Декемврийски бебета 2013

  • 37 308
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 0
Р.Георгиева, моят гинеколог - д-р Христо Кунчев от клиника Торакс още в 8 г.с. го питах кога най-рано може да се разбере за пола и той така твърдо и уверено ми каза в 13 г.с. и така и се случи - в 13 г.с. и няколко дни като отидох за насрочения преглед дори на 2Д хубаво се видя. Simple Smile А после следващите пъти и на 4Д пак видяхме малката ни дама, че е момиченце! А аз съм редовна в прегледите, често ходя и вече ме гледа едновременно на два екрана един до друг с 2Д и 4Д. Simple Smile Аз си знаех, че ще е момиче, но друго си е когато вече го виждаш. Simple Smile Успех и на теб и на когото и лекар да се спреш скоро да разбереш и да пишеш. Simple Smile Бъдете здрави с бебчо! Simple Smile

# 736
  • Мнения: 1 298
dedenkata, честити сини гащи   bouquet Hug stork-boy

# 737
  • Мнения: 40
Благодаря charming6, и аз се надявам съвсем скоро да разбера, иска ми се и на мен едно момиченце, но каквото и да е в крайна сметка да е живо и здраво. Всичко хубаво и на вас Hug

# 738
  • Мнения: 20
Ей, страхотни новини! Честито, момичета! Simple Smile  newsm51

Все повече се надъхвам и аз за моя преглед в петък. И при нас се очаква да му видим на бебчо всичко, така че вече нямам никакво търпение.

Между другото, от както съм в 19+ седмица и имам чувството, че корема ми расте с дни. Вече дори специалните ми панталони за бременни почнаха леко да се опъват. Иначе съм качила 5 килца за тези 5 месеца, което мисля, че е добре. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 4
Добро утро, момичета!  Hug

Да ви се оплача, вчера пак ми се усилиха контракциите и към края на деня имах и болки  Sad Късно вечерта отидох в една от частните болници. Срещу 70 лв. получих ужасно болезнен преглед, направо ми се насълзиха очите. Казах на дежурния АГ, че съм прокървявала доста, че имам ниска плацента, но  така и не се съобрази с това и настоя за вагиналния преглед, сега съм много притеснена, да не ми е направила нещо. Предложи ми да остана в болницата да спрат контракциите, но аз отказах, взех резептата и сега си лежа отново вкъщи. Не знам дали постъпих правилно, но  newsm12

Честито на всички, които знаят пола на бебчетата си  Hug

kadrova4e  оправяй се бързо, дано този лекар намери бързо лечение и да си  по-добре скоро  Hug

# 740
  • Мнения: 19
Кава вена е един от основните кръвоносни съдове в тялото и когато лежим по гръб матката може да я притисне. Това нито е фатално, нито е страшно, защото с напредването на бременността позата по гръб става неудобна и естествено се отбягва. Лежането на ляво оказва влияние и на прележанието на бебето, като му помага да се 'настани' с гръбчето от ляво, което се смята за най-добрата поза преди раждане. Когато бебето е от дясно уж се удължава изгонването. Дъщеря ми беше от дясно /обърна се в последния момент/ акушерката ми успокои, че няма никакъв проблем и мисля, че наистина нямаше Simple Smile

И моят пъп изкочи много рано този път.

Днес съм на ФМ. Бях болна и не знаех ще успея ли да ида Sad А съм записала часа от май. Но днес съм по-добре и се надявам и вечерта да съм в кондиция. Боледуването в този период е много неприятно, така се наслагват неразположенията, че в един момент не знаеш кое от какво е. Разкашлям ли се започвам да повръщам, после ми премалява и не мога да стана от леглото. Не ми се яде, а ако не ям започва да ми се гади и да ми се вие свят. Бъдете здрави и се пазете от климатици и 'слънчеви' поляни покрай широколистни гори.

# 741
  • София
  • Мнения: 256
Добро утро мамии, охх да ви питам нещо ,което ме притеснява.

От около 4 часа сутринта имам като менструални болки , слаби ,но постоянни и до сега усещам този дискомфорт...който най- вече около кръста ниско го чувствам. Пих 2 пъти но шпа до сега ,но няма промяна ... Още не мога да се свържа с док. по тел... Според вас трябва ли да се притеснявам? Cry

# 742
  • Мнения: 68
 charming87 Аз в неделя се събудих с ужасна болка ниско долу в средата на корема и бях на косъм да ходя в болницата, но взех 2 но-шпа и 1 магнезий и ми мина след около час. Ако не ти минава от но-шпа, добре е да се чуеш с лекаря или за успокоение да идеш до някоя болница, ако имаш възможност. Опитай се да си спокойна - от притеснението смисъл няма и само ще те заболи повече   bouquet  Hug Бързо да се оправяш и кажи после какво е станало

# 743
  • Мнения: 1 298
Мерита, мерси, дано и ти да си по-добре вече. В болниците май все правят вагинални прегледи и аз като ходих по спешност бях прегледана така. Лежи си в къщи, но ако нещо пак усетиш, по-добре да отидеш в болница под наблюдение.
Каат, радвам се, че си по-добре, дано и на ФМ всичко да е наред, стискам палци  Hug
Чарминг, лежи си, но все пак виж да се свържеш с лекар, аз бях така, 2 дни преди да прокървя и ми се скараха, също ми казаха, че е трябвало да пия повече но-шпа, аз понеже тогава не пиех редовно лекарства. Дано да се оправиш по-бързо. Ако трябва отиди до някое гинекологично отделение.
Иначе аз съм на пулмолог в 17 ч, ще пиша после какво е станало.

# 744
  • София
  • Мнения: 256
Е свързах се с него след доста опити..каза, че било опъване на връзките и да си купя Магнерич и но шпа да пия 3х2... иначе мн се стряскам от такива неща , до сега не съм имала проблем за дълго време с този вид болки Rolling Eyes

# 745
  • София
  • Мнения: 89
Мерита, защо в частна болница? В държавните не е чак толкоз лошо, а не се плаща. Иначе Кадровачката май е права, аз като постъпих с кървене в Шейново преди няколко месеца и там също ме гледаха вагинално, но бяха внимателни и не ме боля! Дано всичко при теб се оправи!
Стискам палци и на болните, това е ужасно неприятно наистина! Нито можеш лекарства да си пиеш като нормален човек, нито да се чувстваш като такъв.
Аз тази нощ за пръв път спах зле, въртях се, беше ми подут коремът, сутринта също ме болеше долу. Но четох, че сега бебетата растат и силно разстягат мускулните връзки, които придържат там всичко и е от това. Ще търпим. Нама как. Пих нош-па, сега съм по-добре.
Да кажа, че гледах едно предаване, където АГ каза, че за по-малко стрии трябва не само да се мажем, а да си правим с мазането кръгови масажни движения и веднъж седмично да се мием със скраб за тяло. Смятам да си купя, че вече имам едни особени зачервявания под гърдите  Sad

# 746
  • Мнения: 1 298
Чарминг, радвам се, че не е нещо сериозно.
 Аз също ходя в държавни болници, не че тук има частна  Simple Smile, но по принцип за спешен случай вършат работа Simple Smile
Момичета, май изписваме темата, ама не виждам ТДИ или Темчето да пуснат нова тема  Rolling Eyes

# 747
  • Мнения: 58
Момичета, заповдайте на новата тема Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт