 718
  • Мнения: 111
Здравейте,може ли да се включа с въпрос? Вашите деца ходят ли всеки ден по голяма нужда?
По принцип знам,че така е редно,с каката никога не е имало подобни проблеми,но малката има и по 2 дни пропуска,за да не го прави задължително трябва да хапне нещо разхлабващо и то в по-големи количества(тиква,сливи,ябълка,праскови).
За периода на отрицание,който го водят ,че настъпва между 2 и 3г. с противопоставяне за всичко и мрънкане....ами гадничко е.При малката още не е с пълна сила,но натам вървим. Tired

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 152
Mylkafdjil, не ака всеки ден. През ден се записва Simple Smile Понякога пък е по 2 пъти на ден  Joy Зависи какво е ял. Ако не е постоянен запек, аз не виждам проблем  Hug
Иво пак суче и ще се приспиваме уж  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт