Декемврийски бебета 2013

  • 37 307
  • 747
  •   2
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Здравейте момичета. Да се мушна и аз в новата темичка Simple Smile
Аз започнах работа и от телефона не мога да пиша (не знам защо), та само ви чета и то по диагонал. Вкъщи като се прибера и веднага излизаме на разходка с малкия и не ми остава време да седна пред компютъра.
Някой беше питал за вземане на кръв. Аз знам, че задължително, когато се изследва кръвна захар и хемоглобин, трябва да си на гладно. Относно морето - моят доктор ми разреши да ходя и да влизам във водата, но не и да плувам, за да избегна налягането. Просто да се кисна един вид Simple Smile За басейните, категорично ми забрани да влизам.
Гледам и колички обсъждате. Ще трябва да се разровя в старата темичка и да разгледам какво предлагате. Аз още се чудя за каква, на но не ми се дават излишни пари. Само знам, че няма да е Маг Ингланд. Здрава количка, но толкова тежка и трудно управляема в момента, в който решиш да обърнеш дръжката и бебето вече да не гледа към теб. Иначе за голям багажник, много чанти, дупки по пътищата, просто е екстра.
И имам едно въпросче към вас. Момичета, как усещате бебо? Мен все още ме гъделичка, но все се притеснявам да не би просто да ми са се наелектризирали косъмчетата на корема Laughing Ей, голям страх имам този път и все лоши мисли ми минават през главата. Как пък един път не се успокоих  Confused

# 31
  • Мнения: 0
 Деси, пратих ти от доста моят позитивизъм - не е ли пристигнал до Търново, а като идвам мога да ти дам още, аз по принцип бях средно притеснителна, а сега всички мои страхове и притеснения, които всъщност си е допустимо да имам, особено сега и винаги са били в границите на нормалното - сега изчезнаха напълно и с всеки изминал ден нямам търпение да настъпи момента на раждането и да си видим детенцето, даже още от сега се интересувам и мислим по какъв начин да родя, а ми се иска или естествено, или цезарово, в будно състояние и да съм една от първите, които са го видели, а и моят мъж и той голям ентусиазъм да присъства и като знаем, че е безплатно в клиниката, където съм записана...

# 32
  • Мнения: 42
Днеска четох в друг форум, че някой чуват пулса на бебето с докторски слушалки, пробвах но освен къркорене на черва друго не чух Simple Smile естествено успях да изпадна в паника, че нещо може да се е случило, а и всеки ми казва, че трябва в 14та седмица да имам корем, а аз нямам. Въпроса ми е вие пробвали ли сте да чуете...аз използвах такива от апарат за кръвно.

# 33
  • Мнения: 5
и аз да запиша в новата тема  Hug 

# 34
  • Мнения: 1 298
Desi-g радвам се, че си добре и си на работа. А също и че са ти разрешили да ходиш на море, на мен ми дават да пътувам по 20 минути с кола, че днес и толкова ме узори.
Ади, ще се опитам да попивам от твоето настроение, ако идваш в Търново, пиши предварително, за да може да се видим, ако ще имаш време де  Grinning.

# 35
  • София
  • Мнения: 256
naqnaq да ти кажа ,че и аз съм мислила за това със слушалките ,но така и не го пробвах.... но ще взема да го опитам все пак...
Някой по-надолу спомена нещо за връщане на кг и кърменето...АЗ съм чувала ,че кърменето пречи на връщане на кг newsm78 ...знам ли...така съм чела или са ми казвали

# 36
  • Мнения: 0
Благодаря и аз за новата темичка  Hug  Честито на всички, които вече знаят пола. Аз имам да чакам до началото на август докато разбера и то дано се покаже тогава Simple Smile
Гледам обсъждате количките, на мен все още ми е сложно да се ориентирам, най-вече дали е добре да е комбинирана или отделно ще потрябва лятна след време, чувам различни мнения и още не мога да преценя за себе си. Иначе за втората употреба аз лично нямам особени притеснения и предразсъдъци,  не бих ползвала матрак втора употреба обаче или нещо което не може да се изчисти\изпере основно.
naqnaq, не вярвам да може да се чуе така сърцето на бебето, още повече от неопитно ухо.Братовчедка ми е бременна в 20 седмица и си купи доплер да слуша сърцето, обаче нищо не може да чуе,не може да го намери акушерките го намират веднага.даже последния път с химикал си отбелязала на корема къде слуша акушерката и пак нищо. А за корема и аз нямам корем още, може би съвсем малък, едва отгрояващ се и съм 3-4 кг надолу от началото. Ама как да е като не ме оставя това повръщане и нямам и кой знае какъв апетит Sad
За басейните-тук препоръчват плуването за бременни, отнемало от напрежението в тялото. Само че нямам намерение да ходя, че ужасно много хлор слагат, обикновено ми се насълзяват очите чак докато свикна. Бих се записала на йога или пилатес за бременни, ако ме оставят пустите му симптоми, засега предимно пазя леглото.

# 37
  • Мнения: 8
 Joy Joy Joynaqnaqнаправо ме разсмя с тези слушалки пробвай вечер и не върху корема ,а по надолу newsm10- аз бебчовия пулс си го усещам още в началото на 3 месец-като легна по гръб и си гледам пулсиращото коремче-вече доста ми личи preggo и по улицата всички ме оглеждат и ми е малко странно Thinking

# 38
  • Мнения: 126
Здравейте момичета! Благодарности за прекрасно оформената тема   bouquet

Радинка честити розови гащички  stork-girl

emil4eto честити ти сини гащи  stork-boy

kadrova4kata една голяма прегръдка от мен  Hug  Аз също отгледах дъщеря ми с много дрешки и куп други неща от племенницата ми и от деца на приятелки. Както са казали и другите момичета, не материалните неща са най-важните в отглеждането на детето. Пожелавам ти от все сърце, нещата при вас в най-скоро време да се наредят.

Понеже аз нищо не съм запазила от моята дъщеря (а и са минали вече 9 год. ) ще се наложи да си купя всичко. Чудя се обаче дали си заслужава да купувам скъпа кошара (харесах една, която е със скрин към нея, тип люлка и т.н., която в последствие става легло). Дъщеря ми имаше подобна кошара, но така и не пожела да спи в нея.  Rolling Eyes  Но има още много време, все ще се измисли нещо.  Simple Smile
Пожелавам ви лека и спокойна вечер  Hug

# 39
  • Мнения: 6
TDI огромно благодаря   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 298
Беки, мерси за милите думи. И на теб голяма прегръдка от мен  Hug

# 41
  • Мнения: 5
Не съм правила ранната морфология , утре имам час за следващата във втори триместър въпроса ми е какво точно представлява / само ехограф / Искам да взема сина ми с мен тъй като е по-голям и ще му е интересно да види бебето , дали е удачно , как мислите ?
Много се надявам най - накрая и аз да разбера пола .И аз като повечето от вас се надявам на госпожица , но каквото и да е да е живо и здраво .

# 42
  • Мнения: 2 169
Здравейте и от мен в новата тема, дано да е късметлийска за всички ни  Hug
За слушането на тоновете на бебето - като бях бременна с Ванко се сдобих с т. нар. доплер - ами нищо не можах да чуя и накрая го зарязах в килера. Наистина, за нетренирано ухо ми не струва невъзможно или доста трудно да се чуе пулса.
За кърменето и килограмите - кърмя от година и 10 месеца, и чак сега  Crazy започнах да влизам във форма. Явно на мен кърменето не ми помага да свалям килограми, не знам. Но пък повечето ми познати отслабнаха драстично докато кърмят, така че сигурно повредата е в моя телевизор.
За кошарите - ние взехме хубаво легло на Ванко, което после се разглобява и става юношеско със скрин. Ами да ви кажа не знам дали е спал и два месеца в него. Сега го използвам да слагам дрехи и играчки в него, че поне е голямо  ooooh!
За шишетата - ами ние нямаме такива. Купувам по едно за вода, и като ми омръзне го хвърлям. Други просто никога не сме имали. Надявам се и сега да не ми се налага да купувам, искам да кърмя възможно най - дълго.

# 43
  • Мнения: 199
Абе, вие какво сте направили, бе!?! Не мога да изчета всичко... Сега не знам кой какво и защо е казал. Ха-ха. Ние само една количка сме видели, ама много ни хареса. Днес видях, че още не е продадена и я заплюх. Grinning Ама, много ми е рано.. Ние се подготвяме за сватба на 3ти август. Но да кажа на Кадровачката, че и ние сме много зле, да не се тревожи ще се намира начин! Просто човек като иска намира начин, а и както сте казали дупе знае и 2 и 200.  Не знам какво да кажа, то почнах да чета от четиридесет и някоя страница на миналата тема.... Хаха. Честито на научилите пола.

Ммм, исках да кажа, че благодаря на по-опитните, оставили сте прекрасни съвети, но се опасявам, че ще забравя всичко докато му дойде времето за пазаруване.

И да докажа още повече разсеяността си днес си оставих портмонето и телефона в един магазин, добре че се сетих бързо. Гледаха ме така  Shocked #Crazy, аз го бях оставила до едни обувки...  Rolling Eyes Embarassed

# 44
  • Мнения: 1 298
Да, всичко ще се оправи, особено и като има такива добри хора, които да ме подкрепят като вас. И отново благодарско на Вио   bouquet.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт