Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Станислава, щях да ти пиша в старата тема относно пригласянето на дрешките. Според мен е хубаво да си вземеш (пък и другите майки, ако решат), поне 2 хавлийки за бебето за къпане. Защото на мен едната Калоян ми я напишка в болницата и мъжо по бързата процедура ми носеше втора. Та аз съм си взела 2 Simple Smile
Момичета, един страничен въпрос имам. Как се разпознава според вас конюнктивита? Той Калоян ми е карал 2 пъти, ама в тежка форма и там няма как да го сбъркаш. От четвъртък нещо му сълзи едното оченце и то само сутринта, после нищо му няма. Сутрин си маха гурелчетата от очичките, още в леглото и не мога да го хвана дали има нещо или са си нормални гурелчета. На мен пък сутрин ми тече малко лявото око и сега не знам имаме ли, нямаме ли такова нещо newsm78

# 16
  • Мнения: 277
Станислава, щях да ти пиша в старата тема относно пригласянето на дрешките. Според мен е хубаво да си вземеш (пък и другите майки, ако решат), поне 2 хавлийки за бебето за къпане. Защото на мен едната Калоян ми я напишка в болницата и мъжо по бързата процедура ми носеше втора. Та аз съм си взела 2 Simple Smile
Момичета, един страничен въпрос имам. Как се разпознава според вас конюнктивита? Той Калоян ми е карал 2 пъти, ама в тежка форма и там няма как да го сбъркаш. От четвъртък нещо му сълзи едното оченце и то само сутринта, после нищо му няма. Сутрин си маха гурелчетата от очичките, още в леглото и не мога да го хвана дали има нещо или са си нормални гурелчета. На мен пък сутрин ми тече малко лявото око и сега не знам имаме ли, нямаме ли такова нещо newsm78
desi-g Благодаря ,купила съм му 2,ще ги взема,няма да ми натежи още една хавлийка  Grinning

# 17
  • Мнения: 239
Преди месеци малкият беше със зачервени очички и на очен го водих, прегледаха го и ни казаха че е конюктивит, направихме си и профилактичния преглед направо, така че си го заведи хем да си го погледнат, че ЛЛ обикновено не се сещат да изпращат на профилактичен при очен лекар, само ако има проблем го правят.

# 18
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Темче,   bouquet

Деси, на мен на конюнктивит ми прилича  newsm78  

Аз нищо не съм приготвила, на мен нещата ми са още в София, днес с ММ имахме спречкване по въпроса, защото ако не си получа нещата до края на месеца отивам и си ги купувам... А той ме пита за какво са ми били още от сега...ами как? да ми ги донесат в деня преди секциото ако искат...тогава да приготвям нещата  Crazy  Имам ванички, анатомични стойки, т.е. неща, които ще ми трябват в деня на изписването, за да си изкъпя детето като се приберем от болницата  ooooh!  Свекърва ми ще ходи да ги вземе от 3 месеца поне  ooooh!  И днес след спречкването с ММ, който твърди, че на няколко пъти й е казал, реших аз да й звънна - тя повече ще се притесни от мен, от колкото от сина си и ще вземе да се задейства.... ами в крайна сметка нямам намерение всичко в последния момент да правя, искам да ми е спокойно като отивам в болницата, а не да се притеснявам, че еди какво си не ми е подготвено  Rolling Eyes

За стоволови клетки някой мислил ли е? Ние пак в последния момент се сетихме....сега те първа ще проучваме  ooooh!

Отивам да чистя, че от сутринта много ми се насъбра и имам нужда да изразходвам енергия  #2gunfire

# 19
  • София
  • Мнения: 2 995
На мен пък от болницата ми казаха за раждането да нося само ... корема си  Whistling Те осигурявали всичко - от бебешките неща, до всичко нужно на майката за престоя. Голямо облекчение ми е това, честно казано. Остава ми да взема само кремчета за лице, таблета и малко книжки за четене.

# 20
  • Мнения: 46
Добро утро  Hug и запис от мен.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 246
TDI, те мъжете са такива. Трудно влизат в положението на жената. Пък по организирането са "супер точни". Направо си дръж на думата и действай, хич не го слушай Simple Smile
Assos, браво на теб. Ами ако си в частна болница, определено нищо не ти искат. Ама ние в държавните всичко си носим, та и пари накрая ще ни искат. Българска работа Sad

# 22
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
На мен пък от болницата ми казаха за раждането да нося само ... корема си  Whistling Те осигурявали всичко - от бебешките неща, до всичко нужно на майката за престоя. Голямо облекчение ми е това, честно казано.

В болницата, в която ще раждам също - аз се притеснявам за дрешките и нещата за след това, когато ни изпишат, защото още дори не знам кое ще ползвам и кое - не, т.к. все пак тези дрешки са ползвани от още едно бебче, прани са и т.н., т.е. може и да има захабени сред тях, може да ми се наложи да купувам още допълнителни неща...кога ще се случи това? Кога ще купувам, ще пера и ще гладя, в последната седмица преди раждането ли? Аз за сега съм си купила това-онова, не че нищо не съм купувала, но се въздържам да купувам много неща, защото уж ги имам налични, но дали е така?
Моя приятелка също ми върна част от дрешките - ами да ви кажа аз всички до една ги занесох в "Дом майка и дете" даже си викам да не ми ги беше връщала... те от пране избелели, станали на топчета....нищо от тях не става.. ако сега и с тези в София се случи същото, аз ще се окажа тотално неподготвена  ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 995
Деси, така е. Затова аз по най-сметкаджийския начин му теглих чертата и реших, че от държавно полза няма. Само ядовете, които ще ми останат.

# 24
  • Мнения: 128
TDI, заплаши го твоя мъж, че ти ще си отидеш в болницата и без тези неща,  но понеже трябва да са готови, докато бебо влезе вкъщи, след това той ще трябва да ги подсигури за 3 дни... да видиш как ще се разтича  Laughing
Ние ще взимаме стволови клетки, мисля да сключвам договора другата седмица, като съм вече в болничен и имам повече време. Не съм проучвала особено - ще е същата банка, към която взехме на първото ни дете.
Свети, браво за избора на името Simple Smile
Деси, ти опита да ли почистиш очичките на малкия с преварена вода, пък и твоите, да видиш ще продължи ли сълзенето? Нашият педиатър никога не ни е пращал на очен - преди време питах, но каза "рано е". А вече сме на 5. Не че имаме оплаквания, но не е ли хубаво да се мине преглед? Та може да използващ това съмнение за конюктивит и да си настояваш за направление.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Doichinova, ами аз събота сварих лайка и с тази отвара му миех очичките, та и моите. Ама супер несериозно подходих вчера и само един път му ги измих. Сега си правя за мен, пък малкия като го взема от градината, направо на ЛЛ ще го заведа. Да видим какво ще каже. Че с това нещо ме е страх да не изпуснем нещата, все пак съм бременна и ми наближава раждане. А то си е опасно за бебчо.

# 26
  • Мнения: 23
Цоп и аз тук!
ТДИ,,подгрей,,малко твоето свеки,че да може да се задейства!Да хоората сме различни и незнаеш кой,как ,,стопанисва,, вещите си!За това  добре да си предварително подготвена,какво ще ти се наложи да купиш още!
П.С Беше ми мн приятно да пием кафе...! Hug Simple Smile

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Assos, така е, права си. Но водещия ми лекар не работи в частна болница, а не ми се рискува с непознат доктор, който не ми знае въобще състоянието. Иначе преди да забременея си бях казала, че повече в тази болница няма да раждам и как се извъртяха нещата, пак там ще се натреса. Но да сме живи и здрави, дано този път нещата са по-добри.

# 28
  • Мнения: 68
Здравейте, момичета  morning Надявам се, че всички сте добре! Аз в съответствие със заглавието на темата допреди малко спах, а сега ще ям  Laughing

Дарка - от друга тема в бг-мама бях намерила това за околоплодните води и съм си го запазила:

"Най-лесния начин да разбереш дали това са околоплодни води е да капнеш няколко капки йод върху превръзката с "течението". Ако позеленее значи е околоплодна вода. Това ми го каза мойто доки"

и

"Аз същто с 1-то си дете бях така лекарката която ми следеше бременноста ми каза да си сложа превръзка.След 1-2 часа и направи тест с калиев перманганат,той е лилав ,а ако текат околоплодни води като се капне става син по това разбират."

Дано не са води при теб все-още  Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Привет и от мен! Прекрасен ден на всички! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт